یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۹:۰۵ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۱۲۰۰۲۵۶
جامعه

همه آنچه باید درباره سفرهای نوروز ۱۴۰۰ بدانید؛ تخلف‌های کرونایی فقط جریمه دارد یا ماشین هم متوقف می‌شود؟ در صورت تغییر رنگ ناگهانی شهرها چه باید کرد؟

پس از یکسال رکود در سفر به ویژه سفرهای نوروزی پلیس حالا دوباره مقررات تازه‌ای در خصوص سفرهای نوروز ۱۴۰۰ تعیین کرده‌ است.

رنگ‌بندی وضعیت کرونایی ایران مشخص شد. بیشترین رنگی که در نقشه می‌بینید، زرد است و این بدان معناست که سفر به اغلب شهرهای ایران و تردد در آن‌ها امکان‌پذیر است. هرچند این تردد هم شروطی دارد. اما همچنان خوزستان قرمز است و مردم آن شرایط قرنطینه را سپری می‌کنند و از سوی دیگری تعدادی از شهرها هم وضعیت نارنجی را تجربه می‌کنند.

پس از یک سال رکود در سفر به ویژه سفرهای نوروزی حالا پلیس دوباره مقررات تازه‌ای در خصوص سفرهای نوروز ۱۴۰۰ تعیین کرده‌است؛ مقرراتی که در چارچوب مصوبات ستاد مقابله با کرونا است.

آن طور که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گوید، احتمالا پس از سفرهای نورزی شاهد شرایط بحرانی در کشور خواهیم بود. احتمالا با افزایش تعداد مبتلایان مواجه می‌شویم. موضوعی که می‌تواند حتی یک شهر را از رنگ آبی و زرد خارج کند و به رنگ نارنجی و یا حتی قرمز تبدیل کند.

سال گذشته جاده‌های کشور پس از یک ازدحام ناگهانی در اوایل نوروز، خلوت شد. تمام کشور در قرنطینه کامل بودند و هیچ رفت‌ و آمدی نبود. امسال اما احتمالا در استان خوزستان وضعیت شبیه سال گذشته است و بقیه جاده‌ها مخصوصا جاده‌های منتهی به استان‌ها یا شهرهای آبی طبق روال قبل خواهد. شرایطی که حضور جدی پلیس و تمامی نیروهای امدادی را به همراه خواهد داشت.

عده‌ای از مسافران نورزی با وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس‌های بین شهری به سفر می‌روند. موضوعی که از نظر شیوع بیماری هم خطرناک بوده و لازم است همه در اتوبوس ماسک بزنند. اما آنچه که وضعیت این سفرها را خطرناک می‌کند، شیوه رانندگی است که پلیس برای این موضوع هم تمهیداتی در نظر گرفته‌است.

حالا که کمی وضعیت سفرهای نوروزی به روال قبل بازگشته، بهتر است مسافران وضعیت آب و هوا را هم در نظر بگیرند تا تغییرات ناگهانی آب و هوا غافلگیرشان نکند. اتفاقی که طی سال‌های گذشته بسیاری را در جاده‌ها متوقف کرد.

asriran.com
  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر