شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۰۱ - ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۱۹۰
فوتبال جهان

گزارش بازی لیورپول و آرسنال ۱۴۰۲/۰۱/۲۰

فیلم/ خلاصه دیدار لیورپول ۲-۲ آرسنال (هفته سی ام لیگ برتر انگلیس)

در مهم‌ترین و جذاب‌ترین دیدار هفته سی‌ام لیگ برتر انگلیس، لیورپول در ورزشگاه آنفیلد مقابل آرسنال به تساوی ۲-۲ رسید.

گزارش بازی لیورپول و آرسنال ۱۴۰۲/۰۱/۲۰

لیورپول امشب در خانه اش آنفیلد در یک بازی حساس میزبان آرسنال بود. لیورپول که برای نزدیک شدن به رتبه های اول تا چهارم جدول به دنبال کسب پیروزی مقابل صدرنشین لیگ بود با دریافت دو گل از مارتینلی و ژسوس عقب افتاد و در نیمه اول یکی از گلهای خورده را توسط محمد صلاح جبران کرد. درحالیکه صلاح در شروع نیمه دوم یک پنالتی را از دست داد فیرمینو در واپسین دقایق گل دوم تیمش را به ثمر رساند تا این بازی با تساوی ۲- ۲ به پایان برسد.

شاگردان آرتتا بازی را به بهترین شکل ممکن آغاز کردند و درحالی که تنها ۸ دقیقه از شروع مسابقه می گذشت، توسط وینگر برزیلی شان، گابریل مارتینلی، به گل رسیدند. بوکایو ساکا که به ترکیب اصلی توپچی ها بازگشته به خط دفاعی لیورپول زد و سعی کرد با مارتین اودگارد یک- دو کند. توپ برگشتی بعد از برخورد به فن دایک در مقابل مارتینلی قرار گرفت تا او با ضربه ای دقیق دروازه آلیسون را باز کند و تیمش را در خانه حریف جلو بیندازد.

در دقیقه بیست فابینیو یک پاس عالی از بالای سر مدافعان لیورپول برای رابرتسون ارسال کرد. مدافع لیورپول تیر دوم را نشانه گرفت اما ضربه او بی دقت بود و از کنار دروازه رمزدیل بیرون رفت تا موقعیتی عالی برای شاگردان کلوپ از دست برود.

درحالی که حدود ۲۰ دقیقه از گلزنی وینگر برزیلی آرسنال می گذشت، او این بار در نقش پاسور ظاهر شد تا یکی از بهترین بازیکنان تیم فوتبال آرسنال تا اینجای مسابقه باشد. در دقیقه ۲۸ ژاکا از نیمه زمین آرسنال توپ را تصاحب کرد و با پاسی از بالای الکساندر- آرنولد که در این صحنه کاملا سردرگم و دستپاچه به نظر می رسید و جاگیری اشتباهی داشت، مارتینلی را در سمت چپ صاحب توپ کرد. وینگر برزیلی یک سانتر کات دار تماشایی به درون محوطه جریمه لیورپول فرستاد و گابریل ژسوس با جاگیری عالی در میان مدافعان لیورپول با ضربه سری دیدنی توپ را به زمین کوبید تا مهارش برای آلیسون سخت تر شود. توپ در گوشه سمت چپ دروازه لیورپول آرام گرفت تا بدترین نتیجه در نیم ساعت اول مسابقه برای شاگردان کلوپ رقم بخورد.

در دقیقه ۳۴ هندرسون پاس عمقی خوبی برای محمد صلاح ارسال کرد و مهاجم لیورپول از سمت راست به سمت دروازه رمزدیل پیش روی کرد. اما ضربه ضعیف او با اختلاف از کنار دروازه آرسنال بیرون رفت.

در دقیقه ۴۲ و در حالی که زمان اندکی تا پایان نیمه اول باقی مانده بود لیورپولی ها از سمت چپ روی یک کار تیمی تماشایی توپ را به ژوتا رساندند. پاس خوب او در دهانه دروازه با یک ضربه بیرون پا از طرف هندرسون به تیر دوم رفت تا صلاح با هوشیاری در زمان زمان مناسب و در مکان مناسب دروازه آرسنال را باز کند تا لیورپولی ها نیمه اول را با حداقل اختلاف نسبت به حریف شان به پایان ببرند. نیمه اول با برتری ۲- ۱ آرسنال به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم و درحالیکه هفت دقیقه از آغاز این نیمه گذشته بود لیورپول صاحب یک ضربه کرنر شد. کرنر ارسالی لیورپولی ها محوطه جریمه آرسنال را به هم ریخت و درحالیکه مدافعان توپچی دستپاچه شده بودند هولدینگ با بی احتیاطی ژوتا را گرفت و نقش زمین کرد. با وجود اعتراض شدید بازیکنان آرسنال داور نقطه پنالتی را نشان داد. محمد صلاح پشت توپ ایستاد تا شانس خود را برای دو گله شدن در این بازی امتحان کند. ولی مهاجم مصری که می خواست گوشه سمت چپ پایین دروازه رمزدیل را باز کند ضربه اش را با بی دقتی از کنار دروازه بیرون فرستاد تا لیورپول (Liverpool F.C) نتواند کار را به تساوی بکشاند.

پنج دقیقه بعد صلاح سعی کرد ناکامی اش در به گل تبدیل کردن آن پنالتی را جبران کند. او سانتر ارسالی از جناح چپ را به خوبی کنترل کرد و با پای چپ ضربه ای به سمت دروازه آرسنال شلیک کرد که رمزدیل هوشیار بود و توپ او را مهار کرد تا صلاح بار دیگر در به تساوی کشیدن بازی ناکام باشد.

در دقیقه ۷۴ مارتین اودگارد از جناح چپ و در نزدیکی خط میانه زمین توپ را تصاحب کرد و با سرعت بالا به سمت دروازه لیورپول پیش روی کرد. پاس بیرون پای او به دهانه دروازه لیورپول می رفت به ساکا برسد و در این صورت دروازه لیورپول به احتمال زیاد باز می شد اما رابرتسون با تکلی بلند و تماشایی توپ را دفع کرد و آلیسون با خوابیدن روی زمین توپ را جمع کرد تا آرسنال به گل سوم خود در این بازی نرسد.

نونیز که در دقیقه ۶۰ به جای دیوگو ژوتا وارد زمین شده بود در دقیقه ۸۱ بهترین موقعیت را برای گلزنی و بازگردندان لیورپول به بازی به دست آورد. صلاح با یک پاس عمقی تماشایی توپ را در اختیار این ستاره اروگوئه ای قرار داد و نونیز با رمزدیل، دروزه بان آرسنال، تک به تک شد. اما رمزدیل روی زمین خوابید و ضربه نونیز را دفع کرد تا یکی از بهترین فرصت های تیم کلوپ در دقایق پایانی از دست برود.

اما درحالیکه سه دقیقه به وقتهای قانونی باقی مانده بود لیورپول سرانجام به گل تساوی رسید. الکساندر- آرنولد در جناح راست به توپ رسید و با حرکتی عالی توپ را از بین پاهای زینچنکو عبور داد. آرنولد سپس یک سانتر عالی به تیر دوم آرسنال ارسال کرد و فیرمینو با ضربه سر توپ را به سمت دروازه فرستاد. رمزدیل به سمت توپ شیرجه رفت ولی هر چه تلاش کرد نتوانست آن را متوقف کند تا لیورپول به بازی برگردد و کار را بالاخره به تساوی بکشاند.

بازی در نهایت با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. آرسنال با این تساوی ۷۳ امتیازی شد. آنها حالا با یک بازی بیشتر از منچسترسیتی با این تیم ۶ امتیاز اختلاف دارند و سیتی در صورت پیروزی در بازی بعدی اش میتواند به فاصله ۳ امتیازی آرسنال برسد. شاگردان کلوپ با کشاندن بازی به تساوی بهترین هدیه را به پپ گواردیولا و تیمش دادند.

varzesh3.com
  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر