صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
sarpoosh

هند

هندوستان

هند

هند با ۲۸ ایالت، ۱۸ زبان رسمی و با آب و هوائی بسیار متنوع در قاره آسیا قرار دارد. هند عنوان بزرگترین دمکراسی و دومین کشور پرجمعیت جهان را هم یدک می‌کشد.

 

هند که در روز پانزدهم اوت سال ۱۹۴۷م با پایان یافتن سلطه انگلستان به استقلال دست یافت، جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر با اقوام و مذاهب گوناگون دارد.

 

مساحت این کشور ۱/۳ میلیون کیلومتر مربع (۲/۱ میلیون مایل مربع) است [بدون در نظر گرفتن منطقه کشمیر تحت کنترل هند (۵۶۹/۱۰۰ کیلومتر مربع معادل ۸۳۰/۳۸ مایل مربع)]

 

پایتخت هند، دهلی نو  است و پرجمعیت ترین شهر  آن بمبئی می‌باشد.

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

 

جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱) فلات بلندهیمالیا، ۲جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است. مساحت ناحیه قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است.

 

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلیمتر در سال است. بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است. منابع آبی هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگیرها، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایرخلیج‌ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی‌گیری اشتغال ایجاد کرده‌اند. هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ماهی بومی در سطح جهان است.

 

رودخانه‌های طویل هند، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند. هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می‌برد، از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.

 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوعتمساح در این کشور زندگی می‌کنند.

 

منابع طبیعی هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد) ، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس،نفت خام، سنگ آهک، توریوم بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آساموجود دارند. بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می‌کنند.

 

آب و هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

 

چهار فصل هند شاملسرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

 

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌است. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده‌است.

 

نژاد مردم هند، شامل: ۲۵ ٪ هندوآریایی، ۷۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

 

تاریخ هند

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد. اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته‌است و تقریباً پس از ورود آریایی‌هابین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

 

ورود آریایی‌ها به هند در فرهنگ، دین و ادبیات و نظام اجتماعی این سرزمین بسیار تأثیرگذار بوده‌است. از جمله می‌توان به شکل‌گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره نمود.

 

اولین امپراتوری در هند با حکومت شاهنشاهی موریا بین سالهای ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت. قدرتمندترین حاکم تاریخ هند تا قبل از گورکانیان، آشوکای بزرگ نام دارد که سومین شاه این سلسله‌است. وی در تمام جنبه‌های هنری و اجتماعی و سیستم اداری از هخامنشیان ایران الهام می‌گرفت. آثار بسیار مهم حجاری این دوره مانند پیکره چهار شیر (نماد ملی هند) بسیار تحت تأثیر حجاری تخت جمشید است.

 

از سال ۳۲۷ تا ۳۲۶ پیش از میلاد اسکندر به هندوستان حمله می‌کند.

 

دومین سلسله قدرتمند به نام امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت داشته و پس از گوپتاها تا قرن سیزده میلادی حکومت‌های زیادی در شمال هند با درگیری، شکست و پیروزی یکی پس از دیگری بر روی کار آمدند. باتوجه به عدم قدرتمندی این حکومت‌ها، جنوب هند امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال داشت و سرگرم تعامل و تجارت با اعراب مسلمان و منطقه جنوب آسیا بود و نقش مهمی در روابط خاورمیانه با خاور دور ایفا می‌کرد.

 

در سال ۱۵۱۰ میلادی پرتغالی‌ها به عنوان اولین مهاجمان اروپایی در گوا مستقر شدند. هنگامی که طوایف «مراتی» و سیک علیه حکومت پادشاهان گورکانی قیام کردند، بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در قرن ۱۸ مناطقی برای خود از هند جدا کردند و بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند استوار گردید.

 

دولت بریتانیا بر اثر شورش‌های سال ۱۸۵۷ میلادی در هند، کمپانی هند شرقی بریتانیا را که گرداننده هند بود منحل کرد و به این سرزمین خودمختاری داد. اما بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۵، دولت بریتانیا ناچار شد که اداره بعضی از امور کشور را به مردم هند واگذار نماید. در این هنگام رهبر بزرگ جنبش استقلال‌طلبی هند، ماهاتما گاندی قیام کرد و علیه استبداد بریتانیا به مبارزه پرداخت.

 

سپس اختلاف شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنها محمدعلی جناح بود بوجود آمد. قصد مسلمانان این بود که کشوری مرکب از مناطق مسلمان هند تشکیل دهند. در آن هنگام بریتانیا قوانینی وضع نمود که به‌موجب آن به هند و سیلان و پاکستان استقلال داده شد. در ماه اوت ۱۹۴۷ آخرین سرباز بریتانیایی خاک هند را ترک گفت و در تاریخ ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا درآمد. اختلافات مرزی دولت هند با پاکستان در منطقه کشمیر هنوز برطرف نشده‌است.

 

 

سایر مطالب درباره هند

 • رانش زمین در غرب هند,حوادث هند

  رانش زمین در غرب هند/ ۶۷ کشته و ده‌ها مفقود

  یک مقام رسمی هند از افزایش تلفات رانش زمین در غرب این کشور به ۶۷ نفر خبر داد و افزود بیم آن می‌رود ده‌ها نفر گیر افتاده باشند. به گزارش فارس، یک مقام رسمی هند امروز (جمعه) از افزایش تلفات رانش زمین در پی باران‌های موسمی شدید در غرب این کشور به ۶۷ نفر خبر داد و افزود...

 • آنفلوانزای مرغی,مرگ با آنفلوانزای مرغی در هند

  مرگ یک فرد اهل هند بر اثر ابتلا به آنفلوانزای مرغی/ مرگ ۴۳۰۰ هندی به دلیل «قارچ سیاه»

  نخستین مورد مرگ در اثر ابتلا به آنفلوانزای مرغی روز گذشته در کشور هند به ثبت رسیده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، روز چهارشنبه روزنامه تایمز هند با استناد به منابع خود در مؤسسه علوم پزشکی تمام هند (AIIMS)، اولین مورد مرگ در اثر ابتلا به آنفلوانزای...

 • موش,خوردن پس اندازهای مرد کشاورز توسط موش

  حمله موش‌ها به پول‌های پس انداز یک کشاورز در هند

  مرد کشاورز که مقداری پول را برای عمل جراحی خود پس انداز کرده بود هنگام برداشتن آن‎ها با صحنه ای تلخ روبه رو شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، حمله موش‌ها به پول‌های پس انداز یک کشاورز در هند موجب شوکه شدن این مرد محلی شد. «ریدیا نیاک» مبلغ ۲۰۰ هزار روپیه را پس انداز کرده بود...

 • هند,سقوط 30 نفر در چاهی در هند

  سقوط ۳۰ نفر در چاه برای نجات یک کودک در هند

  پلیس محلی هند اعلام کرد: ۳۰ نفر از اهالی روستایی در ایالت مادیا پرادش که سعی در نجات جان یک کودک داشتند به داخل چاه سقوط کردند. به گزارش ایسنا، این حادثه زمانی رخ داد که روستاییان برای نجات کودک، دور دهانه چاه تجمع کرده بودند. سقف چاه به علت سنگینی وزن این افراد ریزش کرد...

 • فیلم/ جهانگیری: چین، هند و روسیه می‌گفتند منافع ملی مان اجازه نمی‌دهد علیه آمریکا اقدام کنیم

  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری گفت: ما از خون فرزندان خود برای برخی کشورها گذشتیم اما آنها مارا تنها گذاشتند. چین، هند و روسیه می‌گفتند منافع ملی مان اجازه نمی‌دهد علیه آمریکا اقدام کنیم فیلم صحبت های اسحاق جهانگیری در مورد کشورهای مخالف با آمریکا,ویدیو افشاگری...

 • مرگ بر اثر رعد و برق در حال سلفی گرفتن,سلفی گرفتن و برخرود صاعقه

  مرگ ۱۱ نفر بر اثر رعد و برق در حال سلفی گرفتن

  رعد و برق در شهر جایپور در شمال هند جان حداقل ۱۱ نفر را گرفت و تعداد زیادی را هم مجروح کرد. به گزارش سرپوش و به نقل از بی بی سی طبق گزارشات تمامی کشته شدگان در یک برج و قلعه توریستی در حال گرفتن عکس از خودشان یا همان سلفی بودند. این قلعه برای گردشگران بسیار جذاب...

 • ویروس زیکا,ابتلا به زیکا در هند

  چندین نفر در هند به 'زیکا' مبتلا شدند

  مقامات هند اعلام کردند که پس از شناسایی ۱۴ مورد ابتلا به ویروس زیکا در ایالت جنوبی کرالا، هشدار سراسری صادر شده است. به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، در میان بیماران شناسایی شده یک زن باردار ۲۴ ساله نیز در شهر تریواندروم، مرکز این ایالت تحت معالجه قرار گرفته است...

 • استعفا در دولت هند,وضعیت کرونا در هند

  طوفان در دولت هند؛ ۱۲ وزیر کناره‌گیری کردند یا برکنار شدند

  سیاست‌های نادرست در عرصه مقابله با ویروس کرونا و سویه جدید آن به بهای پست وزارت هارش واردان، وزیر بهداشت هند تمام شد. این در حالی است که ۱۱ وزیر دیگر کابینه نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند نیز ناگزیر به استعفا شده‌اند. به گزارش ایسنا به نقل از دویچه وله، تحولی کم‌سابقه در...

 • کرونا در جهان,وضعیت کرونا در کشورهای جهان

  تعداد قربانیان کرونا در جهان به ۴ میلیون نفر رسید

  طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۴۳۲ هزار و ۲۵۸ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸۲۱۶ نفر جان خود را از دست دادند. به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۸۵ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۷۹۵ نفر در جهان به ویروس کرونا...

 • جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا,آمار کرونای جهان

  جدیدترین آمار جهانی همه‌گیری کرونا/ وضعیت وحشتناک در هند

  شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۳ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۳۵ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۹۷۱ هزار و ۶۳۶ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۶۷ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۳۴۵ نفر از...

 • ته سیگار,پولدار شدن مرد هندی با ته سیگار

  ته‌سیگارهایی که مرد هندی را میلیونر کردند

  یک شهروند هندی از راه بازیافت ته‌سیگار بیش از یک میلیون دلار درآمد کسب کرده است. به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی «گود نیوز نتورک» در این باره نوشت، این مرد ۲۶ساله ساکن ایالت اوتار پرادش هند با دیدن تلی از ته‌سیگارهای انباشته‌شده در گوشه خیابان ایده‌ای به...

 • انبه میازاکیUrdlj انبه میازاکی

  استخدام محافظ برای ' انبه میازاکی ' در هندوستان

  شخصی در هند برای مراقبت از انبه میازاکی که یکی از گران ترین نوع انبه در دنیا به حساب می آید ، محافظ استخدام کرد. یکی از اهالی ایالت بیهار هندوستان، دوربین هایی نصب کرده و ساکنان محلی را برای مراقبت از انبه میازاکی که یکی از گران ترین انبه های جهان به شمار می رود استخدام...

 • دختر هندی,خارج نشدن دختر هندی از اتاقش

  دختر هندی به خاطر نامزدش ۱۱ سال از اتاق خارج نشد!

  نهادهای امنیتی هند موفق شدند راز ۱۱ ساله اختفای یک دختر  که سال ۲۰۱۰ از منزل خارج و دیگر بازنگشته بود را مشخص کنند. به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های هندی اعلام کردند خانواده این دختر که ساجینا نام دارد بیش از یک دهه پیش مفقود شدن وی را به اطلاع مسئولین امنیتی رسانده بودند...

 • کرونا در روسیه,شیوع نوع جدید کرونا در روسیه

  شیوع نوع جدید ویروس کرونا در روسیه/ شناسایی اولین مورد ابتلا به قارچ سبز در هند

  در شرایطی که مقامات روسیه نگران وخامت وضعیت شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا بوده و تدابیری برای مقابله با آن در نظر گرفته اند، امروز بیشترین تعداد موارد جدید ابتلا در این کشور از بهمن ماه گذشته تاکنون ثبت شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «تاس»، "میخائیل...

 • کرونا در جهان,وضعیت کرونا در کشورهای جهان

  مبتلایان کرونا در جهان از ۱۷۸ میلیون نفر عبور کرد

  طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش ۴۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان از ۱۷۸ میلیون نفر فراتر رفت. به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۷۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۶۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونا (...

 • زیر آب رفتن شهرهای جهان,شهرهای ساحلی

  شهر‌هایی که در آینده‌ای نزدیک به زیر آب می‌روند/ تصاویر

  برخی کلان شهر‌های ساحلی جهان ممکن است تا سال ۲۰۵۰ بر اثر گرمایش زمین دچار سیلاب شوند. اگر پیش از این سیل شدید هر قرن یک بار رخ می‌داد، حال این بلا هر ساله می‌تواند دامنگیر چند شهر شود. گزارشی تصویری از برخی از این شهرها. شانگ‌های (چین) طبق تحقیقات سازمان علمی...

 • تولد گوساله دو سر با چهار چشم در هند,گوساله

  تولد گوساله دو سر با چهار چشم در هند/ تصاویر

  تولد یک گوساله دو سر در هند که دارای چهار چشم است به سوژه رسانه ها تبدیل شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، تولد یک گوساله دو سر در روستایی در ایالت اوتار پرادش هند موجب حیرت ساکنان محلی شده است. ساکنان محلی تولد این گوساله را یک معجزه الهی می‌دانند. این گوساله عجیب...

 • فیل,فیل در عروسی

  فیل خشمگین، مراسم عروسی را بهم ریخت!

  انفجار ترقه توسط مهمانان موجب خشمگین شدن فیل و در نتیجه خراب شدن یک جشن عروسی در هند شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، در حالی که پس از شیوع مرگبار کرونا در هند بسیاری از خانواده‌ها از برگزاری مراسم عروسی خود منصرف شده و یا آن را به زمانی مناسب‌تر در آینده موکول کرده اند،...

 • رکورددار تعداد همسر,مردی با 39 همسر

  رکورددار تعداد همسر درگذشت

  مردی که دارای بزرگترین خانواده دنیا پنداشته می‌شد در شمال‌شرقی هند در ۷۶ سالگی درگذشت. به گزارش بهارنیوز، زیونا چانا ۳۹ زن و ۹۴ فرزند و ده‌ها نوه داشت و در اواخر عمر از دیابت و فشارخون رنج می‌برد.او و تمام اعضای خانواده‌اش در یک خانه چهار طبقه در روستایی کوهستانی در ایالت...

 • ویروس کرونا,کرونا در هند

  هند بالاترین رکورد تلفات روزانه کرونا در جهان را ثبت کرد؛ ۶۱۴۸ فوتی در یک روز

  بعداز آنکه یک ایالت بزرگ شرقی هند آمار تلفات روزانه کرونا را مورد بازنگری قرار داد، هند بالاترین رکورد فوتی های ناشی از این بحران جهانی را در روز پنجشنبه ثبت کرده است. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، آمار های رسمی جدید نشان می دهد بیش از ۶۱۴۸ نفر در هند تنها در روز پنج...

 • فیلم/ گرفتن تست کرونا از فیل‌ها

  در هند به منظور مراقبت از فیل‌ها در برابر کرونا، تست گرفته می‌شود. گرفتن تست کرونا از فیل‌ها در هندوستان از آنجا آغاز شد که یک شیر به علت ابتلا به کرونا تلف شد و آزمایش کرونای ۹ شیر دیگر مثبت اعلام شد. تاکنون ۲۸ نمونه تست از فیل‌های تحت مراقبت جمع آوری شده است تا برای عدم...

 • آتش‌سوزی در کارخانه مواد شیمیایی هند,حوادث هند

  آتش‌سوزی در کارخانه مواد شیمیایی هند ۱۸ کشته برجای گذاشت

  منابع هندی از کشته شدن دست‌کم ۱۸ نفر در پی وقوع آتش‌سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی در شهر پونا واقع در غرب این کشور خبر می‌دهند. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، پلیس شهر پونا در غرب هند دوشنبه‌ شب اعلام کرد که در جریان آتش‌سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی در این شهر دست‌...

 • کرونا در جهان,آمار کرونای جهان در 12 خرداد 1400

  مرگ بیش از ۳.۵ میلیون نفر در جهان بر اثر کرونا/ شمار قربانیان در برزیل از ۴۶۰ هزار نفر گذشت

  شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۱ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۵۸۶ نفر رسید. به گزارش ایسنا، شمار مبتلایان به بیماری "کووید-۱۹" ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷۱ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۵۸۶ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۵۷۵ هزار...

 • ازدواج روی پل,ازدواج عجیب در هند

  ازدواج روی پل برای فرار از محدودیت های کرونایی/ تصاویر

  زوج هندی برای فرار از محدودیت های کرونایی روی پل با هم ازدواج کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، شیوع موج دوم  مرگبار کرونا در هند موجب به تاخیر افتادن بسیاری از مراسم‌های جشن عروسی در این کشور شده است. در حالی که اکنون فصل جشن‌های عروسی در هند است بسیاری از خانواده‌ها از...

 • طوفان یاس در هند,طوفان در هند

  طوفان یاس در هند ۱۵۰ هزار نفر را آواره کرد

  به گفته مقامات هندی طوفان یاس به همراه باد و بارش شدید باعث آوارگی بیش از ۱۵۰ هزار نفر در شرق این کشور شده است. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری " ان دی تی وی"، به گفته مقامات هندی و بنگلادشی، تاکنون ۸ نفر در این دو کشور به دلیل وقوع سیل، رانش زمین و سقوط درخت جان...

 • کرونا در جهان,هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج جدید کرونا در تابستان

  عبور شمار مبتلایان هندی از ۲۶ میلیون نفر/ هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج جدید کرونا در تابستان

  طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با افزایش ۲۵۹ هزار مبتلای جدید در کشور هند، شمار مبتلایان در این کشور از ۲۶ میلیون نفر عبور کرد. به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۶۵ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۶۵۵ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ...

 • تصاویر بیرون آمدن اجساد کرونایی از قبر بر اثر بارش باران در هند,عکس های لباس اجساد دفن شده در قبر‌های کم‌عمق هند,تصاویری از اجساد کرونایی در هند

  تصاویر/ بیرون آمدن اجساد کرونایی از قبر بر اثر بارش باران در هند!

  پلیس هند روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت اعلام کرد در حال تحقیق پیرامون صد‌ها جسدی است که در قبر‌های شنی کم‌عمق و ساحل رودخانه گنگ دفن یا رها شده‌اند. قبلا تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که ده‌ها جسدِ رها شده در ساحل رودخانه گنگ را نشان می‌داد و گمان می‌رود این افراد...

 • کرونا در هند,ویروس کرونای هندی

  مرگ نزدیک به ۴ هزار نفر در هند بر اثر کرونا

  هند از مرگ ۴ هزار نفر دیگر در پی ابتلا به کرونا خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، هند امروز شنبه نیز از مرگ نزدیک به ۴ هزار نفر بر اثر کرونا (corona) خبر داد؛ همچنانکه این کشور از مقدار اندکی افزایش در شمار مبتلایان کرونا سخن گفت. طبق داده های...

 • تصاویر کود درمانی در مقابله با ویروس کرونا,عکس های درمان کرونا با کود,تصاویر کود درمانی برای کرونا

  تصاویر/ کود درمانی در مقابله با ویروس کرونا

  برخی از هندی‌ها سیستم ایمنی خود را در زمان شیوع ویروس کرونا و مقابله با آن ویروس کود حیوانی به خود میمالنند تا از آن‌ها در برابر میروس کرونا محافظت کند. ...

 • فیلم/ انداختن اجساد قربانیان کرونا در رودخانه گنگ هند

  انداختن اجساد قربانیان کرونا به رودخانه نشان دهنده محدود بودن منابع لازم برای برگزاری مراسم تدفین در این مناطق است. یکی از مقامات منطقه از یافتن ۴۰ جسد در این رودخانه را تایید کرده اما برخی رسانه‌های هندی از افزایش تعداد اجساد حتی به ۱۰۰ مورد نیز خبر داده‌اند. ساکنان این...