شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۵۰۰۳۸

کتاب های جامع برای کنکور انسانی

کتاب های جامع برای کنکور انسانی

کتاب‌های جامع کنکور، شامل خلاصه‌ای از تمامی دروس و مطالب موجود در تمامی پایه‌های تحصیلی هستند که بیشتر با هدف مرور مطالب برای دانش آموزان سال آخری یا داوطلبین کنکور طراحی می‌شوند. اما یک کتاب جامع عالی چه ویژگی‌هایی دارد و بهترین کتاب‌های جامع کنکور انسانی چه کتاب‌هایی هستند؟

یک کتاب جامع خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک کتاب جامع خوب و مناسب باید درسنامه‌هایی کامل به همراه تمامی نکات مهم هر مطلب را در خود جای داده باشد. همچنین این کتاب باید حاوی تست‌های طبقه بندی شده استاندارد، تست‌های ترکیبی و سوالات کنکور چند سال اخیر باشد و در رابطه با هر تست، پاسخ تشریحی کامل و جامع داشته باشد.

در رقابت بین کتاب‌های جامع و پایه برای کنکور انسانی، کدام یک برنده است؟

کتاب‌های پایه به طور مفصل به بررسی دروس هر پایه می‌پردازند و تعداد بسیار زیادی تست را در رابطه با هر مبحث در خود جای داده‌اند. با توجه به همین مسئله می‌توان نتیجه گیری کرد که اگر قصد دارید در یک درس استاد شوید، قطعا لازم از کتاب‌های پایه استفاده کنید. در مقابل، چنان چه تسلط کافی را در دروس پایه داشته باشید، برای مطالعه سریع‌تر و مرور بهتر دروس می‌توانید از کتاب‌های جامع استفاده کنید. بنابراین نمی‌توان گفت که کدام یک از کتاب‌های جامع یا پایه بهتر هستند و لازم است هر شخص با توجه به شرایط خود یکی از این دو کتاب را انتخاب کند.

البته در مطالعه دروسی مانند ریاضی و عربی که کسب درصد بالای آن‌ها در گرو پایه قوی است، بهتر است از کتاب‌های پایه استفاده کنید.

معروف‌ترین و برترین کتاب‌های جامع برای کنکور انسانی

آرایه‌های ادبی کنکور انسانی نشر دریافت، کتابی مهم و تعیین کننده برای داوطلبین کنکور انسانی

آرایه‌های ادبی یکی از مهم‌ترین مباحث ادبیات فارسی رشته انسانی است و تسلط بر آن می‌تواند برای داوطلبین این رشته در کنکور سراسری سرنوشت ساز و تعیین کننده باشد. اگر به دنبال یک کتاب جامع در حوزه آرایه‌های ادبی هستید، این کتاب هم درسنامه و هم تست‌های مبحث به مبحث را برای تمامی دانش آموزان مبتدی، متوسط و قوی پوشش می‌دهد.

ریاضی و آمار جامع برای کنکور انسانی از انتشارات معروف مهروماه

درس ریاضی و آمار یکی از دروس چالش برانگیز برای داوطلبین کنکور انسانی است که نویسنده در این کتاب سعی می‌کند با زبانی ساده به داوطلبین کمک کند تا پاسخ دهی بهتری در این درس داشته باشند. همچنین تست‌های طبقه بندی و جامع موجود در این کتاب، شما را برای سوالات احتمالی ریاضی و آمار کنکور سراسری آماده خواهد کرد.

با کتاب تاریخ جامع کنکور مهر و ماه تاریخ را از بر شو

نویسنده این ‌کتاب با زبانی شیرین و جذاب، مهم‌ترین نکات کتاب‌های تاریخ را در تمامی پایه‌ها به شما توضیح می‌دهد؛ به طوری که گویا حوادث تاریخی هم اکنون در مقابل شما در حال رخ دادن هستند. همچنین با طرح تست‌های درس به درس، شما را در هر مبحث ارزیابی خواهد کرد. در پایان می‌توانید با حل تست‌های جامع، معلومات کلی خود را در درس شیرین تاریخ بسنجید.

با کتاب تست فلسفه و منطق جامع خیلی سبز ویژه کنکور انسانی به راحتی فیلسوف شو

اگر می‌خواهید پیچیدگی و سختی درس فلسفه و منطق برای شما بسیار آسان شود، تست زنی با کتاب تست فلسفه و منطق جامع خیلی سبز ویژه کنکور انسانی کمک کننده خواهد بود. این کتاب شامل تست‌های جامع و تست‌های طبقه‌بندی شده است.

کتاب عربی انسانی جامع انتشارات مشاوران بهترین خودآموز عربی انسانی

در این کتاب، یک درسنامه کامل و جامع برای هر مبحث آورده شده است که با مطالعه آن بر مبحث مورد نظر مسلط خواهید شد؛ همچنین تنوع تست‌ها در این کتاب کمک آموزشی بسیار بالا بوده و شما را با انواع سوالات احتمالی که در آزمون سراسری مطرح خواهند شد آشنا می‌کند. البته بهتر است بدانید که این کتاب، تست‌های مربوط به آزمون‌های آزمایشی را پوشش نمی‌دهد.

کتاب میکرو جامعه شناسی کنکور گاج به همراه ویدیو آموزشی

استفاده از درسنامه‌ها، تست‌های تالیفی و آزمون‌های جامع در کنار ۳۰ ساعت فیلم آموزشی که در ابتدای این کتاب از طریق اسکن کیو آر کد تماشای آن برای دانش آموزان ممکن شده است، همه و همه مزایای تهیه این محصول هستند.

یادگیری تمامی نکات با کتاب زبان جامع مهر و ماه

در هر درسنامه کتاب زبان جامع مهر و ماه تعدادی تست تالیفی از آسان به سخت آورده شده است که پاسخ‌های هر کدام به صورت گزینه به گزینه در پایان تحلیل می‌شوند. این کتاب یکی از بهترین منابع برای یادگیری گرامر و همچنین جامع‌ترین منبع لغات زبان انگلیسی کنکور است شما را با بیشترین میزان متضادها و مترادف‌ها آشنا خواهد کرد. همچنین با مطالعه این کتاب شما مهارت حل سریع تست‌های ریدینگ را خواهید آموخت و یاد می‌گیرید که چگونه بدون ترجمه خط به خط متن، به سوالات پاسخ صحیح دهید.

یاد گیری آسان ارتباط بین ابیات با کتاب قرابت معنایی جامع نشر الگو

این کتاب اولین کتاب موضوعی قرابت معنایی است که با ۱۵۳ آزمون تستی نون شب در کنار درسنامه‌ها به افزایش توانایی شما در ارتباط دادن ابیات کمک می‌کند.

کتاب املا و لغت+ تاریخ ادبیات ویژه کنکور انسانی نشر دریافت

لغات مهم، تشابهات املایی و معنایی، ۱۰۰ بیت املایی خارج از کتاب و دسته‌بندی اصطلاحات مختلف از درسنامه‌های این کتاب بوده که در کنار آنها تعدادی تست بسیار کارآمد و مهم مطرح می‌شود.

کتاب میکرو طلایی بانک تست جامع دین و زندگی ویژه کنکور انسانی گاج

این کتاب شامل تست‌های جامع دین و زندگی کنکور است که درسنامه‌های آنها را در جلد ۱ مطالعه کرده‌اید. پاسخ تشریحی هر تست همراه با بررسی و تحلیل گزینه به گزینه در این کتاب آورده شده است.

کتاب میکرو طلایی درسنامه‌های دین و زندگی گاج

در این کتاب کلیه درسنامه‌های دروس دین و زندگی تمامی پایه‌ها با زبانی شیرین به صورت جامع و کامل آورده شده است.

کتاب چند کنکور انسانی خیلی سبز، بهترین کتاب برای مرور سریع و آسان

همان طور که از نام کتاب پیداست، کتاب چند کنکور انسانی خیلی سبز شامل سوالات کنکور چند سال اخیر است که در دو جلد چاپ و تالیف شده است. جلد اول شامل سوالات کنکورهای چندسال اخیر و جلد دوم شامل پاسخ‌های تشریحی است. امکان خرید این کتاب و خرید انواع کتاب خیلی سبز با تخفیف از طریق وب سایت های معتبری فروش کتاب‌های کنکور مانند پایتخت کتاب برای شما فراهم شده است.

جمع بندی

تنوع کتاب‌های کمک درسی موجود برای دانش آموزان کنکوری به حدی زیاد است که می‌تواند منجر به سر درگمی آن‌ها شود. اما نکته جالب توجه این است که تمامی دانش آموزان با یک نسخه به موفقیت نمی‌رسند و یک کتاب معروف نمی‌تواند به همه آن‌ها کمک کند تا به نتیجه مطلوب و دلخواه دست پیدا کنند. به منظور انتخاب آسان‌تر و بهتر شما عزیزان، در این مقاله تعدادی از کتاب‌های جامع کنکور انسانی را به اجمال معرفی کردیم و به مقایسه کتاب‌های پایه و کتاب‌های جامع پرداختیم.

امیدواریم پیش از انتخاب هر گونه منبع کمک درسی به خوبی تحقیق کرده و با مشاوران حوزه کنکور مشورت کنید تا با مهارت بیشتری در جنگ سرنوشت ساز پایانی حاضر شوید.

  • 20
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش