پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۱۲ - ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۱۱۶۶
جامعه

ورزش صبحگاهی جنجالی در مسجد خمینی شهر/ برخورد با فرد خاطی به دليل پخش موسيقی نامناسب

اصلاحات نیوز نوشت: ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که گروهی از آقایان در مسجد با آهنگ شاد مخصوص رقص در حال ورزش کردن هستند و این فیلم بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی داشته است.

برخورد با فرد خاطی به دليل پخش موسيقی نامناسب در ورزش صبحگاهی

رییس اداره ورزش خمینی‌شهر گفت: با فرد خاطی که در جریان برگزاری ورزش صبحگاهی گروهی از مردان در یک مسجد خمینی‌شهر از موسیقی نامناسب استفاده کرده بود، برخورد شد.

این فرد با سهل‌انگاری در انتخاب موسیقی، موجب «جریحه‌دار شدن قلوب خانواده شهدا» شده است.

دبیر ستاد امر به معروف: ورزش صبحگاهی در یکی از مسجدهای خمینی‌شهر با بد سلیقگی اجرا شد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خمینی‌شهر از توابع استان اصفهان گفت: ورزش صبحگاهی در یکی از مسجدهای خمینی‌شهر با بد سلیقگی و مدیریت ضعیف اجرا شد و بررسی‌ها نشان داد که این کار، عامدانه نبوده است.

حمید عموشاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ورزش صبحگاهی و همگانی که در یکی از مسجدهای خمینی شهر انجام شد از چند جنبه مورد توجه قرار گرفت که یکی از آنها حرمت مسجد و قبور مطهر شهدا به‌عنوان یک مکان مذهبی و فرهنگی بود و مردم و خانواده شهدا به‌دلیل رعایت نشدن شان و جایگاه آن نسبت به این موضوع شاکی شدند.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف خمینی شهر با توجه به شکایت‌های مردمی این موضوع را به جد پیگیری کرد، گفت: با صحبت انجام شده با افراد مرتبط با این موضوع مشخص شد که این کار عامدانه نبوده بلکه با بد سلیقگی اجرا شده است.

عموشاهی با تاکید بر اینکه اهمیت ورزش در سلامت جسمی و روحی بر هیچکس پوشیده نیست، افزود: برنامه ورزش صبحگاهی در یکی از مسجدهای خمینی شهر با مدیریت ضعیف، بی تجربگی و بدسلیقگی اجرا شد و چنین واکنش هایی را به‌همراه داشت.

وی ادامه داد: در انتخاب موسیقی برای این برنامه بدسلیقگی شده بود و برخی حرکات نیز خارج از اصول ورزشی و عرف مکان بود که در کنار هم قرار گرفتن این مسائل منجر به جریحه دار شدن احساسات مردم محل و خانواده های شهدا شد.

ستاد امر به معرف شکایتی به مراجع قضایی نکرده است

وی با اشاره به اینکه این ورزش همگانی روز جمعه ششم فروردین در یکی از مسجدهای بزرگ خمینی شهر که گلزار شهدا نیز در کنار آن قرار دارد، اجرا شد، خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان داد که هماهنگی لازم با هیات امنا و گروه فرهنگی کانون فرهنگی مسجد شده بود اما نوع سلیقه و مدیریت ضعیف این مسائل را به‌همراه داشت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خمینی شهر با تاکید بر اینکه این نهاد هیچ شکایتی را در این زمینه به مراجع قضایی نداشته است، اظهار داشت: این ستاد جلسه‌هایی با هیات امنای مسجد و افراد مرتبط با موضوع برگزار کرد و هماهنگی‌هایی برای جلوگیری از تکرار چنین مسائلی انجام شد و وقتی می‌توان با گفت و گو و امر به معروف مساله ای را حل کرد نیازی به شکایت نیست.

وی همچنین با اشاره به اینکه ورزش کردن در مسجد ضمن رعایت شان و جایگاه آن منافاتی با اصول اسلام ندارد، تاکید کرد: اگر مسجد فقط برای یک کار باشد نمی‌توانیم جوانان را در این مکان جمع کنیم.

عموشاهی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خمینی شهر بیانیه ای را نیز درباره این اتفاق منتشر کرده است، افزود: برخی از شبکه های اجتماعی این بیانیه را بصورت تقطیع شده منتشر کردند و برخی از فیلم‌های گرفته شده از این برنامه نیز با هدف و غرض پخش شد.

eslahatnews.com
  • 15
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر