صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹
sarpoosh

هند

هندوستان

هند

هند با ۲۸ ایالت، ۱۸ زبان رسمی و با آب و هوائی بسیار متنوع در قاره آسیا قرار دارد. هند عنوان بزرگترین دمکراسی و دومین کشور پرجمعیت جهان را هم یدک می‌کشد.

 

هند که در روز پانزدهم اوت سال ۱۹۴۷م با پایان یافتن سلطه انگلستان به استقلال دست یافت، جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر با اقوام و مذاهب گوناگون دارد.

 

مساحت این کشور ۱/۳ میلیون کیلومتر مربع (۲/۱ میلیون مایل مربع) است [بدون در نظر گرفتن منطقه کشمیر تحت کنترل هند (۵۶۹/۱۰۰ کیلومتر مربع معادل ۸۳۰/۳۸ مایل مربع)]

 

پایتخت هند، دهلی نو  است و پرجمعیت ترین شهر  آن بمبئی می‌باشد.

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

 

جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱) فلات بلندهیمالیا، ۲جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است. مساحت ناحیه قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است.

 

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلیمتر در سال است. بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است. منابع آبی هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگیرها، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایرخلیج‌ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی‌گیری اشتغال ایجاد کرده‌اند. هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ماهی بومی در سطح جهان است.

 

رودخانه‌های طویل هند، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند. هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می‌برد، از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.

 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوعتمساح در این کشور زندگی می‌کنند.

 

منابع طبیعی هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد) ، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس،نفت خام، سنگ آهک، توریوم بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آساموجود دارند. بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می‌کنند.

 

آب و هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

 

چهار فصل هند شاملسرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

 

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌است. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده‌است.

 

نژاد مردم هند، شامل: ۲۵ ٪ هندوآریایی، ۷۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

 

تاریخ هند

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد. اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته‌است و تقریباً پس از ورود آریایی‌هابین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

 

ورود آریایی‌ها به هند در فرهنگ، دین و ادبیات و نظام اجتماعی این سرزمین بسیار تأثیرگذار بوده‌است. از جمله می‌توان به شکل‌گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره نمود.

 

اولین امپراتوری در هند با حکومت شاهنشاهی موریا بین سالهای ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت. قدرتمندترین حاکم تاریخ هند تا قبل از گورکانیان، آشوکای بزرگ نام دارد که سومین شاه این سلسله‌است. وی در تمام جنبه‌های هنری و اجتماعی و سیستم اداری از هخامنشیان ایران الهام می‌گرفت. آثار بسیار مهم حجاری این دوره مانند پیکره چهار شیر (نماد ملی هند) بسیار تحت تأثیر حجاری تخت جمشید است.

 

از سال ۳۲۷ تا ۳۲۶ پیش از میلاد اسکندر به هندوستان حمله می‌کند.

 

دومین سلسله قدرتمند به نام امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت داشته و پس از گوپتاها تا قرن سیزده میلادی حکومت‌های زیادی در شمال هند با درگیری، شکست و پیروزی یکی پس از دیگری بر روی کار آمدند. باتوجه به عدم قدرتمندی این حکومت‌ها، جنوب هند امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال داشت و سرگرم تعامل و تجارت با اعراب مسلمان و منطقه جنوب آسیا بود و نقش مهمی در روابط خاورمیانه با خاور دور ایفا می‌کرد.

 

در سال ۱۵۱۰ میلادی پرتغالی‌ها به عنوان اولین مهاجمان اروپایی در گوا مستقر شدند. هنگامی که طوایف «مراتی» و سیک علیه حکومت پادشاهان گورکانی قیام کردند، بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در قرن ۱۸ مناطقی برای خود از هند جدا کردند و بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند استوار گردید.

 

دولت بریتانیا بر اثر شورش‌های سال ۱۸۵۷ میلادی در هند، کمپانی هند شرقی بریتانیا را که گرداننده هند بود منحل کرد و به این سرزمین خودمختاری داد. اما بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۵، دولت بریتانیا ناچار شد که اداره بعضی از امور کشور را به مردم هند واگذار نماید. در این هنگام رهبر بزرگ جنبش استقلال‌طلبی هند، ماهاتما گاندی قیام کرد و علیه استبداد بریتانیا به مبارزه پرداخت.

 

سپس اختلاف شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنها محمدعلی جناح بود بوجود آمد. قصد مسلمانان این بود که کشوری مرکب از مناطق مسلمان هند تشکیل دهند. در آن هنگام بریتانیا قوانینی وضع نمود که به‌موجب آن به هند و سیلان و پاکستان استقلال داده شد. در ماه اوت ۱۹۴۷ آخرین سرباز بریتانیایی خاک هند را ترک گفت و در تاریخ ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا درآمد. اختلافات مرزی دولت هند با پاکستان در منطقه کشمیر هنوز برطرف نشده‌است.

 

 

سایر مطالب درباره هند

 • بانک کِرِدیت سوئی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد جهان

  خانوارهای چین و هند ثروتمندتر شدند/ کاهش ثروت آمریکایی‌ها

  گزارش جدید بانک کِرِدیت سوئیس نشان می‌دهد که بحران کرونا باعث شده ثروت خانوارها در سراسر جهان کاهش یابد، هرچند ثروت خانوارهای چینی و هندی برخلاف روند کلی جهان افزایش یافته است. به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، گزارش جدید بانک کِرِدیت سوئیس نشان می‌دهد که بحران کرونا باعث...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به بیش از ۴۲ میلیون رسیدند/ اسپانیا رکورد دار بیماران کرونایی

  آمار جهانیِ مبتلایان به عفونت کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس جدید به ۴۲ میلیون و سه هزار و ۶۰ نفر رسید و تا به حال مرگ یک میلیون و ۱۴۲ هزار و ۸۷۴ نفر نیز در اثر این بیماری تائید شده است. به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه ترین آمارها ۳۱ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۹۴۷ نفر از...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۴۰ میلیون نفر رسیدند

  شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان تاکنون به ۳۹ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۰۳ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۱۰۲ هزار و ۹۴۶ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است. به گزارش ایسنا، همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۲۹ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۸۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود...

 • پلیس هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  دستورالعمل جدید پلیس هند: پرسنل نباید شکم داشته باشند

  دادگاه عالی ایالت پنجاب هند اخیراً با صدور حکمی به تمامی پرسنل نیروی پلیس دستور داد وزن خود را کاهش دهند تا بتوانند با مشکل کمتری به تعقیب مجرمان بپردازند. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه هندی «تریبیون» در این باره نوشت، یک قاضی دادگاه استان پنجاب به فرماندهان پلیس...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان از ۳۴ میلیون نفر گذشت/ بیش از ۷ میلیون کرونایی در آمریکا

  شمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به ۳۴ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده و تا به حال مرگ یک میلیون و ۲۷ هزار و ۶۶۱ نفر نیز در اثر این بیماری تائید شده است. به گزارش ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها همچنین ۲۵ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۹۰ نفر از مبتلایان به کووید- ۱۹ تا به...

 • فیلم/ انفجار مهیب بادکنک‌های پر از گاز در جشن تولد نخست وزیر هند

  در مراسم جشن تولد نخست وزیر هند که بدون حضور وی در شهر چنای برپا شده بود انفجار بادکنک های مملو از گاز چند زخمی برجای گذاشت. در شهر چنای واقع در ایالت تامیل نادو فاجعه ای وحشتناک رخ داد در این حادثه انبوهی از بادکنک ها که با گاز پر شده بود منفجر شد و صدای مهیبی همراه با...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان از ۳۲ میلیون نفر گذشت/ بیشترین مبتلایان در آمریکا و هند

  مبتلایان کرونا در جهان از ۳۲ میلیون نفر عبور کرد که بیشترین مبتلایان در آمریکا و هند هستند. طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۲ میلیون و ۱۰۱ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا- کووید۱۹- مبتلا شده اند. به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "...

 • واکسن کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونا در هند

  آزمایش انسانی واکسن کرونا در هند آغاز شد. شرکت زیست فن آوری "بهارات" (Bharat Biotech) هند قصد دارد فاز سوم آزمایش واکسن خود موسوم به "کُواکسین" (covaxin) را در ماه اکتبر (مهر) آغاز کند. به گزارش ایسنا و به نقل از تایمزنو، شرکت بهارات تصمیم دارد در فاز سوم، واکسن...

 • سیروس پوناوالا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  وعده' سیروس پوناوالا' مرد پارسی هند برای تامین ۲۰ میلیون واکسن کرونا برای ایران(+ عکس)

    شرکت سروم هند اعلام کرده تا پایان ماه سپتامبر( ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹) واکسن تولیدی خود برای ویروس کرونا (corona) را با قیمت ۱۳ دلار به بازار جهانی عرضه می کند. یک تاجر ایرانی الاصل و زرتشتی در هند وعده داده ۲۰ میلیون" دوز" واکسن کرونا (corona) را با قیمتی مناسب و ارزان تر در...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به بیش از ۳۰ میلیون رسید

  تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ در سراسر جهان از رقم ۳۰ میلیون نفر گذشت. به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، داده های دانشگاه جان هاپکینز حکایت از آن دارد که شمار کل مبتلایان به کووید- ۱۹ در جهان از مرز ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته است. در واقع، ۳۰،۰۰۳،۳۷۸ نفر در...

 • توافق چین و هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  توافق چین و هند برای خاتمه دادن به درگیری‌های مرزی اخیر/ وزیر خارجه چین: آمریکا ویرانگر نظم بین المللی است

  چین و هند برای خاتمه دادن به درگیری‌های مرزی اخیر توافق کردند. پس از چند روز تقابل نظامی پراکنده بین نیروهای هندی و چینی در مناطق مرزی مورد مناقشه، دو طرف از توافق بر سر خاتمه دادن به این درگیری ها خبر دادند. به گزارش فارس به نقل از رویترز، «وانگ یی» وزیر خارجه چین...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به بیش از ۲۸ میلیون رسید

  شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تا به حال به ۲۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۱۸۱ نفر رسیده و مرگ ۹۰۸ هزار نفر نیز در اثر این بیماری تائید شده است. به گزارش ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها همچنین ۲۰ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۳۸۵ نفر از مبتلایان به کووید- ۱۹ تا به حال بهبود...

 • روابط ایران و هند,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  ترس از چين هندی‌ها را به تهران كشاند/ هند به دنبال خريد زمان تا انتخابات امريكا

  سابرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند در راه عزیمت به مسکو، برای یک دیدار کوتاه و گفت‌وگو با همتای ایرانی خود وارد تهران شده و با محمدجواد ظریف دیدار کرده است. «سوبرامانيام جايشانكار» وزير خارجه هند ۴۸ ساعت پس از سفر چند ساعته «راجنات سينگ» وزير دفاع اين كشور به...

 • وزیر دفاع هند و وزیر دفاع ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

  محورهای گفت‌وگوی وزیر دفاع هند در ایران

  وزیر دفاع هند در پیامی توییتری به محورهای گفت وگویش در دیدار با وزیر دفاع کشورمان اشاره کرد. به گزارش ایسنا، رجنات سینگ وزیر دفاع هند بعد از دیدار با سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع کشورمان در تهران با اشاره به این دیدار در صفحه توییترش نوشت:دیداری بسیار موثر با سرتیپ امیر...

 • انفجار مرگبار در کارخانه ترقه‌سازی جنوب هند,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار

  انفجار مرگبار در کارخانه ترقه‌سازی جنوب هند/ ۱۰ کشته و زخمی

  انفجار در کارخانه ترقه‌سازی جنوب هند باعث مرگ چندین نفر شد. مقامات هند از کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن سه نفر دیگر در پی وقوع انفجار و آتش سوزی در یک کارخانه ترقه سازی در منطقه "کودالور" واقع در ایالت "تامیل نادو" خبر دادند. به گزارش ایسنا، یک کارخانه مواد محترقه در...

 • رقص افعی در هند,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

  رقص افعی در هند جدیدترین روش مواجه با کرونا

  با وجود این که همه گیری کرونا باعث شد تا اشخاص زيادي به استفاده از اینترنت بپردازند و دورکاری کنند، برای قبیله گردشگری کالبیلیا در ایالت راجستان شمال هند، که به ترانه ها و رقص خود که در فهرست میراث یونسکو به عنوان فرهنگ غیرمادی انسان ثبت شده، مشهورند، برای ادامه فعالیت...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  تعداد مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۴ میلیون نفر رسید/ بیشترین مبتلایان در هند

  مبتلایان کرونا در جهان روز به روز در حال افزایش است. در جدیدترین آمار ۸۳ هزار نفر در هند به این ویروس مبتلا شدند. بر اساس آخرین آمار جهانی تاکنون ۲۶ میلیون و ۴۷۵ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند؛ تعداد مبتلایان هند در دیشب با افزایش ۸۳ هزار مبتلا به مجموع ۳ میلیون و...

 • رباتی برای برای چیدن نارگیل,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش

  رباتی برای برای چیدن نارگیل ساخته شد/ تصاویر

  رباتی برای برای چیدن نارگیل توسط محققان هندی ساخته شد. پژوهشگران هندی یک ربات توسعه داده اند که میتواند با بالا رفتن از درخت، نارگیل بچیند. به گزارش ایسنا به نقل از نیواطلس، درحال حاضر بسياري از مشاغل به سمت و سوی استفاده از فن آوری میروند و ربات ها جای انسان را می...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۸۳۵ هزار نفر رسید/ شیوع نوعی ویروس جدید و کشنده در قزاقستان

  در حالی قربانیان کرونا در جهان به بیش از ۸۳۵ هزار نفر رسید، رسانه های چینی از شیوع یک ویروس کشنده جدید در قزاقستان خبر می دهند. شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تا به حال به ۲۴ میلیون و ۶۲۸ هزار و ۶۰۷ نفر رسیده و مرگ ۸۳۵ هزار و ۶۳۷ نفر نیز در اثر این بیماری تائید...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان از ۲۴ میلیون گذشت

  بر اساس آخرین آمار جهانی تا به حال ۲۴ میلیون و ۳۳۹ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند؛ تعداد مبتلایان در کشور آمریکا از ۶ میلیون عبور کرد. به گزارش تسنیم، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز، ۲۴ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۱۳۴ نفر در جهان به...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به بیش از ۲۲.۸ میلیون رسید

  شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تا به حال به ۲۲ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۴۶۵ نفر رسیده و مرگ ۷۹۷ هزار و ۱۱۷ نفر نیز در اثر این بیماری تائید شده است. به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ که تا به حال در ۲۱۳ کشور و منطقه در دنیا شیوع یافته،...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلایان کرونا در جهان به بیش از ۲۱ میلیون نفر رسیدند

  بر اساس آخرین آمار جهانی کرونا تا به حال ۲۱ میلیون و ۷۲ هزار نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به گزارش تسنیم، طبق آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز، ۲۱ میلیون و ۷۲ هزار و ۱۲۵ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده اند...

 • فیلم/ حمله وحشتناک یک گاو به کودک هندی

  یک گاو به کودکی در هند که به همراه برادر بزرگترش در خیابان ایستاده بودند حمله کرد. فیلم منتشر شده از این لحظه وحشتناک که در منطقه Rewari در شهر هاریانا گرفته شده دو پسر را نشان می دهد که قصد عبوراز میان چند گاو را دارند اما ناگهان پسربچه به سرعت به عقب بازمی گردد....

 • حادثه برای هواپیمایی در هند,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث

  سقوط یک هواپیما در هند با ۱۹۱ مسافر/ ۲۰ کشته و ۱۲۳ مجروح

  خطوط هوایی هند اعلام‌کرد که یک هواپیما هنگام فرود در فرودگاه بین المللی کالیکات این کشور با حادثه روبرو شده است. به گزارش فارس، خطوط هواپیمایی هند اعلام‌کرد که یک هواپیما که از مبدا دوبی با ۱۹۱ مسافر، هنگام فرود در فرودگاه «کالیکات» با حادثه مواجه شده است....

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  مبتلا کرونا در جهان به بیش از ۱۹.۵ میلیون نفر رسیدند/ آمریکا، برزیل و مکزیک رکورددارِ قربانیان

  مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۲۰ میلیون نفر رسیدند. طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ تاکنون به ۷۲۴ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، همچنین شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تا به حال به ۱۹ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۷۴۸ نفر رسیده و ۱۲ میلیون و...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  جدیدترین آمار کرونا در جهان/ مبتلایان به بیش از ۱۹ میلیون نفر رسیدند

  مبتلایان کرونا در جهان به به بیش از ۱۹ میلیون نفر رسیدند. شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ تا به حال به ۷۱۷ هزار و ۶۸۷ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، جدید ترین آمارها حاکی از...

 • ویروس کرونا در جهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  قربانیان کرونا در جهان به مرز ۷۰۰ هزار نفر رسیدند

  شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان هم چنان رو به افزایش است و طبق آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید- ۱۹ تا به حال به ۶۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر رسیده است. به گزارش ایسنا، جدید ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس (Coronaviruses) جدید در دنیا...

 • فیلم/ مبارزه دیدنی دو مار موش خوار بر سر قلمرو

  حیوانات نیز مانند انسان دارای قلمرو هستند. اگر حیوانی وارد قلمرو حیوان دیگری شود حتی اگر حیوانی همجنس باشد بدون شک مورد تعقیب و مواخذه قرار می‌گیرد. مانند مبارزه دو مار موش خوار بر سر قلمرو که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده و مورد توجه کاربران قرار گرفته است. در این...

 • فیلم/ فروش ماسک جواهرنشان در هند با قیمت نجومی!

  حالا که مجبوریم ماسک بزنیم، چرا ماسک زیبا نزنیم؟ این سخن بسیاری از زنان ثروتمند در شهر سورات در ایالت گجرات هند است که برای مخافظت در برابر ویروس کرونا، ماسک‌هایی با تزئینات طلا و جواهر می‌خرند. این روزها برخی از مغازه‌ها در این منطقه از هند ماسک‌هایی با طراحی هنری یا تزئین شده...

 • کشف یک لاکپشت زرد رنگ نادر در هند,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست

  یک لاکپشت زرد رنگ نادر در هند کشف شد

  لاک پشت زرد رنگی که بسیار نادر است، در کشور هند پیدا شد. کشاورز اهل هند یک لاک پشت زردرنگ را پیدا کرده که به گفته ی متخصصان به نوعی بیماری خاص مبتلاست. به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک آلبینو ترتل (Albino turtle – به معنای لاک پشت های مبتلا به آلبینیسم) به تازگی...