پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۷:۴۸ - ۲۳ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۰۲۸۹
سیاست

فیلم/ خرسون؛ شادمان از آزادی

شادی به خرسون، در جنوب اوکراین، پس از آزادسازی و ماه‌ها اشغال توسط ارتش روسیه بازگشته است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روس‌ها را به ارتکاب جنایت در شهر متهم کرده است.

بسیاری از ساکنان شکایت دارند که نیرو‌های روسی که روز جمعه پس از هشت ماه حضور به اشغال شهر پایان دادند، در سراسر این شهر ویرانی به بار آورده اند.

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه گزارش دادند که روز یکشنبه، شهر شاهد فضای شادی بود، زیرا پرچم‌های اوکراین برافراشته شد و ساکنان آن سربازان ارتش اوکراین را در آغوش گرفتند، در حالی که خودرو‌ها به نشانه شادی بوق می‌زدند.

خودرو‌های نظامی تخریب شده و ساختمان‌های آسیب دیده نیز دیده می‌شد، در حالی که بوی سوختن چوب در این بندر استراتژیک در دریای سیاه که هنوز چند روزی جنگ در آن جریان داشت، پیچید.

زلنسکی گفت: نیرو‌های روسی در خرسون جنایت‌هایی را مرتکب شدند که قبلاً در دیگر مناطق اوکراینی تحت اشغال خود مرتکب شده بودند.

رئیس جمهور اوکراین گفت که بازرسان اوکراینی بیش از ۴۰۰ جنایت جنگی روسیه را کشف و مستند کرده اند و اجساد سربازان و غیرنظامیان را در مناطق آزاد شده استان خرسون پیدا کرده اند.

وی گفت: ثبات و احیای حاکمیت قانون به ۲۲۶ مرکز جمعیتی که بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند بازگشته است و دستگیری سربازان و مزدوران روسی ادامه دارد.

زلنسکی همچنین تاکید کرد که درگیری‌ها در شرق دونتسک مانند روز‌های اخیر همچنان شدید است و از شدت حملات روسیه فروکش نکرده است. وی افزود: نبرد‌ها در منطقه دونتسک مانند روز‌های گذشته شدید است. سطح حملات روسیه کاهش نیافته است. سطح استواری و شجاعت ما در اوج است. ما اجازه نخواهیم داد که آن‌ها از دفاع ما عبور کنند.

fararu.com
  • 10
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر