شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
۱۶:۴۹ - ۲۵ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۲۸۰
سیاست

حاجی بابایی خطاب به امیرآبادی: شما را بالا نفرستادیم که هرچه می‌خواهید بگویید؛ اینجا خیابان نیست/ امیر آبادی: میخواهی مرا بُکشی؟!

فیلم/ تذکر شدید الحن حاجی بابایی به هیئت رئیسه مجلس

۸ خردادماه گذشته بود که حمیدرضا حاجی بابایی در اقدامی فداکارانه به نفع محمدباقر قالیباف از رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس یازدهم کنار کشید تا قالیباف رئیس شود و امیرآبادی و نیکزاد نواب او در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی! روزی که حاجی بابایی بعد از شمارش آرا قالیباف را در آغوش کشید و امیرآبادی فریاد «کرونا کرونا» سر داد.

و حالا بعد از گذشت پنجاه روز از آن خوش و بش پیروزی حاجی بابایی خطاب به نماینده قم و نائب رئیس اول مجلس گوشزد می کند که این جا خیابان نیست که هر چه دلتان می خواهد می گویید. ما شما را براری هر چه گفتن آن بالا نفرستاده ایم.

ولی ماجرا از این قرار بود که حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار‌کرد: دو روز از سخنان رهبری گذشته که گفتند مجلس انقلابی بگونه ای سخن بگوید که شأن و جایگاه مجلس شورای اسلامی رعایت شود.

او افزود: مجلس شورای اسلامی باید مجری آئین نامه باشد ۱۰ روز از طرح فوریتی به هیأت رییسه در مورد کالا برگ داده شده است دلیل اینکه اعلام نشده چیست؟

او اظهار‌کرد: عضو هیأت رییسه در منظر ۸۰ میلیون نفر می گوید کمیسیون بودجه از صبح همه چیز را اشتباه کرده است؛ اگر من بخواهم به شما ایراد بگیرم از هشت صبح تا یک بعدازظهر تخلف شما را بگویم تمام نمی شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون بودجه ۲۳ عضو دارد و یک تایپیست؛ در خصوص اعلام اسامی ناظران پیشنهادی این کمیسیون اشتباه کرده است. شما باید شأن و حیثیت نمایندگان را رعایت کنید؛ شما را بالا نفرستادیم که هرچه میخواهید بگویید؛ اینجا خیابان نیست. این آخرین بار باشد که به یک نماینده، به یک کمیسیون توهین می کنید.

امیرآبادی فراهانی هم در تذکر جداگانه ای اظهار‌کرد: هنگامی که من صبح داشتم اسامی نامزدها کمیسیون را اعلام می کردم اعضای کمیسیون بودجه اعتراض کردند و ما ناچار شدیم مذاکرات را متوقف کنیم. شما افراد را اشتباه به هیأت رییسه معرفی کردید و اشتباه تایپی هم نبوده است. من گفتم من مقصر نیستم کمیسیون بودجه اشتباه کرده است.

این عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیا این شأن نماینده است که نماینده دیگری را تهدید کند می خواهی من را بکشی.

didbaniran.ir
  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر