چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲
۲۲:۰۴ - ۲۵ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۲۵۰
فوتبال جهان

گزارش بازی تاتتهام و آرسنال ۱۴۰۱/۱۰/۲۵

فیلم/ خلاصه دیدار تاتنهام ۰-۲ آرسنال (هفته بیستم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال موفق شد در دربی حساس شمال لندن تاتنهام در خانه‌اش با نتیجه ۲-۰ شکست داده و جایگاه در صدر جدول را مستحکم‌تر کند.

گزارش بازی تاتتهام و آرسنال ۱۴۰۱/۱۰/۲۵

دربی شمال لندن امشب به میزبانی تاتنهام در ورزشگاه خانگی این تیم برگزار شد. دو تیم آرسنال و تاتنهام امشب صد و نود و سومین دربی شمال لندن را به میزبانی اسپرز در ورزشگاه این تیم برگزار کردند. علاوه بر اهمیت تاریخی این مسابقه، دیدار امشب برای هر دو تیم از نظر موقعیت در جدول هم اهمیت زيادي داشت.

تنها چهارده دقیقه از شروع بازی می گذشت یک اشتباه عجیب و غیرمنتظره از هوگو لوریس، سنگربان تیم فوتبال تاتنهام، باعث شد شاگردان آنتونیو کونته (Antonio Conte) دروازه شان را باز شده ببینند. ساکا در سمت راست شوتی به سمت تیر نزدیک شلیک کرد که در میانه راه به بازیکنان برخورد کرد و منحرف شد. توماس پارتی توپ را یک بار دیگر به ساکا داد که در سمت راست حضور داشت و او با پیشروی به سمت سسنیون حرکت کرد. ساکا که گزینه چندانی مقابل خود نمی دید تصمیم گرفت از زاویه بسته اقدام به شوتزنی کند. توپ که با برخورد به سسنیون کمی منحرف شده بود به سمت هوگو لوریس رفت. دروازه بان فرانسوی تاتنهام نتوانست واکنش مناسبی نشان بدهد و با کف دست توپ را لمس کرد اما توپ از خط دروازه عبور کرده و آرسنالی ها را پیش انداخت. این گل بعنوان گل به خودی به نام دروازه بان ملی پوش فرانسوی تاتنهام ثبت شد.

چند دقیقه بعد لوریس با یک مهار درخشان اشتباه خود را تا حدی جبران کرد. او شوت سنگین اودگارد را که از فاصله ۲۰ متری شلیک شده بود با کف دست خود دفع کرد تا تنها یک کرنر نصیب آرسنالی ها شود.

در دقیقه ۲۵ آرسنالی ها تیر دروازه تاتنهام را به لرزه درآوردند. توماس پارتی با شلیک یک ضربه والی تماشایی لوریس را تسلیم کرد اما توپ او به تیر دروازه برخورد کرد تا دومین گل توپچی ها به ثمر نرسد.

آرسنال مزد برتری خود در این دقایق را چند دقیقه بعد گرفت و در دقیقه ۳۶ اختلاف خود را دو برابر کرد. ساکا با پیش روی توپ را در اختیار کاپیتان تیمش گذاشت. اودگارد این بار شوتی سنگین از فاصله ۲۰ متری شلیک کرد که دور از دستهای لوریس به تور دروازه تاتنهام چسبید.

تنها موقعیت مهم تاتنهام در نیمه اول در دقیقه ۴۵+ ۲ به دست آمد. سانتر دوهرتی را هری کین با ضربه سر به سمت دروازه آرسنال فرستاد اما رمزدیل هوشیار بود و توپ را دفع کرد. نیمه اول با برتری ۲-۰ آرسنال به پایان رسید.

تاتنهام نیمه دوم را با اشتهای گلزنی آغاز کرد. کولوشوسکی توپ را درون محوطه جریمه آرسنال به هری کین سپرد و او که گابریل را در مقابل خود داشت موفق شد شوتی به سمت دروازه شلیک کند اما رمزدیل یک بار دیگر مانع گلزنی این ستاره انگلیسی شد.

در دقیقه ۵۲ هری کین این بار در نقش پاسور ظاهر شد و یک پاس خوب به سسنیون داد ولی ضربه او را رمزدیل با پای خود دفاع کرد و به کرنر فرستاد.

با گذشت دقایق اولیه نیمه دوم آرسنالی ها بار دیگر شروع به حمله کردند. پاس رو به عقب مارتینلی به انکتیا رسید و ضربه انکتیا درست به جایی رفت که لوریس حضور داشت تا این موقعیت از دست برود.

کم کم آرسنالی ها دوباره به حاکم بلامنازع میدان تبدیل شدند و لوریس در دقایق بعدی یک بار دیگر ضربه شلیک شده از طرف انکتیا را دفع کرد. در دقیقه ۷۴ انکتیا بار دیگر شانسی خوب برای گلزنی داشت که هویبرگ مقابل شوت او ایستاد و نگذاشت دروازه تاتنهام برای سومین بار باز شود.

در دقیقه ۸۳ روی هجوم پرتعداد تاتنهامی ها دروازه آرسنال با خطر جدّي مواجه شد. درحالیکه سون و چند بازیکن تاتنهامی در شلوغی محوطه جریمه سعی می کردند توپ را وارد دروازه رمزدیل کنند در نهایت فضا برای ریچارلیسون باز شد اما ضربه او دقیقا به جایی رفت که سنگربان آرسنال حضور داشت.

آخرین فرصت جدی این بازی در دقیقه ۸۴ نصیب تاتنهام شد. هری کین در محوطه جریمه پاس به عقبی برای سون فرستاد و او به سمت دروازه شلیک کرد اما توپ او با برخورد به بازیکنها از بالای دروازه تیم فوتبال آرسنال بیرون رفت.

varzesh3.com
  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر