چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
۱۵:۳۲ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۰۰۹۷
مجله خودرو

حاشیه‌های تبلیغ جنجالی «ب‌ ام‌ و» به مناسبت بازنشستگی مدیر مرسدس بنز

چند روز پیش، دکتر دیتر زچه، مدیرعامل مرسدس بنز پس از ۱۳ سال حضور در بالاترین مقام اجرایی این کمپانی و ۴۳ سال فعالیت برای هولدینگ دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز) بازنشسته شد و ب ام و نیز به عنوان بزرگترین رقیب این شرکت، درست در همین روز دست به انتشار یک کلیپ تبلیغانی با عنوان THE LAST DAY زد که اتفاقا مراسم خداحافظی دیتر زچه را به تصویر می‌کشد.

در طول این کلیپ ۵۳ ثانیه‌ای، شاهد به تصویر کشیده شدن لحظاتی پر افتخار و احساسی از آخرین دقایق حضور یک مدیر افسانه‌ای در مرسدس بنز هستیم که و در پایان درست وقتی که دیتر زچه، با راننده شخصی خود خداحافظی می‌کند. ناگهان درب پارکینگ منزل او باز شد و مدیرعامل بازنشسته، با یک دستگاه ب ام و i۸ رودستر از کادر خارج می‌شود.

در نهایت نیز کلیپ تبلیغاتی با نوشتن مشخصات فنی i۸ جدید (به عنوان انتخاب واقعی مدیرعامل سابق مرسدس بنز) و نوشته شدن پیام تشکر برای سال‌ها رقابت پر شور، پایان می‌یابد.

اما آنچه برای مخاطبان و دوستداران برند مرسدس بنز مساله ساز شده بود، این است که آیا مدیرعامل سال‌های اخیر مرسدس، واقعا حاضر به همکاری با کمپانی رقیب برای ساخت یک کلیپ تبلیغاتی شده است یا پای یک بازیگر در میان است؟ گمانه زنی‌های مختلفی در این رابطه در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شد تا اینکه صفحه رسمی ب ام و در اینستاگرام در پاسخ به یکی از مخاطبان گفت که فرد حاضر در این کلیپ، دیترزچه است و به نوعی آب پاکی را بر روی طرفداران ستاره نقره‌ای ریخت.

اما ساعتی بعد، وبلاگ ب ام و با انتشار پستی به حضور یک بازیگر بسیار شبیه به دیتر زچه در این کلیپ اعتراف کرد و انتشار این تبلیغ را روشی جالب برای قدردانی از تلاش رقبا توصیف کرد.

اکانت مرسدس بنز نیز در طول ساعت‌های بعد از انتشار این تبلیغ، ضمن تشکر از از خلاقیت ب ام و گفته است که دیترزچه برخلاف آنچه ب ام و نشان داد، جدیدترین کراس اوور تمام برقی مرسدس بنز (مدل EQC) را برای دوران بازنشستگی خود برگزیده و از این رو به نوعی ادعای طنز آمیز ب ام و را تکذیب کرده است.

اما جالب است بدانید که رقابت نه چندان سالم مرسدس بنز و ب ام و در زمینه تبلیغات به این مورد محدود نمی‌شود و در سال‌های گذشته نیز شاهد انتشار تبلیغات متفاوت دیگری بوده ایم که منجر به بحث‌های فراوانی بین طرفداران این برند‌های خوشنام شده است.

digikala.com
  • 19
  • 7
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر