سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
۰۸:۵۱ - ۲۹ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۰۳۰۷
سیاست

فیلم/ شبکه تونل‌های حماس در زیر بیمارستان الشفا غزه

ارتش اسرائیل فیلمی ادعایی از «شبکه تونل‌های حماس» در زیر بیمارستان الشفا غزه منتشر کرد.

دیده بان ایران نوشت: ارتش و آژانس امنیت اسرائیل شاباک، فیلمی جدید منتشر کرده‌اند که در آن ادعا شده بخشی از شبکه تونل‌های گروه مقاومت اسلامی حماس در زیر بیمارستان الشفا در غزه را نشان می‌دهند.

ارتش اسرائیل ادعا کرده است که حماس از فضای زیر این بیمارستان به عنوان مرکز فرماندهی خود استفاده می‌کرد.

در بیانیه ارتش اسرائیل ادعا شده است که این یافته‌ها ثابت می‌کنند ساختمان‌های مجتمع بیمارستانی الشفا به عنوان ابزار حماس استفاده شده است.

مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و کارکنان الشفا این ادعا را رد کرده‌اند.

بر اساس  فیلم های منتشر شده توسط دو دستگاه مختلف ضبط شده‌اند که ورودی یک تونل کشف شده توسط ارتش اسرائیل در مجتمع بیمارستانی الشفا در روز پنجشنبه را نشان می‌دهند.

دریچه تونل در زمین‌های اطراف بیمارستان و زیر یک سایه بان واقع شده است که نیروهای نظامی اسرائیلی یک کامیون متعلق به حماس و سلاح‌های درونش را یافته بودند.

ویدئوهای جدید همچنین فاش می‌کنند ورودی تونل یک راه‌پله مارپیچ دارد که تا حدود سه متر عمق دارد و سپس هفت متر دیگر پایین می‌رود تا به بخشی از شبکه تونل‌ها می‌رسد و بعد از پنج متر دیگر به راست می‌پیچد و تا ۵۰ متر ادامه دارد.

در انتهای این تونل،‌ دری ضد انفجار متصل به یک پناهگاه نشان داده می‌شود که ارتش اسرائیل ادعا کرده روی آن حفره‌ای برای تیراندازی نیروهای حماس ایجاد شده است.

حماس ادعای استفاده نظامی از بیمارستان شفا را در روزهای گذشته رد کرده بود.

didbaniran.ir
  • 9
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر