صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
sarpoosh

هند

هندوستان

هند

هند با ۲۸ ایالت، ۱۸ زبان رسمی و با آب و هوائی بسیار متنوع در قاره آسیا قرار دارد. هند عنوان بزرگترین دمکراسی و دومین کشور پرجمعیت جهان را هم یدک می‌کشد.

 

هند که در روز پانزدهم اوت سال ۱۹۴۷م با پایان یافتن سلطه انگلستان به استقلال دست یافت، جمعیتی بیش از یک میلیارد و صد میلیون نفر با اقوام و مذاهب گوناگون دارد.

 

مساحت این کشور ۱/۳ میلیون کیلومتر مربع (۲/۱ میلیون مایل مربع) است [بدون در نظر گرفتن منطقه کشمیر تحت کنترل هند (۵۶۹/۱۰۰ کیلومتر مربع معادل ۸۳۰/۳۸ مایل مربع)]

 

پایتخت هند، دهلی نو  است و پرجمعیت ترین شهر  آن بمبئی می‌باشد.

 

موقعیت جغرافیایی هند

هند، بخش بزرگ جنوب آسیا و شبه قاره هند را به خود اختصاص داده‌است. این کشور با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم‌مرز است.

 

جغرافیای هند بسیار متنوع است و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: ۱) فلات بلندهیمالیا، ۲جلگه سند و گنگ و ۳) شبه جزیره جنوب هند که مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح هند، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 

آب و هوای این کشور از گرمسیری در جنوب تا آب و هوای معتدل در شمال متغیر است. مساحت ناحیه قابل کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر مربع (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به دلیل رشد جمعیت و افزایش شهرنشینی رو به کاهش است.

 

سطح نواحی پوشیده از آب در هند معادل ۳۱۴٫۴۰۰ کیلومتر مربع است و میانگین باران این کشور ۱٫۱۰۰ میلیمتر در سال است. بیش از ۹۲ درصد استفاده آب در هند برای مصارف آب رسانی است که در سال ۱۹۷۴ حدود ۳۸۰ کیلومتر مربع بود و بر اساس پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ به سقف ۱٫۰۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد که برابر با مصارف صنعتی و خانگی است. منابع آبی هند شامل رودخانه‌ها، کانال‌ها، آبگیرها، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی اقیانوس هند و سایرخلیج‌ها و خلیج کوچک برای بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهی‌گیری اشتغال ایجاد کرده‌اند. هند ششمین کشور تولیدکننده ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ماهی بومی در سطح جهان است.

 

رودخانه‌های طویل هند، شامل: رود براهماپوترا و ایندوس ۲۹۰۰ کیلومتر، گنگ ۲۵۰۰ کیلومتر، گوداواری ۱۴۷۰ کیلومتر، یامونا ۱۳۷۰ کیلومتر، نارمادا ۱۳۰۰ کیلومتر و کریشنا ۱۲۹۰ کیلومتر هستند. هند از آب و هوایی بسیار متنوع بهره می‌برد، از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی هند می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.

 

هند از زیست جانوری بسیار متنوعی بهره می‌برد، منطقه حفاظت شده‌ای به وسعت ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات تنها پناهگاه باقی‌مانده حدود ۳۰۰شیر آسیایی است. هند زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ مانند فیل آسیایی، کرگدن هندی تک شاخ و ببر می‌باشد. بیش از ۲۰۰۰ گونه پرنده و سه نوعتمساح در این کشور زندگی می‌کنند.

 

منابع طبیعی هند شامل زغال‌سنگ (از لحاظ میزان ذخایر در رده چهارم جهان قرار دارد) ، آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس،نفت خام، سنگ آهک، توریوم بیشترین در جهان در سواحل ایالت کرالا می‌باشد. ذخایر نفت هند که در ساحل بمبئی در مهاراشترا، گجرات و در شرق آساموجود دارند. بیش از ۲۵٪ از نیازهای داخل را برطرف می‌کنند.

 

آب و هوا هند

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی است و از کوهستان‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه گرمسیری در میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد.

 

چهار فصل هند شاملسرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر است. به‌طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلیمتر باران در سال، تقریباً سراسر هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند می‌رسد. میانگین بارندگی سالانه در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

 

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده‌است. تنوع نژادی، فرهنگی، زبانی و مذهبی به این کشور چشم‌اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده‌است.

 

نژاد مردم هند، شامل: ۲۵ ٪ هندوآریایی، ۷۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

۶۱٪ مردم هند باسواد هستند که این آمار در مردان ۷۳٫۴٪ و در زنان ۴۷٫۸٪ می‌باشد.

 

تاریخ هند

پیشینه حضور انسان در شبه قاره هند به دویست تا چهارصد هزار سال می‌رسد. اما اولین تمدن به معنای واقعی در این سرزمین، تمدن دره سند با قدمت نزدیک به سه هزار سال قبل از میلاد است که با تمدن شهر سوخته در ایران همزمان بوده و با آن مراودات نزدیک داشته‌است و تقریباً پس از ورود آریایی‌هابین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۱۸۰۰ پیش از میلاد هر دو از بین رفته‌اند.

 

ورود آریایی‌ها به هند در فرهنگ، دین و ادبیات و نظام اجتماعی این سرزمین بسیار تأثیرگذار بوده‌است. از جمله می‌توان به شکل‌گیری زبان سانسکریت، تدوین متون مقدس هندو و پیدایش سیستم طبقاتی جامعه هند اشاره نمود.

 

اولین امپراتوری در هند با حکومت شاهنشاهی موریا بین سالهای ۳۲۶ تا ۲۰۰ پیش از میلاد شکل گرفت. قدرتمندترین حاکم تاریخ هند تا قبل از گورکانیان، آشوکای بزرگ نام دارد که سومین شاه این سلسله‌است. وی در تمام جنبه‌های هنری و اجتماعی و سیستم اداری از هخامنشیان ایران الهام می‌گرفت. آثار بسیار مهم حجاری این دوره مانند پیکره چهار شیر (نماد ملی هند) بسیار تحت تأثیر حجاری تخت جمشید است.

 

از سال ۳۲۷ تا ۳۲۶ پیش از میلاد اسکندر به هندوستان حمله می‌کند.

 

دومین سلسله قدرتمند به نام امپراتوری گوپتا از سال ۳۲۰ تا ۵۵۰ میلادی در شمال هند حاکمیت داشته و پس از گوپتاها تا قرن سیزده میلادی حکومت‌های زیادی در شمال هند با درگیری، شکست و پیروزی یکی پس از دیگری بر روی کار آمدند. باتوجه به عدم قدرتمندی این حکومت‌ها، جنوب هند امنیت و آرامش بیشتری نسبت به شمال داشت و سرگرم تعامل و تجارت با اعراب مسلمان و منطقه جنوب آسیا بود و نقش مهمی در روابط خاورمیانه با خاور دور ایفا می‌کرد.

 

در سال ۱۵۱۰ میلادی پرتغالی‌ها به عنوان اولین مهاجمان اروپایی در گوا مستقر شدند. هنگامی که طوایف «مراتی» و سیک علیه حکومت پادشاهان گورکانی قیام کردند، بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها در قرن ۱۸ مناطقی برای خود از هند جدا کردند و بنیاد حکومت بریتانیای کبیر در هند استوار گردید.

 

دولت بریتانیا بر اثر شورش‌های سال ۱۸۵۷ میلادی در هند، کمپانی هند شرقی بریتانیا را که گرداننده هند بود منحل کرد و به این سرزمین خودمختاری داد. اما بین سالهای ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۵، دولت بریتانیا ناچار شد که اداره بعضی از امور کشور را به مردم هند واگذار نماید. در این هنگام رهبر بزرگ جنبش استقلال‌طلبی هند، ماهاتما گاندی قیام کرد و علیه استبداد بریتانیا به مبارزه پرداخت.

 

سپس اختلاف شدیدی در بین سران هند و سران مسلمانان هند که رهبر آنها محمدعلی جناح بود بوجود آمد. قصد مسلمانان این بود که کشوری مرکب از مناطق مسلمان هند تشکیل دهند. در آن هنگام بریتانیا قوانینی وضع نمود که به‌موجب آن به هند و سیلان و پاکستان استقلال داده شد. در ماه اوت ۱۹۴۷ آخرین سرباز بریتانیایی خاک هند را ترک گفت و در تاریخ ژانویه ۱۹۵۰ هند حکومت جمهوری مستقل خود را اعلام نمود و به عضویت اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا درآمد. اختلافات مرزی دولت هند با پاکستان در منطقه کشمیر هنوز برطرف نشده‌است.

 

 

سایر مطالب درباره هند

 • آمریکا, توهین سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اسلام (ص)

  آمریکا اظهارات توهین آمیز مقامات هند به پیامبر اسلام(ٌص) را محکوم کرد

  به دنبال توهین سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اسلام (ص) که منجر به محکومیت شدید و برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی در اکثر کشورهای اسلامی شد، آمریکا نیز در بیانیه‌ای این گفته‌ها را محکوم کرد. به گزارش ایسنا،‌ به نقل از روسیا الیوم، ند پرایس، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در...

 • فیلم/ سرقت موبایل به شیوه‌ای که تاکنون ندیده‌اید!

  حتماً در مورد حوادث سرقت و قاپیدن گوشی تلفن همراه ویدئو‌هایی دیده اید، اما از تماشای این ویدئوی سرقت موبایل شگفت زده خواهید شد! مردی که مانند مرد عنکبوتی از نرده‌های پل آویزان شده بود، تلفن همراه مسافری را از قطار در حال حرکت در بیگوسارای بیهار هند ربود. شما نمی‌توانید دزد را...

 • ازدواج زن هندی با خودش,زن هندی

  زنی هندی که می خواهد با خودش ازدواج کند و به ماه عسل برود

  زنی در هند اعلام کرد که در اولین مورد سولوگامی در این کشور با خود ازدواج خواهد کرد. "کشاما بیندو" ۲۴ ساله قصد دارد آخر هفته آینده در یک عروسی سنتی هندو که با حضور خانواده و دوستانش در شهر وادودارا برگزار می شود، به صورت انفرادی ازدواج کند. این وبلاگ نویس و فارغ التحصیل...

 • دختر عنکبوتی,دختر عنکبوتی در هند

  «دختر عنکبوتی» که دو جفت دست و پای اضافه دارد

  دختری در هند که با دو جفت دست و پای اضافه، چسبیده به شکمش به دنیا آمده، لقب «دختر عنکبوتی» گرفته است. ویدئویی از یک دختربچه ی دو و نیم ساله در آغوش یک زن منتشر شده که نشانگر دست و پاهای اضافه ی این کودک است. این دختربچه که از اهالی روستایی در ایالت بیهار هند...

 • افزایش قیمت مواد غذایی و محصولات کشاورزی,گرانی در جهان

  هند صادرات گندم را ممنوع کرد | ۶۰ میلیون تن گندم نابود شد!

  هند روز شنبه و تنها یک روز پس از اعلام بالاترین رکورد صادرات گندم این کشور، از ممنوعیت صادرات این محصول به دلیل از بین رفتن آن به خاطر افزایش بی سابقه موج گرما و از طرفی افزایش یک شبه و چشمگیر قیمت آن در داخل کشور خبر داد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری «رویترز» دولت هند...

 • جزئیات برنامه هند برای سفر به ماه,یفر هندی ها به ماه

  جزئیات برنامه هند برای سفر به ماه

  به گفته رئیس آژانس فضایی هند، تلاش دیگر هند برای فرود یک فضاپیما بر روی ماه احتمالا تا سال ۲۰۲۳ به تعویق خواهد افتاد. به گزارش ایسنا، "اس سومانات"(S. Somanath)، رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) در گفتگو با کانال خبری هندی "نیوز ایکس" گفت که ماه‌نورد "چاندرایان ۳" در...

 • بندر چابهار و دور زدن ایران,بنادر گرجستان

  صدور کالا به روسیه؛ هند چابهار را دور زد/ هشدار درباره احتمال حذف چابهار از راه ابریشم

  منابع هندی گزارش داده‌اند که این کشور بدون استفاده از مسیر ایران و با نادیده گرفتن ''توافق چابهار'' ده‌ها کانتینر شامل مواد غذایی را از طریق گرجستان به روسیه ارسال کرده است. به گزارش دویچه وله، رسانه‌های هندی روز شنبه ۳ اردیبهشت (۲۳ آوریل) گزارش‌ داده‌اند که این کشور در...

 • فستیوال کوماری پوجا و پرستش دختربچه‌ها,مراسم جشن سنتی کوماری پوجا

  فستیوال کوماری پوجا و پرستش دختربچه‌ها/ تصاویر

  صد‌ها تن از هندو‌ها با حضور در معبد یاپات در حومه کلکته هند در مراسم جشن سنتی کوماری پوجا شرکت کردند. به گزارش فرارو، کوماری پوجا بخشی از جشنواره معروف دورگا پوجا است که یکی از بزرگترین جشن‌های مذهبی در هند است. در این جشنواره دختران جوان بین یک تا ۱۶ ساله لباس‌های...

 • اسب در قطار شهری,مسئولان راه‌آهن هند

  ماجرای ویدئوی ویرالی اسب‌سواری در قطار شهری هند چیست؟

  مسئولان راه‌آهن هند گفتند که در حال بررسی یک ویدیوی منتشرشده هستند که وجود یک اسب در قطار شهری را نشان می‌دهد. به گزارش خبرآنلاین، این ویدئو که به سرعت در رسانه‌های اجتماعی پخش شد، اسب‌سواری در قطار محلی (Sealdah-Diamond Harbor) در بنگال غربی را نشان می‌دهد. مسئولان...

 • تحریم زغال سنگ و انرژی روسیه,تحریم های جهانی علیه روسیه

  کاهش واردات زغال‌سنگ روسیه و افزایش بهای انرژی در اروپا/ انتقاد هند از فشار آمریکا

  ممنوعیت واردات زغال‌سنگ بیش از ۸.۷ میلیارد دلار به روسیه زیان وارد خواهد کرد پس از توافق کشورهای اتحادیه اروپا بر سر بسته جدید تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه به دلیل حمله آن کشور به اوکراین، بهای انرژی در اروپا در پایان معاملات روز جمعه، بار دیگر افزایش یافت. پنجمین...

 • بایدن,تحریم نفت روسیه

  بایدن: افزایش خرید نفت از روسیه به نفع هند نیست

  رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای افزایش فشار بر مسکو، از نخست وزیر هند خواست که وابستگی به انرژی روسیه را کاهش دهد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به نارندرا مودی نخست وزیر هند گفته است که افزایش خرید نفت از روسیه به نفع دهلی نو نیست و نوع واکنش...

 • فستیوال گودی پادوا در هند, سال نو مراتی

  تصاویر| جشنواره گودی در هند

  فستیوال گودی پادوا در هند معروف به سال نو مراتی است. این روز به عنوان آغاز سال نوگرامی داشته شده و همچنین به عنوان آغاز فصل برداشت محصول نیز به شمار می‌آید. مردم ممبای(بمبئی) در دومین روز آوریل صبح زود از خواب بیدار شده و خانه‌ تکانی می‌کنند. حمام کرده و جلو خانه‌...

 • تصاویر افتتاح بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا,عکس های باغ گل لاله در هند,تصاویر باغ گل لاله در کشور هند

  تصاویر/ افتتاح بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا

  بزرگ‌ترین باغ گل لاله آسیا که شامل ۱۵ هزار لاله از ۶۸ گونه با رنگ‌های مختلف است در سرینگر کشمیر هند افتتاح شد. با افتتاح این باغ کشمیر بالاترین میزان ورود گردشگران را در شش ماه گذشته به ثبت رسانده است...

 • حل مکعب روبیک حین دوچرخه‌سواری,مکعب روبیک

  حل مکعب روبیک حین دوچرخه‌سواری در ۱۴.۳۲ ثانیه!

  یک نوجوان علاقه‌مند به مکعب روبیک در هند با حل این معما در ۱۴.۳۲ ثانیه، در حالی که دوچرخه‌سواری می‌کرد، رکورد جهانی گینس را شکست. به گزارش خبرآنلاین، جایادارشان ونکاتسان، پسری ۱۲ ساله اهل چنای، تامیل نادو، به رکوردهای جهانی گینس گفت که پیش از ثبت رکورد جهانی، دو سال را...

 • چپ دست بودن عروس در هند,دست چپی عروس عامل بهم خوردن عروسی در هند

  چپ دست بودن عروس، مراسم عروسی را بهم زد!

  داماد پس از آنکه در جشن عروسی متوجه شد عروس با دست چپ غذا می خورد از ازدواج با وی خودداری کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، فصل جشن‌های عروسی در هند چند ماهی است که آغاز شده است. در حالی که زوج‌های جوان این روز‌ها بهترین روز‌های زندگی خود را جشن می‌گیرند، اما گهگاهی...

 • قیمت جهانی نفت امروز,خرید نفت هند از ایران

  قیمت جهانی نفت امروز/ هند: به محض رفع تحریم ها نفت ایران را می‌خریم

  قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ دلار و ۲۰ سنت معادل ۳.۹ درصد کاهش به ۱۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال ادامه مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین و نگرانی ها در خصوص افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین که می تواند بر تقاضای انرژی...

 • فیلم/ جشنواره هولی؛ چوب زدن مردان توسط زنان در هند

  مردان می‌رقصند و پودر‌های رنگی پرتاب می‌کنند، زنان، مردان را با چوب کتک می‌زنند، اینگونه بود که هند جشنواره هولی یا جشنواره رنگ‌ها را راه اندازی کرد، جشن سالانه‌ای که پایان زمستان را نشان می‌دهد. فیلم جشنواره هولی,ویدیو از جشنواره هولی سال ۲۰۲۲ در هند,فیلم جشنواره هولی...

 • حمله موشکی هند به پاکستان,شلیک اشتباهی موشک توسط هند به پاکستان

  هند موشکی اشتباهی به پاکستان شلیک کرد

  پس از توضیح هند درباره تصادفی بودن شلیک موشک به پاکستان، اسلام‌آباد خواستار تحقیقات بین‌المللی در این زمینه شد. به گزارش فارس، پس از آنکه دولت هند اعلام کرد پرتاب موشک از این کشور به داخل خاک پاکستان به‌صورت غیرعمدی انجام شده است، اسلام‌آباد خواستار انجام تحقیقات بین‌...

 • کرونا در جهان,مجموع فوتی‌های کرونا در جهان

  مجموع فوتی‌های کرونا در جهان از ۶ میلیون نفر گذشت

  مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۴۲ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۶۶ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و یک هزار و ۸۴۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۷۵ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۱۳۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند. به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری...

 • بیت کوین,قیمت بیت کوین در 6 اسفند 1400

  تحریم‌های بایدن علیه روسیه و تغییرات احتمالی مقررات رمزارز در هند، بیت کوین را به کانال ۳۹ هزار دلار رساند

  به دنبال اعلام تحریم‌های جدید علیه روسیه توسط جو بایدن، رییس جمهور آمریکا، بازار رمزارزها همگام با بازار سهام، شاهد رشد بوده است. به گزارش اقتصادآنلاین، پس از انتشار اخبار مربوط به حمله روسیه به اوکراین، بیت‌کوین روز گذشته تا کانال ۳۴ هزار دلار و اتریوم تا کانال ۲ هزار و...

 • صاحبکار هندی,هدیه صاحبکار هندی به کارمندش

  صاحبکار هندی با بنز صفر از کارمند خود تقدیر کرد

  یک مدیر هندی به پاس خدمات کارمندش به شرکت یک دستگاه خودرو بنز صفر به او هدیه داد. به گزارش اعتمادآنلاین به نوشته رسانه‌های عربی، این مدیر هندی که صاحب شرکت متخصص در امور الکترونیک مصرفی و دستگاه‌های برقی خانگی است، به پاس خدمات ۲۲ساله کارمندش به او یک دستگاه خودرو مرسدس...

 • برادران شمخانی, شرکت کشتیرانی ادمیرال

  هند یک کشتی از مبدا ایران را توقیف کرد/ مالکیت کشتی متعلق به برادران شمخانی است

  هندی‌ها بار دیگر توقیف کشتی‌ها و محموله هایی که از مبدا یا به مقصد ایران هستند، از سر گرفته‌اند. به گزار ش ایلنا،  هندی‌ها بار دیگر توقیف کشتی‌ها و محموله هایی که از مبدا یا به مقصد ایران هستند، از سر گرفته‌اند. طبق اعلام یک منبع آگاه به ایلنا ، کشتی «کابل» متعلق...

 • کارگر روزمزد,مدل شدن کارگر روزمزد

  کارگر روزمزدی که مدل معروف شد!

  کارگر روزمزدی که تبدیل به مدلی معروف شده مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، تغییر ناگهانی زندگی یک کارگر روزمزد هندوستانی، او را به سوژه رسانه‌ها تبدیل کرده است. بنا به گزارش News۱۸، «مامیکا» ۶۰ ساله اهل منطقه کوژی کودا ایالت کرالا هند در...

 • فیلم/ خط و نشان طالبان برای هند با «پانی‌پت»

  رسانه‌های وابسته به طالبان خبر دادند که یک واحد نظامی جدید در استان ننگرهار در شرق افغانستان که هم‌مرز با پاکستان است، به‌مثابه بخشی از نیرو‌های نظامی این گروه ایجاد شده است. به گزارش فرارو، تصاویری که از این واحد نظامی منتشر شده است نشان می‌دهد شماری از نظامیان طالبان در حال...

 • ویدئو/معرفی کشور هند و جاذبه های دیدنی آن

  هند یکی از بزرگترین کشورهای توریستی جهان است. زبان‌ها، آداب و رسوم، سنت‌ها و فرهنگ های متنوعی در این کشور وجود دارد که سفر به آن را هیجان انگیز تر می کند. کشور هند یکی از کشورهای عجیب و خاص جهان است که در هر لحظه می توانید در آن اتفاقات مختلف، شگفت انگیز و خارق العاده را مشاهده...

 • فیلم عروسی راز سرقت,لو رفتن راز سرقت در عروسی

  عکس | فیلم عروسی راز سرقت را فاش کرد

  «سارقان در مراسم عروسی شرکت کردند، از شام لذت بردند و در نهایت با کیف حاوی جواهرات ۲میلیون روپیه‌ای(حدود ۷۳۰میلیون تومان) فرار کردند». این اتفاق عجیبی بود که چند روز پیش در یک مراسم عروسی در اودیشا در هند رخ داد و عروس و داماد وقتی متوجه ماجرا شدند فیلم‌های عروسی را بررسی...

 • ازدواج در هند,تحریم ازدواج در هند

  تحریمِ ازدواج در هند!

  طرفداران "تحریم ازدواج" در هندوستان به طور بحث انگیزی این استدلال را مطرح کرده اند که جرم انگاری تجاوز در رابطه زناشویی باعث می‌شود ازدواج و تشکیل خانواده به امر و نهادی خطرناک تبدیل شود که منجر به طرح اتهاماتی بی اساس علیه آنان می‌شود. دویچه وله: بخشی از مردان هندی به...

 • تیم ملی فوتبال بانوان هند,جام ملت های فوتبال بانوان

  کرونا بازی چین تایپه و هند را در جام ملت‌های فوتبال بانوان لغو کرد/ امتیاز ایران حذف شد

  ابتلای ۱۳ نفر از بازیکنان تیم ملی فهند باعث لغو مسابقه این تیم با تایوان و اخراج هندی‌ها از مسابقات شد. به گزارش ایلنا، در شرایطی که قرار بود ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران دیدار هند و تایوان، دو همگروهی ما در مسابقات جام ملت های آسیای بانوان برگزار شود خبر رسید به دلیل ابتلای...

 • فیلم/ تشییع جسد ببر «ابرمادر» به سنت هندوها

  جسد ماده ببر معروف هندی که به «کولاروالی» شهرت داشت توسط جمعی از کارکنان حیات وحش و مقامات جنگلی و ساکنان محلی در ایالت مادیا پرادش تشییع و در نهایت سوزانده شد. این ببر هفده ساله که گفته می‌شود بیست و نه توله به دنیا آورده بود به دلیل کهولت سن از دنیا رفته است. مقامات...

 • دیدار تیم ملی هندبال ایران و هند,هندبال قهرمانی آسیا

  برتری هندبالیست‌های ایران مقابل هند در قهرمانی آسیا

  هندبالیست‌های ایرانی در دومین دیدار خود از رقابت‌های هندبال قهرمانی مردان آسیا به برتری رسیدند. به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال ایران در دومین دیدار خود از سری رقابتهای هندبال قهرمانی مردان آسیا که به میزبانی عربستان در حال برگزاری است مقابل هند با نتیجه ۴۲ بر ۲۹ به برتری...