شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
۰۹:۳۹ - ۱۴ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۰۱۵۷
سیاست

منصوره معصومی اصل، نسخه زنانه رائفى پور كيست!؟

واکنش‌ها به اظهارات یک «خانم جلسه ای» که ‌گفت ایران فقط برای حزب الهی هاست +فیلم

شب گذشته يك خانم سخنران مجلسى در يكى از شبكه هاى تلويزيونى از حضور محمدعلى ابطحى و آذرى جهرمى انتقاد كرد و گفت مملكت مال حزب اللهى هاست و چرا اين افراد به صداوسيما دعوت شدند.

آفتاب نیوز نوشت: یک مهمان صداوسیما با انتقاد از حضور چهره های اصلاح طلب و معتدل در برنامه های صداوسیما، ادعا کرد که مملکت برای حزب‌اللهی هاست. این اظهارات واکنش ها و انتقادهای گسترده ای در پی داشته است.

واکنش محسن برهانی 

محسن برهانی نوشت: موقع انتخابات هم همین حرفها را می‌زنید یا میگید همه مردم بیان تا مشارکت برود بالا؟  

آذری جهرمی: مملکت که فقط متعلق به «حزب اللهی ها» نیست

محمدجواد آذری جهرمی وزیر پیشین ارتباطات در واکنش به اظهارات  مهمان صداوسیما که گفته بود «چرا ابطحی و آذری جهرمی را به تلویزیون دعوت می‌کنید؟ این مملکت مال حزب اللهی‌هاست» نوشت: ملت اجازه خالص سازی مملکت را نمی دهند.

وی در این باره نوشت: «مملکت» که فقط متعلق به «حزب‌اللهی‌ها» نیست؛ در این کشور عزیزانی از سایر ادیان و مذاهب هم زندگی می کنند، علاوه بر آن جمعی از مسلمانان هم اعتقاد به آنچه که عده ای خود حزب الهی خوانده می گویند، ندارند. ایران متعلق به همه این عزیزان هم هست. هر چند برای ایامی عده ای سیاست را خالص سازی کردند، اما یقینا ملت به آنها اجازه خالص سازی مملکت را نخواهد داد.

کامبیز نوروزی: مملکت قابل مصادره نیست

کامبیز نوروزی، حقوقدان نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: یک خانمی را آورده‌اند و با حرارت تمام به شبکه افق انتقاد می‌کند که چرا یکی دو نفر  شخصیت غیراصولگرا آورده‌اند و با آنها مصاحبه کرده‌اند. او با حرارت خیلی بیشتر ادامه می‌دهد که این مملکت مال حزب‌الهی‌هاست". احتمالا او آنقدر می‌داند ملت یعنی چه. اما مثل خیلی از همفکرانش اعتقادی به این مفهوم ندارد و اصلا چیزی به نام ملت را قبول ندارند. می‌خواهند با این شعارها همه چیز را قبضه کنند و سند شش دانگ قدرت را به نام خودشان بزنند. مملکت متعلق به ملت است. همه آحاد ملت با هر دین و عقیده و تحصیل و درآمد و جنسیت و قومیت و .... به یک اندازه صاحب مملکت ‌اند. مملکت متعلق به هیچ گروهی نیست. متعلق به ملت است. خیلی وقت است که یک عده‌ای با دستاویز کردن ارزش‌های محترمی مانند مفاهیم دینی، خودشان را صاحب مملکت یا صاحب‌تر می‌دانند و به خودشان اجازه می‌دهند با این بهانه‌های واهی و بی‌پایه مردم ر از قدرت برانند و به سلطه خویش درآورند. مملکت و حاکمیت مطلقا مطلقا از آن تمام ملت است. می‌شود مجلس و دولت را به انحصار  گروه‌های خاص درآورد، مملکت را اما نه. می‌شود زمین و جنگل و خانه و کارخانه را مصادره کرد، مملکت را از ملت اما نه.

واکنش ابطحی

سید محمدعلی ابطحی نوشت نیز نوشت: نمیشناسمشون اما مملکت را مال خودشان می‌دانند و بس. حضور ایشان هم در تلویزیون کار خوبی است. باید مردم با این تفکرات هم آشنا شوند.  اما خدا کند که مسئولان کشور باور نکنند. بدانند ایران مال ایرانی‌هاست!

واکنش محمد رهبری

محمد رهبری نوشت: این مملکت مال همه ایرانی‌ها با همه تکثر و تفاوتشان هست؛ که حزب‌اللهی‌هایی مثل این خانم هم اقلیتی از آن را شکل می‌دهند.

تاسف‌بار است که این اقلیت، با این نگاه تمامیت‌خواهانه، اداره بسیاری از امور را در دست دارد.

واکنش متفاوت زیدآبادی

احمد زیدآبادی فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: واقعیت را همین خانم در برنامۀ زندۀ صدا و سیما گفته است: "مملکت مال حزب‌اللهی‌هاست!" من به سهم خود از این خانم به دلیل بیان واقعیت تشکر می‌کنم. ما که این حرف را می‌زنیم، رو ترش می‌کنند که چرا سیاه‌نمایی و نشر اکاذیب می‌کنیم!

تقصیر کیست؟

مهدی کشتدار، مدیرعامل خبرگزاری قوه قضاییه نیز در این خصوص نوشت: تقصیر آن خانم نیست، کسی که با علم به سابقه فرد مورد اشاره او را روی آنتن زنده می‌برد باید پاسخگو باشد. آنتن زنده شوخی‌بردار نیست.

سعید آجورلو، روزنامه نگار نیز نوشت: نمونه دقیق ادبیاتی که جز طرد کردن و راندن و تخریب حرف و سخن دیگری ندارد. از چنین تفکری انتظار ساختن نباید داشت. شکاف خلق می کند تا زیست سیاسی خود را دوام دهد. صفت چنین ادبیاتی هر چه باشد، انقلابی نیست.

منصوره معصومی کیست؟

منصوره معصومی که می‌گفت کشور برای حزب الهی هاست، عضو شورای مرکزی شریان و جز حلقه بذرپاش و رسایی و پایداری است.

منصوره معصومی اصل که حامیانش او را «استاد» می نامند «‌مدیر دارالقران اوقاف کرج، مشاور سابق فرماندار کرج و مسئول کمیته امور بانوان، مدیریت موسسه قرآنی بیت‌النور، مدیر دبستان اسلامی حسینیه۲، عضو سابق شورای فرهنگی دانشگاه آزاد کرج، عضو اسبق ستاد ساماندهی امور جوانان کرج، مشاور امور خانواده و تربیت فرزند، رئیس کمیسیون امور بانوان و خانواده کرج در سال‌های ۹۰ تا ۹۳، مسئول کمیته بصیرت افزایی بانوان در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای ۹۲ و مسئول اسبق کارگروه حجاب و عفاف شهرستان کرج» مى باشد.

اين زن منصوره معصومى اصل است كه به عنوان نسخه زنانه على اكبر رائفى پور شناخته مى شود. او منتقد دولت روحانى، چهره نزديك به پايدارى و در حال حاضر عضو شوراى مركزى شريان جديدترين گروه سياسي است كه اخيرا همايش حدود بيست سى نفره شان براى مردم غزه جنجالى شده بود.

  • 15
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۵
جدیدترین
قدیمی ترین
اگر فرض را براين بگيريم که حرف ايشان درست است پس بايد مسئوليت آن همه نابسامانى ها در کشور را نيز امثال اين بايد به عهده بگيرند
.......مگه نژاد پرستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مملکت برای منه ایرانی هستش همه اقشار
نزدیک انتخابات اگر همین حرفها را بزنه مردم متوجه موضوع می شوند امسال چون هیچ انتخاباتی نیست حرف های اینگونه می زنند اما ...
ولی خوب این خانم واقعیت را گفته است، چون فقط حزب اللهی ها، آن هم حزب اللهی هایی از قماش این افراد، در این کشور حق حیات دارند و دیگران هیچ. سهم دیگران، از دیندار گرفته تا بی دین، در این کشور فقط گشنگی نمردن است که آن را هم دارند از مردم دریغ می کنند.
مشاهده کامنت های بیشتر