جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰
۱۸:۰۶ - ۲۷ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۴۱۰
دیجیتال

فیلم/ چگونه تبلت خود را رجیستری کنیم؟

دهقانی نیا اظهار‌کرد: تبلت هایی که قبلا شناسانده شده اند نیز در صورت استفاده از سیم کارت جدید مشمول رجیستری می شوند.

حمیدرضا دهقانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه به قاچاق کالا و ارز اظهار‌کرد: گام دوم طرح رجیستری مشمول موبایل واره هایی از قبیل ساعت هوشمند، P/E و بارکد اسکنر می شود. در مورد تبلت لنوو تا قبل از تاریخ ۲ مرداد و سایر تبلت ها تا قبل از ۹ مرداد ماه برای رجیستری اقدام کنند. در گام بعدی باید اطمینان حاصل کنند که تبلت به شبکه اپراتوری شناسانده شده باشد.

او در پاسخ به این که آیا کسانی که در گذشته با تبلت خود به شبکه شاد متصل شده بودند نیز شامل این طرح می شوند؟ گفت: امکان دارد این افراد از طریق وای فای (Wi-Fi) به شبکه اینترنت متصل شده باشند؛ بنابراین باید سیم کارت را داخل تبلت قرار داده، تماس برقرار کنند و دریافت و ارسال پیامک را نیز انجام دهند. بعد از دریافت و ارسال پیامک، میتوانند از طریق کد دستوری #۰۶#*، IMEI تبلت خود را مشاهده کنند. رقم های قبل از اعشار را روی کاغذ یادداشت کنند. این IMEI را با کد دستوری #۷۷۷۷* پیامک و محتوای آنرا یادداشت کنند.

او ادامه داد: همچنین میتوانند وارد سامانه همتا شوند و IMEI را برای سامانه همتا ارسال کنند. سامانه همتا بلافاصله به این افراد پیامکی را ارسال می کند مبنی بر این که "تبلت شما در دوره رویت مشاهده شده و اقدام مقتضی صورت می پذیرد". بعداز آن نیز یک پیامک مبنی بر این دریافت می کنند که این دستگاه قانونی است و امکان دریافت ضمانت از بابت سیم کارت را شامل خواهد شد.

او در ادامه گفت: تبلت هایی که قبلا به سامانه شناسانده شده باشند نیز باید برای شماره جدید این اقدامات را انجام دهند. مردم قبل از خرید تبلت باید به تائید اصالت کالا اقدام کنند و محتوای پیامک دریافتی را با مدل و نشان تجاری تبلت تطبیق دهند. بعد از تطبیق نیز برای تبلت لنوو بعد از ۲ مرداد و سایر تبلت ها بعد از ۹ مرداد اقدام به خرید کنند.

yjc.ir
  • 20
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر