پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
۰۸:۰۱ - ۰۸ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۰۵۶
فوتبال جهان

گزارش بازی میلان و دورتمند ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

فیلم/ خلاصه دیدار میلان ۱-۳ دورتموند (هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا)

ورزش سه | دورتموند به لطف پیروزی شایسته ۳-۱ در میلان، در گروه دشوار F به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. پس از شروعی وحشیانه با دو پنالتی، دو گل در اواسط نیمه دوم بازی را به سود زردها رقم زد.

گزارش بازی میلان و دورتمند ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

تیم میلان در گروه مرگ، پایین تر از دورتموند و پاری سن ژرمن در رده سوم قرار دارد و امشب باید برا زنده نگه داشتن امیدهای صعود، یک پیروزی حیاتی خانگی را مقابل دورتموند بدست می آوردند. اتفاقی که رخ نداد و میلان با شکست ۳-۱ کار تقریباً غیر ممکنی برای صعود دارد.

بازي در ابتدا با حملات میزبان آغاز شد. در دقیقه ۵ روی یک حمله شوت ساموئل چوکووئزه به دست نیکو شلوتربک برخورد کرد و داور بلافاصله نقطه پنالتی (Penalty kick) را نشان داد. اولیویه ژیرو پشت توپ قرار گرفت تا میلان را در خانه به برتری برساند اما ضربه نه چندان خوب او به سمت چپ را کوبل دفع کرد و این فرصت عالی از دست رفت.

پنج دقیقه بعد یک پنالتی دیگر هم در بازی و این بار برای تیم میهمان گرفته شد. پس از این که جیمی باینو گیتنس از سمت راست وارد محوطه جریمه شد، داویده کالابریا با خطای بی موردی او را در محوطه جریمه سرنگون کرد و این بار یک پنالتی برای زردپوشان به دست آمد.

مارکو رویس از ژیرو درس گرفت و با ضربه ای خوب و حساب شده به سمت چپ، بازی را ۱-۰ کرد تا میلان را به قعر جدول این گروه بفرستد. و وضع این تیم را بحرانی تر کند.

در ادامه میلان برای تغییر نتیجه به آب و آتش زد و توپ و میدان را در اختیار گرفت و در چند مورد روی حرکات اولیویه ژیرو دروازه حریف را تهدید کرد. این تیم می توانست روی یک ضدحمله گل دوم را در دقیقه ۳۵ دریافت کند. میلانی ها خوش شانس بودند که فالکرانگ ستاره دورتموند توپ را درست به جایی که مایک مینیان حضور داشت فرستاد.

میلا در دقیقه ۳۷ موفق شد روی حرکت انفرادی و زیبای ساموئل چوکووزه، به گل برسد. روی یک حمله حساب شده توپ به چوکووزه در سمت راست رسید و این بازیکن با نفوذ به سمت راست محوطه جریمه و دریبل بازیکنان حریف توانست گل زیبایی را با پای چپ از یک زاویه نسبتا بسته به سمت راست دروازه حریف بفرستد و تیمش را با تساوی به رختکن بفرستد.

در نیمه دوم میلان یک موقعیت نصفه و نیمه را در دقیقه ۵۷ توسط روبن لوفتوس چیک از دست داد و از آن لحظه به بعد تحت فشار تیم میهمان فرو رفت.

در دقیقه ۵۹، تیم فوتبال دورتموند روی حرکت خوبی که از مارکو رویس شروع شد به گل رسید. رویس توپ را به محوطه جریمه فرستاد و مارل سابیتزر روی آن تاثیر گذاشت و تا به جیمی بینو گیتنز برسد و ستاره ۱۹ ساله دورتموند موفق شد بدون اشتباه دروازه را باز کند.

در ادامه باز هم میلان به تلاش هایش ادامه داد و در دقیقه ۶۸، یاسن آدلی یک ضربه کرنر روی محوطه جریمه فرستاد که توپ به خوبی روی سر ژیرو فرود آمد اما ضربه اش مستقیم به دست های کوبل رسید.

بلافاصله بعداز این کرنر دورتموند باز هم به گل رسید تا امیدهای میلان برا صعود تقریبا نقش بر آب شود. مارکو رویس شب درخشانش را با نفوذ به محوطه جریمه و پاس به کریم آدیمی کامل کرد. و ستاره ۲۱ ساله آلمانی هم با یک شوت سنگین به دروازه مینیان گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

در ادامه میلان در دقیقه ۸۲ در بهترین موقعیت برای جبران یکی از گل های خورده می توانست روی کرنر کریستن پولیشیچ توسط توموری به گل برسد که ضربه غیر قابل مهار این بازیکن با فاصله کمی از دروازه کوبل به بیرون رفت.

در ادامه اتفاق خاصی نیفتاد تا بازی با همین نتیجه ۳-۱ به پایان برسد. میلان با توجه به نتیجه بازی دیگر گروه در قعر جدول قرار گرفته است و تنها با پیروزی مقابل نیوکسل و شکست پاریس مقابل دورتموند در هفته پاياني دور گروهی می تواند برای صعود به عنوان تیم دوم امیدوار باشد. دورتموند هم با این نتیجه صدرنشینی خود را قطعی کرد.

varzesh3.com
  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر