یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
۰۸:۰۳ - ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۱۰۱۲۸
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و منچسترسیتی ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

فیلم/ خلاصه دیدار رئال مادرید ۳-۳ منچسترسیتی (بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا)

ورزش سه | تقابل دیدنی رئال مادرید و منچسترسیتی در بازی رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با تساوی ۳-۳ به پایان رسید.

گزارش بازی رئال مادرید و منچسترسیتی ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

بازي جذاب رئال مادرید و منچسترسیتی در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا (UEFA Champions League) دیشب به میزبانی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار شد که در نهایت دو تیم به تساوی ۳- ۳ رضایت دادند.

این بازی برخلاف پیش بینی خيلي زود با گل همراه شد. در ثانیه ۴۰ بازی که سیتی روی دروازه رئال اولین حمله را ترتیب داده بود، شاهد خطای اورلین شوآمنی بود.

این ستاره فرانسوی با تکل جک گریلیش را متوقف کرد تا یک ضربه ایستگاهی در نزدیکی محوطه جریمه به آنها بدهد و خودش هم به دلیل محرومیت بازی برگشت را از دست بدهد.

برنارد سیلوا با هوش و استعداد بالا این ضربه ایستگاهی را برخلاف تصور آندری لونین با ضربه قوس دار پای چپ از سمت راست دیوار دفاعی رئال عبور داد و اگرچه این دروازه بان شیرجه بلندی زد اما نتوانست مانع از ورود آن به دروازه شود.

این گل جو برنابئو را کامل خنثی کرده و بازی را به نفع سیتی شد. در دقیقه ۷ یک حمله سریع دیگر روی دروازه رئال شکل گرفت که لونین با خروج به موقع همکاری ارلینگ هالند و جک گریلیش را بی نتیجه گذاشت.

سیتی نمی توانست فشار را برای مدت طولانی روی دروازه رئال حفظ کند و با عبور از دقیقه ۱۰، این میزبان بود که جریان بازی را تحت کنترل گرفت. این تغییر جریان بازی خیلی زود به گل تساوی رئال تبدیل شد.

در دقیقه ۱۲ ادواردو کاماوینگا توپ را از دنی کارواخال گرفت و به سمت محوطه جریمه حرکت کرد. ضربه محکم پای چپ او که به سمت چارچوب نبود با برخورد به پای روبن دیاس تغییر مسیر داده و اورتگا نتوانست آنرا مهار کند تا به گل تساوی تبدیل شود. این گل به نام کاپیتان سیتی نوشته شد.

بازی پس از گل تساوی سرعت بسیار بیشتری گرفت و به ضرر سیتی تمام شد چراکه در دقیقه ۱۴ دومین گل رئال به ثمر رسید. شروع حمله از زمین رئال بود و رودریگو پس از دریافت پاس رو به جلوی وینیسیوس جونیور به سمت محوطه جریمه حرکت کرد. او در محوطه با پای راست به توپ ضربه زد که برخورد جزئی با مانوئل آکانجی به آرامی وارد دروازه شد.

رئال بعد از این گل حملات بیشتری را ترتیب داد و در دقیقه ۱۹ شوت فده والورده از پشت محوطه جریمه را اورتگا به راحتی در آغوش کشید. بازی تا اواسط نیمه اول با سرعت بالایی دنبال شد اما رفته رفته از سرعت آن کم می شد.

سیتی سعی داشت موقعیت خطرناکی روی دروازه رئال شکل دهد اما در دقیقه ۳۱ این رودریگو بود که یک بار دیگر خط دفاعی سیتی را آزار داد. او پس از دریافت پاس از رودریگو توانست آکانجی را از پیش رو بردارد اما ضربه او درست به جایی رفت که اورتگا حضور داشت.

در دقیقه ۳۳ تیم میهمان موقعیت خوبی شکل داد. گریلیش پس از پاسکاری با رودری در موقعیت خوبی برای شوت زنی قرار داشت که ضربه او توسط رودیگر دفع شد. دقیقه ۳۹ فودن از سمت راست یک ارسال خطرناک داشت که مشخص نشد به قصد چارچوب بوده یا برای ارلینگ هالند ارسال کرده بود اما به هر ترتیب توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

وینیسیوس روی فرار خطرناکنش در دقیقه ۴۲ به سمت نیمه حریف حرکت کرده و بعد از دربیل زدن جان استونز به سمت دروازه ضربه زد که اورتگا برای مهار آن مشکل خاصی نداشت.

بازی در ۳ دقیقه وقت اضافه اتفاق خاصی نداشت و در نهایت رئال بود که به عنوان برنده از زمین خارج شد. شاگردان کارلو آنچلوتی در نیمه دوم هم مانند نیمه اول شاهد برتری بهتر سیتی بودند.

جک گریلیش در دقیقه ۴۹ به محوطه جریمه رئال رسید ولی بازیکنی در نزدیکی او نبود که توپ را پاس بدهد پس با ضربه قوس دار شانس گلزنی خود را امتحان کرد اما توپ با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت.

جود بلینگام روی پاس اشتباه رودی فرصت یافت تا به دروازه سیتی نزدیک شود و آکانجی را از پیش رو بردارد تا به توپ ضربه بزند اما این شوت در چارچوب جای نداشت و از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه ۵۶ وینیسیوس فرصت خوب گلزنی را با ضربه بی دقت از دست داد و ضربه او روی پاس رودریگو از بالای دروازه با فاصله به بیرون رفت.

رئال مادرید آنقدر از فرصت هایش استفاده نکرد تا به سیتی اجازه بدهد به گل تساوی برسد. فیل فودن پس از اینکه توپ را از استونز گرفت، به سرعت با ضربه قوس دار پای چپ دروازه لونین را از نزدیکی محوطه جریمه باز کرد تا در دقیقه ۶۶ حساب کار ۲-۲ شود.

رئال مادرید در نیمه دوم شبیه به تیم نیمه اول نبود و این به سیتی فرصت می داد که بیشتر آن ها را تحت فشار قرار دهد. این فشار یک گل دیگر را هم به همراه داشت.

در دقیقه ۷۱ یوشکو گواردیول در موقعیتی مشابه با استونز از سمت چپ محوطه جریمه میزبان توپ را از گریلیش گرفت و با ضربه پای راست توانست دور از دستان لونین توپ را به تور دروازه بچسباند.

آنچلوتی که وضعیت تیمش را مناسب نمی دید تونی کروس و رودریگو را از بازی خارج کرد تا لوکا مودریچ و براهیم دیاز وارد زمین شوند. حضور آنها در میانه میدان کنترل بازی را بیشتر به نفع رئال کرد تا آن ها به فکر گل تساوی باشند.

در دقیقه ۷۹ مودریچ با پاس به سمت چپ وینیسیوس را راه انداخت، او کمی به محوطه جریمه نگاه کرد و متوجه نفوذ والورده شد. ارسال دقیق این ستاره برزیلی با شوت سرضرب ارنستو والورده تخدور (Ernesto Valverde Tejedor) همراه شد تا ضربه او اورتگا را غافلگیر کرده و وارد دروازه شود.

پس از گل تساوی رئال اینطور بنظر میرسد که هر دو تیم از نتیجه رضایت دارند چراکه تعداد کلمات کمتر شده و بیشتر بازیکنان در میانه میدان درگیر می شدند.

بازی رفته رفته شور و هیجان خودش را از دست می داد تا این که داور در پایان ۴ دقیقه سوت را به صدا درآورد تا رئال و سیتی به تساوی رضایت دهند.

varzesh3.com
  • 18
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر