پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
۲۱:۲۸ - ۱۹ مهر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۷۰۱۲۴
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ تشییع و خاکسپاری باشکوه یک تمساح!

صد‌ها نفر روز دوشنبه در مراسم تشییع جنازه یک در هند شرکت کردند که گمان می‌رود الهی بوده و برای دهه‌ها با رژیم گیاهخواری در معبد هندو‌ها زنده مانده است.

تمساح که بابیا نام داشت بخشی از معبد هندو‌ها در کومبلا در منطقه کاساراگود بود و قبل از خاکسپاری، لاشه‌اش برای چند ساعت در فریزر متحرک نگهداری شد تا هندو‌ها بتوانند به آن ادای احترام کنند.

این تمساح پس از اینکه هندو‌ها ادعا کردند که یک تمساح گیاهخوار است و در نهایت پس از مشاهده نذورات در معبد (برنج و انگور) به عنوان یک تمساح مقدس شمرده شد، به تیتر اخبار تبدیل شد.

اودایا کومار، یکی از مسئولان ارشد معبد گفت ما ادعا نمی‌کنیم که تمساح کاملاً گیاهخوار بوده است، با این حال، پیشکش‌های معبد را مصرف می‌کرد.

مشخص نیست که تمساح به خشونت روی آورده یا به یک هندو حمله کرده باشد. این حیوان در حوض معبد همراه با ماهی زندگی می‌کرد.

هیچ سندی در معبد وجود ندارد که نشان دهد چگونه این تمساح به حوضچه معبد رسیده است، حتی در حالی که هیچ رودخانه یا آب دیگری در مجاورت آن وجود ندارد. افسانه‌های معبد می‌گویند که یک سرباز بریتانیایی در سال ۱۹۴۵ به یک تمساح در زیارتگاه شلیک کرد و در عرض چند روز تمساح دیگری ظاهر شد. از این رو، اعتقاد بر این بود که بابیا حدود ۸۰ سال عمر کرده است.

اودایا کومار گفته که هیچ کس نمی‌داند کی و چرا نام تمساح نر بابیا قرار داده شد.

روایت دیگر در مورد حضور تمساح این است که معبد چند صد ساله که در یک برکه قرار دارد دارای انبار عظیمی از اشیاء قیمتی بوده است. مقامات معبد برای مقابله با دزدان یا دشمنان از غارت ثروت معبد، یک تمساح در برکه پرورش داده بودند. در گذشته، تنها پس از عبور از حوض، می‌شد به معبد رسید. بعداً پلی بر روی حوض تا معبد ساخته شد.

بابیا را مقدس می‌دانستند، زیرا تصور می‌شد هرگز به حیوان یا انسان دیگری حمله نکرده است، از جمله کودکانی که به لبه حوضچه می‌رفتند تا خزنده را لمس کنند تا برکات آن را به دست آورند.

fararu.com
  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر