دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
۲۲:۴۶ - ۰۶ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۰۹۷
مجله خودرو

رکوردی که توسط مرسدس بنز Vision EQXX شکته شد؛ پیمایش ۱۲۰۲ کیلومتر با یک بار شارژ

مرسدس بنز Vision EQXX رکورد خودش را شکست و مسافت ۱۲۰۲ کیلومتر با یک بار شارژ سپری کرد.

چند هفته قبل بود که کانسپت فوق پیشرفته مرسدس بنز Vision EQXX توانست با یک بار شارژ مسافت ۱۰۰۷ کیلومتری بین دو شهر سیندلفینگن آلمان و کاسیس فرانسه را طی کند. حالا خبر میرسد این کانسپت موفق به شکستن رکورد خود شده و مسافت ۱۲۰۲ کیلومتری بین اشتوتگارت آلمان تا پیست سیلورستون انگلستان را بدون نیاز به شارژ پشت سر گذاشته است.

سفر دو روزه مرسدس بنز Vision EQXX تقریبا ۱۴ ساعت و ۳۰ دقیقه طول کشیده است. آنچه که اهمیت این رکورد را دو چندان می کند، تطابق کامل آن با شرایط واقعی بخاطر وجود ترافیک و استفاده از جاده های روزمره است. در کنار این، مرسدس بنز تأکید کرده بیش از ۸ ساعت از این سفر با کولر روشن طی شده و در فروشگاه مرسدس بنز در براکلی انگلستان توقف صورت گرفته است.

پس از رسیدن به پیست سیلور استون، نیک دی ورایز راننده مسابقات فرمول E، پشت فرمان نشسته و ۱۱ دور دیگر، با حداکثر سرعت ممکن یعنی ۸۷ مایل یا ۱۴۰ کیلومتر با این مفهومی برقي در پیست رانندگی کرده است.

در این سفر Vision EQXX در هر صد کیلومتر مسافت، ۸.۳ کیلووات ساعت مصرف کرده و میانگین سرعت آن ۸۳ کیلومتر در ساعت ثبت شده است. بد نیست بدانید در سفر قبلی به کاسیس فرانسه، این مفهومی رکورد مصرف ۸.۷ کیلووات ساعت در هر صد کیلومتر را ثبت کرده بود.

مقصد نهایی کانسپت مرسدس Vision EQXX جشنواره سرعت گودوود بود.

با وجود گذشت چند ماه از زمان رونمایی و رکوردگیری های مختلف، مرسدس بنز هنوز از پرداختن به مشخصات باتری Vision EQXX خودداری می کند. البته این شرکت تائید کرده که انرژی بخش کانسپت مذکور پک باتری با ظرفیت کم تر از ۱۰۰ کیلووات ساعت است. این پک ۵۰ درصد فضای کمتری اشغال کرده و ۳۰ درصد سبک تر از باتری به کار رفته در مرسدس EQS است.

پیشرانه مرسدس بنز Vision EQXX یک موتور برقی با ۲۴۱ اسب بخار قدرت است.

ناگفته نماند برای افزایش برد حرکتی، روی سقف مرسدس Vision EQXX پنل خورشیدی نصب شده است. این پنل انرژی تجهیزاتی مثل سیستم تهویه مطبوع و سیستم اینفوتینمنت را تامین می کند. در این مفهومی بر ایرودینامیک و وزن پایین تاکید شده، به همین جهت تنها ۱۷۵۵ کیلوگرم وزن دارد.

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر