صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh

هند

هندوستان

هند

هند با ۲۸ ایالت، ۱۸ زبان رسمی و با آب و هوائی بسیار متنوع در قاره آسیا قرار دارد. هند عنوان بزرگترین دمکراسی و دومین کشور پرجمعیت جهان را هم یدک می‌کشد.

 

هند که در روز پانزدهم اوت سال ۱۹۴۷م با پایان یافتن سلطه انگلستان به استقلال دست یافت، جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر با اقوام و مذاهب گوناگون دارد.

 

مساحت این کشور ۱/۳ میلیون کیلومتر مربع (۲/۱ میلیون مایل مربع) است [بدون در نظر گرفتن منطقه کشمیر تحت کنترل هند (۵۶۹/۱۰۰ کیلومتر مربع معادل ۸۳۰/۳۸ مایل مربع)]

 

پایتخت هند، دهلی نو  است و پرجمعیت ترین شهر  آن بمبئی می‌باشد.

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

 

جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱) فلات بلندهیمالیا، ۲جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است. مساحت ناحیه قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است.

 

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلیمتر در سال است. بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است. منابع آبی هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگیرها، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایرخلیج‌ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی‌گیری اشتغال ایجاد کرده‌اند. هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ماهی بومی در سطح جهان است.

 

رودخانه‌های طویل هند، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند. هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می‌برد، از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.

 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوعتمساح در این کشور زندگی می‌کنند.

 

منابع طبیعی هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد) ، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس،نفت خام، سنگ آهک، توریوم بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آساموجود دارند. بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می‌کنند.

 

آب و هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

 

چهار فصل هند شاملسرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

 

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌است. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده‌است.

 

نژاد مردم هند، شامل: ۲۵ ٪ هندوآریایی، ۷۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

 

تاریخ هند

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد. اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته‌است و تقریباً پس از ورود آریایی‌هابین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

 

ورود آریایی‌ها به هند در فرهنگ، دین و ادبیات و نظام اجتماعی این سرزمین بسیار تأثیرگذار بوده‌است. از جمله می‌توان به شکل‌گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره نمود.

 

اولین امپراتوری در هند با حکومت شاهنشاهی موریا بین سالهای ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت. قدرتمندترین حاکم تاریخ هند تا قبل از گورکانیان، آشوکای بزرگ نام دارد که سومین شاه این سلسله‌است. وی در تمام جنبه‌های هنری و اجتماعی و سیستم اداری از هخامنشیان ایران الهام می‌گرفت. آثار بسیار مهم حجاری این دوره مانند پیکره چهار شیر (نماد ملی هند) بسیار تحت تأثیر حجاری تخت جمشید است.

 

از سال ۳۲۷ تا ۳۲۶ پیش از میلاد اسکندر به هندوستان حمله می‌کند.

 

دومین سلسله قدرتمند به نام امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت داشته و پس از گوپتاها تا قرن سیزده میلادی حکومت‌های زیادی در شمال هند با درگیری، شکست و پیروزی یکی پس از دیگری بر روی کار آمدند. باتوجه به عدم قدرتمندی این حکومت‌ها، جنوب هند امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال داشت و سرگرم تعامل و تجارت با اعراب مسلمان و منطقه جنوب آسیا بود و نقش مهمی در روابط خاورمیانه با خاور دور ایفا می‌کرد.

 

در سال ۱۵۱۰ میلادی پرتغالی‌ها به عنوان اولین مهاجمان اروپایی در گوا مستقر شدند. هنگامی که طوایف «مراتی» و سیک علیه حکومت پادشاهان گورکانی قیام کردند، بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در قرن ۱۸ مناطقی برای خود از هند جدا کردند و بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند استوار گردید.

 

دولت بریتانیا بر اثر شورش‌های سال ۱۸۵۷ میلادی در هند، کمپانی هند شرقی بریتانیا را که گرداننده هند بود منحل کرد و به این سرزمین خودمختاری داد. اما بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۵، دولت بریتانیا ناچار شد که اداره بعضی از امور کشور را به مردم هند واگذار نماید. در این هنگام رهبر بزرگ جنبش استقلال‌طلبی هند، ماهاتما گاندی قیام کرد و علیه استبداد بریتانیا به مبارزه پرداخت.

 

سپس اختلاف شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنها محمدعلی جناح بود بوجود آمد. قصد مسلمانان این بود که کشوری مرکب از مناطق مسلمان هند تشکیل دهند. در آن هنگام بریتانیا قوانینی وضع نمود که به‌موجب آن به هند و سیلان و پاکستان استقلال داده شد. در ماه اوت ۱۹۴۷ آخرین سرباز بریتانیایی خاک هند را ترک گفت و در تاریخ ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا درآمد. اختلافات مرزی دولت هند با پاکستان در منطقه کشمیر هنوز برطرف نشده‌است.

 

 

هند - افغانستان

پاکستان، هندوستان را 'حامی تروریسم از طریق افغانستان' دانست وزیر دفاع پاکستان گفته است که هندوستان از طریق خاک افغانستان اقدام به حمایت از تروریسم در پاکستان می‌کند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، خرم دستگیر خان، وزیر دفاع پاکستان گفت، گسترش و اشاعه اخبار نادرست از طریق رسانه‌ها یکی از استراتژی‌های هندوستان علیه اسلام آباد است. وی... هندوستان دست به نقض آتش بس می‌زند و غیرنظامیان بیگناه را در خط کنترل کشمیر هدف قرار می‌دهد. ارتش پاکستان نیز دست به اقدام متقابل می‌زند. وزیر...

محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به 'هند' صادر می‌شود طبق اعلام مسئولان دولت افغانستان از نیمه اول سال جاری برنامه صادرات محصولات کشاورزی افغانستان از مسیر بندر چابهار به هند آغاز می‌شود. به گزارش میزان، حسین شهدادی معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود کشتی آرزو حامل اولین محموله گندم ترانزیتی به مقصد... هند در سال جدید خبر داد و گفت: این کشتی شامل ۶۰۰ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت پر، دیروز وارد بندر چابهار شد و بلافاصله پس از پهلوگیری و انجام عملیات پاس، تخلیه...

واکنش منفی پاکستان به راهبرد امنیت ملی ترامپ در میان استقبال هند و افغانستان این در حالی است که افغانستان و هند از راهبرد امنیتی جدید دولت ترامپ استقبال کردند. اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان این راهبرد را "سنگ بنای تلاش‌های دوجانبه برای شکست تروریسم و ایجاد ثبات در افغانستان" توصیف کرد. این در حالی است که به موجب این راهبرد نظامیان آمریکایی...

ترانزیت هند به افغانستان از چابهار رسما کلید خورد با آغاز حرکت نخستین کشتی حامل ۱۳۰ هزار تن گندم از هند به افغانستان، چابهار محوریت خود در برقراری ارتباط ترانزیتی میان این دو کشور را کلید زد. به گزارش ایسنا، طبق اعلام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی این کشتی که از بندر کاندلا در هند به مقصد چابهار حرکت خود را آغاز کرده، روز چهارشنبه به این... هند استفاده بیشتری از توانایی این بندر ایرانی در چهارچوب سیاست‌های اقتصادی خود برای صادرات کالا به افغانستان داشته باشد. معاون وزیر راه و...

خرم دستگیر خان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
بندر چابهار,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
پاکستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان
چابهار,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

هند - اقتصاد

موافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهار مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن سرمایه‌گذاری حدود ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در بندر چابهار با کسب موافقت این کشور از آمریکا خبر داد. به گزارش ایسنا، هندی‌ها همواره یکی از مشتریان اصلی بندر چابهار برای سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و زیربخش‌های آن بودند اما پس از خروج... هندی‌ها این امتیاز را از آن‌ها گرفته‌اند اما با این وجود هند نیز برای سرمایه‌گذاری در چابهار با محدودیت‌های بسیاری مواجه شده بود که هم اکنون به نظر می‌رسد...

هند واردات نفت از ایران را متوقف کرد هارش واردهان شرینگلا، سفیر هند در واشنگتن اعلام کرد که برای رعایت تحریم‌های آمریکا، واردات نفت ایران به هند متوقف شده است. به گزارش انتخاب، هند جزء هشت کشوری بود که تا پیش از دوم ماه مه، از معافیت آمریکا برای واردات نفت ایران برخوردار بود. اما دهلی‌نو در آن موقع نیز واردات نفت ایران را به میزان... هند در آمریکا روز پنج‌شنبه دوم خرداد، مقابل خبرنگاران گفت: «تمام شد، پس از این ما دیگر نفت ایران را وارد نخواهیم کرد.» توقف واردات نفت ایران...

در معاملات نفتی با چین و هند مراقب باشیم کلاه سرمان نرود نفتی‌ها یا تاکنون به رییس‌جمهور گفته‌اند یا به زودی خواهند گفت که ایران هم می‌تواند با ابزارهای تجاری در اختیارش، بازارها را تحت تاثیر قرار دهد. چقدرش را البته نمی‌دانم، ولی آن سناریوها قطعا در سطح کلان و دولت مطرح خواهد شد. دوباره به مبادله کالا به کالا رسیده‌ایم. سفیر هند در دیدارش... هندی، ایران می‌تواند در قبال فروش نفتش به بازار بزرگ چین، تکنولوژی‌های صلح‌آمیز از آنها دریافت کند. باید کمی آینده‌نگر بود. کالایی را تهاتر کنیم که پایدار...

هند: به جای نفت ایران از سایر کشورها نفت وارد می‌کنیم هند آماده است با تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران مقابله کند و برای جبران نفت از دست رفته ایران از سایر تولیدکنندگان نفت واردات داشته باشد. به گزارشتسنیم به نقل از رویترز، راویش کومار ، سخنگوی وزارت امور خارجه هند طی یک کنفرانس خبری گفت هند آماده است با تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران... هند بزرگترین مشتری نفت ایران بعد از چین است ولی دهلی نو خرید نفت از ایران را از ماه می، پس از لغو معافیت ها توسط آمریکا متوقف کرده است. واشنگتن طی...

یک میلیارد دلار نفت خام ایران در بندر دالیان چین/ هند: جایگزین کردن نفت ایران به این سادگی نیست علی‌رغم معافیت ۶ ماهه چین برای خرید نفت ایران، اطلاعات نشان می دهند بخش کوچکی از این نفت جابجا شده است. تاجران و منابع پالایشگاهی به عدم اطمینان نسبت به مفاد معافیت‌ها اشاره کردند و گفتند پالایشگاه های مستقل نمی توانستند پرداختی داشته باشند در حالی که پالایشگاه‌های دولتی به دنبال... هند خطاب به آمریکا؛ جایگزین کردن نفت ایران به این سادگی نیست به گزارش فارس، در ادامه مخالفت‌های بین‌المللی با تصمیم ضد ایرانی آمریکا در زمینه توقف صدور...

هند: خرید نفت از ایران نباید قطع شود یک منبع آگاه گفت: هند معتقد است آمریکا باید مدتی اجازه خرید نفت از ایران را بدهد زیر قرار نبود خرید نفت به یک‌باره قطع شود. به گزارشفارس به نقل از رویترز، یک منبع آگاه نسبت به مذاکرات آمریکا و هند اعلام کرد: هند امیدوار است که آمریکا به هم‌پیمانان خود به جای قطع کامل خرید نفت، امکان خرید... هند پس از چین بزرگترین مشتری خریدار نفت ایران است و از ماه نوامبر تاکنون خرید نفت از ایران را به نصف کاهش داده است. این منبع اضافه کرد: ما...

معافیت تحریمی ۸ کشور برای خرید نفت از ایران ادامه می‌یابد مقامات آمریکا می‌گویند: خریدهای نفت ۸ کشور از ایران احتمالا ادامه می‌یابد، مسئولان هندی هم در این زمینه با آمریکا مذاکره کردند. به گزارشفارس، به نقل از اسپوتنیک؛ آمریکا احتمالا برای ۸ کشور اجازه بدهد که کماکان نفت از ایران خریداری کنند. آمریکا پیش از این به این هشت کشور معافیت تحریمی... هند و آمریکا هم در مورد مسائل معافیت تحریمی در نشستی که بین وزیر امورخارجه هند و وزیر امورخارجه آمریکا در واشنگتن برگزار شد بحث و گفت‌وگو کردند. این گفت‌وگوها...

نخستین محموله از کالاهای افغانستان ازطریق چابهار به هند رسید نخستین محموله از کالاهای کشور افغانستان از طریق بندر چابهار وارد هندوستان شد. به گزارش ایرنا، این کالاهای افغانستان از طریق کشتی به بندر مومبای هند رسیده است. پس از این مهم، مراسمی از سوی سرکنسولگری افغانستان در بندر جواهر لعل نهرو کلانشهر مومبای با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی... هند و افغانستان توافق‌نامه راهبردی تاسیس دالان حمل‌و‌نقل و گذر بین‌المللی موسوم به «موافقت‌نامه چابهار» را امضا کردند که براساس آن مقرر شد بندر چابهار...

حرکت قطارهای هند به پاکستان از سر گرفته شد به دنبال تحویل خلبان هندی و کاهش تنش میان دو کشور آسیای جنوبی، مقامات راه‌آهن هند گفتند که قطار سریع السیراین کشور امروز یکشنبه از سمت دهلی به پاکستان حرکت خواهد کرد. به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ایندین اکسپرس، حرکت قطار دوستی که به علت بوجود آمدن تنش میان دو کشور به مدت یک هفته به حالت تعلیق... هند به لاهور پاکستان جابه‌جا می‌کرده است. به گفته مقامات هندی، ازسرگیری حرکت قطار دوستی یک روز بعد از آزادی خلبان هندی توسط دولت پاکستان اعلام...

هند برای تمدید معافیت تحریمی خرید نفت از ایران با آمریکا مذاکره می‌کند دبیر مشترک همکاری‌های بین‌المللی در وزارت نفت هند اعلام کرد که این کشور برای تمدید معافیت‌های تحریمی خرید نفت از ایران با آمریکا مذاکره می‌کند. به گزارش فارس به نقل از رویترز، یک مقام ارشد وزارت نفت هند امروز پنجشنبه اعلام کرد که کشور هند در حال مذاکره با آمریکا است تا معافیت‌های تحریمی در رابطه... هند به عنوان دومین کشور بزرگ خریدار نفت ایران پس از چین است که اگرچه خرید نفت از ایران را کاهش داده اما هنوز به قطع کامل خرید نفت از ایران تصمیم نگرفته...

اسامی ۹ بانک ایرانی که بدهی‌های نفتی هند را دریافت می‌کنند یک مقام بانکی هند گفت پرداخت پول نفت ایران به روپیه به ۹ بانک ایرانی صورت می‌گیرد که در دور قبلی تحریم‌ها ۱۵ بانک این مبالغ را دریافت می‌کردند. به گزارش فارس به نقل ازبیزینساستاندارد، پرداخت پول نفت ایران به روپیه به ۹ بانک ایرانی صورت می‌گیرد که در دور قبلی تحریم‌ها ۱۵ بانک این مبالغ... هندی قبلا پرداخت‌های خود را به ۱۵ بانک ایرانی انجام می‌دادند که اکنون به ۹ بانک کاهش یافته است زیرا یکی از این بانک‌ها بسته شده و ۵ بانک دیگر نیز تحت تحریم...

مدل انتقال پول نفت از هند «دنیای اقتصاد» کسب اطلاع کرده است در اولین روز سفر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران به هند دو طرف به چارچوب اولیه انتقال پول نفت از هند به ایران دست یافتند. براساس این چارچوب یکی از بانک‌های ایرانی در هند شعبه‌ای تاسیس کرده و با همکاری یک بانک هندی زمینه تسهیل تجارت و انتقال پول را انجام خواهد... هند در دو قالب تسویه می‌شود. در قالب اول هند ۵۰ درصد از ارزش نفت خریداری‌شده را به صورت روپیه تسویه می‌کند. ۵۰ درصد باقی‌مانده را نیز ایران از هند کالا...

سرمایه‌گذاری هند در چابهار,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
توقف صادرات نفت ایران به هند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
معاملات نفتی چین و هند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
هند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
توقف صدور معافیت‌ها برای خریداران نفتی ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
صادرات نفت ایران به هند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
معافیت تحریمی برای خرید نفت از ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
نخستین محموله از کالاهای افغانستان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
حرکت قطارهای هند به پاکستان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
ایران و هند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
ظریف,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی

هند - اینفوگرافیک

اینفوگرافیک/ حجم روابط تجاری ایران و هند در هشت ماهه اول سال ۹۶ در اینفوگرافیک زیر حجم روابط تجاری ایران و هند طی هشت ماهه سال ۱۳۹۶ و سهم کالاهای صادراتی ایران به هند را می‌بینید برای دیدن عکس در ابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک روابط تجاری ایران و هند,اینفوگرافیک حجم روابط تجاری ایران و هند در هشت ماهه اول سال 96,اینفوگرافیک میزان روابط تجاری ایران و هند در هشت ماهه اول سال 96

هند - تصاویر

تصاویر/ افتتاح گذرگاه مرزی جدید 'کرتارپور' گذرگاه مرزی جدید "کرتاپور" میان پاکستان و هند با حضور "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان و برخی از شخصیت‌های نام‌آشنای هندی در نقطه صفر مرزی دو کشور افتتاح شد.  ...

گزارش تصویری/ انتخابات پارلمانی در هند‎ در انتخابات پارلمانی هند، حزب نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور به یک پیروزی تاریخی دست یافت. ...

تصاویر/ خلاقیت جالب یک هنرمند خیابانی در هند یک هنرمند خیابانی اهل هند، با نام مستعار «داکو» کاری متفاوت و خلاقانه در یکی از خیابان های پانجی در منطقه گوا انجام داده است. او حروف الفبای مختلف را در این خیابان و درست بالای سر عابران پیاده نصب کرده که با تابش خورشید سایه آنها روی زمین می افتد و جملاتی را می رسانند. این پروژه «تئوری زمان»...

گزارش تصویری/ مراسم عید نوروز در کشور‌های مختلف جهان به گزارشباشگاه خبرنگاران،افزون بر جمهوری اسلامی ایران،کشور‌هایی از جمله جمهوری آذربایجان، افغانستان، تاجیکستان، هندوستان، ترکیه، قرقیزستان، قزاقستان، پاکستان، ترکمنستان، ازبکستان و برخی دیگر که در مسیر جاده تجاری باستانی ابریشم قراردارند و از گذشته در زمینه‌های فرهنگی و تجاری با کشورمان...

گزارش تصویری/ جشن رنگ‌ها در هند جشن هولی یا «جشن رنگ‌ها» نام مراسمی است که هرساله، هنگام شروع فصل بهار در کشور هندوستان برگزار می‌شود. مردم در این زمان که مطابق تقویم هندی تعطیل رسمی است، پایان زمستان و آغاز بهار طبیعت را جشن می‌گیرند. در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و...

گزارش تصویری/ تشییع جنازه «سری دیوی» ستاره سینمای بالیوود مراسم تشییع جنازه سری دیوی یکی از ابرستاره‌های سینمای بالیوود هند روز چهارشنبه در بمبئی برگزار شد. به گزارش انتخاب،جنازه سری‌ دیوی کاپور سه روز پس از مرگش در دوبی، به اقامتگاه لوکاندوالا در بمبئی منتقل شد و امروز چهارشنبه مراسم تشییع او برگزار شد. سری دیوی اسطوره بالیوود...

گزارش تصویری/ لباس متفاوت نخست وزیر کانادا و خانواده‌اش در هند جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و خانواده اش در سفر به هند از بناهای تاریخی این کشور دیدن کردند. ...

پایان سفر رییس‌جمهور به هندوستان حسن روحانی رییس‌جمهوری ایران پس از پایان سفر سه روزه خود به کشور هندوستان و دیدار با مقامات عالی این کشور دقایقی پیش دهلی را به مقصد تهران ترک کرد. ...

گزارش تصویری/ ادای احترام روحانی به مهاتما گاندی ادای احترام روحانی به مهاتما گاندی. ...

گزارش تصویری/ دیدار حسن روحانی با علما دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدرآباد - هند حسن روحانی شامگاه پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در دیدار با علمای دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدر آباد با بیان اینکه پیام ملت ایران، دوستی و روابط نزدیکتر با ملت بزرگ هند است. ...

استفاده از فیل برای تخریب خانه های غیرمجاز پلیس هند از فیل ها برای تخریب خانه های بدون مجوز ساخته شده در شمال شرق این کشور استفاده می کند. ...

تصاویر دیدنی - از دهلی نو تا توکیو تصاویر دیدنی امروز: زنان هنرمند شرکت کننده در مراسم رویداد فرهنگی در دهلی نو آتش بازی در آستانه کریسمس در لبنان محاکمه وبلاگ نویس برجسته ویتنامی مجسمه های مومی ترامپ، مرکل و اولاند در پاریس طرح درختی بازیکنان راگبی برای گرفتن توپ دعای زنان مسلمان در کشمیر به مناسبت سالروز...

تصاویر گذرگاه مرزی جدید کرتاپور,عکس های مرز میان پاکستان و هند,تصاویر عمران‌خان
تصاویر انتخابات پارلمانی هند,عکس های مردمان هند,تصاویر سیاسی
عکس هنر خیابانی درهند,تصاویرهنر خیابانی درهند,عکس نقاشی خیابانی در پانجی
تصاویر عید نوروز,تصاویر جشن جهانی نوروز,عکس های نوروز در جهان
تصاویر جشن رنگ ها در هند,عکس های جشن رنگ ها در هند,تصاویری از جشن رنگ ها در هند
تصاویر مراسم تشییع جنازه سری دیوی,عکس از مراسم تشییع جنازه سری دیوی,تصاویر ستارگان بالیوود در تشییع جنازه سری دیوی
عکس لباس متفاوت نخست وزیر کانادا,تصاویر لباس متفاوت نخست وزیر کانادا,عکس لباس متفاوت نخست وزیر کانادا و خانواده‌اش در هند
تصاویرپایان سفر رییس‌جمهور به هندوستان,عکس های بازگشت حسن روحانی از هند,تصاویر حسن روحانی در کشور هندوستان
تصاویر ادای احترام روحانی به مهاتما گاندی,عکس های روحانی در هندوستان,تصاویر روحانی در بنای یادمان مهاتما گاندی
تصاویر حسن روحانی در هند, تصاویر رئیس جمهور در حیدرآباد,عکس های حسن روحانی در دیدار با علما دینی و رهبران جامعه اسلامی حیدرآباد
عکس استفاده از فیل برای تخریب خانه های غیرمجاز,تصاویر استفاده از فیل برای تخریب خانه های غیرمجاز,عکس فیل
عکس های جدید روز یازدهم آذر 96,تصاویر دیدنی روز 11 آذر 96,تصاویر جالب و دیدنی 2 دسامبر 2017

هند - جامعه

هند مسیر رودهای منتهی به پاکستان را بست هند بعد از ناکامی در حمله نظامی به پاکستان مسیر رودهایی که به این کشور می‌ریزد را بست. به گزارش فارس، هند بعد از ناکامی در حمله نظامی به پاکستان مسیر رودهایی که به این کشور می‌ریزد را بست. «ارجن میگوال» وزیر آب هند اعلام کرد مسیر رودهای ستلج، بیاس و راوی را بسته‌ایم و این آب برای... هند سفر هیأت سیاسی این کشور که قرار بود برای مذاکرات آبی و عمل به قرارداد «سند طاس» راهی پاکستان شود را لغو کرد. در سال ۲۰۱۸ میلادی هند توافق...

میراث تبعیض جنسیتی در هند؛ ۶۳ میلیون زن گمشده و ۲۱ میلیون دختر ناخواسته بنا بر گزارش مقامات دولتی هند ۶۳ میلیون زن «ناپدید» شده و بخاطر شکاف جنسیتی در این کشور حدود ۲۱ میلیون دختر در خانواده‌هایشان «ناخواسته» هستند. به گزارش یورونیوز، بنا بر گزارش مقامات دولتی هند ۶۳ میلیون زن «ناپدید» شده و بخاطر شکاف جنسیتی در این کشور حدود ۲۱ میلیون دختر در خانواده‌هایشان «ناخواسته»... هند که روز دوشنبه ۹ بهمن (۲۹ ژانویه) منتشر شد، جمعیت مردان در این کشور به میزان قابل توجهی از جمعیت زنان بیشتر است. عدم تقارن جمعیت زنان و مردان به طور...

توسعه توریسم هند در کانال نرخ ارز واقعی سیاست واقعی‌سازی نرخ ارز از طریق عدم مداخله دولت در قیمت‌گذاری آن تجربه‌ای است که پیامدهای مثبتش علاوه‌بر ایجاد رونق و انسجام در صادرات و ثبات در سرمایه‌گذاری‌ها، نتایج موفقی نیز در صنعت گردشگری کشورهایی همچون هند، مکزیک و چین داشته است. به باور اقتصاددانان مهم‌ترین عامل ایجاد انگیزه... هند، در این سال‌ها بر تعداد گردشگرانی که از آمریکا به اروپا سفر کردند افزوده شد و از این طریقکشورهای اروپاییبه‌خصوص در بخش گردشگری، از کاهش...

روادید صربستان با ایران لغو شد صبرستان ویزای توریستی برای اتباع ایران و هند را لغو کرد. به گزارش ایسنا، دفتر مطبوعاتی دولت صربستان اعلام کرد، از این پس شهروندان ایران و هند نیازی به دریافت ویزا برای سفر به صربستان ندارند. این تصمیم در نشست روز سه‌شنبه (۳۱ مرداد) دولت جمهوری صربستان اتخاذ شد و علت آن توجه به منافع... هند برای سفر توریستی به این کشور اروپایی اعلام شد. به گفته دولت صربستان، ورود گردشگران ایران و هند و سرمایه‌گذاران بالقوه آنها، فضای اقتصادی...

نامه نرگس کلباسی، زن نیکوکار ایرانی که از اعدام رها شد: از هند می‌روم و ایران اولین مقصدم است زن جوان نیکوکار ایرانی، بعد از پیروزی در دادگاهی در هند، نوشت:‌ من پیروز نشدم، عشق پیروز شد. به گزارش خبرآنلاین، نرگس كلباسی اشتری، زن جوانی‌ است كه سال‌هاست در هندوستان به كودكان نیازمند این كشور كمك می‌كند. او به جرم قتل یك كودك به دادگاه كشیده شد و این روند تا آنجا طول كشید كه حتی مقاماتی... هند را بگیرم و امیدوارم بزودی این کار انجام شود. ایران نخستین جایی خواهد بود که خواهم رفت. می‌حواهم از تک تک شما که پشتیبان من بودید تشکر...

سرنوشت شوم قربانیان تجاوز در آسایشگاه روانی هند +تصاویر موسسه "رفتار بشر و علوم مربوطه" (IHBAS) که در پایتخت هند «دهلی» قرار دارد اعلام کرده در بخش زنان، نزدیک به ۸۰ زن با مشکلات روحی و روانی بستری‌شده‌اند. "گیتیکا" دختری است که توسط دوست‌پسرش و سایر دوستان او مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. پس‌ از این حادثه دچار روان‌پریشی شد و... هندوها است که در سراسر هند اجرا می‌شود} برایش یک جعبه شکلات می‌فرستد. "باینا" یکی از بیست‌ودو مریضی است که در بخش بستری بلند مدت زندگی می‌کند....

مسیر رودهای منتهی به پاکستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
هند,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی
هند,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
لغو روادید صربستان با ایران,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی,نرگس کلباسی
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی,زنان قربانی تجاوز

هند - حوادث

برخورد اتوبوس با کامیون در هند/ بیش از ۳۰ کشته و زخمی بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون در ایالت مرکزی «مادیا پرادش» هند دستکم نه نفر کشته و ۲۳ نفر زخمی شدند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، پلیس محلی امروز اعلام کرد بر اثر برخورد یک اتوبوس با کامیون در ایالت مرکزی «مادیا پرادش» هند دستکم نه نفر کشته و ۲۳ نفر زخمی شدند. عملیات...

طوفان «بلبل» در هند و بنگلادش ۱۴ کشته بر جا گذاشت طوفان «بلبل» که شنبه شب (دیشب) مناطقی از هند و بنگلادش را درنوردید، ۱۴ نفر را کشته، تعدادی از فرودگاه‌ها و بنادر را تعطیل و خانه‌های بسیاری را تخریب کرده است. به گزارش فارس، وقوع طوفان با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به همراه بارش‌ شدید باران در دو کشور هند و بنگلادش، تلفات انسانی و تخریب‌های... هند و بنگلادش که از شب گذشته آغاز شد، ۱۴ کشته بر جا گذاشت و بیش از دو میلیون نفر هم در پناهگاه‌ها شب را به صبح رساندند. به گفته مقام‌های این دو...

تجاوز جنسی به شیلا زن باردار ۲۴ ساله/ ۵ مرد همسایه به همخوابی با او شرط بسته بودند! به گزارش رکنا، تجاوز گروهی ۵ مرد هوسباز هندی زن باردار را به کام مرگ کشاند. گزارش پلیس هند حاکی از آن است که متهمان پس از شرط بندی بر سر عروس خانواده اقدام به ربودن شیلا ۲۴ ساله کرده و پس از ضرب و شتم وحشیانه بدون توجه به بارداری او برای برد در شرط بندی با یکدیگر زن جوان را گروهی مورد تجاوز... هند کشف و به پزشکی قانونی انتقال دادند. گزارش کارشناس پزشکی قانونی تجاوز به زن جوان را تایید کرده و با معاینات اولیه و آزمایش دی ان ای هویت ۵ متهم...

وقوع سیل در هند ۵۰ قربانی گرفت وقوع سیل در ایالت شمالی «اوتار پرادش» هند تنها در یک روز ۵۰ قربانی گرفت. به گزارش مهر به نقل از رویترز، یک مقام رسمی هند امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۵۰ نفر بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در ایالت شمالی «اوتار پرادش» (Uttar Pradesh) کشته شده‌اند. بر... هند محسوب می‌شود، در چند روز اخیر شاهد بارش بی‌ وقفه باران و افزایش سطح آب رودخانه‌ها بوده است. به گزارش رویترز، این بارش‌ ها موجب مختل شدن زندگی...

۱۴ کشته در بارندگی‌های موسمی غرب هند مقامات ایالت "مهاراشترا"ی هند اعلام کردند: در پی بارندگی‌های موسمی بی‌سابقه در شهر "پونا"ی این ایالت تاکنون ۱۴ نفر کشته شده‌اند. به گزارش ایسنا، شهر غربی "پونا" طی ۴۸ ساعت، شاهد بارندگی ۱۴۰ میلی‌متری و وقوع طوفانی بی‌سابقه بوده است. همچنین با توجه به ورود حجم زیادی از آب به مناطق کم ارتفاع... هند از جمله "کلکته" واقع در ایالت بنگال غربی هند نیز این هفته بارندگی‌ها و سیلاب‌های موسمی را پشت سر خواهند گذاشت. بارندگی‌های ماه اوت در شهر "پونا"...

وقوع سیل در هند/ ۱۱ نفر کشته شدند بارش شدید باران در شهر «پونه» هند، به خسارات گسترده منجر شده و دستکم ۱۱ کشته و ۶ مفقود برجای گذاشته است. به گزارش فارس، در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهر «پونه» در هند دستکم ۱۱ نفر کشته و ۶ نفر مفقود شده‌اند. «دیپاک مهایسکار» یکی از مقامات محلی این شهر به خبرگزاری «رویترز» گفت،...

واژگونی مرگبار قایقی در مرکز هند/ ۱۱ نفر کشته دشند رسانه‌های محلی هند اعلام کردند که به دنبال حادثه واژگونی قایقی در ایالت مرکزی "مادیا پرادش" دست کم ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند. به گزارش ایسنا، در این حادثه که صبح امروز (جمعه) اتفاق افتاد قایقی با حدود ۱۶ سرنشین در آب‌های این منطقه گرفتار شد. بنابر گزارش خبرگزاری شینهوا، پلیس محلی همچنین...

سیل در هند با ۹۵ کشته/ طوفان و رانش زمین در شرق چین با ۱۸ کشته بر اثر وقوع سیل در ۳ ایالت هند، ۹۵ نفر کشته و صدها هزار نفر بی‌خانمان شدند. به گزارش مهر به نقل از یورونیوز، شمار کشته شدگان سیل در ۳ ایالت کارناتاکا، کرالا و مهاراشترا در جنوب غربی کشور هند به ۹۵ نفر رسیده است. این در حالی است که بارش شدید باران و رانش زمین صدها هزار نفر از ساکنان این... هند کشته شده اند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز در این ایالت محل سکونت خود را تَرک کرده اند. به گفته مقامات هند طی دو روز گذشته ۸۰ مورد رانش زمین در ایالت...

آتش‌سوزی گسترده در دهلی نو، حداقل ۶ کشته بر جا گذاشت منابع رسانه‌ای خبر دادند، بر اثر حریق گسترده در یک منطقه مسکونی در پایتخت هند، حداقل ۶ نفر جان باخته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند. به گزارش فارس، آتش‌سوزی گسترده در یک منطقه مسکونی پرجمعیت در دهلی نو، از مردم هند تلفات بر جای گذاشته است. بنا بر گزارش «دیلی بنگلادش»، رسانه‌های هندی امروز سه شنبه... هند، آتش‌سوزی در یک ساختمان چهار طبقه در دهلی نو شامگاه دیشب آغاز شد و در نتیجه آن شش نفر شامل دو کودک جانشان را از دست دادند. مقام‌های هند خبر...

۲۱ کشته و زخمی در تصادف جاده‌ای هند پلیس هند از کشته شدن‌ دست‌کم ۹ تن و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر در تصادف یک خودروی سواری با یک وانت در ایالت "اوتار پرادش" این کشور خبر داده است. به گزارش ایسنا، این حادثه اواخر شب گذشته (یک‌شنبه) در نزدیکی روستای "حافظ پور" منطقه "هاپور" واقع در ۵۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر "لکهنو"، مرکز ایالت "اوتار پرادش"... هند برخی از قربانیان کودک بوده و حال برخی از زخمی‌های این حادثه نیز وخیم گزارش شده است. تمامی ۱۲ زخمی‌ این حادثه به بیمارستان منتقل شده‌اند. در...

حبس شدن بیش از ۴۰ نفر در زیر آوار ساختمانی در هند ریزش یک ساختمان چهار طبقه در بخش "دونگری" شهر بمبئی هند تاکنون منجر به گرفتار شدن بیش از ۴۰ نفر زیر آوارها شده است. به گزارش ایسنا، به دنبال وقوع این حادثه که امروز (سه‌شنبه) به وقوع پیوسته چندین تیم آتش‌نشانی و پرسنل نیروهای واکنش به بلایای ملی هند به محل حادثه اعزام شده‌اند. در حالی که... هند دست‌کم جان دو نفر را گرفته و ۳۰ نفر دیگر را نیز زیر آوارها گرفتار کرد. بنا بر گزارش اسپوتنیک، این حوادث در فصل بارندگی‌های موسمی سالانه که بین...

سیلاب در هند، نپال و بنگلادش بیش از ۱۰۰ کشته برجا گذاشت در کمتر از دو هفته گذشته، سیلاب‌های سهمگین، بیش از چهار میلیون نفر از مردم سراسر هند، نپال و بنگلادش را آواره و بیش از ۱۰۰ نفر را قربانی کرد. به گزارش فارس، در پی بارش‌های شدید و وقوع سیلاب‌های سهمگین، بیش از چهار میلیون نفر از مردم سراسر هند، نپال و بنگلادش وادار به ترک خانه‌های خود شدند و بیش... هند در میان آندسته از مناطقی بودند که متحمل بیشترین خسارات ناشی از وقوع سیلاب‌‌های ویرانگر شده است. در ۱۰ روز گذشته، به واسطه بالا آمدن آب در آسام...

برخورد اتوبوس با کامیون در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
طوفان در هند و بنگلادش,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
تجاوز جنسی در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
سیل در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
بارندگی‌های موسمی غرب هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
واژگونی مرگبار قایقی در مرکز هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
سیل در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
آتش‌سوزی در دهلی نو,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
تصادف در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
ریزش آوار ساختمانی در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
سیل,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

هند - خواندنی ها و دیدنی ها

زاغه رنگی هند/ تصاویر هنرمندان خیابانی هند زاغه‌ای در نزدیکی دهلی نو را نقاشی کردند. به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از هنرمندان خیابانی در هند نما و فضای یک زاغه زشت و کثیف را تغییر داد‌اند. به همین دلیل این روزها  آمار سلفی گرفتن در این منطقه افزایش یافته است. زاغه "راغوبر ناگار" در حاشیه... هند است. این مردم در فاصله بسیار کمی از هم و در سازه‌هایی سست زندگی می‌کنند و اغلب فاقد امکانات اساسی هستند. اما در کمتر از یک ماه حدود ۱۵ تا...

زن ۷۴ ساله‌ هندی دوقلو به دنیا آورد! «مانگایاما» زن ۷۴ ساله هندی، به عنوان پیرترین زن تاریخ که زایمان کرده شناخته می‌شود، چون به تازگی صاحب دو دختر دوقلو شده است. این زن هندی در سال ۱۹۶۲ با «یاراماتی سیتامارا راجاراو» کشاورز هندی ازدواج کرد، اما بعد از گذشت ۵۴ سال از ازدواجشان و مراجعه به پزشکان و معابد متعدد، نتوانستند بچه‌دار... هند به پا کرد. برخی معتقد بودند این منطقی نیست که به زنی با این سن اجازه درمان داده شود؛ و اگرچه هر دو والد اطمینان می‌دهند که به خوبی از بچه‌ها مراقبت...

کار‌هایی که در کشور‌های مختلف بی‌ادبی به حساب می‌آید با کفش وارد خانه‌ها و معابد هندی نشوید در هند وقتی می‌خواهید وارد معبد یا خانه کسی شوید باید کفش هایتان را درآورید. در آلمان تولد کسی را زود تبریک نگویید آلمانی‌ها در این مورد خرافاتی هستند، چون معتقدند اگر این کار را کنید همه چیز خراب می‌شود. بنابراین در آلمان تولد کسی را...

مرد ثروتمند هندی عروسش را با تانک به خانه بخت برد یک مرد ثروتمند هندی برای بردن عروس خود با تانک راهی خانه پدرزن شد. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه دیلی‌میل خبر داد: مرد ثروتمند هندی یک تانک نظامی از نوع «ابوت» را اجاره کرد و مسیر شهر بیرمنگام تا شهر بولتون در انگلیس را برای بردن عروس خود به خانه بخت پیمود. این تانک را یک گروه موسیقی همراهی... هند، داماد با اسب سفید یا سوار بر فیل برای بردن عروس خود می‌آید، اما در انگلیس ظاهراً اسب سفید یا فیل به تانک تبدیل شده است. ...

جرم عجیب موش‌ها در هند و آرژانتین! در برخی کشورها از جمله آرژانتین، پلیس هایی که مواد مخدر را توقیف می کنند، خودشان آن را مصرف و یا دوباره به فروش می رسانند و تقصیرها را به گردن موش ها می اندازند! پس از متّهم شدن موش ها به از بین بردن هزار لیتر از مشروبات الکلی در هند در اواخر دسامبر، به تازگی مأموران پلیس در منطقه پیلار... هند نیز اتفاق مشابه و عجیبی رخ داد و هزار لیتر مشروبات در یک عملیات امنیّتی در شمال این کشور در یک کارگاه غیر مجاز کشف و ضبط شد، این حجم از مشروبات برای...

تغییرات شگفت انگیز و باورنکردنی شهر‌ها به مرور زمان حیدرآباد در هند در دهه ۱۸۸۰ و اکنون ۵. شیکاگو در سال ۱۸۳۸ و اکنون ۶. ساختمان سلطان عبدالصمد در کوالالامپور در دهه ۱۹۰۰ و اکنون ۷. استانبول در دهه ۱۸۷۰ و اکنون ۸. لس آنجلس در سال...

شیوع عجیب «سبیل مدل خلبانی» در هند ​خلبان هندی که در جریان تنش در کشمیر و سقوط جنگنده‌اش به اسارت نیروهای پاکستان درآمد و چند روز بعد آزاد شد، حالا به صورت الگویی برای مردان وطن‌دوست هندی درآمده است که از آرایشگران می‌خواهند سبیل مدل او را روی صورتشان دربیاورند.هند و پاکستان در جریان رویارویی نظامی روز چهارشنبه، ۲۷ فوریه، ادعا... هند در خاک پاکستان، خلبان هندی به نام «ابیناندان وارتهامان» از کابین خود ایجکت کرد و پس از فرود به دست نظامیان ارتش پاکستان دستگیر شد. پاکستان...

طوطی های معتاد، بلای جان کشاورزان هندی زمین های خشخاش در هند هدف حمله طوطی های معتاد به مواد مخدر قرار گرفته است! به گفته کشاورزان، دسته بزرگی از طوطی ها حدود ۳۰ تا ۴۰ بار در روز از این گیاهان تغذیه می کنند. کشاورزان مجبورند شب و روز نگهبانی دهند و با صدای بلند و عجیب آن ها را بترسانند، اما هیچ فایده ای ندارد. عجیب...

ماجرای حیرت‌آور پسربچه گرگ‌نما در هند یک دانش آموز هندی از یک بیماری نادر به نام «سندروم گرگ» رنج می‌برد که با موهای ضخیم روی صورتش، چهره‌ای حیرت‌آور برای او به ارمغان آوزده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، لالیت پاتیدار دانش آموز ۱۳ ساله هندی و ساکن شهر راتلام از دوران کودکی به طور مادرزاد از هایپرپلازی یا بیش‌رویش یا هایپرجنزی رنج...

پیرمردی که دست تنها یک جنگل واقعی ساخت! او در سال ۱۹۸۶ جایزه هندی «Priyadarshani» را به خاطر تلاش‌هایش برای حفظ محیط زیست دریافت کرد و بعد‌ها جوایز و افتخارات بی شمار دیگری هم دریافت کرد. ...

کاهش اضطراب به سبک هندی! باشگاه گریه به تازگی با هدف تشویق مردم به گریه برای کاهش استرس ،اضطراب و کمک به سلامت جسمی و روحی مردم در کلان شهرهای هند تاسیس شده است. به گزارش ایرنا،در این باشگاه هندی‌ها داستان‌های غم انگیز خودشان را تعریف می‌کنند و با شنیدن غم و غصه یکدیگر اشک می‌ریزند، گاهی هم ترانه و موسیقی‌های حزن انگیز... هند برای کاهش استرس و اضطراب مردم و ورود بهتر به سال ۲۰۱۹ در این کشور ایجاد شده است. باشگاه گریه «سورات» در شهر «گجرات»، یکی از این مراکز...

اتفاقات باورنکردنی که تا سال ۲۱۰۰ در جهان خواهد افتاد (+تصاویر) ۱-در سال ۲۰۲۲ هند به پرجمعیت‌ترین کشور دنیا تبدیل خواهد شد مدت زمان زیادی است که چین عنوان پرجمعیت‌ترین کشور دنیا را در اختیار دارد، اما با روندی که اکنون در پیش است نباید انتظار داشت که حکم فرمایی یکجانبه آن‌ها در این عرصه دوام زیادی داشته باشد. یک مطالعه جامع... هند داد. این اتفاقات باعث خواهد شد که جمعیت کره زمین به شکل سرسام آوری افزایش یابد. بدین ترتیب در سال ۲۰۵۰ باید منتظر کره زمینی باشیم که ۹.۷...

زاغه رنگی هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
مانگایاما و همسرش,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
کارهای بی‌ادبانه در کشور‌های مختلف,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
عروسی مرد ثروتمند هندی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
موش‌,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
تغییرات شهرها,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
مدل سبیل خلبانی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
طوطی های معتاد,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
پسربچه گرگ‌نما در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
پیرمرد هندی,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
کاهش اضطراب,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها
اتفاقات جالب تا سال 2100,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

هند - دیجیتال

مایکروسافت، اطلاعات بانکی مشتریان هندی را فاش کرده است بر‌اساس گزارش جدیدی که توسط DNA Money منتشر شده است، مایکروسافت اطلاعات مالی شخصی مشتریان هندی را در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی ایالات‌ متحده قرار می‌دهد. بر اساس این گزارش، داده‌های مشتریان بانک‌هایی که اطلاعات خود را به برنامه آفیس ۳۶۵ منتقل می‌کنند، توسط مایکروسافت در اختیار سازمان‌های... هنداین گزارش افشا کرد که مایکروسافت حداقل بیش از ۳۳۶۶ بار بعد از ۴‌ هزار درخواست دولتی یا تقاضانامه، اطلاعات را در اختیار سازمان‌های اطلاعاتی قرار...

درخواست هند از هواووی برای توسعه اینترنت ۵G دولت هند از اپراتور مخابراتی هواوی درخواست کرده است که به آزمایش پروژه‌های توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G بپردازد. به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت economictimes.indiatimes، با توجه به گسترش و محبوبیت روزافزون فناوری اینترنت همراه ۵G در بسیاری از کشورهای جهان، اپراتورهای مخابراتی نظیر... هند دعوت‌نامه‌ای مبنی بر همکاری هواوی با شرکت‌های مخابراتی این کشور دریافت کرده است و به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک شاهد همکاری‌های گسترده آن‌ها درباره...

گوگل با استفاده از هوش مصنوعی جان هزاران هندی‌ را نجات داد گوگل با همکاری سازمان آب هند و استفاده از سیستم هوش مصنوعی خود استفاده کرده و اقدام به پیش‌بینی دقیق محل و زمان وقوع سیلاب‌ها کرده است که منجر به نجات جان هزاران هندی‌ می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از ورج، گوگل از قدرت هوش مصنوعی برای پیش‌بینی دقیق همه چیز از زمان تاخیر پروازها گرفته تا عواقب... هند (CWC) که سازمان فنی ارزیابی منابع آب این کشور است، مشارکت دارد تا هشدارهای به‌موقع دهد. سیلاب‌ها سالانه به ۲۵۰ میلیون نفر در سراسر...

اضافه شدن یک شماره عجیب به گوشی کاربران هندی! کاربران گوشی های تلفن همراه در هند در روزهای گذشته شاهد اضافه شدن بدون اجازه یک شماره خاص به فهرست های تماس خود بوده اند و همین مساله موجب اعتراض آنها شده است. به گزارشمهربه نقل از ورج، تعداد زیادی از این کاربران با حضور در شبکه های اجتماعی نسبت به این موضوع اعتراض کرده و می گویند... هند است. وظیفه این اداره اختصاص یک شماره ۱۲ رقمی خاص به هر یک از ساکنان کشور هند بر مبنای ویژگی های بیومتریک و محل سکونت این افراد است. تماس با این شماره...

فروش کمتر از یک میلیون آیفون‌های ارزان قیمت در هند اپل به‌طور سنتی برای فروش در بازار هند با مشکل مواجه است و بر اساس آمار منتشرشده در فصل اول ۲۰۱۸ کمتر از یک‌میلیون آیفون فروخته است. به گزارش خبرآنلاین، این در حالی است که اپل دست به ساخت و عرضه آیفون باقیمت پایین در این کشور زده است اما به نوشته بلومبرگ، همچنان راه درازی برای فتح بازار هند پیش... هند این کمپانی را ترک کرده‌اند. اپل تنها ۲ درصد از سهم بازار موبایل در هند را در اختیار دارد، درحالی‌که سال ۲۰۱۷ بیش از ۳.۲ میلیون آیفون فروخته بود و حالا...

هندوستان بهشت گوشی های هوشمند به گزارش ایران آنلاین، هندوستان به‌عنوان یکی از کشورهای دارای سریع‌ترین رشد اتصال کاربران به گوشی‌های هوشمند معرفی شده که نقش عمده‌ای در رونق بازار این محصول فناورانه داشته است. در حالی که رشد جهانی فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۶ تنها حدود ۳/۴ درصد بوده، این رقم در هندوستان به ۱۸ درصد رسید و همین... هندوستان، چین و اندونزی پیشتاز خواهند بود و بیشترین اتصال‌ها را در این کشورها خواهیم داشت. وی همچنین یادآور شد در حالی که پیش از...

مایکروسافت,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
اینترنت 5G,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
پیش بینی سیلاب,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,گجت
تلفن همراه,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
آیفون,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت,گوشی های هوشمند

هند - مذهبی

فتوایی که هرساله خرج روی دست انگلیس می‌گذارد! به گزارش تسنیم، در پاکستان رئیس جمعیت علمای اسلام، مولانا "عبدالستار نیازی"، "نوابزاده نصرالله خان" و "مولانا کوثر نیازی" اعلام کردند برای حفظ ناموس رسالت در روز یکشنیه ۲۲ بهمن در اسلام آباد تظاهرات خواهند کرد. در شهر سرینگر هندوستان در روز دوشنبه ۲۴ بهمن در تظاهراتی گسترده... هندوستان در خانواده‌ای مسلمان متولد شد. در ۱۳ سالگی به انگلستان مهاجرت کرد و تابعیت انگلیسی گرفت. وی نویسندگی را با کتاب گریموس شروع کرد که در واقع نخستین...

اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,علما

هند - سیاست

ظریف: به هیچ عنوان برای توافق جدید با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم به گزارش ایسنا،  محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در بازدید خود از هند و شهر مومبای در جلسه ای تعاملی در هتل ترایدنت  با هماهنگی با انجمن سراسری صنعتگران هند (All India Association of Industries‏)  AIAI  حضور یافت. در این جلسه سوباش دِسای وزیر صنایع سنگین در دولت ایالت ماهاراشترا و همچنین... هند و ایران خواندند. ظریف همچنین در اظهارات خود افزود:در چند هفته گذشته ما [ایرانیان] شاهد رویدادهای تلخی بودیم و آمریکا در یک اقدام تروریستی محبوبترین...

افزایش کشته‌شدگان اعتراضات در هند به ۲۱ نفر شمار تلفات اعتراضات مردم هند به طرح اعطای شهروندی دولت این کشور به ۲۱ نفر افزایش یافت. به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در ادامه اعتراضات مردمی علیه قانون جنجالی تابعیت در هند، شمار کشته‌شدگان اعتراضات در این کشور به ۲۱ نفر افزایش یافت. بر اساس اعلام این خبرگزاری، اعتراضات مذکور... هند رسیده است درصدد اعطای شهروندی به اقلیت بودائی، مسیحی، هندو، پارسی (زرتشتی) و سیک است که قبل از سال ۲۰۱۵ از افغانستان، بنگلادش و پاکستان به هند پناه...

پامپئو: با هند درباره فشار حداکثری علیه ایران رایزنی کردیم وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه گفت در جلسه با مقام‌های هند با آنها درباره ایران رایزنی کرده است. به گزارش فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه گفت با مقام‌های هند درباره ایران رایزنی کرده است.  «پامپئو»، همراه با «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا امروز چهارشنبه میزبان «سوبرامانیام... هند بودند.  پامپئو در یک کنفرانس خبری که با حضور ۴ وزیر برگزار می‌شد گفت: «درباره فشار حداکثری [علیه ایران] و چگونگی وادار کردن رژیم به رفتار مانند...

ادامه اعتراضات دانشجویان به لایحه اصلاح قانون شهروندی هند/ ۵۲ نفر زخمی شدند اعتراضات دانشجویان به لایحه اصلاح قانون شهروندی هند در دانشگاه‌های دهلی و اطراف آن تاکنون ۵۲ مجروح برجای گذاشته است. به گفته شاهدان همچنین چهار اتوبوس و دو خودرو پلیس به آتش کشیده شده است. ۳۵ دانشجو مجروح و ۱۱ دانشجوی دیگر در بیمارستان‌های دهلی بستری شده اند. یازده ایستگاه مترو تعطیل...

چهارمین روز از اعتراضات هندی‌ها به قانون جدید شهروندی امروز (شنبه) معترضان در شرق هند، بیش از ده‌ها اتوبوس را به آتش کشیده و به دست‌کم شش ایستگاه راه‌آهن خسارت زدند. اعتراضات خشونت‌بار علیه قانون جدید شهروندی برای چهارمین روز پیاپی ادامه دارد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند تاکید دارد که قانون جدید، اقلیت‌های مذهبی... هندوها و مسیحیان را از اذیت و آزار در کشورهای بنگلادش، پاکستان و افغانستان از طریق گشایش مسیری برای کسب شهروندی هند نجات می‌دهد. اما منتقدان بر این باورند...

پوتین: در ادلب سوریه می‌مانیم/ با هند درباره فروش سامانه اس ۴۰۰ گفتگو کردیم رئیس جمهور روسیه گفت درباره تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ با نخست وزیر هند گفتگو کرده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه گفت درباره تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، گفتگو کرده است. پوتین گفت روسیه... هند، چین و آفریقای جنوبی) از عوامل ایجاد ثبات در اقتصاد و سیاست جهانی به شمار می‌رود و نقش این گروه در تحولات جهانی در آینده افزایش خواهد یافت. کشور‌های...

ترامپ، هند را به آلوده کردن سواحل لس آنجلس متهم کرد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مدعی شد که زباله رها شده هند در اقیانوس به آب های آمریکا رسیده و سواحل لس آنجلس را آلوده کرده است. به گزارش ایرنا، نشریه "تایمز او ایندیا" روز پنجشنبه نوشت: رییس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی خود در کلوپ اقتصادی نیویورک در حمله ای دیگر به جهان که به یک «رفتار شناخته... هند و چین، واشنگتن را مجبور به ورود به توافق اقلیمی پاریس کرده بودند و از آمریکا انتظار داشتند تا به تنهایی برای تمیز کردن کره زمین اقدام کند در حالی که...

منوچین: می‌کوشیم آثار تحریم‌های نفتی ایران بر بازار را خنثی کنیم به گزارش باشگاه خبرنگاران، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا که به هند سفر کرده است، اعلام کرد واشنگتن می‌کوشد آثار تحریم‌های نفتی ایران و ونزوئلا را در بازار انرژی جبران کند. بر این اساس، وی تاکید کرد: آمریکا درحال همکاری با شرکای خود برای اطمینان از عرضه کافی نفت به بازار است تا تحریم‌های... هند با مقامات ارشد این کشور و نیز وزیر دارایی هند دیدار کرد. هدف وی از سفرش به دهلی نو، رایزنی درباره رعایت تحریم‌های آمریکا علیه ایران از سوی این کشور...

بیانیه مشترک آلمان و هند درباره پایبندی دو کشور بر توافق هسته‌ای نخست‌وزیران دو کشور هند و آلمان در دیداری بر پایبندی این دو کشور به توافق هسته‌ای و ضرورت حل‌وفصل صلح‌آمیز مسائل ناشی از آن تاکید کردند. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، آنگلا مرکل، نخست‌وزیر آلمان و نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، امروز در نشستی در دهلی نو بر تعهدشان نسبت به توافق... هند در همچنین در این بیانیه مطرح کردند که لازم است ایران به این توافق پایبند بوده و «مسائل ضروری باید به روشی صلح‌آمیز از طریق گفتمان، اقدامات اعتمادسازی...

عمران خان: مودی می‌داند لحظه‌ای که محاصره کشمیر برداشته شود، حمام خون به راه می‌افتد به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، عمران خان در توییتر نوشت: ۷۵ روز می‌گذرد و دولت اشغالگر نارندرا مودی‌ (نخست وزیر هند) به محاصره کشمیر ادامه می‌دهد. مودی کاری را آغاز کرده که توقف آن از ادامه‌اش خطرناک‌تر است. او فکر می‌کرد می‌تواند دستورکارش را برای الحاق کشمیر با استفاده از ۹۰۰ هزار نیرو برای ساکت...

هند موشک فراصوت جدید آزمایش کرد هند موشک فراصوت جدید خود را که با همکاری روسیه ساخته شده است، با موفقیت آزمایش کرد. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، موشک فراصوت و پیشرفته هند از سوی ارتش این کشور با موفقیت آزمایش شد. موشک فراصوت هند که بخش‌هایی از موتور آن با مشارکت روسیه ساخته شده است، در اختیار نیروهای مسلح هند قرار... هند در این  ارتباط اعلام کرده که این موشک با سوخت مایع کار می‌کند.هند و روسیه روابط نزدیکی را در حوزه نظامی دنبال می‌کنند. هند کمتر از دو ماه پیش...

عمران خان: حمام خون به راه خواهد افتاد/مودی خطاب به عمران خان: این اظهارات در شان یک رهبر نیست نخست وزیر پاکستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دولت هند را از بابت وضعیت منطقه کشمیر مورد انتقاد قرار داده و با متهم کردن نارندرا مودی به ارتکاب "بی‌رحمی" در این منطقه مسلمان‌نشین، نسبت به بروز یک فاجعه جنگ احتمالی میان این دو کشور هشدار داد؛ همتای هندی او اما در سخنرانی در این... هند در کشمیر در مقابل مقر این سازمان در نیویورک، هشدار داد، اقدامات دولت هند در بخش کشمیر تحت کنترل این کشور ناشی از "کوته‌فکری" بوده و ممکن است منتهی...

محمد جواد ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اعتراضات در هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
مقامات آمریکایی در هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
اعتراضات دانشجویان به لایحه اصلاح قانون شهروندی هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
اعتراضات در هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
ولادیمیر پوتین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
استیون منوچین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
نخست وزیر هند و آنگلا مرکل,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
عمران خان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
موشک فراصوت هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
عمران‌خان و نارندرا مودی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

هند - طلا و ارز

گامی دیگر برای حذف دلار/ هند و ژاپن توافق سوآپ ارزی را فعال کردند سال گذشته میلادی چندین کشور از جمله هند اقداماتی را در راستای کاهش وابستگی به دلار آمریکا در مبادلات تجاری خود اتخاذ کردند که بخشی از آن امضای توافق ۷۵ میلیارد دلاری سوآپ ارزی بود. به گزارشفارس به نقل از اسپوتنیک، سال گذشته میلادی بسیاری از کشورها به دلیل اقدامات خصمانه آمریکا و استفاده... هند و ژاپن امروز با امضای یک قرارداد سوآپ ارزی دوجانبه جدید میان بانک‌های مرکزی دو کشور توافق سال گذشته سوآپ ارزی ۷۵ میلیارد دلاری را به طور رسمی فعال...

دلار,اخبار طلا و ارز,خبرهای طلا و ارز,طلا و ارز

هند - علمی

پرتاب ربات‌ انسان‌نمای هند در سال ۲۰۲۱ هند تصمیم دارد قبل از شروع اولین مأموریت فضایی دارای سرنشين خود، یک ربات انسان نما را برای شبيه سازي شرایط مأموریت به فضا پرتاب کند. به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، هند تصمیم دارد قبل از شروع نخستین مأموریت دارای سرنشين خود در اواخر سال ۲۰۲۱، یک ربات انسان نما موسوم به" ویومیترا" (Vyommitra)... هند" (ISRO)، آنرا از اسم یک زن الگوبرداری کرده است. ویومیترا میتواند تغییر پنل ها را انجام دهد، با فضانوردان صحبت کند و به بررسی سیستم های فضاپیما...

هند «زهره» را اکتشاف می‌کند براساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده سازمان فضایی هند هدف جدیدی در سر دارد و آن سیاره زهره است. به گزارش فارس به نقل از اسپیس، براساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده سازمان فضایی هند هدف جدیدی در سر دارد و آن سیاره زهره است. هند فقط سه فضاپیمای علمی را برای پژوهش فضا پرتاب کرده، اما این کشور... هندسان سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) برنامه‌هایی را برای مدارگرد زهره به دولت ملی هند ارسال کرده‌اند و امیدوارند که برنامه‌های آنها به تصویب دولت برسد...

هند در آستانه ملحق شدن به باشگاه فضایی «ماه‌نوردان» هند یک فضاپیمای بدون سرنشین را برای فرود روی سطح ماه پرتاب کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، هند در سال‌های اخیر برنامه هوا-فضای خود را گسترش داده و سرانجام این برنامه به نقطه اعزام فضاپیمای بدون سرنشین به ماه رسیده است. فضاپیمای هند به ماه فرستاده شده و قرار است... هند چهارمین کشور جهان خواهد بود که فضاپیمای خود را در سطح ماه فرود می‌آورد. آمریکا، اتحاد جماهیر شوروی سابق و چین تاکنون موفق شده‌اند فضاپیما را بر سطح...

کاوشگر هند با موفقیت در مدار ماه قرار گرفت سازمان تحقیقات فضایی هند (ایسرو) امروز (سه شنبه) اعلام کرد که کاوشگر این کشور موسوم به «چاندرایان ۲» با موفقیت در مدار کره ماه قرار گرفته است. به گزارش ایرنا به نقل از «ای ان آی»، سازمان «ایسرو» در بیانیه ای اعلام کرد: عملیات ورود ماهواره حامل کاوشگر «چاندرایان ۲» به مدار ماه، امروز ساعت ۹ (به... هند ۳۱ تیر ماه کاوشگر خود را به سوی ماه پرتاب کرد. در صورتیکه کاوشگر هند با موفقیت بر روی سطح ماه فرود آید، هند پس از آمریکا، روسیه و چین چهارمین...

شهاب سنگ ۱۵ کیلویی در هند فرود آمد یک شهاب سنگ به اندازه توپ فوتبال و وزن حدود ۱۵ کیلوگرم در شالیزاری در هند فرود آمده است. این شهاب سنگ ویژگی مغناطیسی قدرتمندی دارد. به گزارش مهر به نقل از گاردین، به نظر می‌رسد یک شهاب سنگ به اندازه توپ فوتبال در شالیزاری در شرق هند فرود آمده است. به گفته شاهدان عینی شیء شبیه یک گلوله...

داستان الهام بخش مردی که سعی در نجات دریاچه‌ها دارد تانوار ۲۶ ساله در دهکده‌ی کوچک "دادها" در هند بزرگ شد. کودکی اش را با کمک به پدرش که همانند بیشتر اهالی آنجا کشاورز بود، گذراند. تانوار با دوستانش به بازی در اطراف دریاچه‌ها می‌پرداخت. اما هنگامی که در دانشگاه مشغول تحصیل بود، مشاهده کرد دریاچه‌ای که زمانی پاتوقی برای تفریح کودکی اش بود، در حال خشک... هند از زباله پاک و بازسازی شد. با حمایت دوستداران محیط زیست، تانوار مجموعه‌ای به نام " ارتش آّب‌های زیرزمینی" در چندین منطقه...

ربات های مسلح، حفاظت از مرزهای هند را به عهده می گیرند هند به منظور محافظت از مرزهای خود در حال توسعه و تولید ربات های مسلح با هوش مصنوعی است که می توانند در تمام شرایط آب و هوایی به فعالیت خود ادامه دهند. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای ' اوراسیا تایمز'، دانشمندان در شرکت دفاعی 'باهارات الکترونیکس' اعلام کرده اند که اولین نمونه اینگونه ربات ها تا... هند بود که در امتداد مرزها گشت زنی کنند. در سطح جهان شرکتهایی مانند 'آی ربات'، 'نورتراپ گرومن'، 'میتسوبیشی' و غیره به دنبال توسعه تکنولوژی...

خشم ناسا از آزمایش موشک ضد ماهواره هند رئیس ناسا اقدام هند در انهدام یکی از ماهواره‌های خود در فضا را یک اتفاق وحشتناک خواند که بیش از ۴۰۰ قطعه ضایعات فضایی ایجاد کرده و به خطرات تازه‌ای برای فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی دامن زده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس ناسا روز دوشنبه اقدام هند... هند با استفاده از یک موشک اقدام به هدف قرار دادن یکی از ماهواره‌های در مدار پایین خود کرد، خطرات این اقدام را در جمع کارکنان ناسا برشمرد. این...

ماهواره‌های فضایی در مدار زمین نابود می‌شوند پیشرفت ساخت موشک‌های قاره پیما به حدی است که کارشناسان هندی با بهره گیری از این فناوری ماهواره‌ای فضایی درمدار کره زمین را منفجر کردند. به گزارشباشگاه خبرنگاران، کارشناسان هندی به تازگی ادعا کرده اند که قادر به از بین بردن ماهواره‌ها درمدار کره زمین با استفاده از نوعی وسیله مستقر روی زمین... هندی‌ها یکی از ماهواره‌های متعلق به کشور خود را در فضا با استفاده از همین روش نابود کرده اند؛ اعلام ساخت این وسیله برای نابود کردن ماهواره‌ها در فضا به...

هند فردا یک ماهواره پرتاب می‌کند قرار است فردا در تاریخ ۲۹ نوامبر، هند یک ماهواره دیدبانی زمینی به فضا پرتاب کند. به گزارش ایسنا به نقل از نیودهلی، قرار است "سازمان پژوهش‌های فضایی هند"(Isro) فردا ۲۹ نوامبر یک ماهواره تصویربرداری طیفی(HySIS) که یک ماهواره دیده‌بانی زمینی است را از مرکز فضایی "ساتیش داون" به فضا پرتاب کند. مرکز...

بازیافت گل‌های مراسم مذهبی توسط استارتاپ هندی به گزارش زومیت، یک استارتاپ هندی با ایده‌ی بازیافت گل‌های استفاده شده در مراسم مذهبی جایزه‌ی ایده‌های تغییردهنده‌ی جهان در بخش محصولات مصرفی را در سال ۲۰۱۸ برنده شد. «ما مذهب را ماندگار می‌کنیم» شعاراستارتاپهندی به نام Kanpur Flowercycling است که توسطآنکیت آگاروال (Ankit... هنده‌ی جهان که توسط شرکت Fast Company برگزار می‌شود را در بخش محصولات مصرفی در سال ۲۰۱۸ از آن خود کند. ایده‌ی راه‌اندازی این استارتاپ...

هند به دنبال فتح ماه در سال ۲۰۱۸ هندوستان در حال برنامه‌ریزی برای یک فرود پرمخاطره در نزدیکی قطب جنوب ماه است. به گزارش ایسنا و به نقل از وبسایت ایندیا، هندوستان در تابستان آینده تلاش خواهد کرد تا یک فرودگر را به نزدیکی قطب جنوب ماه بفرستد که یک ماموریت دشوار و پیچیده خواهد بود. "مرکز ماهواره‌ای سازمان پژوهش‌های... هند" اواخر سال جاری میلادی قصد دارد تا در قالب ماموریت فضایی"چندرایان- ۲"(Chandrayaan-2 mission) یک مدارگرد، یک فرودگر و یک ماه‌نود کوچک را به قمر زمین...

پرتاب ربات‌ انسان‌نمای هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
سیاره زهره,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
باشگاه فضایی ماه‌نوردان,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
کاوشگر هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
فرود شهاب سنگ در هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
رامویر تانوار,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
ربات های مسلح,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش
موشک ضد ماهواره هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
نابودی ماهواره‌های فضایی در مدار زمین,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
ماهواره هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
بازیافت گل‌های مراسم مذهبی,اخبار علمی,خبرهای علمی,پژوهش
سفر به ماه,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا

هند - فرهنگ و اندیشه

بررسی ریشه های اختلافات تاریخی هند و پاکستان ۱۵ فوریه ۲۰۱۹(۲۶ بهمن ۱۳۹۷) بود که یک اتوبوس حامل نیروی پلیس هند، در منطقه کشمیر هدف حمله تروریستی قرار گرفت و ۴۰ نیروی نظامی هندی، جان خود را از دست دادند. دولت هندوستان یک گروه تروریستی مستقر در کشمیرِ پاکستان را عامل این حمله اعلام کرد و خود را برای حمله به تروریست‌ها و سرکوب آن ها در خاک پاکستان،... هند و پاکستان، در پی حمله هوایی هند به مناطقی در کشمیرِ پاکستان، بالا گرفت. کار به جایی رسید که بین نیروهای نظامی دو کشور، در منطقه مرزی،...

نگاهی به پیوند فرهنگی ایران و هند در دوران کهن روابط فرهنگی ایران و هند، موضوعی است که قدمتی ریشه‌دار در تاریخ دو ملت دارد و مربوط به دوران جدید نیست. هزاران سال است که ملت ایران و هند، پیوستگی‌ها و وابستگی‌های اخلاقی و معنوی فراوان داشته که مظاهر آن در فرهنگ، هنر و دانش‌های مختلف متجلی شده است. به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات... هند، سخن گفتن از آن را دشوار می‌سازد، زیرا آنقدر پیوستگی‌ها و ابعاد این روابط عمیق و گسترده است که نمی‌توان با مقدمه‌ای اجمالی به ابعاد و زوایای آن پرداخت. براساس...

مرثیه برای «دُر دَری» در شبه‌قاره/ منابع انگلیسی برای آموزش فارسی بی‌تفاوتی به بازشناساندن زبان و ادبیات فارسی در شبه‌قاره از سوی ایران کار را به جایی رسانده که منابع معرفی ادبیات ایران در دانشگاه‌های هندوستان توسط محققان انگلیسی تالیف می‌شود. بهگزارش مهر، بیش از هفت قرن از سرایش بیت مشهور «شکرشکن شوند همه طوطیان هند/ زین قند پارسی که به بنگاله می‌رود»... هندی که استعاره از مردمان و سخنوران شبه‌قاره است، از شهد شیرین زبان و ادبیات فارسی بهره می‌برند و برایشان جذابیتی در این مساله قابل تصور هست یا اینکه ترجیح...

مردم هند باید عینک فارسی به چشم بزنند غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی در این مراسم که با هدف پاسداشت استادان، پیشکسوتان و خادمان زبان و ادب فارسی در خانه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار می شود، با تبریک به برگزیدگان ششمین دوره جایزه سعدی گفت: «بزرگداشت خادمان زبان فارسی در هند، تقدیر از زبان فارسی در این کشور... هند، بدون زبان فارسی شناخته نمی‌شود، تصریح کرد: «مردم هند هرگاه بخواهند به گذشته خود نگاه کنند، باید عینک زبان فارسی به چشم بزنند.» او همچنین...

٦٨ سال از ترور مهاتما گاندي گذشت رهبر سياسي و معنوي هندي‌ها، در طول زندگي خود، استفاده از هر نوع ترور و خشونت براي رسيدن به مقاصد را رد مي‌كرد. به همين دليل، فلسفه بي‌خشونتي او روي بسياري از جنبش‌هاي مقاومت بدون خشونت در سراسر جهان و تا امروز تاثيرگذار بوده ‌است. اما هنوز حكومت‌ها و گروه‌هايي وجود دارند كه نياز به بازخواني معناي... هند و يكي از بزرگ‌ترين مردان نيمه اول قرن بيستم هستيم. شما چه عواملي را در ماندگاري او پس از گذشت ٦٨ سال، دخيل مي‌دانيد؟ گاندي يكي از نخستين رهبران...

اختلافات هند و پاکستان,علت اختلافات هند و پاکستان,قربانیان اختلافات هند و پاکستان
ایران و هند,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی,مرثیه دُر دَری
اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات,حداد عادل

هند - فوتبال

سونامی مارادونای ایرانی ایست بنگال در کلکته! کلکته در سه دهه تغییر کرده است، مجید عوض شده، موهای سابقش دیگر وجود ندارند اما تغییری در جنون و احساسات هواداران با او ایجاد نشد، او مجید است، پادشاه فوتبال هند! به گزارش ورزش سه، انتشار ویدئویی از استقبال هواداران تیم ایست بنگال هندوستان از مجید بشکار ستاره این تیم هندی در اواخر دهه ۷۰و اوایل... هند رفت، در دوران حضور در این باشگاه افتخارات زیادی را با این تیم کسب کرد تا جایی که از او به عنوان مارادونای ایست بنگال یاد می کنند. کلکته در سه...

تیمی که می خواست پابرهنه به جام جهانی برود! (+تصویر) در این دوره تیم فوتبال هند از فیفا خواست تا بازیکنانش پابرهنه در مسابقات جام جهانی حضور یابند. فدراسیون فوتبال هند درخواستی را به فیفا ارائه داد تا به موجب آن بازیکنان تیم بدون کفش و پابرهنه فوتبال بازی کنند. این درخواست از سوی فیفا با مخالفت روبرو شد و تیم فوتبال هند از رقابت ها کناره گیری کرد. در... هند به قدری از این اتفاق خوشحال و شادمان بودند که سر از پا نمی شناختند و ماه ها جشن و سرور به پا کردند. قرار بود جام جهانی ۱۹۵۰ در کشور برزیل انجام...

مجسمه مارادونا در کلکته هند در حضور خودش رونمایی شد به گزارش خبرورزشی، دیگو مارادونا اسطوره آرژانتینی دنیای فوتبال از مجسمه‌اش در شهر کلکته هند رونمایی شد. این مجسمه که به ارتفاع ۳ متر و ۶۵ سانتی‌متری است و مارادونا را به هنگام بلند کردن جام قهرمانی جام جهانی ۱۹۸۶ نشان می‌دهد در مراسم خیریه‌ای در شهر کلکته رونمایی شد. به طراحی این مجسمه...

مجید بشکار,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
وضعیت تیم ملی هند در جام جهانی 1950 برزیل,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نوستالژی
مجسمه مارادونا,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران

هند - مجله خودرو

اشکودا، به طور مستقل در هند حضور خواهد یافت به گزارش دنیای اقتصاد، شرکت خودروسازی اشکودا، زیرمجموعه گروه فولکس‌واگن، به‌طور مستقل در هند حضور خواهد یافت. به گزارش رویترز، این خودروساز پلت‌فرمی برای تولید خودروهای ساده و ارزان‌قیمت، ویژه بازار هند طراحی خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود نخستین محصول از این رده در سال ۲۰۲۱ در هند به فروش برسد. اشکودا... هندی مذاکره کرد اما این گفت‌و‌گوها بی‌نتیجه پایان یافت. در آن زمان قرار بود پلت‌فرم «ام‌کیو‌بی‌ای صفر» در تولید خودروهای سواری ارزان‌قیمت به کار گرفته...

سوپر اسپرت های هندی در راهند؛ DC Design TCA در اتو اکسپو معرفی شد به سال ۲۰۱۲ و نمایشگاه خودروی Auto Expo هند باز می گردیم، جایی که استودیوی طراحی DC Design از کوپه ای اسپرت با نام DC Avanti رونمایی کرد. این خودرو به یک موتور ۲ لیتری ساخت رنو که در نسخه استاندارد ۲۵۰ و در نسخه های سفارشی ۳۱۰ اسب بخار قدرت داشت، مجهز شده بود. به لطف این موتور و گیربکس شش سرعته دستی... هندی ها عریض تر و طولانی تر شده است. این خودرو نیروی خود را بجای موتور ۲ لیتری قبلی، از یک موتور ۳.۸ لیتری V6 که ۳۲۰ اسب بخارقدرت دارد،...

DC آوانتی؛ اولین سوپراسپرت ساخت هند DC آوانتی، کوپه‌ی اسپرت ساخت هندوستان است که با طراحی ابرخودرو، قوای فنی اسپرت، ارتفاع متناسب و کیفیت سواری هاچ‌بک ارائه می‌کند. DC آوانتی که نام خود را از مدل آوانتی شرکت آمریکایی استودبیکر الهام گرفته است، برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی خودروی دهلی نو رونمایی شد و سپس در سال... هندوستان عرضه شد. شرکت هندی DC Design در سال ۱۹۹۳ با هدف تولید مدل‌های مفهومی، پروتوتایپ و شخصی‌سازی خودروهای دیگر برندها، در بمبئی تأسیس...

ورود MG به بازار خودروی هند به گزارش دنیای اقتصاد، برند بریتانیایی MG که مالکیت آن چینی است امسال وارد بازار خودروی هند خواهد شد.گفته می‌شود این خودروساز به‌عنوان اولین مدل خود در بازار هند MG ZS را معرفی خواهد کرد. براساس این گزارش، MG با رقیب هیوندای Creta وارد بازار هند می‌شود. به این ترتیب درحالی ‌که MG ZS...

برنامه هوندا برای تولید خودرهای برقی در هند شرکت خودروسازی هوندا اعلام کرد امکان تولید یک خودروی برقی در هند را بررسی می‌کند. به گزارش ایندیاتودی، این خودرو براساس پلت‌فرم کنونی هوندا بریو تولید خواهد شد. هنوز در خصوص شکل ظاهری این مدل تصمیم‌گیری نشده است و ممکن است این خودرو سدان یا هاچ‌بک باشد. بناست شرکت هوندا کارز ایندیا،... هند را مشخص کند. این شرکت هم‌‌اکنون پس از آمریکا،‌ چین و ژاپن، چهارمین تولید‌کننده خودروهای برند هوندا در جهان است. قائم‌مقام هوندا...

رونمایی از خودروهای ماهیندرا در نمایشگاه تهران عظیم خودرو در نمایشگاه خودرو تهران از خودروهای ماهیندرا شامل مدل‌های XU500، KUV100 و پیکاپ اسکورپیو رونمایی کرد تا این شرکت هندی نیز فعالیت خود در ایران را آغاز کند. قیمت حدودی خودروهای ماهیندرا در ایران رضا عظیمی، رئیس هیات مدیره عظیم خودرو نیز در این مراسم در مورد قیمت خودروهای... هند طی دو دهه گذشته همواره رو به رشد بوده و حجم معاملات تجاری بین دو کشور از مرز ۹ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۶ عبور کرده است. وی همچنین تاکید کرد که فروش...

هند تا سال ۲۰۳۰ تنها خودروهای الکترونیکی می‌فروشد هند متعهد شده است که تنها خودروهای الکترونیکی تا سال ۲۰۳۰ به فروش برساند. این ماجرا در حال حاضر بزرگترین بازار برای انرژی خورشیدی خواهد بود. به گزارش خبرآنلاین، براساس گزارش سی ان ان مانی، در حالی که امریکا در حال دور شدن از توافق تاریخی پاریس است، هندوستان جسورانه می خواهند فروش خودروهای برقی... هند، یکی از آلوده ترین کشورهای دنیاست. گروه انرژی می گویند: این هدف بلندپروازانه است، چرا که در تلاش برای پاک کردن هوا باید از فروش وسایل نقلیه گازسوز...

سانگ یانگ از اولین پنجره لمسی خودرو در جهان رونمایی کرد به گزارش زومیت، سانگ‌یانگ (Ssangyong) که متعلق به گروه خودروسازی ماهیندرا هند است، اعلام کرد تکنولوژی سیستم پنجره لمسی پیش از پایان سال ۲۰۱۷ عرضه عمومی خواهد شد. براساس اعلام سانگ‌یانگ این فناوری یکی از چند فناوری جدیدی است که این شرکت در حال کار بر روی آن‌ها است. در حالی که سانگ‌یانگ...

تویوتای هندی پسند نمایندگی تویوتا در هندوستان از یک تریم دو رنگ برای نسخه هاچ یک اتیوس رونمایی کرد. با افزایش استقبال بازار خودروی هندوستان از خودروهای با رنگ‌ آمیزی بدنه به صورت دو رنگ، خودروسازان بیشتری به منظور کسب رضایت مشتریان به سمت طراحی و تولید نسخه‌های دو رنگ محصولات خود می‌کنند. به گزارش...

خودروسازی اشکودا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
سوپر اسپرت های هندی,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
خودرو MG ZS,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
هوندا بریو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
خودروهای ماهیندرا,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو,خودروهای الکترونیکی
اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو,پنجره لمسی خودرو در جهان
اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو,تویوتا

هند - هنر و سینما

«آمیتاب باچان» بالاترین افتخار سینمایی هند را دریافت کرد «آمیتاب باچان» هنرپیشه مشهور بالیوودی، بالاترین افتخار سینمایی هندوستان را از دست رئیس‌جمهور این کشور دریافت کرد. به گزارش فارس به نقل از تایمز آو ایندیا، «آمیتاب باچان» هنرپیشه مشهور بالیوودی بالاترین افتخار سینمایی هند را از دست «رام نات کویند» رئیس‌جمهور هندوستان دریافت کرد.  او جایزه... هند بازیگر، تهیه‌کننده، خواننده و مجری تلویزیونی فیلم‌های بالیوود در کشور هند است. این ستاره بالیوودی که در تحت عنوان «Big B» نیز مشهور است بیش از بیست...

مردم هند: کمتر می‌خوریم اما به سینما می‌رویم/ افزایش درآمدهای بالیوود در بحران اقتصادی (+عکس) هند از مدت‌ها پیش کاهش رشد اقتصادی را تجربه می‌کند و هندی‌ها صرفه‌جویی را پیشه کرده‌اند. آنها الگوهای خود در خرید لباس یا استفاده از اتومبیل را تغییر داده‌اند اما درآمد بالیوود (سینمای هند) هرگز به این خوبی نبوده است. مردم هند سینمای بالیوود را راهی برای فرار از غم و سختی‌های زندگی روزانه می‌دانند. به... هندی به سالن سینما- مردم هند میوه و سبزی کمتری می‌خرند و همچنان به سینما می‌روند/ عکس: خبرگزاری فرانسه خانم "آنکیا مانک" مانند میلیون‌ها نفر...

محمدرضا هدایتى و لاله اسکندری با فیلم «سیمین» در جاگران هند تعدادی از سازندگان فیلم سینمایی «سیمین» در دهمین جشنواره بین المللی فیلم جاگران دهلی در هند حضور پیدا کرده اند. محمدرضا هدایتى ، لاله اسکندرى دو بازیگر اصلی فیلم، محمد فضیله مدیرفیلمبرداری و مرتضی آتش زمزم تهیه کننده و کارگردان فیلم در این رویداد هنری حضور پیدا کرده اند. ...

تصاویر زیبا از شبنم قلی خانی در سفرش به هند شبنم قلی خانی تصاویر زیبایی از سفر خود به هند به اشتراک گذاشت. به گزارش سرپوش، شبنم قلی خانی به هند سفر کرده است. او در جریان این سفر به جاذبه های گردشگری این کشور رفت و تصاویر زیبایی از خود به اشتراک گذاشت. شبنم قلی خانی بهقصر آقا خان محلیكه گاندي مدتي را در آنجا گذرانده... هند رفت. ...

حضور«جکی شروف» در نشست فیلم «دختر شیطان» نشست رسانه ای فیلم «دختر شیطان» به کارگردانی قربان محمدپور با حضور جکی شروف بازیگر فیلم در شهر بمبئی هند برگزار شد. به گزارش مهر، روز گذشته سه شنبه ۲۸ فرودین ماه، نشست خبری فیلم سینمایی «دختر شیطان» به گزارش قربان محمدپور با حضور سازندگان این فیلم در شهر بمبئی برگزار شد. در این نشست... هندی فیلم در کنار لاکی مورانی تهیه کننده فیلم در بالیوود و علی ایرایی مشاور پروژه «دختر شیطان» حضور داشتند قربان محمدپور درباره شرایط ساخت فیلم در کشور...

«پادماوات» و جنجال سينمايی در هند سرانجام فيلم «پادماوات» در هند اكران شد؛ فيلمي كه از همان ابتدا جنجالي بود. اعتراضات گسترده مردم باعث شد كه اكران اين فيلم بارها به تعويق بيفتد. مردم اكران اين فيلم را توهين به ملكه هند و قرن چهاردهم دانستند در حالي كه سازندگان اين فيلم اين موضوع را رد كردند. اما حاشيه‌ها به آرامي حل... هنده اين فيلم و آتش زدن پوسترها بخشي از روند اكران اين فيلم بود. با اين حال سازندگان اين فيلم ساكت ننشستند به ديوان عالي شكايت كردند تا مجوز...

یک کمدی سیاه نماینده هند در اسکار شد هند تاکنون سه بار نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شده، اما برنده نشده است. به گزارش هنرآنلاین، فیلم طنز سیاسی "نیوتون" (Newton) به کارگردانی آمیت مسورکر با بازی راج‌کومار رائو به نمایندگی از هند در بخش فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار حضور دارد. فدراسیون فیلم هند (FFI).‎.‎.‎ هند از ۱۹۵۷ تاکنون در رقابت اسکار شرکت می‌کند و سه بار نامزد شده است: "مادر هند" (۱۹۵۷، محبوب خان)، "سلام بمبئی" (۱۹۸۹، میرا نائیر) و "لاگان: روزی روزگاری...

حمایت سینمای بالیوود از جنبش توالت‌سازی در هند! فیلم «توالت: یک داستان عشقی»محصول بالیوود است و مشکل کمبود توالت در هند را با بیانی شاد و ساده مطرح می‌کند. موضوعی که باعث بیماری شهروندان است؛ توریست‌های خارجی را هم رنج می‌دهد و هم به شگفتی وا می‌دارد. به گزارش صبا به نقل از دویچه وله،در این کشور پهناور با تمدن باستانی غنی که یکی از اقتصادهای... هند به ریاست نارندرا مودی هم خود در سراسر کشور توالت عمومی می‌سازد و هم مردم را به ساختن توالت در خانه‌های خود تشویق می‌کند. نخست وزیر هند به تازگی اعلام...

ساخت دختر شیطان تنها با دو بازیگر ایرانی کارگردان فیلم سینمایی «دختر شیطان» (سلام بمبئی۲) تاکید کرد این اثر سینمایی تنها ۲ بازیگر ایرانی دارد و همه سکانس های آن در هندوستان فیلمبرداری می شود. قربان محمدپور کارگردان سینما در گفتگو با مهر با اشاره به آخرین اخبار درباره فیلم «دختر شیطان» (سلام بمبئی۲) گفت: مدتی پیش پروانه ساخت این فیلم... هندوستان سفر می کنم تا با تهیه کننده فیلم و چند بازیگر هندی ملاقات کنم و قراردادهای مورد نظر را ببندم. بعد از آن به ایران باز می گردم تا با هنرمندان مورد...

کارگردان «محمدرسول الله» در هند چه می‌کند؟ مجید مجیدی که این روزها مشغول پیش تولید جدیدترین فیلمش «پشت ابرها» در هند است در گفتگویی درباره این پروژه سینمایی، سینمای هند، انتخاب بازیگران، عوامل فیلم و ... سخن گفت. به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه «دی ان ای ایندیا» با مجید مجیدی گفت و گوی مفصلی انجام داده است که این هنرمند کشورمان در بخشی... هندی است به همین دلیل بیشتر عوامل ساخت فیلمم را منحصرا از هند انتخاب کردم، چرا که آنها به خوبی با فرهنگ اینجا آشنایی دارند و این به من کمک فراوانی می‌کند....

آمیتاب باچان,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
سینمای هند,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
جشنواره بین المللی فیلم جاگران در هند,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره
شبنم قلی خانی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
عوامل فیلم دختر شیطان,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
فیلم پادماوات,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
فیلم نیوتون,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
فیلم توالت,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان
قربان محمدپور,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران,مجید مجیدی

هند - ورزش

کولاکوویچ: به بازیکنان جوان بازی دادیم تا توانایی‌هایشان را نشان دهند ایگور کولاکوویچ پس از شکست تیم هند گفت: با وجود برد، اما اشتباهاتی داریم که باید آنها را برطرف کنیم. به گزارش مهر، سرمربی تیم والیبال ایران پس از شکست تیم ملی هند در نشست خبری گفت: بازی بسیار خوبی انجام دادیم و با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شدیم. وی گفت: بازیکنان جوانی داریم که به آنها بازی دادیم... هند امروز دو اشتباه داشت اما ما ۷ اشتباه داشتیم و این نشان می دهد که باید تلاش بیشتری کنیم و باید دید در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. وی در پاسخ...

پیروزی قاطع ایران مقابل هند/ خبری از شگفتی نبود! تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل هند قرار گرفت و به پیروزی رسید. به گزارش فارس، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸:۴۵ در سالن ۱۲ هزار نفری به مصاف هند رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵... هند شروع کرد و در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت...

ستاره‌های کبدی ایران، میلیاردرهای هند! ۱۵ ملی پوش کبدی ایران با قراردادهای قابل توجهی به لیگ ستارگان هند پیوستند که در نوع خود یک رکورد به حساب می آید. به گزارش ورزش سه، درخشش کبدی کاران ایرانی در بازی های آسیایی و کسب مدال طلا با شکست هند باعث پیشرفت ملی پوشان این رشته در بخش باشگاهی شده است. لیگ ستارگان هند که در سطح بسیار بالایی... هند کبدی از طرفداران میلیونی برخوردار است، این اتفاق در سال های اخیر هم رخ داده است؛ به طوری که سال گذشته فاضل اتراچالی از ایران به گرانترین بازیکن لیگ...

شکست تیم ملی فوتبال بانوان برابر هند تیم ملی فوتبال بانوان که برای شرکت در تورنمنت چهارجانبه هند راهی این کشور شده بود در اولین دیدار خود با یک گل از تیم میزبان شکست خورد. به گزارش ایلنا، تک گل این بازی در دقیقه ۴۸ توسط آنجو تامانگ به ثمر رسید. تیم ملی بانوان کشورمان برای آماده سازی جهت حضور در مرحله دوم انتخابی المپیک...

المپیاد نوجوانان شطرنج جهان/ سکو و مدال تیم ایران با شکست مقابل هند پرید تیم شطرنج نوجوان ایران در پایان المپیاد جهانی با شکست مقابل هند به عنوان پنجمی رسید. به گزارش ایسنا، شطرنج‌بازان نوجوان ایران در پایان دور نهم و پایانی رقابت‌های المپیاد جهان با نتیجه ۱.۵ بر ۲.۵ مقابل هند شکست خورد. در این دور علیرضا فیروزجا، امیررضا پورآقابالا و مهدی غلامی مقابل حریفان هندی به... هند شانس کسب مدال را از دست داد. تیم ایران در صورت برد در دور پایانی می توانست روی سکو بایستد. در این مسابقات تیم چین با نتیجه ۱.۵ بر ۲.۵...

شکست دختران بسکتبالیست ایران مقابل هند تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال ایران در بازی برابر هند شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال ایران در اولین بازی از رقابت های دسته B قهرمانی آسیا که در هند برگزار می شود برابر تیم میزبان به میدان رفت و با نتیجه ۷۳ بر ۶۵ شکست خورد. تیم هند در کوارتر... هند، سنگاپور و گوام همگروه هستند و فردا(سه شنبه) در دومین بازی خود ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه به وقت ایران به مصاف سنگاپور می روند. تیم...

ایران ۳ - هند صفر؛ نوجوانان والیبال ایران جهانی شدند در ادامه رقابت های والیبال نوجوانان آسیا تیم‌ ملی ایران با پیروزی بر هند جواز حضور در جام جهانی را کسب کرد. به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های والیبال نوجوانان آسیا در تبریز از ساعت ۱۸:۳۰ و از مرحله یک چهارم نهایی تیم‌ملی والیبال ایران رو در روی هند قرار گرفت و در حالیکه حریف از بازیکنان...

ایگور کولاکوویچ,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال
تیم ملی والیبال ایران,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال
ملی پوشان کبدی ایران در هند,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
دیدار تیم ملی فوتبال بانوان و هند,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش بانوان
المپیاد نوجوانان شطرنج جهان,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
تیم ملی بسکتبال دختران زیر 18 سال ایران,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش بانوان
تیم ملی نوجوانان والیبال ایران,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,والیبال و بسکتبال

هند - ویدئوها

فیلم/ واکنش جالب سوپراستار بالیوود در اعتراض به گرانی پیاز! طی هفته‌های گذشته گرانی پیاز به سوژه‌ای داغ در هندوستان تبدیل شده است. گران شدن قیمت پیاز در هند که محصولات پرطرفدار در این کشور به شمار می‌رود به بحث داغ خانواده‌ها تبدیل شده و شهروندان این کشور از طرق مختلف تلاش می‌کنند تا اعتراض خود به گرانی پیاز را به گوش مسئولان هند برسانند. اما ظاهرا بالا... هند به شمار می‌رود که در صنعت سینمای هند به پادشاه ژانر‌ها معروف است. فیلم واکنش جالب سوپراستار بالیوود در اعتراض به گرانی پیاز,ویدیو واکنش بازیگر...

فیلم/ مار کبرای دو سر در هند مشاهده یک مار کبرای دو سر در نزدیکی شهر میدناپور واقع در شرق هند، باورهای اساطیری ساکنان این شهر را احیا کرد. این مار که ۳۵ سانتیمتر طول دارد، در حال حاضر توسط مردم روستای اِکاروخی نگهداری می‌شود. آنها این مار سمی را با شیر تغذیه می‌کنند و از تحویل آن به مقامات جنگل‌داری خودداری کرده‌اند. مردم... هند می‌دانند. کارشناسان معتقدند تولد این موجود دو سر می‌تواند نتیجه تقسیم ناقص جنین باشد که در شرایط محیطی نامطلوب رخ می‌دهد. فیلم مار دوسر در...

فیلم/ جشنواره شتر هند همراه با رقص و شادی فیلم جشنواره شتر هند,ویدیو جشنواره شتر در هند,فیلم جشنواره شتر هند همراه با رقص و شادی ...

فیلم/ برگزاری جشن بزرگ دیوالی در هند مردم هندوی شبه قاره هند شامگاه یکشنبه ۲۷ اکتبر، یکی از مناسبت‌های مذهبی بزرگ خود به نام «دیوالی» را جشن گرفتند. نخستین شب از این مراسم که یک جشن پنج روزه است در شهرهای مختلف هند از جمله دهلی نو، گواهاتی و لاکناو با چراغانی کردن و آذین بستن خیابان‌ها، روشن کردن شمع و ترقه‌بازی برگزار شد. مؤمنان... هندو طی روزهای قبل از جشن، خانه‌ها را تمیز کرده و پنجره‌ها برای خوشامدگویی به لاکشمی، الهه توانگری و کامیابی باز می‌کنند. فیلم برگزاری جشن بزرگ...

فیلم/ یکی از عجیب‌ترین موتورسیکلت‌های جهان ساخته شد «ذاکرخان» که ساکن شهر‌های جنوبی هند است موتور سیکلتی به نام " ZAK" طراحی و ساخته و مدعیست که یکی از طولانی‌ترین موتور‌های جهان راساخته است. این موتور ۱۳ فوتی (۴ متر) دارای وزن ۹۹۲ پوند (۴۵۰ کیلوگرم) و می‌تواند با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت (۱۲۰کیلومتر بر ساعت) حرکت کند. فیلم عجیب‌ترین موتورسیکلت‌های... هند,فیلم موتورسیکلت Zak ...

فیلم/ سقوط مرگبار دستگاه شهربازی در هند در حادثه‌ای که روز گذشته (یک‌شنبه) برای یکی از دستگاه‌های شهربازی در "احمدآباد" واقع در ایالت "گجراتِ" هند به وقوع پیوست، دو نفر کشته و دست‌کم ۲۷ نفر دیگر زخمی شدند. به هنگام وقوع این حادثه ظرفیت این دستگاه شهربازی پر بوده است.  سرویس‌های اضطراری و آتش‌نشانی بلافاصله برای نجات قربانیان... هند (FSL) که این دستگاه را مورد آزمایش و بررسی قرار داده ۳۲ صندلی در این دستگاه وجود داشته که به صورت مدور می‌چرخیده‌اند. لوله محور اصلی دستگاه شکسته و...

فیلم/ اعداد و ارقام شگفت انگیز انتخابات هند مردم بزرگترین دموکراسی جهان به بزرگترین حامیان ناسیونالیسم تبدیل می شوند؟ فیلم انتخابات هند,ویدیو اعداد و ارقام شگفت انگیز انتخابات هند,فیلم گزارش از انتخابات جنجالی هند...

ویدئو/ اتفاق باورنکردنی در مسابقه استعدادیابی هند ویدئو/ اتفاق باورنکردنی در مسابقه استعدادیابی هند. ویدئو اتفاق باورنکردنی در مسابقه استعدادیابی هند,کلیپ مسابقه استعدادیابی,فیلم مسابقه استعدادیابی هند...

فیلم/ الاغ سواری نامزد انتخابات مجلس هند پلیس هند نامزد مستقلی که سوار بر الاغ برای شرکت در انتخابات مجلس سفلی و تصدی صندلی نمایندگی بخش جهان آباد به حوزه ثبت نام آمده بود، به بدرفتاری با حیوانات متهم کرد. فیلم الاغ سواری نامزد انتخابات مجلس هند,ویدیو نامزد انتخابات مجلس هند,فیلم سوار شدن نامزد انتخابات مجلس هند بر الاغ ...

فیلم/ پرتاب مشعل برای دفع شیطان‌ در فستیوال سالانه آتش در هند صدها مومن هندودر جشن سالانه آتش در معبد الهه دورگا پارامشواری در منگلور هند گرد هم آمدند. در این مراسم که در گرامیداشت سه عنصر از پنج عنصر هستی، خاک، آب و آتش برگزار می‌شود؛ شرکت‌کنندگان به دو گروه تقسیم شدند و به سوی یکدیگر مشعل آتش پرتاب کردند. بنا بر اعتقادات آنان،... هند,ویدیو پرتاب مشعل برای دفع شیطان‌ در فستیوال آتش در هند,فیلم پرتاب مشعل های آتش در فستیوال هند...

ویدئو/ لحظه اسارت خلبان هندی در پاکستان ارتش پاکستان اعلام کرد ۲ جنگنده هندی را در حریم هوایی خود در کشمیر ساقط کرده و یک خلبان هندی را به اسارت گرفته است. ویدئو لحظه اسارت خلبان هندی در پاکستان,کلیپ اسارت خلبان هندی توسط نیروهای پاکستانی,فیلم درگیری نظامی بین هندوستان و پاکستان ...

فیلم/ حمله هوایی هند به پاکستان لحظاتی از حمله‌ هوایی گسترده صبح امروز ارتش هند به پایگاه‌‌ گروه "جیش محمد" در درون خاک پاکستان را مشاهدهمی‌کنید.هند می‌گوید ۲۰۰ تا ۳۰۰ نیروی این گروه را امروز کشته است. سخنگوی ارتش پاکستان نیز با اشاره به نقض حریم هوایی این کشور توسط هند گفته که "در صورت آغاز جنگ، بمبئی... هند به پاکستان,ویدیو حمله هوایی هند به پاکستان,ویدیو حمله موشکی هند به گروه جیش محمد در پاکستان ...

فیلم/ واکنش جالب سوپراستار بالیوود در اعتراض به گرانی پیاز!
فیلم/ مار کبرای دو سر در هند
فیلم/ جشنواره شتر هند همراه با رقص و شادی
فیلم/ برگزاری جشن بزرگ دیوالی در هند
فیلم/ یکی از عجیب‌ترین موتورسیکلت‌های جهان ساخته شد
فیلم/ سقوط مرگبار دستگاه شهربازی در هند
فیلم/ اعداد و ارقام شگفت انگیز انتخابات هند
ویدئو/ اتفاق باورنکردنی در مسابقه استعدادیابی هند
فیلم/ الاغ سواری نامزد انتخابات مجلس هند
فیلم/ پرتاب مشعل برای دفع شیطان‌ در فستیوال سالانه آتش در هند
ویدئو/ لحظه اسارت خلبان هندی در پاکستان
فیلم/ حمله هوایی هند به پاکستان

هند - پزشکی

'آنفلوانزای خوکی' جان ۷۲ نفر را در هند گرفت اداره بهداشت راجستان اعلام کرد آنفلوانزای خوکی (H1N1) در این ایالت بیابانی هند در چهار هفته گذشته جان ۷۲ نفر را گرفت. به گزارش میزان، پایگاه خبری ایندین تودی به نقل از مقامات بهداشتی اعلام کرد: با ابتلا ۶۹ نفر از شهروندان راجستان به آنفلوانزای خوکی تعداد مبتلایان دراین ایالت به یک هزار و ۸۵۶ مورد... هندی ها، اتباع خارجی زیادی زندگی می کنند در دو سال گذشته ۵۰۰ نفر براثر ابتلا به انفلوانزای خوکی جان باختند. سال گذشته ۱۵ هزار نفر در هند به...

آمادگی ایران برای ارائه خدمات سلامت به مادران در یمن و سوریه به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی روز چهارشنبه در پنل همکاری‌های بین بخشی برای تامین سلامت مادر، نوزاد و کودک در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هندوستان افزود: جنگ در هر منطقه‌ای از دنیا، مشکلات قومی و داخلی و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورهای جهان را محکوم می‌کنیم، زیرا دسترسی... هند. تحریم‌ها نباید اختلالی در ارتباطات ایران و هند ایجاد کند همچنین در دیدار وزرای بهداشت دو کشور ایران و هندوستان تاکید شد که تحریم‌های...

ویروس کشنده «نیپا» در هند همچنان قربانی می‌گیرد شیوع ویروس کشنده 'نیپا' که از خفاش میوه خوار به انسان منتقل می شود تا کنون موجب مرگ ۱۷ تن در هند شده و حدود ۲هزار تن را نیز به قرنطینه فرستاده است. به گزارش ایرنا، رسانه های هند روز سه شنبه گزارش دادند، از زمان آغاز شیوع این بیماری ناشناخته که مغز را درگیر می کند دولت در بسیاری از مناطق ایالت... هند وضعیت هشدار اعلام کرده و نیروهای بهداشتی در آماده باش کامل به سر می برند. در بسیاری مناطق که در معرض این ویروس کشنده قرار دارند مدارس...

شیوع ویروس مرگبار «بیماری جنگل کیاسانور» در جنوب هند شیوع ویروس مرگبار «بیماری جنگل کیاسانور» در جنوب هند، تاکنون ۳۳۲ نفر مبتلا و ۱۹ قربانی داشته است. فشارخون پایین و حالت تهوع از نشانه‌های این بیماری است که از طریق نوعی کنه و حیوانات آلوده منتقل می‌شود. به گزارش خبرآنلاین، صدها نفر در هند به ویروس مرگبار «بیماری جنگل کیاسانور» (Kyasanur Forest... هند مبتلا کرده و ۱۹ نفر در منطقه «سیندودورگ» (Sindhudurg) جان خود را از دست داده‌اند. این آمار بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از آزمایشگاه‌های...

مرد هندی با دو قلب تپنده! پزشکان هندی برای مردی که نارسایی قلبی داشت، پیوند قلب انجام دادند. این پیوند در حالی انجام شد که قلب قدیمی او از بدنش خارج نشده است. اکنون این بیمار دو قلب تپنده دارد! به گزارشمهر به نقل از دیلی میل، مردی در هند که نیاز به عمل پیوند قلب داشت، اکنون در سینه خود دو قلب تپنده دارد! این...

مرگ بر اثر آنفلوانزای خوکی در هند,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سید حسن هاشمی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
ویروس کشنده نیپا در هند,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماری جنگل کیاسانور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت,مرد هندی با دوقلب

هند - کار و کارگر

۱۸ کشته در پی انفجار در یک کارخانه در هند در پی انفجار در یک کارخانه ترقه‌سازی در پنجاب هند دستکم ۱۸ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی انفجار در یک کارخانه ترقه‌سازی در پنجاب هند دستکم ۱۸ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.  تیم امداد و نجات و ماموران آتش‌نشانی به محل اعزام شده‌اند.  «آماریندر...

انفجار مرگبار در کارخانه مواد شیمیایی در هند با ۵۰ کشته و زخمی بر اثر انفجار در کارخانه مواد شیمیایی در هند، ۵۰ نفر کشته و زخمی شدند. به گزارش مهر به نقل از شبکه خبری (NDTV)، بر اثر انفجار سیلندرهای گاز در کارخانه تولید مواد شیمیایی در منطقه «دُوله» واقع در ایالت ماهاراشترای هند دست‌کم ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند. بر اساس اعلام این شبکه، بر اثر...

خروج میله فلزی از سر کارگر هندی که هنگام کار در تعمیرگاه میله فلزی در جمجمه‌اش فرو رفته بود به شکل معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافت. «سانجای بائه» ۲۱ ساله در حال انجام کار بود که ناگهان پایش سر خورد و در گودال تعمیرگاه افتاد اما میله فلزی در سرش فرو رفت. دکتر «پرامود‌گیری» از تیم جراحی بیمارستان دهلی...

جان باختن کارگران زن هندی بر اثر ریزش خاک ده کارگر زن در هند بر اثر ریزش خاک زیر آوار مانده و جان باختند. به گزارش ایلنا به نقل از ایندیاتایمز، منابع محلی در هند امروز-چهارشنبه- از جان باختن ۱۰ کارگر زن بر اثر ریزش خاک در جریان حفاری کانال آب در ایالت تلنگانای این کشور خبر دادند. این منابع اضافه کردند که دست‌کم ۵ کارگر نیز...

۳ الگوی موفق اشتغال‌زایی در آسیا در این زمینه «فرهیختگان» سه تجربه موفق آسیایی در اشتغالزایی را بررسی کرده که نشان می‌دهد سیاست‌های این دولت‌ها برمبنای سه رویکرد دولت فعال و توسعه‌گرا (مدل کره‌جنوبی)، برون‌سپاری نیروی کار ماهر (تجربه هند) و تجاری‌سازی کشاورزی با هدف افزایش ارزش افزوده صنعتی (تجربه اندونزی) است. تجربه... هند؛ صادرات ۶۹ میلیاردی نیروی کار برمبنای آمارهای جهانی، قبل از سال ۲۰۰۵ حدود ۹۰ درصد کارگران هندی در بخش‌های غیررسمی با دستمزد اندک کار می‌کردند. در...

انفجار در یک کارخانه در هند,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار
انفجار مرگبار در کارخانه مواد شیمیایی در هند,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار
حادثه میله فلزی در سر,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار
مرگ کارگران هندی,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار
الگوی موفق اشتغال‌زایی در آسیا,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون