سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
۲۱:۵۵ - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۰۹۳
فوتبال جهان

گزارش بازی بایرن مونیخ و دورتمند ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار بایرن مونیخ ۴-۲ دورتموند (هفته بیست و ششم بوندسلیگا)

در اولین دیداری که توماس توخل روی نیمکت بایرن‌مونیخ حضور داشت، این تیم موفق شد تیم سابق سرمربی جدیدش دورتموند را با نتیجه ۴-۲ درهم بکوبد.

گزارش بازی بایرن مونیخ و دورتمند ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

در شبی که توماس توخل برای اولین بار روی نیمکت بایرن نشست، این تیم موفق شد مقابل دورتموند به یک پیروزی پرگل برسد و بار دیگر به صدر جدول بوندس لیگا صعود کند.

دو تیم بازي را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۷ بود که روی ارسال ماریوس وولف، این مارکو رویس بود که صاحب موقعیت شد ولی حضور به موقع ماتیس دلیخت، دروازه بایرن را نجات داد.

حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه ۱۳، این بایرنی ها بودند که روی یک غافلگیری به گل رسیدند. پاس در عمق دایو اوپامکانو برای لروی سانه، با اشتباه گریگور کوبل، دروازه دورتموند همراه شد و توپ مستقیما وارد دروازه شد تا بایرن ۱-۰ پیش بیفتد.

بعد از این گل بایرنی ها کاملاً ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه ۱۸ به گل دوم رسیدند. روی یک ضربه کرنر بود که دلیخت با ضربه سر توپ را روی تیر دوم برای توماس مولر فرستاد و این مهاجم باتجربه هم با یک ضربه ساده کار را تمام کرد.

فشار حملات بایرن بعداز این گل ادامه داشت و این تیم در دقیقه ۲۳ به گل سوم رسید. این بار لروی سانه بود که بعد از یک حرکت عرضی، با شوت محکم دروازه تیم فوتبال دورتموند را هدف قرار داد اما کوبل توانست توپ را دفع کرد ولی توپ برگشتی مقابل مولر قرار گرفت و او موفق شد با یک ضربه بغل پا، گل دوم خود و گل سوم تیمش را به ثمر برساند.

بعد از این گل دورتموندی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند. در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این بازیکنان بایرن بودند که بر بازی مسلط شدند اما در این نیمه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با همان سه گل به پایان رسید.

نیمه دوم را دورتموندی ها با دو تعویض آغاز کردند اما این بایرن بود که در دقیقه ۵۰ بار دیگر به گل رسید. این بار هم سانه در نقش گلساز ظاهر شد و پاس عالی او بعد از عبور از توماس مولر در مقابل دروازه به کینگزلی کومان رسید و او هم با یک شوت محکم کار را تمام کرد.

برتری بایرنی ها ادامه داشت و در دقیقه ۵۹، اریک ماکسیم چوپو موتینگ با یک ضربه آکروباتیک تماشایی دروازه دورتموند را باز کرد اما داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت.

چهار دقیقه بعد، روی پاس مولر، بار دیگر چوپو موتینگ صاحب موقعیت شد ولی این کوبل مغلوب نشد و دروازه دورتموند بسته ماند.

هرچه به دقایق پاياني نزدیک می شدیم، فشار حملات بازیکنان دورتموند بیشتر می شد و در دقیقه ۷۱ این تیم صاحب یک پنالتی (Penalty kick) شد. خطای سرژ گنابری روی جود بلینگام درون محوطه جریمه بایرن باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. امره جان پشت ضربه قرار گرفت و علی رغم تشخیص درست یان زومر، توانست دروازه بایرن را باز کند.

بعد از این گل بایرنی ها بار دیگر پیش کشیدند و بعد از چند موقعیت خوب، در دقیقه ۸۵ به گل رسیدند اما داور این گل گنابری را هم به دلیل آفساید نپذیرفت.

حملات دو تیم در واپسین دقایق بازی هم ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۹۰ بود که دورتموند به گل دوم رسید. دونیل مالن که روی همکاری با رافائل گریرو صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه زومر فرستاد.

بازیکنان دورتموند در تلاش بودند تا در دقایق تلف شده به گل های بعدی برسند اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت بازی با همان نتیجه ۴-۲ به سود بایرن به پایان رسید.

varzesh3.com
  • 13
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر