دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
۰۰:۳۰ - ۱۰ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۶۴
فوتبال جهان

گزارش بازی عربستان و مکزیک ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

فیلم/ خلاصه دیدار عربستان ۱-۲ مکزیک؛ تیم رنار شگفتی ساز نشد

مکزیک با وجود نمایش شایسته در جام جهانی نتوانست از مرحله گروهی جام جهانی بالا برود و همراه با عربستان حذف شد.

گزارش بازی عربستان و مکزیک ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

در ورزشگاه لوسیل تیم‌های ملی عربستان‌سعودی و مکزیک مقابل هم قرار گرفتند که مکزیکی‌ها این بازی را با نتیجه ۲-۱ بردند.

گل: هنری مارتین (۴۷) و لوویس چاوز (۵۳) - سالم الدوساری (۷+۹۰)

در یکی از جذاب ترین بازی های جام جهتنی قطر دو تیم عربستان و مکزیک به مصاف هم رفتند که در پایان مکزیک موفق شد با نتیجه دو بر یک عربستان را شکست دهد.

تغییر سیستم رنار در این بازی جواب نداد و عربستان شبیه دو بازی قبلی نبود. آنها با سیستم ۳- ۴- ۳ وارد زمین شدند و مصدومیت البلیهی در اواسط نیمه اول، کار رنار را سخت کرد. شاهین ها با این سیستم نتوانستند آفسایدگیری را به درستی انجام دهند و بارها و بارها دروازه شان در نیمه نخست تهدید شد اما العویس سد محکمی مقابل آرزوهای مکزیکی ها بود.

در نیمه دوم تاتا مارتینو تیمی هجومی تر را روانه میدان کرد و با دو ضربه ایستگاهی توانست در عرض ۵ دقیقه در آستانه صعود به دور حذفی قرار بگیرد ولی پس از گل دوم تمام موقعیت های آزتک ها یکی پس از دیگری از دست رفت و گل الدوساری در دقیقه ۹۶ تیر خلاصی بر امیدهای آنها در واپسین لحظات بود.

به این ترتیب مکزیک با ۴ امتیاز و عربستان با ۳ امتیاز در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند و از صعود به دور حذفی باز ماندند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه C

ورزشگاه: استادیوم لوسیل

داور: مایکل الیور

اخطارها: 

ادسون آلوارز ۱۵

صالح الشهری ۲۸

علی الحسن ۳۴

حسان التمبکتی ۵۱

عبدالله العمری ۹۰

تیم ملی عربستان:

محمد العویس، سعود عبدالحمید، حسان التمبکتی، علی البلیهی (۳۷- ریاض الشراهیلی)، سلطان الغنام (۸۸- حتان سلطان بابهیر) محمد کنو، عبدالله العمری، علی الحسن، فراس البریکان، سالم الدوساری و صالح الشهری (۶۱- عبدالرحمان العبود)

سرمربی: هروه رنار

تیم ملی مکزیک:

گی‌یرمو اوچوآ، سزار مونتس، خسوس گایاردو، هکتور مورنو، خورخه سانچز (۸۷- کوین آلوارز) اوربلین پیندا (۷۷- کارلوس رودریگز)، ادسون آلوارز (۸۷- روخلیو فونس موری)، جراردو چاوز، الکسیس وگا، هنری مارتین (۷۷- رائول خیمنز) و چاکی لوزانو

سرمربی: جراردو مارتینو

شرح گل:

عربستان صفر - مکزیک یک (۴۷- هنری مارتین)

مکزیکی‌ها صاحب یک ضربه کرنر شدند و ارسال آن‌ها به تیر اول پس از اثر گذاری یکی دیگر از بازیکنان مکزیک در دهانه دروازه مقابل مارتین قرار گرفت و او هم با یک ضربه آرام دروازه را گشود.

عربستان صفر - مکزیک دو (۵۲- لوئیز چاوز)

مکزیک از فاصله‌ای کمی دورتر از محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و شلیک چاوز با پای چپ به کنج دروازه العویس رفت و دروازه عربستان برای دومین بار باز شد.

عربستان یک - مکزیک دو (۹۰+۶- سالم الدوساری)

همکاری دو نفره بازیکنان عربستان پشت محوطه جریمه جواب داد و سالم الدوساری در موقعیتی تک به تک توانست دروازه اوچوآ را باز کند.

بهترین بازیکن زمین:

لوئیز چاوز یکی از بهترین بازیکنان مکزیک در این بازی بود و توانست با یک ضربه ایستگاهی از راه دور دروازه العویس را به زیبایی هر چه تمام‌تر باز کند و یکی از گل‌های ماندگار جام را به ثمر برساند. چاوز دو بار دیگر تا آستانه فروپاشی دروازه شاهین‌ها پیش رفت اما العویس در گام آخر مانع گلزنی او شد. در تیم عربستان هم محمد العویس بهترین بازیکن زمین بود. العویس در این بازی ۸ بار دروازه تیمش را نجات داد و مانع شکست سنگین عربستان در این بازی شد.

لحظات حساس:

دقیقه ۳: ضربه‌ی روی پای صالح الشهری به مرکز دروازه رفت و اوچوا به راحتی آن را مهار کرد.

دقیقه ۴: پاس در عمق بازیکنان مکزیک به وگا رسید اما العویس در موقعیت تک به تک به زیبایی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۷: ارسال مکزیکی‌ها از سمت چپ به دهانه محوطه جریمه را العویس توانست در جدال با مهاجم مکزیک دور کند.

دقیقه ۱۳: عربستانی‌ها پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند اما ضربه محمد کانو با اختلافی اندک از بالای دروازه اوچوآ بیرون رفت.

دقیقه ۲۲: پس از چند رفت و برگشت روی دروازه عربستان، توپ به چاوز در پشت محوطه جریمه رسید و شلیک این بازیکن را العویس به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۲۵: نفوذ مکزیکی‌ها از سمت راست و پاس رو به بیرون بازیکن این تیم به مونتس رسید و ضربه خطرناک او باز هم در اختیار العویس قرار گرفت.

دقیقه ۲۷: ارسال بلند لوزانو از سمت راست به پیندا رسید اما ضربه سر این بازیکن را سلطان الغنام بلاک کرد.

دقیقه ۴۰: هروینگ لوزانو در سمت راست محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد اما ضربه او پس از برخورد به مدافع عربستان با اختلافی اندک به کرنر رفت.

دقیقه ۴۴: مکزیکی‌ها از چپ و راست روی دروازه عربستان توپ ریختند اما هر بار مدافعان عربستانی مانع گلزنی مکزیکی‌ها شدند.

دقیقه ۵+۴۵: ارسال زیبای محمد کانو از سمت راست روی سر مهاجم عربستان فرود آمد اما ضربه سر این بازیکن با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: پاس عمقی بازیکنان مکزیک به لوزانو رسید و او هم با یک ضربه دقیق دروازه العویس را گشود اما کمک داور اعلام آفساید کرد و گل مردود شد.

دقیقه ۶۶: لوزانو پشت محوطه جریمه عربستان صاحب توپ شد و بلافاصله اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او را العویس در دو ضرب مهار کرد.

دقیقه ۷۰: ارسال بلند بازیکنان مکزیک درون محوطه جریمه به مارتین رسید اما ضربه او با اختلافی اندک از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: لوئیز چاوز دقیقا از همان نقطه‌ای که گل دوم تیمش را به ثمر رساند صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما این بار شلیک زیبای او را العویس از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

دقیقه ۷۵: در سمت چپ محوطه جریمه عربستان، این بار توپ به پیندا رسید اما ضربه او با اختلافی کم از کنار دروازه عربستان به بیرون رفت.

دقیقه ۸۸: باز هم پاس عمقی بازیکنان مکزیک این بار اوریل آنتونا رسید و او توانست دراازه العویس را در موقعیتی تک به تک باز کند اما باز هم اعلام آفساید شد تا این گل مکزیکی‌ها هم مردود شود.

حاشیه"

* جو استادیوم لوسیل کاملا به سود عربستانی‌ها است و هواداران این تیم شرایط خوبی را برای تیمشان فراهم کردند.

* علی البلیهی در نیمه نخست و در برخوردی که با لوزانو داشت، مصدوم شد و در ادامه از زمین مسابقه خارج شد.

varzesh3.com
  • 12
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر