پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۱۴ - ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۱۰۰۰۲۹
حوادث

فیلم/ نوروز ۹۸ چگونه به کام روستاییان استان گلستان تلخ شد؟ از وضعیت ۱۰‌ها روستا در پشت سیل و رانش کوه خبری نیست

بارندگی شدید بی‌سابقه در استان گلستان به خصوص در شهرستان مینودشت منجر به رانش‌ کوه، تخریب جاده‌ها و مسدود شدن دسترسی به روستا‌ها شده‌است.

اخطارها در مورد بهسازی جاده‌های شرق استان گلستان، مورد بی‌توجهی قرار گرفت و علی‌رغم خرابی‌هایی که به وجود آمده بود، اقدامی صورت نگرفت. حالا یکی دو روز مانده به نوروز ۹۸ با آمدن باران سیل‌آسا، تا عمق خاک سست کوهستانی سست شده و رانش‌های بزرگی در اطراف شهرستان مینودشت رخ داده‌است. رانش‌هایی که نه تنها دسترسی به ۱۰‌ها روستا را قطع کرده که بخش‌هایی از جاده را هم از بین برده‌است.

شدت باران باعث شده تا برق همه روستاهای گرفتار در آنسوی جاده‌های مسدود شده قطع شود. همین موضوع منجر به قطع تلفن، موبایل و راه‌‌های ارتباطی شده و به همین علت تا چند ساعت قبل از انتشار این گزارش کسی از حال و روز اهالی روستاهای گرفتار خبر نداشته‌است.

رانش خاک سست از کوه به جاده، باعث شده تا چنین فضاهای باتلاقی به وجود آید. از سوی دیگر، طی چند روز گذشته، کسانی که به قصد گردشگری و یا کار به روستاهای مسدود شده رفته بودند هم گرفتار سیل و رانش شدند که پس از دو روز به زحمت خودشان را نجات دادند.

asriran.com
  • 16
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر