جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
۱۷:۴۰ - ۱۷ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۱۹۰
جامعه

فیلم/ بازداشت عوامل اجرای رقص خیابانی در ایلام

عوامل اجرای موسیقی خیابانی بدون رعایت الزامات فرهنگی و بهداشتی در ایلام بازداشت شدند.

به گزارش مهر، روز گذشته کلیپی کوتاه در فضای مجازی پخش شد که در آن یک دختر جوان در کنار یک گروه موسیقی محلی با اجرای ساز دهل، حرکات ناموزونی در خیابان سعدی شهر ایلام اجرا کرده است.

بعد از پخش این کلیپ در استان، امروز ستاد امر به معروف و نهی از منکر در محکومیت حرکات هنجارشکنانه و ضدفرهنگی در ایلام بیانه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: حرکت هنجار شکنانه و به دور از ارزش های اسلامی و انقلابی یک دختر جوان بهمراه گروه موسیقی محلی، خاطر شهروندان مومن و ولایتمدار ایلام را جریحه دار کرده است.

بر خود لازم می دانیم که این حرکات زشت، ضد فرهنگی و ضد دینی در استانی که در دامن پاک زنان با عفت و با حیای آن تعداد سه هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است را محکوم کنیم.

در همین راستا و به دنبال فعال شدن گروه های موسیقی محلی، بی حرمتی، رقص و پایکوبی و همچنین مطالبات عمومی و دغدغه های امت حزب الله ، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام بار دیگر ضمن محکومیت شدید این اقدام ناشایست و هنجارشکن، از نیروی انتظامی و دادستان مرکز استان خواستار برخورد قاطع با مسببان، عوامل پشت پرده و هتاکان به مقدسات دینی است.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام نسبت به اهمال و سهل انگاری دستگاه های مربوطه، حق مطالبه گری را برای خود محفوظ می داند.

همچنین امروز نیز دادستان ایلام از دستگیری و بازداشت عوامل تجمع بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای ساکنان ایلام در میدان ۲۲ بهمن خبر داد.

افشار خسروی زاد اظهار کرد: در پی دریافت فیلمی از همشهریان عزیز که برگزاری یک تجمع با اجرای موسیقی خیابانی بدون رعایت الزامات فرهنگی و بهداشتی انجام شده بود، اشخاص مرتبط دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

  • 23
  • 10
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
هیچ هم هنجار شکننده نبوده شماها هنجار شکن هستید نه یک گروه هنری و موسیقی
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید