پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
۰۸:۴۸ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۱۳۱
حوادث

عروس: مادر و برادرم را از دست دادم؛ حال پدرم وخیم است/ تالار تنها یک کپسول آتش نشانی خراب داشت

ویدیویی دیده نشده از عروسی مرگبار در عراق/ مرگ ۲۲ عضو یک خانواده در فاجعه آتش سوزی

یک هفته پس از آتش‌سوزی در یک مراسم عروسی در عراق که بیش از ۱۰۰ کشته به دنبال داشت، ویدیوی تازه‌ای از جزییات این اتفاق ناگوار منتشر شده است.

مرگ ۲۲ عضو یک خانواده در فاجعه آتش سوزی عروسی

یک شهروند عراقی ۲۲ نفر از اعضای خانواده و بستگان خود را در آتش سوزی مرگبار در مراسم عروسی که هفته گذشته در شمال عراق رخ داد از دست داده است.

فواد سیلوا در حالی که تصاویر اعضای خانواده و بستگان خود را دست گرفته بود گفت: این خواهر من است. این پدر من است. این مادر من است. این یکی دیگر از خواهران من است.

سیلوا گفت عزیزانش که جان باختند در جریان آتش سوزی سه شنبه شب در تالار عروسی الهیثم خفه شدند.

برادر او بیترس سیلوا هم گفت: تصور کن، وقتی به خانه برمی گردی و می‌بینی پدرت دیگر آنجا نیست، مادرت دیگر آنجا نیست، خواهرت دیگر آنجا نیست، خواهر شوهرت دیگر آنجا نیست.

اداره بهداشت استان نینوا در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار جان باختگان فاجعه آتش سوزی تالار عروسی در شهر الحمدانیه به ۱۰۴ نفر افزایش یافته است. این اداره اضافه کرد: این تعداد جان باخته بصورت رسمی در پزشکی قانونی شهرستان موصل مرکز استان نینوا ثبت شده است. بر اساس اعلام اداره بهداشت نینوا ۴۱ جسد از شمار قربانیان تاکنون شناسایی نشده اند.

پیشتر منابع خبری (بامداد چهارشنبه هفته گذشته) گزارش داده بودند که در پی وقوع آتش‌سوزی در یک تالار جشن عروسی در شهرستان الحمدانیه استان نینوا واقع در شمال غرب عراق، ۱۰۰ نفر کشته و ۳۵۰ نفر زخمی دیگر شدند.

عروس: مادر و برادرم را از دست دادم؛ حال پدرم وخیم است/ تالار تنها یک کپسول آتش نشانی خراب داشت

عروس و داماد فاجعه آتش سوزی در تالار عروسی الهیثم در منطقه الحمدانیه در استان نینوای عراق، در اظهاراتی از وضعیت اسف بار خود پس از این حادثه دردناک گفتند.

ریوان داماد ۲۷ ساله و حنین عروس ۱۸ ساله این مراسم عروسی بودند که در اثر این رخداد دچار شوک و روحی روانی شده اند. آنها در جریان گفتگویی تاکید کردند که از لحاظ روحی و روانی اصلا وضعیت مناسبی ندارند و ترجیح می دهند پس از این رخداد دردناک از محل زندگی خود نقل مکان کنند!

حنین و ریوان عروس و داماد این مراسم که به صورت معجزه آسایی از این آتش سوزی جان سالم به در برده اند، در مجموع ۲۵ نفر از نزدیکان خود را در این حادثه از دست داده اند. در این بین وضعیت حنین (عروس) به مراتب بدتر است چون مادر و برادرش را در این فاجعه دردناک از دست داده و وضعیت پدرش نیز به دلیل سوختگی شدید، همچنان وخیم است.

ریوان (داماد) در این باره گفت: همسرم بسیار وضعیت بدی دارد و به دلیل شوک شدید قادر به صحبت کردن نیست.

وی افزود: ما تصمیم داریم از محل زندگی خود نقل مکان کنیم، چون هر زمان اتفاق خوبی برای ما رخ می دهد یک حادثه شوم، آرامش و خوشی ما را در هم شکسته و شرایط را فاجعه بار می کند.

وی افزود: درست است که ما هم اکنون در برابر شما حضور داریم اما از درون ویران شده ایم و وضعیت روحی و روانی بسیار بغرنجی پیدا کرده ایم.

ریوان تاکید کرد: این آتش سوزی در نتیجه آتش بازی آغاز شد و ما در عرض چند ثانیه دیدیم که تزیینات پلاستیکی و نایلونی آویزان شده از سقف، به گلوله هایی آتشین تبدیل شدند که به پایین و روی حضار در مراسم سقوط می کرد.

داماد این مراسم درباره شرایط نجات یافتن خودش و همسرش نیز گفت: پس از آتش سوزی، حاضران در مراسم به سمت درهای خروجی تالار هجوم بردند و من با وجود اینکه همسرم به دلیل پوشش ویژه ای که در مراسم عروسی داشت، قادر به دویدن نبود، دست وی را گرفتم و با خود به بیرون از تالار کشاندم، در این مسیر هم برخی از حضار در مراسم پاهای همسرم را لگد کردند!

وی با انتقاد از مدیران تالار عروسی الهیثم در منطقه الحمدانیه، افزود: پدرم قبل از این آتش بازی ها درباره احتمال گسترش و سرایت آن هشدار داده بود، اما مدیران تالار به این هشدارها توجهی نکردند.

ریوان افزود: در زمان گسترش آتش سوزی متوجه شدیم که در این تالار تنها یک کپسول آتش نشانی وجود دارد که آن کپسول هم خراب و غیر قابل استفاده بود!

  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر