شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۳۳ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۰۰۶۷
سیاست

فیلم/ صحبت‌های جنجالی ظريف در میزگرد سیاسی مسعود پزشکیان

در ادامه حضور نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در رسانه ملی، برنامه‌ای با حضور مسعود پزشکیان با عنوان «میزگرد سیاسی» از شبکه سه سیما و برگزار شد و محمدجواد ظریف و مهدی سنایی به عنوان مشاوران سیاسی، این نامزد انتخابات را همراهی کردند.

شهرآرانیوز | محمد جواد ظریف که به عنوان کارشناس به همراه مسعود پزشکیان در میزگرد سیاسی حاضر شده بود در دفاع از سیاست‌های مسعود پزشکیان صحبت کرد.

بخشی از نکات مهم محمدجواد ظریف در میزگرد سیاسی:

نگویید قدرت فقط یعنی قدرت نظامی 

قدرت، افزایش نفوذ و کاهش اسیب پذیری است

بایدن قرار بود به برجام برگرد | نگذارید ما بگوییم در آن شش ماه تلخ چه گذشت 

قدرت به معنای قدرت نظامی نیست

اگر قدرت به معنای قدرت نظامی باشد، باید سالی ۸۰۰ میلیارد دلار هزینه کنیم

قدرت به مجموعه ای از قدرت های مادی و معنایی گفته می شود

آنچه که به جمهوری اسلامی قدرت داده، قدرت معنایی است؛ توجه امام به قدرت معنایی با طرح «پیروزی خون بر شمشیر» قبل از طرح تئوری قدرت معنایی بود

قدرت معنایی به معنای این است که حماس در طول ۷ ماه گذشته، افسانه شکست ناپذیری اسرائیل را از بین برده است

ظریف یک تنه پزشکیان را به صندلی پاستور نزدیک کرد/ برجام زنده است

سهراب مرادی در جریان نو نوشت؛ ظریف در میزگرد سیاسی شبکه سه سیما که به عنوان یکی از مشاوران مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در این برنامه حضور داشت، همان طوری بود که دلمان می خواست.

ظریف با پاسخ های صریح، آمارهای دقیق و تکیه بر معاهدات بین المللی و اشاره به آیات قرآن کریم طوری پاسخ کارشناسان سیاست خارجه به ویژه فواد ایزدی سیاستمدار نزدیک به جلیلی  را داد که دیگر جای بحث و کتمانی برایشان باقی نماند.

ظریف بار دیگر نشان داد که  در عین وفاداری به نظام و وطن دوستی،  دیپلماسی را بلد است و با اعداد و ارقام و عدله ثابت کرد که ترامپ  و دلواپسان داخلی نتوانسته و نمی توانند برجام را که دستاورد او و تیمش است را زیر سوال ببرند.

درست یک شب پس از مناظره نه چندان جذاب و کسل کننده کاندیداها حالا ظریف با ظرافت و نطق طوفانی و دقیقش انتخابات را وارد فاز جدیدی کرد و پزشکیان را به صندلی پاستور نزدیک تر کرد.

پزشکیان هم نشان داد بازی را بلد است و پس از آن میزگرد قبلی که دو تن از اقتصاددان های برجسته را با خود به برنامه آورد این بار هم با دعوت از ظریف و سنایی به عنوان تیم همراه نشان داد اگر می گوید همه چیز دان نیست و اعتقاد به کار کارشناسی دارد ، از چه حرف می زند و منظورش چیست.

او با آوردن ظریف و ظریف با این درجه از تسلط به روابط بین الملل و کاربلد بودن به مردم و حتی حکومت اطمینان دادند که با رئیس جمهور شدن پزشکیان خیالشان از روابط خارجه راحت باشد.

ظریف در کمتر از ۱۰ دقیقه ثابت کرد، برجام زنده است، کسی نمی تواند منکر آن شود، برجام برای همه دنیا غیر از اسرائیل خوب است، بدون برجام و مسالمت نمی شود با دنیا تعامل کرد و سلاح تعیین کننده نیست بلکه این قدرت معنایی و پیام انقلاب است که تعیین کننده است.

shahraranews.ir
  • 14
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
هر يک از شماها فرض کاره اى بشه جز تاييد و تکريم و تمجيد بالا دستى ها کار ديگه اى انجام نخواهيد داد
مشاهده کامنت های بیشتر