چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۲۰:۱۱ - ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۰۴۹۳
جامعه

فیلم/ روش هشدار کرونایی جالب پلیس بولیوی!

با شیوع کرونا در جهان بسیاری از کشور‌ها با وضع قوانین جدید در تلاش برای کنترل آن هستند. این ویروس تاکنون در ۲۱۰ کشور جهان گزارش شده است و آمار مبتلایان تا لحظه تنظیم این خبر نزدیک به  تن ۲۰۰۰۰۰۰ رسیده است. کشور بولیوی نیز یکی از کشور‌هایی است که ویروس کرونا در آن مشاهده شده است.

تاکنون نزدیک به ۳۳۰ تن در این کشور به کرونا مبتلا شده اند که ۲۷ تن از مبتلایان جان خود را از دست داده اند. دولت بولیوی نیز برای جلوگیری از گسترش سریع کرونا در این کشور راهکارهایی را در نظر کرده است. به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که  پلیس این کشور را در " لاپاز"، پایتخت بولیوی با روشی جالب در حال هشدار‌ کرونایی به شهروندان نشان می دهد.

در این تصاویر ماموران پلیس در حالی که لباس‌هایی شبیه به ویروس کرونا بر تن کرده اند به شهروندان در مورد لزوم ماندن در خانه و حفظ فاصله اجتماعی هشدار می‌دهند. ماموران پلیس با پوشیدن این لباس ها بدین وسیله به شهروندان درباره ماندن در خانه برای جلوگیری از گسترش ویروس یادآوری می کنند.

یکی از قوانین اعمال شده جدید دولت با شیوع کرونا در این کشور این است که تنها یکی از اعضای خانواده در طول هفته بین ساعت ۷ صبح تا ظهر امکان حضور در خارج از خانه دارد. این کشور همچنین مقررات عبور و مرور سختی را طی هفته‌های اخیر در مرز‌های خود در نظر گرفته است.

yjc.ir
  • 17
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر