یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۵۸ - ۲۱ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۰۴۱۲
جامعه

فیلم/ صحنه‌های وحشتناک از بزرگ ترین ترک فرونشست ایران در کاشان

این ترک که حالا در نزدیکی طاهرآباد است، پس از ۷۶ کیلومتر به نزدیکی شهر قم می‌رسد.

به نظر می‌رسد که بزرگترین ترک‌های فرونشست زمین در ایران در کاشان رخ داده است. این ترک که از نزدیکی طاهرآباد شروع می‌شود، پس از ۷۶ کیلومتر به نزدیکی شهر قم می‌رسد. این ترک عظیم که نشانه‌ای واضح از تخلیه آب‌های زیرزمینی است، درمسیر خود تاسیسات راه‌سازی و حتی احتمالا تاسیسات مربوط به برق و آب و گاز را هم به مخاطره می‌اندازد.

یک جاده در دست احداث کمربندی میان طاهرآباد و کاشان و چندین جاده خاکی روستایی که بیشتر محل تردد کشاورزان است درست از روی این ترک عبور می‌کنند. شواهد نشان می‌دهد که به صورت نه چندان آشکار، ترک روی جاده‌ها و کانال‌های آب تاثیر گذاشته است.

یکی از دلایل بروز چنین ترک بزرگی، برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی است. کشاورزی بزرگترین مسبب بروز چنین فرونشستی محسوب می‌شوند. با این‌حال کشاورزان منطقه طالبی و هندوانه که پرآب‌ بر ترین محصولات کشاورزی هستند را همچنان می‌کارند.

شهر کاشان در حال حاضر شرایط تنش آبی را پشت سر می‌گذارد و در صورتی که مدیریت بحران آب نباشد، کاشان و شهرهای کوچک اطرافش مشکلات زیادی را خواهند داشت. اما بدترین قسمت این ماجرا آنجاست که این فرونشست عظیم زیر شهر کاشان هم رخ داده باشد و کسی هنوز با خبر نباشد.

asriran.com
  • 12
  • 3
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر