شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
۱۲:۳۹ - ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۰۰۹۲
سیاست

بعضی از کلمه همه‌پرسی خوششان نمی‌آید اما اساس انقلاب ما با همه‌پرسی بود

فیلم/ طعنه سنگین روحانی به کدخدایی: نکند فردی از روی نادانی بگوید مهم نیست اگر مردم کم در انتخابات شرکت کنند

روحانی گفت: بعضی از کلمه همه‌پرسی خوششان نمی‌آید اما اساس انقلاب ما با همه‌پرسی بود. نکند فردی از روی نادانی بگوید مهم نیست اگر مردم کم در انتخابات شرکت کنند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری امروز در جلسه هیات دولت با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیان کرد: در انقلابی که در سال اول خود مردم را پای صندوق رأی دعوت می کند نشان می دهد که امام می خواهد بگوید راه و مسیر ما و اداره کشور از این طریق و با آرای مردم است. این مسیر و راه امام است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده و ایشان همواره بر حضور مردم و حضور اکثریت پای صندوق آرا تأکید کردند و این خط و راهی است که ادامه دارد.

رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره تلویحی به برخی اظهارات در هفته‌های اخیر درباره بی‌ارتباط بودن مشروعیت انتخابات و نظام با مشارکت کمرنگ مردم تاکید کرد: نکند خدایی ناکرده فردی از روی نادانی بگوید حالا مهم نیست مردم کم بیایند رأی بدهند. یک نفر مهمترین مسئله را می گوید مهم نیست در حالی که صندوق و انتخابات مهمترین مسئله ما است و همه ما باید کاری کنیم که مردم ما با امید و نشاط پای صندوق بیایند و رأی بدهند و به فرد اصلح هم رأی بدهند؛ البته نه اینکه این فرد از نظر شخصی اصلح باشد بلکه باید از لحاظ برنامه و استراتژی هم اصلح باشد چرا که بهترین فرد باید بیاید تا بتواند این بار سنگین را پیش ببرد.

گفتنی است یکی از افرادی که در روزهای گذشته درباره مشارکت پایین مردم صحبت کرده، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان بود. او در گفت‌وگویی که هفته گذشته با شبکه آسوشیتدپرس داشت در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه برخی از نظرسنجی ها مدعی حضور ۴۰ درصد کمتر یا بیشتر در انتخابات بوده اند. شما در سال های اخیر مستقیما درگیر انتخابات بوده اید. انتظار شما از میزان مشارکت در انتخابات آتی چیست؟، گفت: البته هر کشوری انتظار دارد که مشارکت گسترده‌ای در انتخابات صورت گیرد. انتظار عمومی یا اجتماعی و سیاسی همیشه مشارکت بالایی را می‌طلبد. اما از نظر حقوقی و قانونی همان چیزی است که در قانون آمده است و مشارکت کم هم مشکل حقوقی و قانونی ایجاد نمی‌کند. اما امیدواریم که مردم ایران که همیشه نگران سرنوشت آینده کشور هستند، پای صندوق‌ها بیایند و مشارکت خوبی را شاهد باشیم.

snn.ir
  • 14
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر