دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
۰۰:۵۸ - ۱۶ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۲۷۴
مجله خودرو

دوچرخه‌ عجیبی که چرخ آن نصفه است! +فیلم

"سرگی گوردیف" یک فعال یوتیوب اهل اوکراین است که با ابتکاری جالب توجه، چرخ عقب یک دوچرخه را به دو نیم تقسیم کرده است و توانسته با مهندسی آن، یک دوچرخه عجیب ولی کاربردی بسازد.

به گزارش ایسنا به نقل از نیو اطلس، "سرگی گوردیف" با نام مستعار "The Q" در یوتیوب، دوچرخه ای را با چرخ عقبی که دو نیم شده ساخته است که بنظر میرسد چرخ عقب آن به جای چرخیدن، غلت می زند که کاملاً عجیب بنظر می رسد.

به نظر می رسد "گوردیف" از ساخت دوچرخه های عجیب و غریب لذت می برد، چرا‌که قبلا نیز دست به چنین کاری زده است و مثلا چرخ های یک دوچرخه را با تیغه های غول پیکر اره جایگزین کرده و روی دریاچه ای یخ زده می راند یا چرخ هایی از کفش ابداع کرده است.

اکنون آخرین تلاش او، تقسیم چرخ عقب یک دوچرخه به دو نیم است و یکی از نیمه ها را پشت دیگری قرار داده است، بگونه ای که حرکت دوچرخه مختل نشود و بدون مشکل به حرکت خود ادامه دهد.

وی رینگ چرخ عقب را با اره به دو نیم تقسیم کرده و به جای تیوپ از لوله PVC استفاده کرده است و در نهایت با تقسیم ترمز دیسکی و چرخ دنده های عقب، اولین "نیمه چرخ" را روی یک دوچرخه قرار داده است.

ولی از آنجا که مهمترین چیز این است که دو نیمه ی چرخ ها را کاملاً هماهنگ نگه دارید، باید کاملا اطمینان حاصل شود که همیشه هنگام بلند شدنِ چرخِ دیگر، آن یکی چرخ روی زمین قرار بگیرد تا خللی در حرکت دوچرخه به وجود نیاید و دوچرخه سوار زمین نخورد.

در نهایت،" گوردیف" با تعبیه یک زنجیر دوم که بین دو چرخ عقب حرکت می کند، به این هماهنگی دست یافت.

این دوچرخه که در ابتدا طراحی آن کاملاً پوچ یا غیرممکن به نظر میرسید، اکنون کاملاً کارآمد و قابل سوار شدن است و شما میتوانید فیلم آنرا در زیر مشاهده کنید.

  • 19
  • 5
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر