دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
۱۷:۲۹ - ۲۴ آبان ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۸۰۰۲۴۷
علمی

فیلم/ ژاپنی‌ها سوسک را هم به روبات تبدیل کردند

محققان ژاپنی آینده ای را تجسم می کنند که سوسک های قهوه ای رنگ و چندش آور امروزی با آزادی این طرف و آن طرف خانه ها راه خواهند رفت تا کارهای کوچک را در اماکن غیرقابل دسترس انجام دهند.

به گزارش اعتمادآنلاین، یک گروه پژوهشی از دانشگاه «تسوکوبای» با استفاده از شوک الکترنیکی روی سوسک ها تعدیل هایی ایجاد کردند و توانستند حرکت این حشرات را روی دیوارها و زمین های مسطحی که برای روبات ها غیرقابل دسترس است به کنترل خود درآورند.

در این گزارش که در روزنامه دیلی میل منتشر شده آمده است، آزمایش های مذکور روی سوسک هایی از نوع «سایبورگ» انجام گرفته و قرار است در قالب طرح های ابداعی برای خانه های مردم ارائه شود.

این تیم تحقیقاتی عنوان کرده است: در آینده سوسک های سایبورگ از جایی از خانه خارج شده، مأموریت محوله را انجام داده و به همان شکل هم محو خواهند شد. این سوسک ها قادر به خط کشی و نقل وانتقال اشیا بوده و برخلاف دیگر انواع سوسک ها از نوعی الگوریتم بهره مند شده اند که به این حشره اجازه می دهد با اشتباهات دیگر هم نوعان خود تعامل کرده، از آن تجربه گرفته و کار ناتمامش را تکمیل کند.

مهندسان دانشگاه کارولینای شمالی هم معتقد هستند سوسک های سایبورگ را می توان برای بررسی دقیق مناطق به ویژه مناطق حادثه دیده و یافتن افراد زنده از زیر آوار و دیگر مأموریت های شناسایی بکار گرفت.

  • 10
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر