صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
sarpoosh

هند

هندوستان

هند

هند با ۲۸ ایالت، ۱۸ زبان رسمی و با آب و هوائی بسیار متنوع در قاره آسیا قرار دارد. هند عنوان بزرگترین دمکراسی و دومین کشور پرجمعیت جهان را هم یدک می‌کشد.

 

هند که در روز پانزدهم اوت سال ۱۹۴۷م با پایان یافتن سلطه انگلستان به استقلال دست یافت، جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر با اقوام و مذاهب گوناگون دارد.

 

مساحت این کشور ۱/۳ میلیون کیلومتر مربع (۲/۱ میلیون مایل مربع) است [بدون در نظر گرفتن منطقه کشمیر تحت کنترل هند (۵۶۹/۱۰۰ کیلومتر مربع معادل ۸۳۰/۳۸ مایل مربع)]

 

پایتخت هند، دهلی نو  است و پرجمعیت ترین شهر  آن بمبئی می‌باشد.

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

 

جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱) فلات بلندهیمالیا، ۲جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است. مساحت ناحیه قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است.

 

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلیمتر در سال است. بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است. منابع آبی هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگیرها، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایرخلیج‌ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی‌گیری اشتغال ایجاد کرده‌اند. هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ماهی بومی در سطح جهان است.

 

رودخانه‌های طویل هند، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند. هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می‌برد، از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.

 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوعتمساح در این کشور زندگی می‌کنند.

 

منابع طبیعی هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد) ، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس،نفت خام، سنگ آهک، توریوم بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آساموجود دارند. بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می‌کنند.

 

آب و هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

 

چهار فصل هند شاملسرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

 

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌است. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده‌است.

 

نژاد مردم هند، شامل: ۲۵ ٪ هندوآریایی، ۷۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

 

تاریخ هند

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد. اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته‌است و تقریباً پس از ورود آریایی‌هابین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

 

ورود آریایی‌ها به هند در فرهنگ، دین و ادبیات و نظام اجتماعی این سرزمین بسیار تأثیرگذار بوده‌است. از جمله می‌توان به شکل‌گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره نمود.

 

اولین امپراتوری در هند با حکومت شاهنشاهی موریا بین سالهای ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت. قدرتمندترین حاکم تاریخ هند تا قبل از گورکانیان، آشوکای بزرگ نام دارد که سومین شاه این سلسله‌است. وی در تمام جنبه‌های هنری و اجتماعی و سیستم اداری از هخامنشیان ایران الهام می‌گرفت. آثار بسیار مهم حجاری این دوره مانند پیکره چهار شیر (نماد ملی هند) بسیار تحت تأثیر حجاری تخت جمشید است.

 

از سال ۳۲۷ تا ۳۲۶ پیش از میلاد اسکندر به هندوستان حمله می‌کند.

 

دومین سلسله قدرتمند به نام امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت داشته و پس از گوپتاها تا قرن سیزده میلادی حکومت‌های زیادی در شمال هند با درگیری، شکست و پیروزی یکی پس از دیگری بر روی کار آمدند. باتوجه به عدم قدرتمندی این حکومت‌ها، جنوب هند امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال داشت و سرگرم تعامل و تجارت با اعراب مسلمان و منطقه جنوب آسیا بود و نقش مهمی در روابط خاورمیانه با خاور دور ایفا می‌کرد.

 

در سال ۱۵۱۰ میلادی پرتغالی‌ها به عنوان اولین مهاجمان اروپایی در گوا مستقر شدند. هنگامی که طوایف «مراتی» و سیک علیه حکومت پادشاهان گورکانی قیام کردند، بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در قرن ۱۸ مناطقی برای خود از هند جدا کردند و بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند استوار گردید.

 

دولت بریتانیا بر اثر شورش‌های سال ۱۸۵۷ میلادی در هند، کمپانی هند شرقی بریتانیا را که گرداننده هند بود منحل کرد و به این سرزمین خودمختاری داد. اما بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۵، دولت بریتانیا ناچار شد که اداره بعضی از امور کشور را به مردم هند واگذار نماید. در این هنگام رهبر بزرگ جنبش استقلال‌طلبی هند، ماهاتما گاندی قیام کرد و علیه استبداد بریتانیا به مبارزه پرداخت.

 

سپس اختلاف شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنها محمدعلی جناح بود بوجود آمد. قصد مسلمانان این بود که کشوری مرکب از مناطق مسلمان هند تشکیل دهند. در آن هنگام بریتانیا قوانینی وضع نمود که به‌موجب آن به هند و سیلان و پاکستان استقلال داده شد. در ماه اوت ۱۹۴۷ آخرین سرباز بریتانیایی خاک هند را ترک گفت و در تاریخ ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا درآمد. اختلافات مرزی دولت هند با پاکستان در منطقه کشمیر هنوز برطرف نشده‌است.

 

 

سایر مطالب درباره هند

 • حادثه برای هواپیمایی در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث

  سقوط یک هواپیما در هند با ۱۹۱ مسافر/ ۲۰ کشته و ۱۲۳ مجروح

  خطوط هوایی هند اعلام‌کرد که یک هواپیما هنگام فرود در فرودگاه بین المللی کالیکات این کشور با حادثه روبرو شده است. به گزارش فارس، خطوط هواپیمایی هند اعلام‌کرد که یک هواپیما که از مبدا دوبی با ۱۹۱ مسافر، هنگام فرود در فرودگاه «کالیکات» با حادثه مواجه شده است....

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلا کرونا در جهان به بیش از ۱۹.۵ میلیون نفر رسیدند/ آمریکا، برزیل و مکزیک رکورددارِ قربانیان

  مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۲۰ میلیون نفر رسیدند. طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ تاکنون به ۷۲۴ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، همچنین شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تا به حال به ۱۹ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۷۴۸ نفر رسیده و ۱۲ میلیون و...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  جدیدترین آمار کرونا در جهان/ مبتلایان به بیش از ۱۹ میلیون نفر رسیدند

  مبتلایان کرونا در جهان به به بیش از ۱۹ میلیون نفر رسیدند. شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ تا به حال به ۷۱۷ هزار و ۶۸۷ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، جدید ترین آمارها حاکی از...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  قربانیان کرونا در جهان به مرز ۷۰۰ هزار نفر رسیدند

  شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان هم چنان رو به افزایش است و طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ تا به حال به ۶۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، جدید ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس (Coronaviruses) جدید در دنیا...

 • فیلم/ مبارزه دیدنی دو مار موش خوار بر سر قلمرو

  حیوانات نیز مانند انسان دارای قلمرو هستند. اگر حیوانی وارد قلمرو حیوان دیگری شود حتی اگر حیوانی همجنس باشد بدون شک مورد تعقیب و مواخذه قرار می‌گیرد. مانند مبارزه دو مار موش خوار بر سر قلمرو که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده و مورد توجه کاربران قرار گرفته است. در این...

 • فیلم/ فروش ماسک جواهرنشان در هند با قیمت نجومی!

  حالا که مجبوریم ماسک بزنیم، چرا ماسک زیبا نزنیم؟ این سخن بسیاری از زنان ثروتمند در شهر سورات در ایالت گجرات هند است که برای مخافظت در برابر ویروس کرونا، ماسک‌هایی با تزئینات طلا و جواهر می‌خرند. این روزها برخی از مغازه‌ها در این منطقه از هند ماسک‌هایی با طراحی هنری یا تزئین شده...

 • کشف یک لاکپشت زرد رنگ نادر در هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

  یک لاکپشت زرد رنگ نادر در هند کشف شد

  لاک پشت زرد رنگی که بسیار نادر است، در کشور هند پیدا شد. کشاورز اهل هند یک لاک پشت زردرنگ را پیدا کرده که به گفته ی متخصصان به نوعی بیماری خاص مبتلاست. به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک آلبینو ترتل (Albino turtle – به معنای لاک پشت های مبتلا به آلبینیسم) به تازگی...

 • آداب غذاخوردن هندی‌ها,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  آداب خاص هندی‌ها در غذاخوردن(+تصاویر)

  هندى ‌ها آداب خاصى در صرف غذا دارند. آنان به هیچ وجه در غذا خوردن اسراف نمى‌کنند. چرا که معتقدند با افراط در غذا دچار تنبلى شده و این امر مانع رشد فکرى و جسمى ‌شان مى‌شود. به گزارش جی پلاس، هندی ها سعى مى‌کنند غذایشان به چرخه طبیعت نزدیک باشد. به همین دلیل مصرف غذاهایى...

 • اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  این هندی‌های عجیب‌خور!

  هندوستان سرزمین فرهنگ‌های عجیب و متفاوت است، اما این‌بار نگاهی داریم به غذاهای آن‌ها، غذاهایی که ممکن است حتی سلامتی انسان را به خطر بیندازد. به گزارش مهر، این روزها خبری منتشر شده که می‌گوید مردم سیرجان در همین ایران خودمان جیرجیرک می‌خورند، این موضوع بازخوردهای متفاوتی...

 • تصاویر مرگ و زندگی درآی‌سی‌یو های جهان,عکس های آی سی یو ها در شرایط کرونا,تصاویری از ICU های جهان

  تصاویر/ مرگ و زندگی در'آی‌سی‌یو های' جهان

  در اواخر اولین ماه فصل تابستان سال ۱۳۹۹ و با گذشت نزدیک به ۵ ماه از شروع "پاندمی" کرونا (corona) در جهان، نزدیک به ۶۰ هزار تخت "آی سی یو" در سراسر دنیا با بیماران مبتلا به "کووید- ۱۹" اشغال شده است. به گزارش عصرایران، در شرایطی که دنیا درگیر بحران کرونا بعنوان بی سابقه ترین و...

 • فیلم/ ادعای خدایی توسط پیرمرد مو بلند هندی!

  یک پیرمرد ۹۵ ساله در جنوب هند به علت داشتن موهای بسیار بلند بعنوان خدا شناخته می شود! به گزارش فرارو، داداپالیا اهل منطقه Molakalmuru در جنوب هند است که در تمام عمر خود موهایش را کوتاه نکرده است. وی که موهایی به طول ۷ونیم متر دارد معتقد است که درصورتی که موهایش را...

 • جلسه علنی مجلس در 22 تیر 99,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس

  موافقت مجلس با دوفوریت طرح مالیات بر خانه‌های خالی/ حسینی‌کیا: ارزش یارانه مردم به ۲ دلار رسیده است

  جلسه علنی مجلس دقایقی پیش آغاز شد و تقاضای عده‌ای از نمایندگان در مـورد تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در دستور کار قرار گرفت. نمایندگان مجلس در جلسه امروز تقاضای تشـکیل کمیسـیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتـال را مورد...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۱۳ میلیون رسید/ مرگ ۱۰۷۱ نفر طی یک روز در برزیل

  براسا آخرین آمار، مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۱۳ میلیون رسیده است. شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان هم چنان رو به افزایش است و طبق آخرین آمارها، تعداد بیماران کووید ۱۹ تا به حال به ۱۲ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۲۸۸ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، روند افزایش...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  ۶۱ هزار آمریکایی در یک روز به کرونا مبتلا شدند/ شناسایی ۴ مورد جدید در چین

  کشور آمریکا رکورد تازه ای ثبت کرد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند. بر اساس آخرین آمار جهانی تاکنون ۱۲ میلیون و ۳۹۳ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند؛ کشور آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۱ هزار مبتلا به مجموع ۳ میلیون و ۲۱۹ هزار مبتلا رسیده است...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۵۳۶ هزار نفر رسید

  قربانیان کرونا در جهان به ۵۳۶ هزار و ۸۳۷ رسیده است. روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری هم چنان در دنیا قربانی می گیرد. به گزارش ایسنا، جدید ترین آمارها حاکی از آن است که شمار...

 • رعد و برق مرگبار در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

  رعد و برق در هند/ ۲۳ نفر کشته شدند

  رعد و برق حداقل ۲۳ هندی را کُشت و ۲۹ نفر را سوزاند. رعد و برق در ایالت «اوتار پرادش» هند، حداقل ۲۳ قربانی بر جای گذاشت و ۲۹ تن دیگر را دچار سوختگی های شدید کرد. به گزارش فارس، مقام های محلی در هند خبر دادند روز گذشته در ایالت اوتار پرداش این کشور رعد و برق یک روز...

 • فیلم/ ماسک طلایی مرد هندی برای مقابله با کرونا

  شانکار کورید مرد اهل هند ساکن شهر پونا، ماسکی از طلا ساخته است و از آن برای محافظت خود دربرابر کرونا (corona) استفاده می کند. ارزش این ماسک ۲۸۵ هزار روپیه معادل ۷۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است. وی می گوید این ماسک نازک و دارای سوراخ های ریزی است تا در تنفس مشکلی...

 • بارش باران‌های سیل آسا و صاعقه‌های سهمگین در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

  بارش باران‌های سیل آسا و صاعقه‌های سهمگین در هند/ ۱۰۷ نفر کشته شدند

  برخورد صاعقه جان ۸۳ نفر را در هند گرفت. به دنبال بارش باران های سیل آسای موسمی و وقوع صاعقه های سهمگین ۸۳ نفر در هند جان خود را از دست دادند. به گزارش تسنیم به نقل از تایم آو اندیا، بارش باران های سیل آسای موسمی در ایالت های مختلف هندی فاجعه آفرید....

 • تصاویر جشنواره ارابه زیر سایه کرونا در هند,عکس های جشنواره هندی به اسم ارابه,عکس های جشنواره هندی ارابه

  تصاویر/ جشنواره ارابه در هند

  جشنواره Rath Yara یا جشنواره ارابه باوجود شیوع ویروس کرونا در شهر پوری هند برگزار شد. این جشنواره یکی از پرطرفدارترین جشنواره های هند محسوب می شود که گرامیداشت بازدید سالانه جاگانات خدای هندوها از معبد اصلی گاندیچا است. تاکنون بیش از ۴۷۳ هندی به ویروس کرونا مبتلا و ۱۵ هزار نفر...

 • زنبورها بر روی صورت مرد هندی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  مرد هندی با ۶۰ هزار زنبور روی سر و صورت/ عکس

  یک مرد جوان هندی با زنبورهای عسل به زندگی مسالمت‌آمیز رسیده و اجازه می‌دهد دست‌کم ۶۰ هزار زنبور روی سر و صورتش بنشینند. به گزارش همشهری آنلاین، این جوان ۲۴ ساله از دوران کودکی به زنبورها بسیار علاقه داشت و حالا که به دوران جوانی رسیده، از اینکه هزاران زنبور روی چهره‌اش...

 • شورای امنیت سازمان ملل,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  اعضای موقت شورای امنیت سازمان ملل مشخص شدند

  ایرلند، نروژ، هند و مکزیک به عنوان اعضای موقت شورای امنیت سازمان ملل متحد برای سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ انتخاب شدند. به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، ایرلند، نروژ، هند و مکزیک به عنوان اعضای موقت شورای امنیت سازمان ملل متحد برای سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ برگزیده شدند. از...

 • درگیری نظامی هند و چین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  درگیری نیروهای هند با چین/ ۲۰ نظامی هندی کشته شدند

  شمار تلفات نظامیان هند بر اثر درگیری با نیروهای چین افزایش یافت. منابع رسانه‌ای از افزایش شمار تلفات نظامیان هند بر اثر درگیری با نیروهای چین خبر داده‌اند. به گزارش فارس، ساعاتی بعد از آنکه ارتش هند مدعی کشته شدن ۳ نظامی این کشور در یک درگیری با نظامیان چین شد،...

 • آمار ابتلا به کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  بازگشت دوباره کرونا به نیوزلند/ شناسایی بیش از ۱۰۶۰۰ مورد جدید در هند

  به گزارش شفقنا به نقل از البیان، نیوزلند یکی از کشورهای بود که از پاکسازی کامل کرونا در این کشور خبر داد. دولت نیوزلند امروز سه شنبه از شناسایی دو مورد جدید ابتلا به ویروس کوید ۱۹ در این کشور خبر داد. در بیانیه دولت نیوزلند آمده است: بعد از آنکه چند روز هیچگونه...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  کرونا به پایتخت چین برگشت/ شمار مبتلایان در جهان به مرز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسید

  یک مرد ۵۲ ساله در پکن به کرونا مبتلا شد. بنابر اعلام رسانه‌های داخلی چین، اولین مورد ابتلا به ویروس کووید-۱۹ پس از دو ماه در پکن به ثبت رسید. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از جروزالم پست، بنابر اعلام رسانه‌های رسمی دولت چین، یک مورد ابتلا به ویروس کووید-۱۹...

 • کرونادرهند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  کرونا در هند / تبدیل عروسی‌های پر زرق و برق به مهمانی‌های کوچک

  صنعت عروسی هند با بیش از ۱۰ میلیون ازدواج در سال، یکی از بزرگترین صنایع این حوزه در میان کشورهای جهان است. برگزاری مراسم ازدواج در سراسر هند به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است. به همین دلیل برخی از جوانان تصمیم گرفته‌اند مراسم پر زرق و برق و بزرگ عروسی خود را با یک مدل...

 • تاثیر داروی رمدیسویر بر کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  هند داروی 'رمدیسویر' را به عنوان درمان اضطراری کرونا تایید کرد

  دولت هند روز سه شنبه اعلام کرد که داروی "رمدیسویر" ساخت شرکت آمریکایی "گیلیاد" را به عنوان درمان اضطراری بیماران کرونایی تایید کرده است. به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های هند، "رمدیسویر" اولین دارویی است که در آزمایش‌های بالینی رسمی بر روی بیماران مبتلا به کرونا، به...

 • اقتصاد جهان بعد از کرونا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد جهان

  خرج‌کرد آمریکایی‌ها ۱۳ درصد کاهش یافت/ قرنطینه کرونا در هند ۱۲۲ میلیون نفر را بیکار کرد

  در ماه گذشته نرخ پس‌انداز شخصی آمریکا که نشان می‌دهد پس از پرداخت مالیات و خرج و مخارج آنها چه مقدار پول در حساب باقی مانده است به رکورد تاریخی ۳۳ درصد رسید. به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، در ماه گذشته نرخ پس‌انداز شخصی آمریکا که نشان می‌دهد پس از پرداخت مالیات و خرج و...

 • طوفان در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

  طوفان و صاعقه جان ۲۳ نفر را در هند گرفت/ تاج محل آسیب دید

  طوفان و صاعقه باعث مرگ ۲۳ نفر در هند شد. بر اثر طوفان و اصابت صاعقه ۲۳ نفر از اهالی ایالت اترپرادش هند جان خود را از دست دادند و به بخشی از ساختمان تاج محل نیز خسارت وارد شد. به گزارش تسنیم به نقل از ملت تایمز، طوفان های سیل آسیا و اصابت صاعقه ۲۳ نفر را در هند گرفت...

 • تکامل کروناویروس برای انتقال از حیوان به انسان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  سرقت نمونه‌ خون بیماران مبتلا به کووید-۱۹ توسط میمون‌ها/ تکامل کروناویروس برای انتقال از حیوان به انسان

  تعدادی میمون‌ در هند با حمله به یک تکنسین بخش آزمایشگاه، چند نمونه خونی را که او در حال بردن به آزمایشگاه بود، ربودند. به گزارش ایسنا، به گفته مقامات هندی این اتفاق در هفته جاری و هنگامی که یک تکنسین آزمایشگاه در داخل محوطه دانشکده پزشکی در شهر "میروت" در ۴۶۰ کیلومتری...

 • آمار روزانه مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  تعداد مبتلایان به کرونا از ۵/۵ میلیون نفر گذشت/ هشدار WHO درباره معکوس شدن روند نزولی شیوع کرونا

  در حال حاضر پنج میلیون و ۵۹۰ هزار و ۴۵۸ نفر در جهان به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده که از این بین ۳۴۷ هزار و ۹۱۵ نفر جان خود را از دست داده و دو میلیون و ۳۶۶ هزار و ۷۱۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود پیدا کرده‌اند. تعداد مبتلایان به بیماری‌ کووید ۱۹ در جهان به رقم پنج...