سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۸:۵۸ - ۰۲ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۰۲۰
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و تاتنهام ۱۴۰۲/۰۷/۰۲

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۲-۲ تاتنهام (هفته ششم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال و تاتنهام در دیداری تماشایی در ورزشگاه امارات به تساوی ۲-۲ رضایت دادند. توپچی‌ها دو بار پیش افتادند ولی هر بار سون بازی را مساوی کرد.

گزارش بازی آرسنال و تاتنهام ۱۴۰۲/۰۷/۰۲

از ساعت ۱۶.۳۰ در ورزشگاه امارات تیم های آرسنال و تاتنهام در دربی شمال لندن به مصاف هم رفتند. تیم فوتبال تاتنهام پیش از این بازی با ۱۳ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به لیورپول و آرسنال در رده دوم بود. این بازی از هر نظر حساسیت های خاص خود را داشت و طوفانی هم شروع شد.

در دقیقه سوم بازي سون موفق شد تاتنهام را پیش بیندازد ولی پرچم کمک داور خیلی زود بالا رفت تا گل به درستی مردود اعلام شود.

اولین موقعیت جدّي میزبان در دقیقه ۱۴ حاصل شد. ارسال عالی ساکا از راست به ژسوس در تیر دوم رسید ولی ضربه ستاره برزیلی را ویکاریو به زیبایی برگشت داد.

سه دقیقه بعد نوبت به انکتیا رسید اما شوت او را نیز ویکاریو مهار کرد تا آرسنال نتواند پیش بیفتد. تاتنهام در دقیقه ۱۸ خطرناک ظاهر شد. ارسال از راست پدرو پورو درون محوطه جریمه آرسنال با دخالت به موقع وایت رو به رو شد تا توپ به سون نرسد.

توپچی ها در دقیقه ۲۶ به گل رسیدند. این گل اما توسط خود تاتنهامی ها و به اشتباه به ثمر رسید. اودگارد توپ را در سمت راست محوطه جریمه تاتنهام به ساکا رساند. ستاره آرسنال سپس با پای چپ توپ را به درون محوطه جریمه ارسال کرد ولی کوتی رومرو که قصد داشت مانع رسیدن توپ به مهاجمان آرسنال شود، به اشتباه آن را وارد دروازه خودی کرد.

در دقیقه ۳۱ توپچی ها چیزی تا زدن گل دوم فاصله نداشتند اما ژسوس که با اشتباه مدیسون توپ ربایی کرده بود، در مصاف تک به تک نتوانست ویکاریو را مغلوب کند.

۶ دقیقه بعد تاتنهام تا یک قدمی گل پیش رفت اما مهار استثنایی رایا مانع شد. ضربه جانسون از درون محوطه جریمه با واکنش به موقع گلر اسپانیایی راهی به دروزاه پیدا نکرد.

سرانجام تاتنهام در دقیقه ۴۲ به گل تساوی رسید. درحالیکه تاتنهامی ها روی دروازه آرسنال هجوم می آوردند ضربه سر رو به عقب جانسون در درون محوطه جریمه توپ را در سمت چپ به مدیسون رساند. این ستاره جدید تاتنهام با یک حرکت تماشایی بوکایو ساکا را محو کرده و با ورود به محوطه جریمه پاس به عقبی ارسال کرد تا سون هیونگ مین درحالیکه بین دو مدافع آرسنال حضور داشت با ضربه ای هوشمندانه توپ را به جهت مخالف فرستاده و دروازه آرسنال را باز کند.

نیمه نخست با تساوی ۱- ۱ به اتمام رسید.

تیم فوتبال آرسنال که نیم دوم را هجومی شروع کرده بود، در دقیقه ۵۳ به گل رسید.

در دقیقه ۵۲ بازی برخورد توپ به دست رومرو در دهانه دروازه منجر به اعلام پنالتی (Penalty kick) برای آرسنال و ثبت گل دوم برای این تیم شد.

داور با دخالت VAR برای بازبینی صحنه به کنار زمین رفت و پنالتی را تایید کرد. ساکا پشت توپ قرار گرفت و آن را به وسط دروازه فرستاد تا آرسنال ۲-۱ پیش بیفتد.

این گل تنها دو دقیقه دوام داشت و سون بار دیگر کار را به تساوی کشاند. اشتباه جورجینیو در میانه زمین باعث شد مدیسون توپ را از او بگیرد و با پاس خوب خود سون را در موقعیت تک به تک با رایا قرار دهد. یک بغل پای دقیق از ستاره کره ای کافی بود تا تاتنهام خیلی زود بازی را مساوی کند.

سون پس از جان هندری در سال ۱۹۹۳ اولین بازیکن تاتنهام است که در زمین آرسنال و در یک بازی لیگ برتر دبل می کند.

بازی بعداز این گل از تب و تاب افتاد و بیشتر در میانه های میدان دنبال شد. حتی تاتنهام به نظر میرسید تسلط بیشتری بر بازی دارد و انگیزه اش برای پیروزی بیشتر است.

در ۱۰ دقیقه پایانی بازی آرسنال روند بازی با تغییر داد و از چپ و راست روی دروازه تاتنهام توپ ریخت. یکی دو شوت خطرناک از نلسون و کای هاورتز هم با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۹۲ بازی شوت ساکا از بیرون محوطه جریمه را ویکاریو با کف دست راهی کرنر کرد. در این دقایق توپچی ها چپ و راست کرنر می زدند.

در دقیقه ۱۰۰ بازي تاتنهام بهترین بخت را برای زدن گل سوم داشت ولی ضربه ریچارلیسون با برخورد به پای مدافع راهی کرنر شد. کرنر ارسالی هم نتیجه نداشت و دربی شمال لندن با تساوی ۲-۲ تمام شد.

varzesh3.com
  • 16
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر