یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
۱۷:۴۸ - ۲۰ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۲۸۱
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ کافه سگ‌ها در ریاض عربستان

یک سال پس از تجربه موفق اولین کافه حیوانات خانگی در عربستان، اکنون دومین شعبه آن در شهر ریاض افتتاح‌ شده است.

سال گذشته، اولین کافه سگ عربستان در شهر ساحلی خُبر افتتاح شد. جایی که صاحبان سگ می‌توانند از نوشیدن قهوه در کنار حیوان خانگی‌شان لذت ببرند.

ورود حیوانات خانگی به مکان‌های عمومی در عربستان سعودی مانند بسیاری از کشور‌های دیگر مجاز نیست؛ بنابراین وقت گذراندن در جا‌هایی مثل کافه و رستوران برای صاحبان حیوانات خانگی همیشه یک دغدغه جدی بوده است. این افراد همیشه در جستجوی جا‌هایی هستند که هم پذیرای خودشان باشد و هم میزبان خوبی برای حیوان محبوبشان باشد.

کافه‌ای که بشود با سگ در آن نوشیدنی سفارش داد ایده جدیدی نیست. در برخی کشور‌های مسلمان‌نشین از جمله ترکیه، بسیاری از غذاخوری‌ها محل رفت‌وآمد حیوانات هستند و مردم با خوش‌رویی پذیرای آن‌ها هستند.

اما این کافه سگ‌ها در ریاض پا را از این هم فراتر گذاشته است. بارکینگ‌لا فقط فضایی برای چند دقیقه استراحت و نوشیدن قهوه نیست بلکه سگ‌ها می‌توانند در فضایی امن با هم بازی کنند و با دیگر سگ‌ها و صاحبانشان معاشرت کنند.

دلال الشرحان، مالک کویتی این کافه به روزنامه نشنال گفت: من تصمیم گرفتم مکانی برای صاحبان حیوانات خانگی تهیه کنم که در آن آن‌ها بتوانند از آن لذت ببرند. اگر صاحب یک سگ هستید، نمی‌توانید همراه با او در خیابان یا پارک‌های عمومی بروید تا آن‌ها بازی کنند، چون خلاف قانون است.

fararu.com
  • 10
  • 6
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی