۱۵:۴۳ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۰۳۶۵
فوتبال ایران

فیلم/ صحبت‌های گرشاسبی در حواشی، قراردادها و دستمزدها در باشگاه پرسپولیس + ابهامات قرارداد برانکو

حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس، در برنامه صبحگاهی سلام صبح بخیر حضور یافت و در خصوص موضوعات مختلف به اظهار نظر پرداخت و پاسخگوی سوالات مجری برنامه شد.

هنر ما این بود تیم به حاشیه نرود

وی درباره ماجرای برانکو و عدم پرداخت دستمزد او توسط گرشاسبی، توضیح داد: اخلاق من اینطور است که وقتی باری از روی دوشم برداشته می شود و از جایی می روم به عقب نگاه نمی کنم. تیم پرسپولیس به آرامش نیاز دارد. در آن مقطع بزرگترین انرژی که می گذاشتیم و هنر ما این بود که تیم به حاشیه نرود. همه چیز آن موقع در خانواده حل می شد و کسی از قرارداد کسی دیگر خبر نداشت. بنابراین قضاوت عادلانه نیست.

گرشاسبی افزود: تیم باید گروهی عمل کنند و باید هماهنگی اعصاب و عضله وجود باشد. عزیزان مسائلی را مطرح کردند که بسیاری از هواداران می خواستند به آنها پاسخ داده شود. اشکال این عزیزان این است که نمی روند پرداخت ها و قراردادها را از امور مالی دریافت و بعد قضاوت کنند.

وی در پاسخ به اینکه عرب مدیر مالی خود شما بوده، تاکید کرد: بله ایشان می گوید من اصلا در جریان این مصاحبه ها نبوده و نیستم. من به آقای نبی گفتم ما دوست قدیمی هستیم و این مسائلی که مطرح کردی صحت دارد.

۳۴ درصد حقوق برانکو را دادیم!

مدیرعامل سابق پرسپولیس یادآور شد: تا زمانی که ما بودیم یعنی ۲۵ آذر، ۳۴ درصد قرارداد نیم فصل برانکو پرداخت شده بود. یک تیمی آمده و تمام عناوین و جام ها را درو کرده باید توی سر و گوش اینها بزنیم؟ تیمی که دست و پا شکسته و کتف در رفته و محرومیت خود را به فینال آسیا رسانده و سه میلیون دلار پاداش آسیایی گرفته توی سرشان بزنیم و مطرح کنیم حقشان نیست؟ ما این همه عنوان در پرسپولیس آوردیم.

وی در پاسخ به اینکه چطور برانکو اینقدر راحت از پرسپولیس جدا شد، گفت: ایشان اعلام کردند اگر پول مرا ندهید می روم. این قانون بین المللی است که اگر پول پرداخت نشود می توانند فسخ قرارداد کنند. اینکه در فدراسیون کشور خودمان مشکل را حل کنیم حسن است. برانکو مکتوب اعلام کرد مطالبات مرا بدهید اما چرا پرداخت نشد؟

به ۴۰ نفر پاداش آسیایی دادیم

گرشاسبی با بیان اینکه پرسپولیس را دوست دارم و نمی خواهم به حاشیه برود، تصریح کرد: من پاسخ خیلی از حواشی این تیم را باید توی دلم بریزم و دم نزنم تا بچه ها آسیب نبینند. من حتی با برانکو جلسه گذاشتم و به او گفتم دو میلیون دلار پاداش آسیایی که دارد می آید، ۳۱ میلیارد اسپانسر می دهد و ۷۰۰ هزار دلار هم سهم ملی پوشان هست که از فیفا می آید. او هم می گفت می دانم و مشکلی ندارم. او انسان بی نظیر و اخلاق مداری بود. یک بار کسی دید او بدقلقی کند؟ تیم می خواست به ژاپن برود و ما مشکل مالی داشتیم، به او گفتیم تیم مشکل مالی دارد، ایرادی ندارد از پرداختی شما کم کنیم؟ گفت خیر.

وی تاکید کرد: با عناوین ویژه ای که به دست می آید، پاداش ویژه ای سوای اسپانسر تعلق می گیرد که در دنیا مرسوم است. ۱۲ بازیکن کلیدی و برانکو و دستیارانش قرارداد تمام شده بود و یک پنجره انتقالی مان هنوز بسته بود. خودتان قضاوت کنید گرشاسبی باید چه کند. ۷ بازیکن را به سختی نگه داشتیم که از شرایط ناراضی بودند. ما هم صحبت کردیم و گفتند اگر پاداشی می آید بخش عمده آن مربوط به تیم است. پاداش آسیایی به ۴۰ نفر از عوامل تیم از ماساژور تا ... تقسیم شد. اگر این بحث های انگیزشی نبود، این همه سال مقام نیاوردیم و باز هم نمی آوردیم اما همه چیز در تیم با نشاط همراه است و این نشاطی را که ایجاد می شود می توان قیمت گذاشت؟

بند پیشنهاد خارجی؟ گفتم عیبی ندارد!

مدیرعامل سابق پرسپولیس درباره بیرانوند گفت: آقای نبی در برنامه شما از ۵ بازیکن اسم آوردند در حالی که فقط بیرانوند در قراردادش بندی وجود دارد و بقیه بندی ندارند. حرفهای او خیلی عجیب بود و همه گفتند گرشاسبی خائن است و او را بگیریم! فقط بیرانوند در صورت پیشنهاد خارجی با پرداخت ۷۰۰ هزار دلار با رضایت باشگاه می تواند برود. برانکو هم قبلا اعلام کرده بود هر بازیکنی پیشنهاد خارجی داشت بگذاریم برود و جلوی پیشرفت او را نگیریم. من هم مجبور شده بودم این بند را در قرارداد بیرانوند بگذارم و او حاضر نشده بود بدون این بند قرارداد ببندد.

انصاری از السد پیشنهاد داشت!

وی تصریح کرد: محمد انصاری بدون پرداخت یک ریال هر زمانی خواست می تواند جدا شود؟ او بازیکن است و قراردادش تمام شده بود. انصاری پیشنهاد داشت و باشگاه السد قطر به این بازیکن در دو فصل ۱۶ میلیارد پول می داد و دنبال او بودند اما او گفت به عشق پرسپولیس من می مانم اما تو رو به خدا اگر آفری بود من سال بعد بروم؟ گفتم عیبی ندارد. چکار می کردم؟ چاقو زیر گلوی او می گذاشتم؟ ما با این شرایط توانستیم جام را ببریم.

گرشاسبی ادامه داد: علیپور اصلا بند جدایی نداشته است. رفتن آنها درصد دارد و به راحتی نمی توانند بروند و پولی برای شان نمی ماند. طارمی که رفت ۶۰۰ هزار دلار گیر باشگاه آمد با توجه به اینکه ۲۵ روز مانده بود قراردادش تمام شود.

با بازنشستگی بار از روی دوشم برداشته شد

مدیرعامل سابق پرسپولیس درباره اینکه آیا سمت تازه ای گرفته، توضیح داد: چند وقت پیش آقای تاج با من صحبت کرد و از کمیته ای برای بررسی اسناد باشگاه ها نام برد من هم عذرخواهی کردم اما دیروز این خبر رسانه ای شد. خدا را گواه می گیرم که با رفتن از پرسپولیس باری از روی دوشم برداشته شد.

وی در پایان گفت: ظلمی به ورزش قهرمانی شد که گرشاسبی را از آن منفک می کنم. اما به برخی رییس فدراسیون ها و ورزشی ها ظلم شد. من هم دوست داشتم بازنشسته شوم و باری از روی دوشم برداشته شد.

var​zesh3.‎​com
  • 9
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید