چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۳۱ - ۱۷ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۲۱۰
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ نمایش یک گربه متحرک سه بعدی بر روی بیلبوردی در توکیو

یک گربه ی عظیم الجثه ی سه بعدی بر روی یکی از بیلبوردهای توکیو، ظاهر شده و از آنجا یکی از شلوغ ترین ایستگاه های قطار شهر را به نظاره نشسته است.

این گربه ی فوق طبیعی که در میان تبلیغات شهری ظاهر شده، بر روی یک صفحه ی ال‌ای‌دی جان گرفته است. این نمایشگر ۴K رزولوشنی، گربه ی مذکور را در حال تکان خوردن بر فراز پایتخت ژاپن نشان می دهد و حتی صدای میومیو اش را هم می توان به وضوح شنید.

این ویدئو که از ۷ صبح تا ۱ صبح پخش می شود، در طول روز ثابت نیست و تغییر می کند. گربه صبح ها یکباره از خواب می پرد و تا بعد از ظهر بلند شدن و میومیو کردنش به رهگذران را می توان دید. شب ها هم دراز می کشد و در حالی که سرش را روی پاهایش گذاشته به خواب می رود.

گرچه این نمایشگر قرار است روز ۱۲ ژوئیه به طور رسمی افتتاح شود، اما از ماه گذشته به صورت آزمایشی راه اندازی شده است. «گربه شینجوکو» تاکنون در فضای مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفته و کاربران آن را بامزه می دانند و حیرت خود را از این فناوری ابراز می کنند.

کاربری در توییتر ویدئویی از این گربه منتشر کرده که آن را در حال خمیازه کشیدن و به خواب رفتن نشان می دهد و در شرح آن نوشته: «شب ها خواب آلود است.»

برای کسانی که امکان تماشای از نزدیک این نمایشگر را ندارند، یکی از شرکت های دخیل در این پروژه به نام Cross Space امکان تماشای زنده ی نمایی از این نمایشگر را از طریق یوتیوب فراهم کرده که از طریق این لینک در دسترس است. البته صاحبان نمایشگر در بیانیه ای اعلام کردند که تصویر آن از همه ی زوایا سه بعدی دیده نمی شود.

این بیلبورد بر فراز خروجی شرقی ایستگاه قطار شینجوکو واقع شده، ناحیه ای که به مراکز خرید و تجاری شلوغش مشهور است. به گفته ی وبسایتی که برای این نمایشگر راه اندازی شده، هر هفته ۱۹۰ هزار نفر از کنار این نمایشگر عبور می کنند.

بیلبوردهای سه بعدی واقع گرایانه در سال های اخیر در چندین کشور آسیایی برپا شده اند. چند ماه قبل نیز یک موج سه بعدی عظیم بر روی بزرگ ترین بیلبورد دیجیتالی سئول، پایتخت کره جنوبی به نمایش درآمد.

  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر