چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹
۱۴:۴۱ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۲۳۵
جامعه

فیلم/ صف‌های طولانی گاز در سیستان و بلوچستان

صف های طولانی گاز در شهرستان های شرق سیستان و بلوچستان مردم را کلافه کرده؛ مسوولان دلیل این کمبود را عدم حمل بموقع گاز توسط کامیون ها می دانند.

مشکلات بسياري از قبیل آب، آنتن دهی و ... دامن گیر مردم شهرستان های سراوان و سیب و سوران است، حالا ولی مشکل کمبود سیلندر گاز هم به دردهای مردم اضافه شده است.

مسوولان هر چند برای امیدوار کردن مردم این دو شهرستان آنان را حداقل برای یک روز هم که شده دلخوش می کنند ولی پس از مدتی حتی وعده ها هم به فراموشی سپرده می شود و مردم می مانند و شرایط سخت زندگی در محروم ترین مناطق کشور. چند روزی است مردم شهرستان های سراوان و سیب سوران از کمبود سیلندر گاز و صف های طولانی در ایام شیوع کرونا (corona) ابراز نارضایتی می کنند.

شهروند سورانی می گوید: از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ در نوبت بودم، هنگامی که به درب نمایندگی رسیدم گفتند گاز تمام شد، بعضی ماشین ها تا ۱۰۰ کپسول پر می کنند ولی مردم عادی برای یک کپسول در صف های طولانی و بدون رعایت فاصله گذاری منتظر می مانند.

او می افزاید: با این که گاز هم موجود هست و تا ۱۰۰ نفر در صف نوبت هستند اعلام می کنند گاز تمام شده است.

شهروند سراوانی هم اظهار‌کرد: امروز همه جا دنبال یک سیلندر گاز بودیم ولی گیر نیامد، صف های گاز نمایندگی های سراوان هم جای خود، از دستگاه های نظارتی خواستار ورود به این مشکل اساسی مردم هستیم.

یکی دیگر از شهروندان می گوید: من سه روز دنبال گاز بودم، حتی آزاد هم گیر نیامد ولی نمایندگی های توزیع شبانه اقدام به جا به جایی و حمل سیلندر گاز به نقاط نامعلوم می کنند ولی در روز از ارائه خدمات به شهروندان امتناع می ورزند.

پاسخ مسئولین

عبدالصمد رضازهی معاون عمرانی فرمانداری سیب و سوران می گوید: علت اصلی صف طولانی، اجرایی کردن مصوبه ستاد کرونا راجع به رعایت فاصله اجتماعی و ورود مردم با خودرو بوده یعنی هر کس گاز می خواهد باید داخل خودرو منتظر بماند و دومین مشکل حمل توسط کشنده هاست، تانکر ها به علت کرایه پائین حاضر به حمل گاز به منطقه نیستند.

مسعود ملازهی رییس اداره صمت شهرستان سراوان گفت: مشکل گاز مایع از شهر سراوان نیست بلکه خودروهای سنگین به علت پائین بودن هزینه حمل از بندر تا سراوان، از جا به جایی گاز مایع خودداری کرده اند، هزینه حمل از بندرعباس تا سراوان ۳ میلیون تومان در نظر گرفته شده اما اکثر این خودروهای سنگین با نصب یدک بر روی خودرو از یزد با هزینه بالاتر به جای گاز سرامیک حمل می کنند.

او ادامه داد: تأمین کننده گاز شهروندان شرکت نفت و پخش فرآورده های نفتی است که طبق پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری مقرر شده از امروز گاز موردنیاز شهر تأمین شود.

tasnimnews.com
  • 14
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید