سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
۱۲:۵۵ - ۰۸ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۱۰۶۸
سیاست

فیلم | جزئیاتی از استعفا و ۱۲ روز خانه‌نشینی «جهانگیری» در سال ۹۸

به گزارش بولتن نیوز،  صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان: اگر آقایان هاشمی و خاتمی نبودند، روحانی حتی رایش به دو سه میلیون هم نمی‌­رسید.

قول‌­هایی که آن روزها آقای روحانی می­‌داد، از فردایش تغییر کرد. سال ۹۶ هم دوباره این داستان تکرار شد؛ دور اول مناظره آقای روحانی بازنده بود و انتقادات نسبت به ایشان وسیع و صریح بود. آقای جهانگیری بود که به میدان آمد و پشت ایشان ایستاد؛ به آقای جهانگیری قول دادند، بعد زدند زیرش.

(چه قول‌هایی؟) قرار بود دولت را آقای جهانگیری انتخاب کند./ بعد آقای روحانی گفت: «خودم می خواهم اداره کنم». که نتیجه اداره کردنشان هم می­‌بینیم.

اراده کرد که «خودم می‌­خواهم اقتصاد را اداره کنم»، کسی که تا به حال نانوایی و بقالی را اداره نکرده بود

مجموعه اصلاحات پشت آقای روحانی آمد./ مجموعه اصلاحات نمی‌­تواند بگوید من نبودم. اصلاحات نقش داشته و باید پاسخگو باشد.

آقای جهانگیری بعد ماجرای بنزین آبان ماه، ۱۲ روز در خانه نشست و وزرا به دنبالش رفتند و وی را برگرداندند.

(یعنی استعفا داده بودند؟) بله. چرا اینها را نمی­‌گویند؟ بیایند و به مردم بگویند./ اگر نمی­‌خواهیم شفاف باشیم و فکر می­‌کنیم مردم غریبه هستند، مردم نامحرم هستند؛ همین راه را ادامه بدهند، همین طور که تا به حال ادامه دادند و کار به قضاوت تاریخ بسپارند.

نقد ما به آقای جهانگیری این است که وقتی زمینه کار برایش فراهم نبود، برای چه ادامه داد.

(حتی چندبار اصلاح طلبان هم پیشنهاد استعفا به ایشان دادند؟ این حرف درست است؟) بله، خودش هم استعفا کرد و نمی‌گذاشتند. در نهادهایی هم در جاهای مختلف مصلحت نمی‌­دانستند که آقای جهانگیری برود. لذا همه اینها در فرایند سیاسی ایران نقش داشته‌­اند.

  • 14
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر