شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۱۰ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۰۴۵
سیاست

فیلم | انتخابات ریاست جمهوری و چند سوال از قالیباف؟!

سید هادی کسایی زاده روزنامه نگار از محمدباقرقالیباف خواست به پرسش های ۲۰ ساله ای که در افکار عمومی بدون پاسخ مانده پاسخ دهد.

پایگاه اطلاع رسانی ماهنامه سراسری میدان آزادی نوشت: خلبان ۶۳ ساله با موهای طلایی کارمند سابق خاتم الانبیاء سپاه پاسداران و فرمانده سابق نیروی انتظامی ایران پس از سه دوره بعنوان شهردار تهران و دو دوره ریاست مجلس برای چندمین بار شانس خودش را در انتخابات ریاست جمهوری امتحان کرده است.

محمدباقرقالیباف در حالی مدعی ریاست جمهوری ایران است که در ۲۰ سال گذشته به سوالات زیادی از خبرنگاران پاسخ نداده و چهره شائبه داری ازخود به جای گذاشته است.

بعنوان روزنامه نگار چند سوال کوتاه از آقای قالیباف دارم:

چرا قراردادهای فاینانس یک و دو شهرداری تهران یعنی تمام پروژه های عمرانی شهرداری در دوره او فقط با قرارگاه خاتم الانبیا آن هم با ترک تشریفات بود؟ آیا این نشانه نوعی انحصار نیست؟ پس بخش خصوصی چه می شود؟

چرا طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران متوقف شد؟ و چرا در مجلس شما محقق نشد؟

چرا در دوران شهرداری شما ۶۷۰ ملک به افراد خاص واگذار شد؟ آیا این رانت نبود؟

چرا در دوره شما در شهرداری تهران ۵۰ درصد قراردادها با ترک تشریفات منعقد شد؟

حالا به موضوع سرقت ۷ کیلوطلا از خانه پسرشما و یا رد اقامت فرزندتان در کانادا و ماجرای جنجالی باغ برره، مدارس لاکچری مهرهشتم، میلیاردها تومان ارزش سهام شما در شرکت صنایع خراسان، ماجرای عیسی شریفی دست راست حضرتعالی در شهرداری، معامله با ارتش و گرفتن زمین برای ایجاد طرح غیرکارشناسی منطقه ۲۲ تهران و خیلی از موارد ورود نمی کنم و مردم می توانند در سایت های رسمی بخوانند.

اما شما که عالی ترین مقام در بالاترین قوای ایران یعنی مجلسی که در راس امور است بودید چرا نظارت درستی بردولت نداشتید و فاجعه افزایش دلار، چای دبش، گرانی کالاها، فسادوزیرجهادکشاورزی، واردات کالاهای اساسی با رانت شرکت های جدید، ماجرای واگذاری خودروهای شاسی بلندبه نمایندگان، اختلاس های ۳۰هزارمیلیاردی در بانک ها، اختلاس در بندرامام، و سایر مفاسد رخ داد. چرا نظارت نداشتید؟

در مجلسی که شما رئیس آن بودید قانون تسهیل صدورمجوزهای کسب و کار، طرح صیانت از فضای مجازی و‌ طرح حجاب و عفاف و طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران مورد انتقاد کارشناسان حرفه ای و باسواد کشور بود. اما محلی ندادید و تصویب کردید و تبعات جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت.

آیا شما می توانید رئیس جمهور خوبی برای ایران باشید؟

  • 17
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر