یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
۱۶:۳۸ - ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۲۰۰۶۳
پزشکی

فیلم/ صف چینی‌ها برای تزریق واکسن کرونا در تهران

ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که گفته شده بیمارستان نیکان است و صف طویل چینی‌ها را نشان می‌دهد.

یک مقام مسئول در بیمارستان نیکان در این باره گفت: سفارت چین در ایران تعدادی واکسن کرونا برای تزریق به اتباع خود وارد و تامین کرده است و این موضوع ربطی به برنامه سند ملی واکسیناسیون کشور ندارد.

وی افزود: قاعدتا اتباع چین برای تزریق واکسن به یک مکان نیاز داشتند که بیمارستان نیکان این مکان را در اختیارشان قرار داده است.

توضیح سخنگوی ستاد کرونا در خصوص ماجرای صف چینی‌ها برای تزریق واکسن کرونا در بیمارستان

رئیسی درباره تصاویر منتشر شده از صف چینی ها برای تزریق واکسن در یکی از بیمارستان‌های تهران توضیح داد.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تصاویر منتشر شده از واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستان نیکان، گفت: ما بحث تزریق واکسن برای اتباع خارجی را در دستور کار نداریم اما، سفارتخانه‌ها برای کارمندان خودشان که می خواهند واکسیناسیون انجام بدهند بنابر توصیه سازمان جهانی بهداشت نیاز به این است که کار تزریق واکسن زیرنظر پزشک انجام شود، این سفارتخانه ها با یک مرکز درمانی هماهنگ می‌کنند و کار تزریق واکسن انجام می‌شود و این واکسن‌ها برای کشور ما نیست و در سامانه ما هم ثبت نمی‌شود.

وی درباره واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ ساله‌ها در فاز دوم واکسیناسیون گفت:بالای ۸۰ ساله‌ها در اولویت دریافت واکسن قرار گرفتند. ۱۸ هزار خانه بهداشت داریم و ۹ هزار پایگاه و مرکز جامع خدمات سلامت داریم و باید توجه داشت که به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری برای ثبت نام واکسیناسیون وجود ندارد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: خود مراقبین سلامت با جمعیت تحت پوشش تماس می گیرند و جهت دریافت واکسن فراخوان می‌شوند و محل تزریق برایشان مشخص می‌شود و نوبت دوم تزریق هم به آنها پیامک زده می‌شود.

رییسی با اشاره به واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال با توجه به اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت بیان کرد : امروز سامانه‌ای را تکمیل کردیم که این سامانه با عنوان salamat.gov.ir است. اگر چنانچه تا پایان هفته آینده این گروه از سالمندان واکسینه نشده بود و کسی از قلم افتاده باشد این فرد می‌تواند به سامانه مراجعه و کد ملی خود را ثبت کند و با این افراد تماس گرفته یا پیامک برایشان ارسال می‌شود تا برای واکسیناسیون مراجعه کنند.

hamshahrionline.ir
yjc.ir
  • 17
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر