سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۴۲ - ۱۱ آبان ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۴۰۰۱۶۹
پزشکی

ویدئو/آبسه دندان و روش خارج کردن آن

آبسه دندان، عفونت در داخل و یا در اطراف دندان است. آبسه می تواند بسیار دردناک باشد. اگر آبسه دندان درمان نشود ممکن است به از دست دادن دندان و یا سایر مشکلات جدی تر منجر شود.

آسیب دیدگی دندان، وجود حفره در دندان (پوسیدگی دندان) و یا بیماری لثه می توانند منجر به آبسه دندان شوند. اگر یک حفره در دندان درمان نشود، بخش داخلی دندان (پالپ دندان) می تواند ملتهب و عفونی شود. در این حالت باکتری ها می توانند در بافت های اطراف دندان گسترش یافته و منجر به آبسه دندان شوند. بیماری لثه باعث می شود که لثه از دندان جدا شده و از آن فاصله بگیرد. چنانچه غذا در این فاصله های بین لثه و دندان نفوذ کند و در آنجا بماند، باکتری ها فرصت رشد پیدا کرده و موجب آبسه دندان می شوند. آبسه دندان به مرور زمان می تواند منجر به تحلیل رفتن استخوان اطراف دندان شود.

دندانپزشک در مورد علائم شما، سوالاتی خواهد پرسید و سپس ورم و سایر علائم عفونت را معاینه می کند. ممکن است دندانپزشک روی دندان ضربه هایی بزند و یا برای تشخیص آبسه دندان از گرما و یا سرما استفاده کند. آبسه دندان باید بلافاصله درمان شود. برای درمان آبسه دندان، دندانپزشک ممکن است برای شما آنتی بیوتیک هایی را به منظور از بین بردن باکتری های عفونت زا تجویز کند. یا یک سوراخ در دندان ایجاد کند و با تخلیه ی عفونت، درد شما را تسکین دهد. و یا به منظور از بین بردن پالپ آلوده به عفونت دندان، در ریشه دندان شما یک کانال ایجاد کند. و در آخر دندان را بکشد. این حالت ممکن است زمانی الزامی شود که شما تمایلی به ایجاد یک کانال در ریشه دندان خود نداشته باشید.

aparat.com
  • 50
  • 19
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر