شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۶:۳۷ - ۲۱ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۲۲۹
جامعه

فیلم/ برگزاری جشنواره اسب آمل در شرایط کرونایی کشور!

در روز‌هایی که بیشتر شهر‌ها و مناطق مازندران در معرض تهدید کرونا است، جشنواره اسب رینه آمل برگزار شد.

در حالی که تمامی فعالیت های ورزشی در شهر های مازندران از اواسط هفته گذشته به دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده است، جشنواره اسب رینه در لاریجان آمل با حضور چند صد نفری تماشگران برگزار شد و در فضای مجازی از این اتفاق بعنوان فاجعه کرونایی هفته یاد می شود.

کولاییان رئیس هیات سوارکارى مازندران می گوید: جشنواره اسب رینه بدون اطلاع این هیأت برگزار شده بود.

او ادامه داد: طبق تصمیم های ستاد مقابله با بیماری کرونا (corona) و دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان برگزاری هرگونه مسابقه و جشنواره اى در این شهرستان ممنوع است و هیأت سوارکاری (equestrian) نیز مجوز برگزاری هیچ مسابقه ای را هم صادر نکرده است.

کولاییان با بیان این که برگزارى جشنواره ورزشى اسب در رینه آمل بدون هماهنگى هیات سوارکارى استان انجام پذیرفت، اظهار‌کرد: برگزار کنندگان این جشنواره، هیأت سوارکاری استان را مطلع نکردند شاید، چون می دانستند حتماً مخالفت می شود.


مجوز نداشتند، شهردار جوایز را اهدا کرد
یونس حیدری بخشدار لاریجان آمل با بیان این که هیچ مجوزی برای برگزاری جشنواره اسب رینه صادر نشده بود، اظهار‌کرد: این جشنواره بدون هماهنگی با فرمانداری و بخشداری دیروز جمعه ۲۰ تیرماه در رینه لاریجان برگزار شد.

او ادامه داد: بنر برگزاری این جشنواره را دیده بودم و به مسئولان برگزاری آن نیز اطلاع دادم باتوجه به شیوع کرونا، برگزاری این جشنواره غیر قانونی است.

حیدری اظهار‌کرد: قبل از برگزاری این جشنواره از فرمانداری آمل نیز با بنده تماس گرفته و اعلام کرده بودند که بر اساس شواهد، قرار است جشنواره اسب در رینه برگزار شود به همین علت موضوع را پیگیری و غیر قانونی بودن این جشنواره را به برگزار کنندکان آن ابلاغ کنید.

او ادامه داد: پیرو این ابلاغ فرمانداری، شخصا با رئیس شورای اسلامی رینه تماس تلفنی گرفتم و اطلاع دادم که با توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا این جشنواره نباید برگزار شود.

بخشدار لاریجان افزود: در لوح سپاسی که برای شرکت کنندگان این جشنواره صادر شده است، امضای شهردار، رییس شورای اسلامی شهر و مسوول ورزش شهرداری رینه به چشم می خورد و جوایز نیز در روز برگزاری این جشنواره توسط شهردار رینه به شرکت کنندگان اهدا شد.

حیدری اظهار‌کرد: در اقدامی عجیب در پایان این جشنواره از شخصی به نام ع –ح نیز بابت رفع موانع برگزاری این جشنواره تشکر شد.

بخشدار لاریجان افزود: برگزار کنندگان این جشنواره قطعاً مورد پیگیری قضایی قرار خواهند گرفت.

شهردار رینه: ابلاغی در خصوص ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای باز دریافت نکردم

محمد خسروی شهردار رینه گفت: هیچ ابلاغ یا نامه ای در خصوص ممنوعیت برگزاری مراسم در فضای باز به ما اعلام نشده است.

او ادامه داد: برخی از جوانان که اسب های سوارکاری داشتند این جشنواره را برگزار و تلفنی از من تقاضا کردند تا در مراسم شرکت کنم به همین علت حدود یک ساعت در مراسم حاضر شدم.

خسروی با تائید این که ۵ جایزه جشنواره اسب رینه را خودش به شرکت کنندگان اهدا کرد، اظهار‌کرد: هدایا از طرف برگزار کنندگان این جشنواره تهیه شده بود و شهرداری نقشی در تهیه این هدیه ها نداشت.

شهردار رینه گفت: با توجه به اینکه تبلغیات محیطی برگزاری جشنواره اسب در چندین نقطه شهر آمل نصب شده بود احساس کردم مجوز برگزاری این جشنواره از سوی ادارات مربوطه صادر شده است.

وی با بیان این که مسوولان برگزاری این جشنواره نیز اعلام کردند مجوز دارند، افزود: پذیرای این قضیه هستم که باتوجه به شیوع کرونا این جشنواره نباید در این مقطع زمانی برگزار می شد.

خسروی گفت: در دعوت نامه جشنواره اسب رینه اعلام شده بود این جشنواره با حضور یکی از نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود که این نیز یکی از دلایلی بود که احساس کردم این برنامه مجوز دارد.

برگزارکنندگان جشنواره اسب در آمل توبیخ شدند

ستاد مقابله با کرونای مازندران متصدیان برگزاری جشنواره اسب های ایرانی در بخش لاریجان شهرستان آمل را بخاطر بی توجهی به مصوبات این ستاد آن هم در شرایط قرمز کرونایی توبیخ کرد.

yjc.ir
irna.ir
  • 15
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر