شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۰۴ - ۲۰ تير ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۳۰۰۶۳۱
جهان ورزش

ویدئو/آموزش حرفه ای تخته نرد

تخته نرد کهن‌ترین بازی دنیا است که در میان مردم خاورمیانه و مردمان اروپای شرقی بسیار رواج دارد. بازی تخته دو نفره، طرفین مهره‌های خود را بر اساس دو عددی که بر روی تاس نقش می‌بندد در جهت حرکت عقربه‌های ساعت یا خلاف آن حرکت می‌دهند و درآخر از صفحه بازی خارج می‌سازند؛ در پایان بازیکنی برنده خواهد بود که زودتر همه مهره‌های خود را از زمین بازی خارج نماید. کاوش‌های باستان‌شناسی در شهر سوخته نشان می‌دهد بازی تخته نرد در ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد در ایران وجود داشته است.

 

apara​t.‎​com
  • 283
  • 223
۵۰%
بیشتر بخوانید:

نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۱۵
جدیدترین
قدیمی ترین
همه جا همین آقاهه هست فیلمش!؟ یعنی یک فیلم دیگه نیست؟ این یارو هم با خودش درگیره. داره با خودش فقط بازی می کنه یادش رفته باید آموزش بده! تو کانال تلگرام گذاشتم هیشکی نفهمید چی داره آموزش میده و چی میگه!!!!
ببخشید یه سوال دیگه اگه همون اول بازی حریف یه تک او خونه ۵ من داده باشه و من سه و یک بیارم میتونم حریف رو بزنم و بعد خونه ام رو ببندم (با مهره های خونه ۶ و ۸)؟!
سلام ببخشید یه سوال شما گفتید نمیشه مره ای رو توی خونه زد و بعد با اون مهره فرار کرد میخوام ببینم میشه اگه من در حال خارج کردن مهره باشم و مثلا عدد دو و سهرو بیارم در حالی که چند مهره توی خونه دو دارم و چند مهره توی خونه پنج دارم و حریف یک مهره توی خونه ۳ داره میتونم به این شیوه بازی کنم که با مهره خونه ۵ دو رو بازی کنم و مهره حریف رو بکشم و بعد همون مهره که توی خونه سه هست رو از صفحه خارج کنم ؟!! و در ضمن اگه همین حالت رو داشتم ولی مهره ای توی خونه ۲ نداشتم چی یعنی میتونم دو بازی کنم و بکشم و بعد با بازی کردن سه همون مهره رو خارج کنم یا این که اگه کشتم نمیتونم مهره خارج کنم و مجبورم سه رو هم با مهره هایی که توی خونه پنج دارم بازی کنم ؟!
مشاهده کامنت های بیشتر