صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
sarpoosh

هند

هندوستان

هند

هند با ۲۸ ایالت، ۱۸ زبان رسمی و با آب و هوائی بسیار متنوع در قاره آسیا قرار دارد. هند عنوان بزرگترین دمکراسی و دومین کشور پرجمعیت جهان را هم یدک می‌کشد.

 

هند که در روز پانزدهم اوت سال ۱۹۴۷م با پایان یافتن سلطه انگلستان به استقلال دست یافت، جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر با اقوام و مذاهب گوناگون دارد.

 

مساحت این کشور ۱/۳ میلیون کیلومتر مربع (۲/۱ میلیون مایل مربع) است [بدون در نظر گرفتن منطقه کشمیر تحت کنترل هند (۵۶۹/۱۰۰ کیلومتر مربع معادل ۸۳۰/۳۸ مایل مربع)]

 

پایتخت هند، دهلی نو  است و پرجمعیت ترین شهر  آن بمبئی می‌باشد.

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

 

جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱) فلات بلندهیمالیا، ۲جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است. مساحت ناحیه قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است.

 

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلیمتر در سال است. بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است. منابع آبی هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگیرها، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایرخلیج‌ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی‌گیری اشتغال ایجاد کرده‌اند. هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ماهی بومی در سطح جهان است.

 

رودخانه‌های طویل هند، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند. هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می‌برد، از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.

 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوعتمساح در این کشور زندگی می‌کنند.

 

منابع طبیعی هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد) ، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس،نفت خام، سنگ آهک، توریوم بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آساموجود دارند. بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می‌کنند.

 

آب و هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

 

چهار فصل هند شاملسرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

 

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌است. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده‌است.

 

نژاد مردم هند، شامل: ۲۵ ٪ هندوآریایی، ۷۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

 

تاریخ هند

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد. اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته‌است و تقریباً پس از ورود آریایی‌هابین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

 

ورود آریایی‌ها به هند در فرهنگ، دین و ادبیات و نظام اجتماعی این سرزمین بسیار تأثیرگذار بوده‌است. از جمله می‌توان به شکل‌گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره نمود.

 

اولین امپراتوری در هند با حکومت شاهنشاهی موریا بین سالهای ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت. قدرتمندترین حاکم تاریخ هند تا قبل از گورکانیان، آشوکای بزرگ نام دارد که سومین شاه این سلسله‌است. وی در تمام جنبه‌های هنری و اجتماعی و سیستم اداری از هخامنشیان ایران الهام می‌گرفت. آثار بسیار مهم حجاری این دوره مانند پیکره چهار شیر (نماد ملی هند) بسیار تحت تأثیر حجاری تخت جمشید است.

 

از سال ۳۲۷ تا ۳۲۶ پیش از میلاد اسکندر به هندوستان حمله می‌کند.

 

دومین سلسله قدرتمند به نام امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت داشته و پس از گوپتاها تا قرن سیزده میلادی حکومت‌های زیادی در شمال هند با درگیری، شکست و پیروزی یکی پس از دیگری بر روی کار آمدند. باتوجه به عدم قدرتمندی این حکومت‌ها، جنوب هند امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال داشت و سرگرم تعامل و تجارت با اعراب مسلمان و منطقه جنوب آسیا بود و نقش مهمی در روابط خاورمیانه با خاور دور ایفا می‌کرد.

 

در سال ۱۵۱۰ میلادی پرتغالی‌ها به عنوان اولین مهاجمان اروپایی در گوا مستقر شدند. هنگامی که طوایف «مراتی» و سیک علیه حکومت پادشاهان گورکانی قیام کردند، بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در قرن ۱۸ مناطقی برای خود از هند جدا کردند و بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند استوار گردید.

 

دولت بریتانیا بر اثر شورش‌های سال ۱۸۵۷ میلادی در هند، کمپانی هند شرقی بریتانیا را که گرداننده هند بود منحل کرد و به این سرزمین خودمختاری داد. اما بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۵، دولت بریتانیا ناچار شد که اداره بعضی از امور کشور را به مردم هند واگذار نماید. در این هنگام رهبر بزرگ جنبش استقلال‌طلبی هند، ماهاتما گاندی قیام کرد و علیه استبداد بریتانیا به مبارزه پرداخت.

 

سپس اختلاف شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنها محمدعلی جناح بود بوجود آمد. قصد مسلمانان این بود که کشوری مرکب از مناطق مسلمان هند تشکیل دهند. در آن هنگام بریتانیا قوانینی وضع نمود که به‌موجب آن به هند و سیلان و پاکستان استقلال داده شد. در ماه اوت ۱۹۴۷ آخرین سرباز بریتانیایی خاک هند را ترک گفت و در تاریخ ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا درآمد. اختلافات مرزی دولت هند با پاکستان در منطقه کشمیر هنوز برطرف نشده‌است.

 

 

سایر مطالب درباره هند

 • science

  وقوع زلزله ۷.۷ ریشتری در هند، پاکستان و افغانستان با ۲ کشته و ۱۲۰ مصدوم

  منابع رسانه‌ای از وقوع زلزله قدرتمندی در هند، پاکستان و کشورهای دیگر منطقه خبر دادند. به گزارش فارس، منابع رسانه‌ای سه شنبه شب به وقت تهران از وقوع زلزله قدرتمندی در هند، پاکستان ، شمال شرقی افغانستان و کشورهای دیگر منطقه خبر دادند. به نوشته روزنامه «ایندین اکسپرس»...

 • تصاویر جشنواره رنگ‌ها در هند,عکس های جشنواره رنگ‌ها در هند,تصاویر جشنواره هولی در سال 2023

  تصاویر/ جشنواره رنگ‌ها در هند

  جشنواره هولی هندو که به عنوان جشنواره رنگ‌ها نیز شناخته می شود، از آغاز بهار خبر می دهد.در اصل، این جشنواره، جشنی برای برداشت محصول خوب و زمین بارور بود. ...

 • تصاویر افتتاح بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا,عکس های باغ گل لاله در هند,تصاویر باغ گل لاله در کشور هند

  تصاویر/ افتتاح بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا

  بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا که شامل ۱۵ هزار لاله از ۶۸ گونه با رنگ‌های مختلف است در سرینگر کشمیر هند افتتاح شد. با افتتاح این باغ کشمیر بالاترین میزان ورود گردشگران را در شش ماه گذشته به ثبت رسانده است...

 • فیلم/ رابطه دوستانه باورنکردنی یک مرد با لک‌لک

  یک لک‌لک که توسط مرد جوان هندی از مرگ نجات پیدا کرده بخشی جدایی ناپذیر از زندگی او شده است. مردی که در شهر امتی، ایالت اوتار پرادش زندگی می‌کند، با یک لک‌لک رابطه دوستانه باورنکردنی برقرار کرده است. فیلم رابطه دوستانه باورنکردنی یک مرد با لک‌لک,ویدیو رابطه مرد هندی...

 • فیلم/ مبارزه دیدنی دو مار موش خوار بر سر قلمرو

  حیوانات نیز مانند انسان دارای قلمرو هستند. اگر حیوانی وارد قلمرو حیوان دیگری شود حتی اگر حیوانی همجنس باشد بدون شک مورد تعقیب و مواخذه قرار می‌گیرد. مانند مبارزه دو مار موش خوار بر سر قلمرو که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده و مورد توجه کاربران قرار گرفته است. فیلم...

 • فیلم/ خودکشی دو پسر عمو به خاطرعشق به یک دختر

  دو نوجوان هندوستانی در تصمیمی احساسی و بدون تعقل به دلیل علاقه به یک دختر مشترک زندگی خود را پایان دادند. فیلم خودکشی دو پسر عمو به خاطر عشق به یک دختر,ویدیو خودکشی کردن دو پسر بخاطر عشق,ویدیو خودکشی دو پسر بخاطر یک دختر در هند در این اتفاق تلخ «ماهنِدرا...

 • حسین امیر عبداللهیان,وزیر امورخارجه

  دلیل لغو سفر امیرعبداللهیان به هند چه بود؟

  رسانه‌های هندی مدعی شدند که وزیر امور خارجه کشورمان به دلیل ناراحتی از ویدئوی تبلیغاتی که در بخشی از آن به موضوع اعتراضات اخیر در ایران اشاره شده است، سفر برنامه ریزی شده ماه آینده به هند را برای شرکت در یک رویداد مهم اتاق فکر در دهلی نو لغو کرده است. به گزارش ایلنا به...

 • درخواست عجیب درباره مراسم روز ولنتاین,ولنتاین عجیب در هند

  درخواست عجیب درباره مراسم روز «ولنتاین»

  درخواست عجیب دولت هند درباره مراسم روز ولنتاین خبرساز شد. به گزارش برترین‌ها، یک نهاد دولتی هند از مردم خواست تا به جای برگزاری مراسم روز ولنتاین، یک گاو را در آغوش بگیرند تا با پذیرش سنت‌های ملی، از استیلای فرهنگ غرب دور شوند. هیأت رفاه حیوانات هند که زیر نظر...

 • تصاویر هفتاد و چهارمین سالگرد روز جمهوری در هند,عکس های سالگرد روز جمهوری در هند,تصاویر روز هند

  تصاویر/ هفتاد و چهارمین سالگرد روز جمهوری در هند

  در دهلی نو، پایتخت هند، نیروهای مسلح این کشور رژه‌ای را در هفتاد و چهارمین سالگرد روز جمهوری برگزار کردند. یگان‌های نظامی مصر نیز در این مراسم شرکت کردند. در این مراسم...

 • تمدن هند,تمدن هندوستان,تاریخ تمدن هند

  نگاهی به تمدن هند و اعتقادات مردم آن

  پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد کشور هندوستان از پیشینهٔ قابل توجهی برخوردارست. انسان در شبه قارهٔ هند، قدمتی دویست تا چهارصد هزار ساله دارد. هندی ها در دوران قدیم برای تعيين تاریخ خود، دو مبدأ زمان موعظهٔ بودا و لشکرکشی داریوش را در...

 • عجایب هفتگانه جدید جهان,عجایب هفتگانه دنیا

  با عجایب هفتگانه جدید جهان آشنا شوید

  عجایب هفتگانه دنیا به ۲ دسته عجایب قدیم یا باستان و عجایب جدید یا نو دسته بندی می‌شوند. در سال ۲۰۰۰، شرکتی سوئیسی کمپینی به نام «عجایب هفتگانه جدید جهان» را آغاز کرد و ده‌ها میلیون نفر در سایت‌های میراث جهانی یونسکو به آثار فهرست ارائه شده رأی دادند. این عجایب در چهار...

 • گوشی‌های آیفون در هند,تولید گوشی‌های آیفون در هند

  نیمی از گوشی‌های آیفون در هند تولید می‌شوند

  یک گزارش جدید نشان می دهد نیمی از گوشی‌های آیفون تا سال ۲۰۲۷ احتمالا در هند ساخته خواهند شد. به گزارش ایسنا، هند اکنون به دومین مرکز تولید آیفون در جهان تبدیل شده است. اپل سال گذشته امیدوار بود با تولید همزمان آیفون ۱۴ در چین و هند، به نقطه عطف جدیدی دست پیدا کند. اگر چه...

 • فیلم/ مراسم عجیب و غریب فیل‌پرستی در هند

  در کشور هندوستان انواع ادیان و مذاهب ابتدایی و پیش رفته رواج دارد. شاید کم‏تر کشوری باشد که مانند این کشور تنوع در ادیان و مذاهب داشته باشد. از بت پرستی و آنیمیسم و گاوپرستی گرفته تا ادیان الهی و دین توحیدی اسلام. فیلم مراسم عجیب و غریب فیل‌پرستی در هند,ویدیو از فیل...

 • کرونا در هند,تایید اولین ابتلا به زیرسویه جدید امیکرون در هند

  تایید اولین ابتلا به زیرسویه جدید امیکرون در هند

  مقامات بهداشتی هند از شناسایی اولین مورد ابتلا به زیرسویه جدید امیکرون موسوم به XBB.۱.۵ در این کشور خبر دادند. به گزارش ایسنا، فرد مبتلا به این زیرسویه امیکرون در هند در ایالت گجرات این کشور شناسایی شده است. این زیرسویه از امیکرون طی روزهای اخیر همچنین منجر به...

 • ماه,مهمترین ماموریت‌های کره ماه در سال 2023

  مهمترین ماموریت‌های کره ماه در سال ۲۰۲۳

  به غیر از ماموریت «آرتمیس» ناسا، ماموریت های دیگری نیز وجود دارند که برای رسیدن به ماه و فرود آمدن روی آن برنامه ریزی می شوند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، ماموریت اخیر ناسا به نام آرتمیس۱ (Artemis1) که یک فضاپیما را در نزدیکی ماه به پرواز درآورد، باعث شده...

 • فیلم/ تست تصادف خودروی شاسی بلند تولید کشور هند

  ماهیندرا اسکورپیو-ان امتیاز ۲۹.۲۵ را از حداکثر امتیاز ۳۴ در زمینه محافظت از سرنشینان بزرگسال و امتیاز ۲۸.۹۳ از ۴۹ را در زمینه محافظت از سرنشینان کودک دریافت کرده است. ماهیندرا اسکورپیو- ان (Mahindra Scorpio- N)  موفق شده است تا پنج ستاره ایمنی از پنج ستاره ممکن را در زمینه...

 • ملی پوشان کبدی ایران در هند,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش

  ستاره‌های کبدی ایران، میلیاردرهای هند!

  ۱۵ ملی پوش کبدی ایران با قراردادهای قابل توجهی به لیگ ستارگان هند پیوستند که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید. به گزارش ورزش سه، درخشش کبدی کاران ایرانی در بازی های آسیایی و کسب مدال طلا با شکست هند باعث پیشرفت ملی پوشان این رشته در بخش باشگاهی شده است. لیگ ستارگان...

 • هند؛ فاجعه‌آفرینی موج دوم کرونا/ نخست‌وزیر هند: طوفان کرونا کشور را به لرزه درآورده است

  با افزایش شدید آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در هند، نخست‌وزیر این کشور، روز یک‌شنبه ۵ اردیبهشت، گفت که «طوفان کرونا کشور را به لرزه درآورده است.» فیلم وضعیت کرونا در هند,ویدیو فاجعه کرونایی در هند,فیلم شرایط کرونایی در کشور هند در همین حال، ایالات...

 • جمع‌آوری آنتی‌بیوتیک‌های بی‌کیفیت و ناشناس هندی,داروهای غیر مجاز هندی

  دولت رئیسی نه عُرضه تولید دارو داشت، نه واردات

  دولت ابراهیم رئیسی که شعار اصلی‌اش بر تولید داخلی است و بارها هم بر لزوم تهیه نیاز کشور توسط داروهای ایرانی تاکید کرده بود، حتی در واردات دارو نیز ناموفق عمل کرده است. به گزارش فراز،۳ هفته پس از آغاز بحران کمبود دارو در کشور، دولت حتی با واردات هم نتوانسته مشکل را حل کند...

 • جمع‌آوری آنتی‌بیوتیک‌های بی‌کیفیت و ناشناس هندی,داروهای غیر مجاز هندی

  دستور جمع‌آوری آنتی‌بیوتیک‌های بی‌کیفیت و ناشناس هندی از بازار ایران صادر شد

  سازمان غذا و دارو دستور ریکال (جمع‌آوری دارو از سطح عرضه) برخی از سوسپانسیون‌های خوراکی کوآموکسی‌کلاو را صادر کرد. به گزارش تسنیم، براساس نامه‌ای که پیکانپور، مدیرکل امور داروی سازمان غذا و دارو به یکی از شرکت‌های واردکننده سوسپانسیون خوراکی آنتی‌بیوتیک نوشته شده است...

 • تصاویر کشف موجودات عجیب و ناشناخته در اعماق اقیانوس هند,عکس های موجودات عجیب در اقیانوس هند,تصاویر موجودات دریای هند

  تصاویر/ کشف موجودات عجیب و ناشناخته در اعماق اقیانوس هند

  دانشمندان استرالیایی با بررسی کف اقیانوس هند در نزدیکی جزایر کوکوس تعدادی موجودات باورنکردنی در اعماق آب را کشف کردند که قبلاً هرگز دیده نشده بودند. یک کشتی تحقیقاتی به تازگی از کاوش در آب‌های کشف نشده اقیانوس هند بازگشته‌اند، جایی که کوه‌های غول‌پیکر زیر آب را ترسیم کردند و...

 • تصاویر بزرگ‌ترین جشنواره شتر در آسیا,عکس های بزرگ‌ترین جشنواره شتر,عکس شتر

  تصاویر/ بزرگ‌ترین جشنواره شتر در آسیا

  بزرگ‌ترین جشنواره شتر در آسیا در شهر پوشکار در راجستان هند برگزار شد. امسال هزاران گردشگر از سراسر جهان در این جشن بزرگ شرکت کردند. این رویداد سنتی که در اصل برای خرید و فروش حیوانات به ویژه شتر برگزار می‌شود، همه ساله با موسیقی و رقص و پایکوبی همراه است و شرکت‌کنندگان در...

 • فیلم| لحظه هولناک سقوط پل معلق گوجارات در غرب هند

  به گزارش ایرنا، شمار جان‌باختگان در حادثه ریزش پل معلق کابلی در شهر «موربی» واقع در ایالت گجرات در غرب هند که یکشنبه ۳۰ اکتبر فرو ریخت به ۱۳۲ نفر رسید. فیلم لحظه هولناک سقوط پل معلق گوجارات در غرب هند,ویدئو لحظه هولناک سقوط پل معلق گوجارات در غرب هند,فیلم شمار جان‌...

 • قربانیان ریزش پل در هند,آمار قربانیان ریزش پل در هند

  تعداد قربانیان ریزش پل در هند به ۱۳۲ نفر افزایش یافت

  شمار کشته‌های ریزش پلی معلق در غرب این کشور به ۱۳۲ نفر رسیده است. رسانه‌های محلی هند اعلام کردند که شمار کشته‌های ریزش پلی معلق  در غرب این کشور به ۱۳۲ نفر رسیده است. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یک مقام محلی اعلام کرده است که اکثر جان‌باختگان این حادثه، کودکان...

 • ریزش پل در هند,حوادث هند

  ریزش پل در هند/ ۶۰ کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مفقودی

  دست کم ۶۰ نفر بر اثر ریزش پل در هند جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند. به گزارش جماران به نقل از اسپوتنیک، رسانه های محلی اعلام کردند که دست کم ۶۰ نفر بر اثر ریزش پل در هند جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۰۰ نفر مفقود شدند. کانال تلویزیونی...

 • محموله داروهای آنتی بیوتیک از کشور هند,وارداتداروی هندی

  آنتی بیوتیک های هندی وارد ایران شد

  با حضور وزیر بهداشت، اولین محموله داروهای آنتی بیوتیک از کشور هند، ساعت ۲ بامداد شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱، از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد ایران شد. به گزارش مهر، این محموله شامل ۵۰ تن انواع داروی آنتی بیوتیک، معادل یک میلیون عدد قرص و شربت است که به وسیله یک فروند هواپیمای...

 • ازدواج عجیب در هند,هند

  ازدواج عجیب در هند؛ عروس و داماد ۳۰ سال پیش مرده بودند

  مردم هند در برگزاری رخدادها و مراسم‌های عجیب‌وغریب ید طولایی دارند که ازدواج هم بخش لاینفکی از این حوادث است، اما برگزاری ازدواج که هم عروس و هم داماد ۳۰ سال پیش مرده باشند، شگفتی را به حد نهایت رسانده است. به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از روسیه الیوم، مراسم ازدواجی کامل...

 • فیلم/ تشییع و خاکسپاری باشکوه یک تمساح!

  صد‌ها نفر روز دوشنبه در مراسم تشییع جنازه یک در هند شرکت کردند که گمان می‌رود الهی بوده و برای دهه‌ها با رژیم گیاهخواری در معبد هندو‌ها زنده مانده است. تمساح که بابیا نام داشت بخشی از معبد هندو‌ها در کومبلا در منطقه کاساراگود بود و قبل از خاکسپاری، لاشه‌اش برای چند ساعت...

 • میمون‌های انتقام‌جو ۲۵۰ توله سگ را کشتند + فیلم

  در دهکده کوچکی در کشور هند، گروهی میمون دست به کشتار سگ‌ها زدند و حدود ۲۵۰ توله سگ را از بالای درخت‌ها و ساختمان‌ها به پایین پرتاب کردند. فیلم حمله میمون ها به سگ ها در هند,ویدیو حمله میمون ها به ۲۵۰ سگ,فیلم کشته شدن سگ ها توسط میمون ها,ویدیو کشته شدن ۲۵۰ توله سگ توسط...

 • شربت سرفه تولید هند,مرگ بر اثر شربت سرفه تولید هند

  مرگ ده‌ها کودک در گامبیا با مصرف شربت سرفه تولید هند

  سازمان جهانی بهداشت (WHO) از مرگ تعدادی کودک در پی مصرف شربت سرفه ساخت یک شرکت داروسازی در هند خبر داد. به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد: مرگ ده‌ها کودک در گامبیا به دلیل آسیب حاد کلیه با مصرف نوعی شربت سرفه تولید یک شرکت داروسازی در هند...