سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
۱۵:۴۷ - ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۱۱۷
دیجیتال

فیلم/ فناوری جدید «تکنو» برای تغییر رنگ قاب گوشی

یک شرکت حوزه فناوری به نام تکنو، از یک تکنولوژی نوآورانه برای تغییر رنگ قاب گوشی ها رونمایی کرد که در چند صدم ثانیه، رنگ گوشی را عوض می کند.

کمپاني تکنو با حضور در کنگره جهانی موبایل از فناوری خلاقانه جدید خودش به نام “Chameleon Coloring Technology” یا «رنگ آمیزی آفتاب پرست » که مربوط به ظاهر گوشی های هوشمند است، رونمایی کرد. وقتی این فناوری روی قاب پشتی یک گوشی به کار برود، می تواند طیف وسیعی از الگوهای رنگی را تنها با لمس یک دکمه به نمایش بگذارد.

فناوری تغییر رنگ قاب گوشی تکنو چگونه عمل می کند؟

فناوری رنگ آمیزی آفتاب پرست شرک Tecno یک فناوری مشنور کنترلی الکتریکی با طیف کامل است که از شبکه ای از مواد منشوری ساب میکرونی استفاده می کند و با ایجاد یک میدان الکتریکی، تغییر جهت می دهد. این ماده با کنترل دقیق جهت منشور می تواند بازتاب نور را در طول موج های مختلفی بشکند و طیف متنوعی از رنگها را به نمایش بگذارد.

برای این که موضوع شفاف تر شود، لازم به ذکر است که این یک نمایشگر نیست و هیچ نوری را تولید نمی کند. بلکه در عوض نور را از سطح خودش منعکس می کند و همین باعث به نمایش درآمدن رنگ های مختلف می شود. ترتیب و چینش این منشور ساب میکرونی را می تواند به صورت دستی و از طریق نرم افزار کنترل کرد. این به شما اجازه انتخاب دستی بین ۱۶۰۰ رنگ مختلف و یا تغییر رنگ خودکار بر مبنای وضعیت باتری، موسیقی در حال پخش یا نوتیفیکیشن دریافتی را می دهد. عمر مفید این منشور نیز بسیار بالاست و تا ۲ میلیون بار توانایی پخش رنگ دارد. این یعنی حتی باوجود روزی چندین بار تغییر رنگ هم کاملا بادوام است.

متریالی که در فناوری تغییر رنگ قاب گوشی تکنو استفاده شده، رنگها را در عرض ۰.۰۳ ثانیه تغییر می دهد. مصرف انرژی بسیار ناچیزی هم دارد. اگر روزی ۱۰۰ بار رنگ قاب پشتی موبایل تان را تغییر دهید، اندازه تماشای یک ویدیوی ۵ دقیقه ای شارژ گوشی شما را مصرف خواهد کرد.

ولی این نخستین تلاش کمپانی تکنو برای ارائه فناوری های تغییر رنگ نیست. سال گذشته نیز از یک گوشی به نام Techno Camon 19 Pro Mondrian Edition رونمایی کرده بود که از فناوری فوتوایزومر چند رنگی در قاب پشتی خودش استفاده میکرد و با تابش نور آفتاب، رنگ بدنه دستگاه عوض می شد.

  • 11
  • 2
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر