چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۷:۳۷ - ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۰۱۱۶
پزشکی

فیلم/ با کدام واکسن به چه کشورهایی می‌توانیم سفر کنیم؟

در ماه‌های اخیر سفر‌های پساکرونایی رونق بیشتری پیدا کرده، اما حالا شرایط کشور‌ها برای پذیرش مسافر تغییر کرده و یک شرط مهم برای سفر کردن واکسن است.

با رشد عملیات واکسیناسیون در بسیاری از کشورها، در ماه‌های اخیر سفرهای پساکرونایی رونق بیشتری پیدا کرده اما حالا شرایط کشورها برای پذیرش مسافر تغییر کرده و یک شرط مهم برای سفر کردن وجود دارد و آن اینکه چه نوع گواهی سلامتی مورد نیاز است و کدام واکسن‌ها مورد قبول؟

درواقع حالا واکسن‌ها به یک شرط اصلی برای سفر تبدیل شدند. هرچند تعدادی از کشورها شرایط دیگری برای ورود دارند؛ برای سفر و ورود به بسیاری از کشورها این که مبدا سفر کشوری با نرخ بالای ابتلا و مرگ در اثر کوید باشد بیشتر از واکسن زدن و نوع آن اهمیت دارد و ممکن است مقررات ورود سختگیرانه‌تر شود!

دریافت ویزاهای غیرتوریستی برای اغلب کشورها، ربطی به واکسن زدن ندارد اما دارندگان ویزا ناچارند از قوانین پساکرونایی ورود به مقصد پیروی کنند و چنانچه واکسن تزریق نکرده باشند در بدو ورود در قرنطینه بمانند.

اما با وجودی‌که سازمان جهانی بهداشت ارائه گواهی تزریق واکسن را برای انجام سفرهای بین‌المللی به دلیل نبود توزیع عادلانه واکسن در کشورها، توصیه نکرده و سازمان جهانی گردشگری هم بر لزوم به رسمیت شناختن تمام واکسن‌های علیه کوید تاکید دارد تا بیش از این فعالیت دوباره سفرهای بین‌المللی به تاخیر نیافتد، در حال حاضر، واکسن زدن و نوع آن در سفرها اهمیت پیدا کرده است.

هرچند برای ما انتخاب نوع واکسن محدود است و باید دید امکان تزریق چه واکسنی را داریم.

asriran.com
  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر