پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۰۵ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۱۰۲۳۷
هنر و سینما

سینما در حال نابودی است؛ سینمای مستقل دیگر وجود ندارد

فیلم/ توضیحات الناز شاکردوست درباره اعتراض اخیرش در جشنواره فجر

انتخاب | الناز شاکردوست بازیگر فیلم سینمایی بی بدن به کارگردانی مرتضی علیزاده، که در جریان اکران این فیلم در پردیس کوروش، به جشنواره فیلم فجر و برگزار کنندگان آن اعتراض کرد در سخنانی گفت:  من هیچ حرفی را در جهت منافع فردی نزدم کما اینکه در این سالها با وسواسی که در انتخاب نقش‌هایم داشتم و با احترامی که به اعتماد مخاطب گذاشتم سعی کردم این موضوع را ثابت کنم.

وی افزود: موضوع من سینماست. سینما در حال نابودی است. سینمای مستقل دیگر وجود ندارد و فرهنگ و هنرمان در حال انحطاط و فراموشی است و با از بین رفتن فرهنگ و هنر، ایران از بین خواهد رفت.

شاکردوست در ادامه گفت: در دوره‌ای هستیم که دریافت محوز ساخت فیلم اجتماعی در گرو حضور اجباری در جشنواره فجر است. اولا این قانون را نمی فهمم اینکه قبل از دیدن فیلم یکسری تصمیمات فرامتنی و غیرتخصصی می‌گیرند را نمی فهمم.

این بازیگر سینما گفت: از یک طرف می‌گویند کار نکنیم. من نوعی همین سالی یک بار هم کار نمی کنم اما آیا سینما همین بازیگران‌اند؟قشر عظیمی رزق و روزی‌شان وابسته به سینماست. فکر می کنم باید تلاش کنیم همانطور که از حمله اعراب و تاراج مغول به سلامت گذر کردیم این بار هم به سلامت گذر کنیم و نگذاریم سینمایمان هم مثل خیلی چیزهای دیگر بمیرد.»

entekhab.ir
  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر