پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲
۰۹:۰۱ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۱۵۴
فوتبال جهان

تشویق بی‌امان هواداران میلان و تونل‌ افتخار بازیکنان برای زلاتان/ اشک‌های ابراهیموویچ در مراسم خداحافظی از دنیای فوتبال

از فصل آینده دیگر زلاتان ابراهیموویچ را در زمین فوتبال نخواهیم دید و او شب گذشته در آخرین بازی فصل میلان یک خداحافظی احساسی داشت.

میلان امشب در آخرین بازی فصل به مصاف ورونا رفت. در آغاز این دیدار که با توجه به قطعی شدن سهمیه چمپیونزلیگ روسونری حالت تشریفاتی به خود گرفته زلاتان ابراهیموویچ با یک سورپرایز از سوی هواداران مواجه شد.

این بازیکن ۴۱ ساله در پایان قراردادش در ماه ژوئن، میلان را ترک می‌کند و قرار نیست قراردادش تمدید شود. او بخش زیادی از این فصل را با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرد و در ۴ بازی یک بار موفق به گلزنی شد.

زلاتان امشب در آخرین بازی فصل نیز به دلیل مصدومیت غایب بود و به این ترتیب فرصت خداحافظی با هواداران در زمین را نخواهد داشت.

هواداران روسونری با این وجود هوای ستاره قدیمی خود را داشتند و قبل از شروع بازی بخش قابل توجهی از طبق دوم ورزشگاه را به یک پیام خداحافظی برای زلاتان اختصاص دادند؛ آنها همچنین ستاره سوئدی را به شدت تشویق کردند و در چنین جو پر احساسی اشک‌های ابراهیموویچ سرازیر شد.

او که همراه با همسر و فرزندانش در ورزشگاه سن سیرو حضور یافته بود با چشمانی اشکبار و نشان دادن علامت قلب با دستانش به ابراز احساسات هواداران پاسخ داد.

از مونزا به عنوان جدی‌ترین مشتری زلاتان یاد می‌شود. او که پیش از این نسبت به ادامه حضور در میلان ابراز تمایل کرده بود حالا باید تیم آینده خود را انتخاب کند و باید دید این انتخاب از سری آ خواهد بود یا اینکه این مهاجم ۴۱ ساله تصمیم به ترک ایتالیا خواهد گرفت.

خداحافظی زلاتان با هواداران میلان: اگر خوش شانس باشید همین اطراف همدیگر را می بینیم!

زلاتان در پایان بازی و در میان تشویق بی امان هواداران و با چشمانی اشک آلود گفت: خیلی از خاطرات و احساسات درون این ورزشگاه است. اولین باری که به اینجا آمدم شما به من خوشحالی بخشیدید، بار دوم، به من عشق دادید. می خواهم از خانواده‌ام و نزدیکانم به خاطر صبرشان تشکر کنم. می خواهم از خانواده دومم نیز تشکر کنم. بازیکنان، مربی و کادر فنی اش برای مسئولیتی که به من دادند. می خواهم از مدیران هم به خاطر فرصتی که به من دادند تشکر کنم.

در نهایت، از صمیم قلب، می خواهم از شما هواداران تشکر کنم. شما با آغوش باز از من استقبال کردید و من در تمام عمرم میلانیستا خواهم بود. وقت آن است که از فوتبال خداحافظی کنیم، اما نه با شما. خیلی سخت است، احساسات بسیار زیاد است. اگر خوش شانس باشید، شما را همین اطراف می بینم. فورتزا میلان و خداحافظ.

تیم و مربی از تصمیم من [در مورد بازنشستگی] خبر نداشتند. از فردا من یک مرد آزاد هستم، و این کارنامه ای واقعاً غنی بود. از همه کسانی که کنارم  بودند و به من قدرت ادامه دادن را دادند تشکر می کنم. از میلان به خاطر تمام کارهایی که برای من انجام داد تشکر می کنم. اکنون فصل بعدی کار من فرا می رسد.

تصمیمم [برای بازنشستگی] را به کسی نگفتم، حتی به خانواده ام. یک لحظه احساسی قوی بود. اگر سه ماه پیش کسی از من درباره بازنشستگی می‌پرسید، دیوانه می‌شدم، اما در حال حاضر این واقعیت را می‌پذیرم.

در ۱۰ روز گذشته تصمیم گرفتم از فوتبال خداحافظی کنم. هر بازیکنی رویای بازنشستگی در زمین را دارد اما متأسفانه این امکان وجود نداشت. وقتی در دومین دوره خود به میلان پیوستم، احساس می کردم خلبانی هستم که باید این تیم را هدایت کند. من این نقش را خیلی دوست داشتم. دلم برای جاده میلانلو تنگ خواهد شد.

آینده من؟ در حال حاضر وقتم را صرف لذت بردن از کاری که انجام داده ام می کنم. تصمیم گیری به این سرعت درست نیست. تابستان را صرف تأمل در این باره می کنم. مربیگری یا مدیریت مسئولیت بزرگی است. 

گرفتن این تصمیم بدون حضور رایولا در کنارم؟ وقتی آن تراژدی رایولا اتفاق افتاد، فوتبال دیگر برای من مثل قبل نبود. تنها بودم و کسی را نداشتم که در مورد مسائلم با او صحبت کنم. اگر به عهده او بود، ادامه می دادم چون او کمیسیون می خواست (با خنده). 

varzesh3.com
tarafdari.com
  • 16
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر