صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
کافه اسپرت > باشگاه بایرن مونیخ

باشگاه بایرن مونیخ

باشگاه بایرن مونیخ

باشگاه فوتبال بایرن مونیخ باشگاه فوتبال آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد. بایرن مونیخ به عنوان موفق‌ترین باشگاه فوتبال در آلمان شناخته‌شده و یکی از ریشه‌دارترین باشگاه‌های فوتبال در این کشور است که موفق به کسب ۲۷ قهرمانی بوندس‌لیگا و ۱۸ قهرمانی در جام حذفی آلمان شده‌است اما در جهان این باشگاه در رتبه سوم قرار دارد. بایرن در سال ۱۹۰۰ میلادی توسط ۱۱ فوتبالیست و در راس آن فرانتس جان تأسیس شد. اگرچه بایرن برای اولین بار در سال ۱۹۳۲ قهرمان آلمان شد، در اولین دوره بوندس‌لیگا که در سال ۱۹۶۳ آغاز شد بایرن برای مسابقات انتخاب نشد. بهترین دوران تاریخ باشگاه به اواسط دهه ۷۰ میلادی بر می‌گردد که بایرن تحت کاپیتانی فرانتس بکن‌باوئر موفق به ۳ قهرمانی پشت سر هم (۱۹۷۶–۱۹۷۴) در لیگ قهرمانان اروپا شد.

 

تاکنون بایرن ۱۰ بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته که ۵ بار در آن قهرمان شده‌است. آخرین قهرمانی باشگاه در سال ۲۰۱۳ است که با فتح سه‌گانه همراه شد. بایرن همچنین موفق به کسب پنج‌گانه با سرمربی گری یوپ هانکس شده‌است.[۲] بایرن همچنین موفق به یک قهرمانی در لیگ اروپا و دو قهرمانی در جام برندگان جام اروپا و سه قهرمانی درجام باشگاه‌های جهان شده‌است که آن‌ها را تبدیل به یکی از قدرتمندترین و پرافتخارترین تیم‌های اروپایی کرده‌است.

 

این تیم با ۲۶ قهرمانی در لیگ و ۱۸ قهرمانی در جام حذفی موفق‌ترین تیم فوتبال آلمان می‌باشد.رقبای سنتی باشگاه عبارت‌اند از: مونیخ ۱۸۶۰، نورنبرگ و بروسیا دورتموند در بوندس‌لیگا و رئال مادرید، آ.ث. میلان و منچستر یونایتد[۶] در اروپا. این رقابت‌ها در پی بردها و باخت‌های متوالی این تیم‌ها با بایرن مونیخ صورت گرفته‌اند. بایرن هم‌چنین با تیم یوونتوس تورین رابطه‌ی بسیار خوبی طی سال‌های گذشته داشته‌است.از آغاز سال ۲۰۰۵ بایرن بازی‌های خانگی خود را در ورزشگاه آلیانتس آرنا انجام می‌دهد. قبل از این تاریخ بایرن به مدت ۳۳ سال در ورزشگاه المپیک مونیخ بازی می‌کرد. بایرن از لحاظ قدرت مالی قدرتمندترین باشگاه آلمان و سومین باشگاه ثروتمند اروپا بعد از منچستر یونایتد و رئال مادرید است.

 

باشگاه بایرن علاوه بر فوتبال باشگاه‌های شطرنج، هندبال، بسکتبال، ژیمناستیک، بولینگ، و تنیس روی میز را اداره می‌کند و در فوتبال حرفه‌ای بیش از ۱٫۱۰۰ عضو فعال دارد. بایرن تنها باشگاهی است که در یک سال هم در رشته‌ی فوتبال زنان و هم در رشته‌ی فوتبال مردان قهرمان لیگ کشور خود یعنی بوندس‌لیگا (مردان / زنان) می‌شود.

 

تاریخچه 
اوتمار هیتسفلد از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ سرمربی بایرن مونیخ بود و در این دوره با ستارگانی مثل اشتفان افنبرگ، الیور کان، جیوانی البر، مهمت شول و بیسنته لیزارازو موفق شد عناوین متعددی را کسب کند، بایرن در اولین فصل حضور هیتسفلد(۹۹–۱۹۹۸) بوندس‌لیگا را فتح کرد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز راه یافت، در مسابقه فینال در حالی که بایرن مونیخ تا واپسین لحظات با یک گل از منچستر یونایتد پیش بود، ناگهان در چند دقیقه دو گل دریافت کرد و با حساب ۲ بر ۱ شکست خورد تا یکی از تلخ‌ترین شب‌های تاریخ باشگاه رقم بخورد، فصل بعد بایرن مونیخ دوگانه فوتبال آلمان را فتح کرد اما در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مغلوب رئال مادرید شد، در فصل ۰۱–۲۰۰۰ بایرن مونیخ برای سومین فصل پیاپی فاتح بوندس‌لیگا شد.


بایرنی‌ها در لیگ قهرمانان ۰۱–۲۰۰۰ در مرحله یک چهارم نهایی موفق شدند منچستر یونایتد را حذف کنند و تا حدی انتقام شکست دو سال قبل را از آن‌ها بگیرند، آن‌ها در مرحله نیمه نهایی رئال مادرید را حذف کردند و در فینال موفق شدند با درخشش الیور کان، والنسیا را در ضربات پنالتی شکست دهند و پس از بیست و پنج سال قهرمان جام باشگاه‌های اروپا بشوند.


بایرن مونیخ، فاتح لیگ قهرمانان ۰۱–۲۰۰۰
بایرن مونیخ در نوامبر ۲۰۰۱ به عنوان قهرمان اروپا در جام بین‌قاره‌ای شرکت کرد و با شکست دادن بوکا جونیورز آرژانین و تک گل ساموئل اوسی کفوور مدافع متعصب و غنایی خود در دقیقه ۱۰۹ برای دومین بار عنوان قهرمانی جام بین قاره‌ای را کسب کرد.


در فصل ۰۲–۲۰۰۱ بایرن برای اولین بار پس از سه سال در فتح بوندس‌لیگا ناکام ماند و در لیگ قهرمانان نیز در مرحله نیمه نهایی حذف شد اما بایرنی‌ها در فصل ۰۳–۲۰۰۲ موفق شدند ناکامی در بوندس‌لیگا را جبران کنند و بوندس‌لیگا را فتح کردند، پس از این فصل، بایرن یک فصل را بدون جام سپری کرد و وردر برمن فاتح بوندس‌لیگای ۰۴–۲۰۰۳ شد، بنا بر این هیتسفلد پس از شش فصل بایرن را ترک کرد و فیلیکس ماگات سرمربی بایرن مونیخ شد، ماگات در هر دو فصل اول حضورش در بایرن مونیخ موفق شد، بوندس‌لیگا و جام حذفی را فتح کند.

 

بنا بر این شمار قهرمانی‌های بایرن مونیخ در بوندس‌لیگا به بیست رسید، با این حال بایرن با روزهای اوجش فاصله داشت و در لیگ قهرمانان اروپا مدعی نبود، اواسط فصل ۰۷–۲۰۰۶ فیلیکس ماگات به دنبال نتایج ضعیفی که در آن فصل کسب کرده بود از کار برکنار شد و اوتمار هیتسفلد مجدداً هدایت بایرن را بر عهده گرفت، در آن فصل، بایرن مونیخ در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان موفق شد توسط روی ماکای سریعترین گل تاریخ رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را مقابل رئال مادرید به ثمر برساند اما در مجموع برای بایرن فصل خوبی نبود و آن‌ها نه تنها نتوانست جامی تصاحب کنند که درگرفتن سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا نیز ناکام ماندند

 

بایرن در فصل ۰۸–۲۰۰۷ موفق شد بار دیگر جام حذفی و بوندس‌لیگا را فتح کند، در پایان این سال هیتسفلد برای دومین بار از بایرن رفت و الیور کان نیز برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، بایرن فصل ۰۹–۲۰۰۸ در کسب جام ناکام ماند و یورگن کلینزمن پس از یک سال سرمربیگریِ بایرن مونیخ از این باشگاه رفت.

 

از ابتدای فصل ۱۰–۲۰۰۹ لوئی فان خال هدایت بایرن را بر عهده گرفت، در این سال بایرن مونیخ موفق شد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با نتیجه چهار بر یک یوونتوس را که از جانلوییجی بوفون درون دروازه سود می‌برد شکست دهد و به مرحله حذفی راه پیدا کند. پس از این پیروزی، بایرنی‌ها نتایج خوبی کسب کردند و موفق شدند در آن سال بوندس‌لیگا و جام حذفی فوتبال آلمان را فتح کنند و به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز راه پیدا کنند، اما در فینال با دو گل از اینتر میلان شکست خوردند و نایب قهرمان شدند ، فصل بعد برای بایرن مونیخ فصل بدی بود و آن‌ها در کسب جام ناکام ماندند و لوئی فان خال نیز پس از حذف بایرن از لیگ قهرمانان از کار برکنار شد فصل ۱۲–۲۰۱۱ یکی از تلخ‌ترین فصلهایبایرن مونیخ بود، بایرن در این سال یوپ هاینکس را روی نیمکت خود داشت و تا اواخر فصل به کسب هر سه جام امید داشت اما آن‌ها رقابت برای فتح بوندس‌لیگا را به دورتموند واگذار کردند و در فینال جام حذفی نیز با نتیجه سنگین پنج بر دو مغلوب دورتموند شدند، در نهایت در فینال لیگ قهرمانان اروپا با وجود ارائه یک بازی هجومی در ضربات پنالتی از چلسی شکست خوردند و فصل را با سه نایب قهرمانی به پایان رساندند بایرن مونیخ پس از سپری کردن فصل کابوس وار ۱۲–۲۰۱۱ در فصل ۱۳–۲۰۱۲ موفق شد به ناکامی‌های قبلی پایان دهد.

 

این تیم در بوندس‌لیگا عملکرد عالی داشت و با بیست و پنج امتیاز برتری نسبت به بروسیا دورتموند قهرمان بوندس‌لیگا شد، بایرن مونیخ رکوردهای زیادی در این فصل جابه‌جا کرد، از جمله کسب بیشترین امتیاز در یک فصل، سریعترین قهرمانی تاریخ بوندس‌لیگا با مسجل کردن قهرمانی در هفتهٔ بیست و ششم، بیشترین پیروزی در یک فصل با بیست و نه برد، کمترین گل خورده با هجده گل، بهترین شروع بوندس‌لیگا با هشت پیروزی متوالی، بیشترین تعداد دروازه بسته با بیست و یک بازی و… بایرن در لیگ قهرمانان نیز پس از غلبه بر تیم‌های آرسنال و یوونتوس و بارسلونا موفق شد در فینال بروسیا دورتموند را شکست بدهد و پس از دوازده سال قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بشوددر نهایت بایرن موفق شد در فینال جام حذفی فوتبال آلمان با نتیجه سه بر دو اشتوتگارت را شکست دهد تا فصل ۱۳–۲۰۱۲ را با فتح کلیه جامهای ممکن به پایان برساند. بایرن مونیخ هم چنین در سوپر جام باشگاه‌های اروپا در سال ۲۰۱۳–۲۰۱۴ مقابل چلسی انگلستان قرار گرفت و دو تیم در وقتهای اضافه به نتیجه ۲–۲ دست یافتند و در پنالتی‌ها بایرن مونیخ ۵–۴ توانست چلسی را شکست داده و برای اولین بار فاتح این جام شود. یوپ هاینکس که با نام "پدر" شناخته می‌شود، در ان سال بازنشسته شد

 

پس از یوپ هاینکس، پپ گواردیولا که پیش از بازنشستگی یوپ هاینکس از قبل به عنوان سرمربی بایرن انتخاب شده بود، هدایت این تیم را برعهده گرفت. بایرن در سوپر جام فوتبال آلمان ۲۰۱۳ بایرن به مصاف بورسیا دورتموند رفت و در آن بازی با نتیجه ۴ بر ۲ بازندهٔ بازی شد. در ادامهٔ این فصل ۷ هفته پیش از پایان بایرن قهرمانی بوندس‌لیگا خود را مسجل کرد و با پیروزی بر بورسیا دورتموند در جام حذفی، دو گانهٔ داخلی را به دست آورد. کاری که یوپ هاینکس در فصل پیش انجام داد و پپ این کار را تکرار کرد تا سلطهٔ بایرن مونیخ با دو بار قهرمانی در هر دو جام داخلی به نمایش در بیاید. اما پپ در لیگ قهرمانان اروپا ناکام شد. باخت ۵ بر ۰ مقابل رئال مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، کاری کرد تا سه‌گانهٔ یوپ هاینکس تکرار نشود و پپ با همین دو جام ممکن فصل ۲۰۱۳_۲۰۱۴ را به پایان برساند.

 

بایرن در سوپر جام فوتبال آلمان ۲۰۱۴ هم مقابل بورسیا دورتموند شکست خورد.

 

در فصل بعد یعنی ۲۰۱۴_۱۵، بایرن عملکرد بسیار ضعیفی نسبت به فصل قبل و فصل قبل تر داشت. قهرمانی بوندس‌لیگا تنها دست‌آورد پپ در این سال بود. آن‌ها در جام حذفی آلمان در مرحلهٔ نیمه نهایی مغلوب بورسیا دورتموند شدند، در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا شکست خوردند و در سوپر جام فوتبال آلمان در مقابل وولفسبورگ متحمل شکست شدند تا کار پپ در این تیم سخت شود. ناکامی پپ و تنها بدست آوردن یک جام باعث زمزمه‌های رفتن او شد. مصدومان فراوان از جمله آرین روبن و فرانک ریبری، در انتهای فصل کار را برای بایرن مونیخ دشوار کرد تا جایی که لیگ قهرمانان اروپا از دست باواریایی‌ها پرید.

 

اما فصل ۲۰۱۵_۱۶ برای بایرن مونیخ رؤیایی آغاز شد. پیروزی‌های پرگل و پیاپی این تیم ندای یک فصل خوب را می‌داد که در اواخر فصل این گونه نشد. در اواخر فصل گفته شد که پپ در فصل بعد از تیم جدا شده و به سیتی می‌پیوندد. به همین دلیل آنچلوتی با بایرن مونیخ به توافق رسید تا فصل آیندهآنچلوتی با سابقه و پر افتخار هدایت بایرن را بر عهده بگیرد. وجود این اتفاقات نظم را در این باشگاه از بین برد ولی پپ قول داد که در شرایطی این باشگاه را ترک می‌کند که نام او سال‌ها در باشگاه به نیکی یاد شود.

 

اما شرایط این گونه پیش نرفت. اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بایرن را (با اشتباهات عجیب داوری) شکست داد تا پپ گواردیولا با سه حذف از سه فصل حضور در لیگ قهرمانان، این باشگاه را ترک کند. سه فصل ۲۰۱۳_۱۴، ۲۰۱۴_۱۵ و ۲۰۱۵_۱۶ و حذف در مقابل سه تیم اسپانیا رئال مادرید، باشگاه فوتبال بارسلونا و اتلتیکو مادرید، هر سه در مرحلهٔ نیمه نهاییلیگ قهرمانان اروپا قهرمانی او در بوندس‌لیگا آمار او در این لیگ را خوب توصیف کرد. سه قهرمانی در این سه فصل عملکرد او در بوندس‌لیگا بود که به گفتهٔ منتقدان، این کار را هر شخص دیگری هم می‌توانست انجام دهد؛ و سکانس آخر پپ در بایرن قهرمانی این تیم در جام حذفی آلمان بود. دو قهرمانی در سه فصل حضور عملکرد قابل قبولی برای گواردیولا یوده. در طرف دیگر قضیه سه باخت در سوپر جام فوتبال آلمان و بدست نیاوردن حتی یک جام در این رقابت‌ها به کارنامهٔ پپ لطمه زد.

 

بایرن مونیخ در فصل ۲۰۱۶–۲۰۱۷ با وجود شروعی قدرتمندانه، در ادامه فصل در بعضی بازی‌های بزرگ به مشکل برخورد و حذف شد مثلاً (بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل دورتموند و رئال مادرید در یک چهارم لیگ قهرمانان اروپا که البته داوران در این بازی‌ها بی اشتباه نبودند) ولی کارلو آنچلوتی بوندس‌لیگا و سوپر کاپ آلمان (قبل از شروع فصل ۲۰۱۶–۲۰۱۷ زیرا مسابقه سوپر کاپ قبل از شروع هر فصل برگزار می‌شود) را برای بایرن به ارمغان بیاورد. وی در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ و پس از باخت ۳ بر صفر مقابل پاری سن ژرمن از باشگاه بایرن مونیخ اخراج شد و ویلی سانیول به‌طور موقت جانشین او شد.

 

در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۷ بایرن رسماً اعلام کرد که یوپ هاینکس را به عنوان جانشین آنچلوتی برگزیده است. سرانجام پس از مطرح شدن نام چندین مربی بزرگ، مدیران بایرن تصمیم گرفتند بار دیگر به یوپ هاینکس اعتماد کنند؛ کسی که فصل ۲۰۱۲–۱۳ بایرن را به همه جام‌های ممکن رساند و سه‌گانه‌ای تاریخی را برای این تیم به ثبت رساند. هاینکس بازگشت بسیار موفقی به بایرن مونیخ داشت و موفق شد با اقتدار قهرمانی بوندس‌لیگا را بدست آورد اما در لیگ قهرمانان در مرحله نیمه نهایی در شرایطی که در هر دو بازی رفت و برگشت بازی نسبتاً خوبی در مقابل رئال مادرید داشتند به‌خاطر مصدومیت تعداد زیادی از بازیکنان این تیم از جمله مانوئل نویر، آرین روبن، دیوید آلابا، ژروم بواتنگ، کینگزلی کومان و آرتورو ویدال و البته نا داوری و سود رئال از داور مانند سال گذشته، از راهیابی به فینال بازماند. بایرن در دو سال متوالی که مقابل رئال قرار گرفت، داوران آن مسابقه عملکرد بسیار بحث برانگیزی داشتند. جونیت چاکر و ویکتور کاسای داورانی بودند که آشکارا برای رئال در مقابل سوت می زدند.

 

در اخرین روزهای مربی گری یوپ، تیم‌های بایرن مونیخ و اینتراخت فرانکفورت در فینال جام حذفی آلمان ۲۰۱۷–۱۸ ملقب به دی اف بی پوکال به مصاف هم رفتند که در پایان اینتراخت فرانکفورت با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد، تا یوپ هاینکس خداحافظی تلخی با بایرن مونیخ داشته باشد.

 

قبل از شروع مسابقات بوندس‌لیگا ۲۰۱۸–۱۹، بایرن مونیخ و اینتراخت فرانکفورت در سوپر کاپ فوتبال آلمان به مصاف هم رفتند که در پایان بایرن مونیخ با پیروزی ۵–۰ مقابل آینتراخت فرانکفورت، را شکست داد و فاتح سوپرجام آلمان شد و نیکو کواچ با جام کارش را در بایرن مونیخ شروع کرد. در پایان این بازی باواریایی‌ها موفق به کسب هفتادمین جام تاریخ خود شدند. پس از آن کواچ لیگ را با هفت برد پیاپی و عملکرد عالی آغاز کرد. با وجود عملکرد عالی اول فصل، هم‌اکنون بایرن ۴ بازی است که نبرده و زمزمه‌هایی دربارهٔ اخراج کواچ توسط مدیران بایرن در مونیخ شنیده می‌شود.


ورزشگاه 

بایرن اولین بازی تمرینی خود را در شیرنپلتز در مرکز شهر مونیخ انجام داد. اولین بازی رسمی بایرن در Theresienwiese برگزار شد. در سال ۱۹۰۱ بایرن به یک محوطه اختصاصی در Schwabing که در Clemensstraße قرار داشت نقل مکان کرد. بایرن مونیخ پس از ترکیب با تیم مونچنر اسپرت-کلاب (MSC) در سال ۱۹۰۶ میلادی به زمین مونچنر در لئوپولد نقل مکان کرد. برای جذب هواداران خانگی که در آغاز سال ۱۹۲۰ شروع شد بایرن تاکنون به محل‌های مختلفی در مونیخ جابجا شد.

 

از سال ۱۹۲۵ تیم بایرن بطور مشترک با مونیخ ۱۸۶۰ در ورزشگاه گرونوالدر توپ می‌زد. تا جنگ جهانی دوم صاحب ورزشگاه، مونیخ ۱۸۶۰ بود و هنوز هم در میان مردم بطور محاوره‌ای ورزشگاه «شصت» شناخته می‌شود. در خلال جنگ جهانی ورزشگاه تخریب شد و تلاش برای بازسازی آن طی دوران و جسته گریخته و قسمت قسمت به نتیجه رسید. رکورد حضور در این ورزشگاه در بازی مربوط به فصل ۱۹۶۱–۶۲ میلادی در بازی خانگی بایرن با نورنبرگ با پنجاه هزار تماشاگر گزارش شده‌است. دو دوران بوندس‌لیگا ظرفیت ورزشگاه چهل و چهار هزار تماشاگر بود که طی بارها به این مقدار رسید، ولی در نهایت به ۲۱٫۲۷۲ نفر کاهش پیدا کرد. امروزه تیم دوم هر دو تیم در این ورزشگاه توپ می‌زنند. همچنین تیم بانوان بایرن همیشه در این ورزشگاه بازی می‌کند.

 

برای بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ در شهر مونیخ استادیوم المپیک ساخته شد. این استادیوم برای معماری خود مشهور است که در آخرین مسابقهٔ بوندس‌لیگا در فصل ۷۲–۱۹۷۱ به بهره‌برداری رسید. مسابقهٔ گفته شده جمعیت هفتاد و نه هزار نفری را به خود جلب کرد. این ورزشگاه در زمان ساخته شدن یکی از استادیوم‌های خیلی خوب جهان در نظر گرفته می‌شد که میزبان رقابت‌های نهایی بزرگی بود، مانند آنچه در جام جهانی ۱۹۷۴ رخ داد. سالهای بعد ورزشگاه مورد چندین تغییرات مانند افزایش فضای نشستن از ۵۰ درصد به ۶۰ درصد بود که در نهایت وزشگاه به ظرفیت ۶۰٫۰۰۰ نفر (برای مسابقات ملی) و ۵۹٫۰۰۰ نفر برای رقابت‌های بین‌المللی (مانند مسابقات جام اروپا) رسید. به هر حال، بسیاری از هواداران شروع به گلایه در مورد سرد بودن آب و هوا در فصل زمستان کردند که نیمی از هواداران ورزشگاه ب دلیل نداشتن پوشش مناسب در معرض تغییرات آب و هوا هستند. این تیم برای ۳۳ سال در ورزشگاه المپیک مونیخ بازی می‌کرد. از آغاز فصل ۰۶–۲۰۰۵، مونیخی‌ها بازی‌های خانگی را در آلیانز آره‌نا انجام دادند.


نمادها
رنگ تیم قرمز و سفید و وسط پرچم تیم پرچم ایالت باواریا می‌باشد.

 

کمک‌های مالی و بشر دوستانه

بایرن از زمان‌های گذشته در کارهای خیریه فعالیت داشته‌است. برای مثال، آن‌ها برای کمک به باشگاه‌های ورشکسته یا افراد عادی نیازمند کمک‌های قابل توجهی انجام داده‌است. در زمین‌لرزه و سونامی اقیانوس هند، بایرن با تشکیل دادن مؤسسه‌های متعدد موفق به جمع‌آوری مقدار زیادی کمک از سوی مردم و اسطوره‌های باشگاه شد که برای نوسازی مدارس و سایر مکان‌های تخریب شده در سری‌لانکا[۴۹] مورد استفاده قرار گرفت. بایرن به باشگاه‌های دیگر مانند رقیب سنتی خود مونیخ ۱۸۶۰[۵۰] کمک مالی زیادی کرده‌است؛ با برگذاری مسابقات دوستانه، نقل و انتقال بازیکن با قیمت مناسب و حتی واریز مستقیم پول نیز توسط باشگاه برنامه‌ریزی شده‌است. باشگاه‌های دیگری که بایرن به آن‌ها کمک کرده‌اند می‌توان به بروسیا دورتموند و سن پائولیاشاره کرد.

 

از جمله کمک‌های بشر دوستانهٔ تیم بایرن می‌توان به کمک ۱۰۰ هزار یورویی فیلیپ لام به برنامه توان‌بخشی صلیب سرخ در افغانستان اشاره کرد که "به نقل از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ژنو، اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) از کمک ۱۰۰ هزار یورویی "فیلیپ لام" کاپیتان تیم بایرن مونیخ به نمایندگی از طرف این اتحادیه به برنامه توانبخشی جسمی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان خبر داد. این فوتبالیست آلمانی این مبلغ را به عنوان جایزه کسب بیشترین آراء کاربران سایت یوفا برای بهترین تیم سال دریافت کرده‌است."

 

جالب است بدانیم عده‌ای بازیکنان بایرن همچون حرفهٔ فوتبالی خود، در کار بشر دوستانه نیز بسیار فعال هستند. به عنوان نمونه مانوئل نویر در سال ۲۰۱۰ بنیاد کودکان مانوئل نویر را تأسیس نموده که وظیفه آن کمک به کودکان آسیب دیده اجتماعی در منطقه روهر آلمان است

 

 

 

 

باشگاه بایرن مونیخ - تصاویر

تصاویر دیدار تیم های فوتبال بایرن مونیخ و دورتموند تیمهای بایرن مونیخ و بروسیا دورتموند دیدار سوپرکاپ آلمان را در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک برگزار کردند که این دیدار در پایان وقتهای قانونی به تساوی ۲ - ۲ انجامید و در ضربات پنالتی این بایرن مونیخ بود که با نتیجه ۵ - ۴ به برتری رسید و فاتح سوپرکاپ آلمان شد. ...

تیترهای رسانه‌های روسی/ از قتل عادی و تصادف مونیخ تا شکست غم‌انگیز + عکس شکست سنگین روستوف در اولین بازی دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا برابر بایرن مونیخ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ورزشی روسیه داشت. به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از تسنیم ، تیم روستوف در اولین بازی مرحله رفت دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا بامداد امروز (چهارشنبه) شکست سنگین پنج بر صفر را برابر بایرن...

شب تلخ مونیخی یاران آزمون و عزت‌اللهی به روایت تصویر تیم روستوف در شب تلخ آلیانتس آره‌نای مونیخ مقهور قدرت و سرعت شاگردان کارلو آنچلوتی شد تا تفاوت فوتبال شرق و غرب اروپا نمایان شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم روستوف با ساختار دفاعی قدرتمندی که دارد بر خلاف موفقیت در لیگ برتر روسیه نتوانست برابر بایرنی‌ها دوام بیاورد و پنج گل را دریافت کرد. ایوان...

تصاویر دیدار تیم های فوتبال بایرن مونیخ و دورتموند,عکس های دیدار تیم های فوتبال بایرن مونیخ و دورتموند,تصاویر بازی تیم های بایرن مونیخ و دورتموند
عکس های رقابت های لیگ قهرمانان اروپا,تصاویر تیترهای رسانه‌های روسی,تیترهای رسانه‌های روسی
تصاویر شب تلخ مونیخی یاران آزمون و عزت‌اللهی,عکس های شب تلخ مونیخی یاران آزمون و عزت‌اللهی, شب تلخ مونیخی یاران آزمون و عزت‌اللهی

باشگاه بایرن مونیخ - فوتبال

برتری بایرن مقابل دورتموند با ۴ گل/ ادامه درخشش لواندوفسکی باوارایی‌ها موفق شدند در دیدار حساس هفته یازدهم بوندس لیگا مقابل بورسیا دورتموند به پیروزی ۴ گله برسند. به گزارش فارس، از هفته یازدهم رقابت‌های بوندس لیگا، بایرن مونیخ در آلیانس آرنا میزبان بورسیا دورتموند و به پیروزی پرگل با نتیجه ۴ بر صفررسید. گل‌های این بازی را لواندوفسکی دو گل در...

لیگ قهرمانان اروپا| برد بایرن در مونیخ/یوونتوس در نفس‌های آخر پیروز شد بایرن مونیخ در اولین دیدار خود بدون حضور کواچ به سختی از سد المپیاکوس در آلیانس آرنا گذشت. به گزارش فارس، در آغاز شب دوم از هفته چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، بایرن مونیخ از گروه B در آلیانس آرنا میزبان المپیاکوس یونان بود و به پیروزی ۲ بر صفر رسید. باوارایی‌ها در شرایطی مقابل تیم...

چراغ سبز ونگر به بایرن مونیخ سرمربی پیشین آرسنال به صراحت اعلام کرد که دوست دارد هدایت بایرن مونیخ را برعهده بگیرد. به گزارش ایسنا به نقل از بیلد، بایرن مونیخ بعد از اخراج کواچ به دنبال گزینه شایسته  برای هدایت این تیم است. آرسن ونگر یکی از گزینه‌های هدایت بایرن مونیخ است. ونگر در گفت‌وگویی که با بیلد داشت درباره...

سرمربی بایرن‌مونیخ اخراج شد/ کواچ: تصمیم درستی بود! از طرف باشگاه بایرن مونیخ می‌خواهم از کواچ بابت کارهایش، زحماتش و به خصوص دو قهرمانی فصل گذشته، تشکر کنم. کواچ هم پس از اخراجش اظهار داشت: به نظرم در حال حاضر این یک تصمیم درست برای بایرن مونیخ است. نتایجی که کسب کردیم و به خصوص نحوه بازی ما در دیدار‌های اخیر باعث شد به این تصمیم برسیم. من و...

قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام حذفی آلمان انجام شد/ بایرن به هوفنهایم رسید، دورتموند به وردربرمن تیم‌های مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام حذفی آلمان رقبایشان را شناختند. به گزارش تسنیم، قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم‌نهایی رقابت‌های جام حذفی آلمان انجام شد و بر این اساس ۱۶ تیم باقی‌مانده رقبای خودشان را شناختند. در این مرحله، مصاف بایرن مونیخ با هوفنهایم در زمین باواریایی‌ها انجام می‌شود و از سوی دیگر دورتموند...

تحقیر بایرن در فرانکفورت/ پیروزی دورتموند و برد ۸ گله لایپزیگ بایرن مونیخ در هفته دهم رقابت‌های بوندس لیگا در دیدار مقابل اینتراخت فرانکفورت با دریافت ۵ گل تحقیر شد. به گزارش فارس، از هفته دهم رقابت‌های فوتبال بوندس لیگا و در یکی از مهمترین بازی‌ها، بایرن مونیخ در خانه اینتراخت فرانکفورت به میدان رفت و با نتیجه ۵ بر یک شکست تلخ و تحقیرآمیزی را متحمل شد. در...

فرار بایرن مونیخ از شکست و صعود به دور بعدی جام حذفی آلمان/ بوردو هم جواز صعود گرفت دیدارهای دور دوم جام حذفی آلمان با صعود پرزحمت مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دنبال شد. به گزارش تسنیم، در ادامه دور دوم رقابت‌های فوتبال جام حذفی باشگاه‌های آلمان، سه‌شنبه شب چند بازی برگزار شد که در مهمترین آنها، تیم فوتبال بایرن مونیخ در خانه میزبان دسته اولی‌اش بوخوم با نتیجه ۲ بر یک...

پیروزی خانگی و صدرنشینی بایرن مونیخ با تاریخ‌سازی لواندوفسکی/ دربی «روهر» برنده نداشت در دیدارهای هفته نهم لیگ دسته اول فوتبال آلمان، بایرن مونیخ در آلیانتس آره‌نا پیروز شد و مصاف تیم‌های شالکه و دورتموند با تساوی خاتمه یافت. به گزارش تسنیم، در دومین روز از هفته نهم بوندس‌لیگا، امروز (شنبه) ۵ دیدار برگزار شد که در مهمترین آنها بایرن مونیخ در خانه پیروز شد و شالکه در دیداری خانگی...

بایرن در ثانیه‌های پایانی برد را از دست داد/ توقف لایپزیش مقابل وولفسبورگ تیم فوتبال بایرن مونیخ در هفته هشتم بوندسلیگا مقابل آگسبورگ به تساوی دست یافت. به گزارش فارس، رقابت‌های هفته هشتم بوندسلیگا امروز از ساعت ۱۷ با ۵ دیدار پیگری شد. در مهمترین این بازی ها بایرن مونیخ میهمان آگسبورگ بود. بایرن مونیخ تا لحظاتی پایانی بازی ۲ بر یک از رقیب جلو بود اما در وقت های اضافه...

شکست بایرن در مونیخ و توقف دورتموند و لایپزیگ بایرن مونیخ در هفته هفتم رقابت‌های بوندس لیگا در دیدار مقابل هوفن هایم متحمل شکست شد. به گزارش فارس، در ادامه هفته هفتم رقابت‌های بوندس لیگا، بایرن مونیخ در ورزشگاه آلیانس آرنا میزبان هوفن هایم بود و این دیدار را با نتیجه ۲ بر یک واگذار کرد. در این دیدار آدامیان در دقیقه ۵۴ برای هوفن هایم...

کواچ:از دقیقه ۳۰ بایرن تیمی شد که می‌‌خواستم/پوچتینو:گل دوم بایرن، نقشی کلیدی در باخت ۷ بر ۲ داشت سرمربی تیم فوتبال بایرن مونیخ معتقد است شاگردانش از دقیقه ۳۰ برای دست‌یابی به بردی فراموش‌نشدنی قدم برداشتند. به گزارش فارس، شب گذشته بایرن مونیخ نتیجه‌ای رویایی گرفت.تیم قدرتمند و قهرمان بوندس‌لیگا در دومین هفته از لیگ قهرمانان اروپا و در مصاف خارج از خانه با تاتنهام ۷ بر ۲ برنده شد. نیکو...

تحقیر تاتنهام در لندن مقابل بایرن/ پیروزی سیتی، یوونتوس و پاری سن ژرمن باوارایی‌ها موفق شدند در شب اول از هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا مقابل تاتنهام فینالیست فصل گذشته به پیروزی ۷ گله دست یابند. به گزارش فارس، در شب اول از هفته دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا ۶ دیدار دیگر پیگیری شد و تیم‌های پاری سن ژرمن، بایرن مونیخ، یوونتوس، منچستر سیتی و اتلتیکو...

دیدار بایرن مونیخ و دورتمند,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
هفته چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان اروپا
آرسن ونگر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
نیکو کواچ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
جام حذفی آلمان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
تیم فوتبال اینتراخت فرانکفورت,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
تیم فوتبال بایرن مونیخ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
دیدار بایرن مونیخ و یونیون برلین,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
دیدار بایرن مونیخ و آگسبورگ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
هفته هفتم بوندس‌لیگا,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان
نیکو کواچ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان اروپا
دیدار بایرن مونیخ و تاتنهام,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان اروپا

باشگاه بایرن مونیخ - ورزش

هوادار پرسپولیس و بایرن هستم با هزینه‌هایی که سال گذشته در شطرنج کردم می‌توانستم خانه بخرم سارا خادم الشریعه را می توان پدیده ورزش ایران در سال ۹۵ دانست. او توانست در مسابقات جهانی و المپیاد شطرنج بدرخشد و مقام سوم را کسب کند. او در مسابقات جهانی تهران نتوانست رتبه شایسته ای را به دست بیاورد و حذف شد. او در مصاحبه با خبرآنلاین...

اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش,سارا خادم الشریعه

باشگاه بایرن مونیخ - ویدئوها

فیلم/ خلاصه دیدار تاتنهام ۲-۷ بایرن مونیخ (لیگ قهرمانان اروپا) بایرن مونیخ با ارائه یک بازی برتر با نتیجه قاطعانه ۷ بر ۲ در خانه تاتنهام، فینالیست فصل گذشته رقابت‌ها به برتری رسید. ابتدا سون در دقیقه ۱۲ تاتنهام را پیش انداخت، اما بایرن با گل‌های کیمیش در دقیقه ۱۵، لواندوفسکی در دقیقه ۴۵ و گنابری در دقایق ۵۳ و ۵۵ طوفان به پا کرد و پس از پنالتی گل شده کین در...

فیلم/ بهترین لحظات روبن در بوندسلیگا به بهانه خداحافظی از فوتبال آرین روبن، اسطوره بایرن مونیخ و فوتبال هلند، به طور رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. فیلم بهترین لحظات روبن در بوندسلیگا به بهانه خداحافظی از فوتبال,ویدیو بهترین لحظات روبن در بایرن مونیخ,فیلم به مناسبت خداحافظی روبن از فوتبال ...

فیلم/ خلاصه دیدار اسطوره‌های منچستریونایتد ۵-۰ بایرن مونیخ اسطوره‌های منچستر یونایتد در سالگرد بیستمین سال کسب سه گانه تاریخی در دیدار مقابل اسطوره‌های بایرن مونیخ به پیروزی پرگل رسید. ستارگان منچستریونایتد با نتیجه ۵ بر صفر مقابلستارگان پیشکسوت بایرن مونیخ به پیروزی رسیدند. فیلم خلاصه دیدار اسطوره‌های منچستریونایتد و بایرن مونیخ,ویدیو...

فیلم/ اهدای جام و جشن قهرمانی بایرن مونیخ (جام حذفی آلمان ۲۰۱۹) تیم فوتبال بایرن مونیخ با برتری قاطعانه ۳ بر صفر مقابل راسنبال لایپزیگ در فینال رقابت‌های جام حذفی آلمان برای نوزدهمین بار فاتح این جام شد. فیلم جشن قهرمانی بایرن مونیخ,ویدیو جشن قهرمانی بایرن مونیخ در جام حذفی آلمان,ویدیو اهدای جام جام حذفی آلمان به بایرن مونیخ ...

فیلم/ مراسم اهدای جام قهرمانی بوندسلیگا به تیم بایرن مونیخ + مراسم خداحافظی ریبری؛ رافینیا و روبن در آخرین هفته از رقابت‌های بوندس لیگا، بایرن مونیخ از ساعت ۱۸ در آلیانس آرنا میزبان اینتراخت فرانکفورت بود و با نتیجه ۵ بر یک به پیروزی رسید. بایرن با این پیروزی ۷۸ امتیازی شد و عنوان قهرمانی را بدست آورد. روبن و ریبری که بازی پایانی خود را انجام دادند هر دو گل زدند تا وداعی...

فیلم/ خلاصه دیدار بایرن مونیخ ۵-۰ دورتمند (بوندسلیگا) از هفته بیست و هشتم رقابت‌های بوندس لیگا، بایرن مونیخ از ساعت ۲۱ در ورزشگاه آلیانس آرنا به مصاف بورسیا دورتموند رفت و به پیروزی ۵ بر صفر رسید. فیلم خلاصه دیدار بایرن مونیخ و دورتمند,ویدیو خلاصه بازی بایرن مونیخ و دورتمند,فیلم گل های بایرن مونیخ به دورتمند ...

فیلم/ خلاصه دیدار بایرن مونیخ ۱-۳ لیورپول (لیگ قهرمانان اروپا) آخرین شب از دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در ورزشگاه آلیانس آرنا بایرن مونیخ میزبان لیورپول بود و این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به سود شاگردان کلوپ به پایان رسید. گل‌های این بازی را مانه ۲۶ و ۸۴ و فان دایک ۶۹ برای لیورپول به ثمر رساندند و تک گل بایرن هم با اشتباه ماتیپ (گل...

ویدئو/باشگاه بایرن مونیخ بهترین دوران تاریخ باشگاه بایرن مونیخ به اواسط دهه ۷۰ میلادی بر می‌گردد که بایرن تحت کاپیتانی فرانتس بکن‌باوئر موفق به ۳ قهرمانی پشت سر هم(۱۹۷۶–۱۹۷۴) در لیگ قهرمانان اروپا شد. تاکنون بایرن ۱۰ بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته که ۵ بار در آن قهرمان شده‌است. آخرین قهرمانی باشگاه در سال... باشگاه بایرن مونیخ,ویدئو باشگاه بایرن مونیخ,کلیپ سالگرد تأسیس بایرن مونیخ ...

ویدئو/کودک نابغه ایرانی بر روی صفحه رسمی باشگاه بایرن مونیخ در اقدامی بی سابقه باشگاه بایرن مونیخ فیلم حرکات نمایشی فوتبال پارسا اسفندیاری نابغه ایرانی رو بر روی پیج خودش قرار داد. ویدئو نابغه فوتبال ایران,ویدئو پسربچه فوتبالیست ایران,ویدئو فوتبالیست ایران در باشگاه بایرن مونیخ, ...

فیلم/ جشن قهرمانی و اهدای جام بوندسلیگا به بایرن مونیخ فیلم جشن قهرمانی بایرن مونیخ در بوندسلیگا,فیلم جشن قهرمانی بایرن مونیخ,ویدیو اهدای جام به تیم بایرن مونیخ ...

ویدئو/ شبیه سازی با لگو بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ ویدئو شبیه سازی با لگو بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ,فیلم رئال مادرید و بایرن مونیخ,کلیپ لیگ قهرمانان اروپا ...

فیلم خلاصه بازی دورتموند و بایرن مونیخ در سوپر کاپ آلمان فیلم خلاصه بازی دورتموند و بایرن مونیخ,فیلم بروسیادورتموند,فیلم بایرن مونیخ,فیلم سوپر کاپ آلمان ...

فیلم/ خلاصه دیدار تاتنهام 2-7 بایرن مونیخ (لیگ قهرمانان اروپا)
فیلم/ بهترین لحظات روبن در بوندسلیگا به بهانه خداحافظی از فوتبال
فیلم/ خلاصه دیدار اسطوره‌های منچستریونایتد 5-0 بایرن مونیخ
فیلم/ اهدای جام و جشن قهرمانی بایرن مونیخ (جام حذفی آلمان 2019)
فیلم/ مراسم اهدای جام قهرمانی بوندسلیگا به تیم بایرن مونیخ + مراسم خداحافظی ریبری؛ رافینیا و روبن
فیلم/ خلاصه دیدار بایرن مونیخ 5-0 دورتمند (بوندسلیگا)
فیلم/ خلاصه دیدار بایرن مونیخ 1-3 لیورپول (لیگ قهرمانان اروپا)
ویدئو/باشگاه بایرن مونیخ
ویدئو/کودک نابغه ایرانی بر روی صفحه رسمی باشگاه بایرن مونیخ
فیلم/ جشن قهرمانی و اهدای جام بوندسلیگا به بایرن مونیخ
ویدئو/ شبیه سازی با لگو بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ
فیلم خلاصه بازی دورتموند و بایرن مونیخ در سوپر کاپ آلمان

باشگاه بایرن مونیخ - کاریکاتور

کاریکاتور/ بایرنی‌ها جام‌ها را بار زدند! تیم بایرن مونیخ در فینال جام حذفی آلمان موفق شد با شکست لایپزیش فاتح جام حذفی این کشور شود. شاگردان نیکو کوواچ به این ترتیب موفق شدند هر دو جام فوتبال باشگاهی این کشور را فتح کنند. نشریه بلیچر ریپورت با انتشار کارتونی به این موضوع پرداخت. ...

بایرن مونیخ در مقام یک تیم قالپاق‌دزد + کاریکاتور به گزارش ایلنا، عمر مومنی، کاریکاتوریست سرشناس سایت گل، در کاریکاتوری رویه‌ی باشگاه بایرن مونیخ را به سخره گرفته است. در تازه‌ترین کاریکاتور مومنی بازیکنان بایرن را می‌بینیم که جامی دیگر را به انباری افتخارات بایرن مونیخ پرت می‌کنند، در انباری‌ای پر از تار عنکبوت و موش. طنز...

حضور آرنولد در مونیخ برای تمام کردن کار «غارتگر»/کاریکاتور حضور هنرپیشه مطرح هالیوودی در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا سوژه کاریکاتور جدید عمر مؤمنی شد. به گزارشخبرگزاری تسنیم، در تساوی خانگی یک - یک شب گذشته (شنبه) بایرن مونیخ برابر اف‌سی کلن در هفته ششم بوندس‌لیگای آلمان، آرنولد شوارتزنگر، هنرپیشه مطرح هالیوودی و فرماندار سابق ایالت کالیفرنیای آمریکا...

کاریکاتور قهرمانی تیم بایرن مونیخ در فینال آلمان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور ورزشی
کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور ورزشی,تصاویر جام بوندسلیگا
کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور ورزشی,تصاویر آرنولد در باشگاه بایرن مونیخ,عکس های آرنولد در باشگاه بایرن مونیخ, تصاویر آرنولد