جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۸:۰۶ - ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۳۲۶
سیاست

اظهارات عجیب نماینده مجلس: باید دلارهای مردم را جمع آوری کنیم و به جای آن ریال بدهیم!

حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید اعتماد مردم را جلب کند و دلار‌های خانگی را جمع آوری کند و به جای دلار به آن‌ها ریال بدهد.

وی افزود: متاسفانه دولت نتوانسته است اعتماد مردم را جلب کند. مردم می‌توانند هر وقت که به دلار شان احتیاج داشتند آن را از دولت پس بگیرند برای طلا هم میتوانیم این امر را پیاده سازی کنیم.

entekhab.ir
  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
جناب حسینی کیا ... اولا بهتر است موضوع را اساسی نگریسته و اصولا عاملی که باعث گرایش مردم برای تبدیل پول ملی خود به دلار می شود را از بین برد . اگر سیاست های،اقتصادی حکومت درست بود و ریال دچاررتورم شدید نبود اساسا مردم ریال را به دلار تبدیل نمی کردند . دوما جمع آوری دلار با سیاست هایی مانند باز کردن حساب ارزی نیازمند اعتمادی است که در گذشته بشدت آسیب دیده و می توان گفت که از بین رفته است . وقتی که سال های پیش برای مردم حساب ارزی باز کردیم‌ و نوقعی که مردم دلار خود را خواستند به آن ها گفتیم که دلار نداریم !!! و پول آن ها را به ریال و آن هم‌معادل نرخ دلار دولتی دادیم اعتماد را از بین بردیم . سوما مردم ریال خود را به دلار تبدیل کرده اند که از تورم تا حدودی در امان بمانند . حالا چرا باید آن را به ریال تبدیل کنند و در معرض تورم ۴۰ و ۵۰ درصدی قرار دهند ؟؟؟
مشاهده کامنت های بیشتر