جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
۰۰:۲۴ - ۰۷ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۱۵
فوتبال جهان

گزارش بازی آلمان و اسپانیا ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

فیلم/ خلاصه دیدار آلمان ۱-۱ اسپانیا؛ فرار ژرمن‌ها از شکست در بازی بزرگ

در نبرد بزرگ اسپانیا و آلمان از گروه E جام‌جهانی ۲۰۲۲ دو تیم به تساوی ۱-۱ رسیدند تا امید صعود ژرمن‌ها هم زنده بماند.

گزارش بازی آلمان و اسپانیا ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

جذاب‌ترین بازی مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه E و در ورزشگاه البیت بین تیم‌های ملی اسپانیا و آلمان برگزار شد که این دیدار در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

گل: آلوارو موراتا برای اسپانیا و فولکروگ برای آلمان

سرنوشت هانس دیتر فلیک تا حدود زيادي به نتیجه این بازی بستگی دارد. ژرمن ها نمی خواهند خاطرات تلخ روسیه دوباره برایشان تکرار شود و در دور گروهی حذف شوند و باید برای جلوگیری از این اتفاق با امتیاز از زمین خارج شوند. آن ها در بازی قبل خود مقابل ژاپن شگفت زده شدند و با یک شکست تلخ، همه چیز برایشان پیچیده شد.

اسپانیا ولی با انریکه روزهای خوبی را پشت سر می گذارد و پس از اینکه تغییر نسل لاروخا با او به خوبی انجام شد، حالا خيلي ها آنها را مدعی قهرمانی در این جام هم می دانند. لاروخا جام را مقتدرانه و با یک پیروزی هفت بر صفر شروع کرد و همین هم نشان می دهد ژرمن ها برای بازگشت به تورنمنت کار سختی پیش رو خواهند داشت.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه E 

ورزشگاه: استادیوم البیت

داور: دنیل ماکلیه 

تیم ملی اسپانیا:

اونای سیمون، رودری، آیمریک لاپورت، یوردی آلبا (۸۲- الکس بالده)، کارواخال، پدری، گاوی (۶۶- نیکو ویلیامز)، سرخیو بوسکتس، مارکو آسنسیو (۶۶- کوکه)، دنی اولمو و فران تورس (۵۳- آلوارو موراتا)

سرمربی: لوییز انریکه

تیم ملی آلمان:

مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، نیکلاس سوله، داوید رائوم (۸۶- نیکو شولتربک)، تیلو کرر (۶۹- لوکاس کلاسترمن)، جاشوآ کیمیش، گورتزکا، ایلکای گوندوگان (۶۹- لروی سانه)، جمال موسیالا، سرژ گنبری (۸۵- یوناس هوفمن) و توماس مولر (۶۹- نیکلاس فولکروک)

سرمربی: هانسی فلیک

اخطار:

تیلو کرر (۳۷) لئون گورتزکا (۵۸) جاشوآ کیمیش (۵۹) از آلمان

سرخیو بوستکس (۴۴) از اسپانیا

شرح گل:

اسپانیا یک - آلمان صفر (۶۲- آلوارو موراتا) 

بازیکنان با چند پاس سریع در میانه زمین توپ را به سمت چپ بردند و اولمو با یک پاس زیبا آلبا را صاحب توپ کرد و او هم با یک ارسال زمینی و بی‌نقص به داخل محوطه جریمه توپ را به موراتا سپرد و ضربه مهاجم اتلتی دور از دست‌های نویر وارد دروازه آلمان شد.

اسپانیا یک - آلمان یک (۸۳- نیکلاس فولکروک)

لروی سانه حرکت خود از سمت راست را آغاز کرد و در نزدیکی‌های محوطه جریمه به عرض حرکت کرد و با یک پاس عمقی توپ را به موسیالا سپرد و فولکروک هم توپ را از جلوی او برداشت و در موقعیتی تک به تک دروازه سیمون را گشود.

لحظات حساس:

در دقیقه ۶: حرکت تکنیکی گاوی خط دفاع آلمان را به هم ریخت و آسنسیو با یک پاس کوتاه به سمت چپ اولمو را صاحب توپ کرد و او هم با یک ضربه فنی دروازه نویر را هدف قرار داد اما تیر دروازه مانع فروپاشی دروازه ژرمن‌ها شد.

در دقیقه ۱۰: ضد حمله آلمان‌ها با گورتزکا شروع شد و او با یک پاس کوتاه گنبری را داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما ضربه ستاره مونیخی‌ها اونای سیمون به خوبی دفع کرد.

در دقیقه ۲۱: یوردی آلبا کمی جلوتر از خط نیمه توپ را به عرض زمین برد و با یک ضربه محکم دروازه نویر را تهدید کرد اما توپ با اختلافی اندک به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴: اونای سیمون برای دور کردن توپ دچار اشتباه شد و توپ به سرژ گنبری رسید و او هم از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه این بازیکن با اختلافی ناچیز به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۳: نفوذ اولمو از سمت چپ و پاس عرضی او به داخل محوطه جریمه به تورس رسید اما ضربه او با اختلافی اندک از بالای دروازه نویر به بیرون رفت. بعد از بیرون رفتن توپ کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

در دقیقه ۳۵: لاروخا صاحب یک ضربه کرنر شد و ارسال بلند بازیکن اسپانیا در گوشه سمت راست محوطه جریمه به تورس رسید و شلیک سنگین این بازیکن پس از برخورد به موسیالا مجددا به کرنر رفت.

در دقیقه ۴۱: آلمان‌ها در سمت راست زمین صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و ارسال بلند کیمیش روی سر رودیگر فرود آمد و او هم با ضربه‌ای دقیق دروازه سیمون را باز کرد اما پس از بازبینی صحنه، گل به دلیل آفساید رودیگر مردود شد.

در دقیقه ۴۵: ژرمن‌ها در میانه زمین صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و ارسال بلند کیمیش باز هم به رودیگر رسید و شوت او را سیمون در دو ضرب به کمک آسنسیو مهار کرد.

در دقیقه ۴۷: آسنسیو با یک استارت سریع از سمت چپ نفوذ کرد اما پاس عرضی او به داخل محوطه جریمه را نویر قبل از رسیدن بازیکنان اسپانیا مهار کرد.

دقیقه ۵۵: اشتباه بازیکنان اسپانیا در خط دفاع و پرس سنگین ژرمن‌ها باعث باز پس‌گیری توپ شد و گوندوگان توپ را داخل محوطه جریمه به کیمیش سپرد و ضربه زیبای این بازیکن را سیمون به خوبی دفع کرد.

در دقیقه ۶۵: باز هم اولمو این بار یک ضد حمله را از سمت چپ پی ریزی کرد و با یک پاس عرضی آسنسیو را در سمت راست صاحب توپ کرد اما شوت ستاره رئالی‌ها راهی اوت شد.

دقیقه ۷۱: جمال موسیالا با نفوذ از سمت راست، توپ را به داخل محوطه جریمه فرستاد اما ضربه فولکروک توسز مدافعان اسپانیا بلاک شد.

دقیقه ۷۳: کیمیش با یک‌پاس عمقی توپ را به موسیالا سپرد و او هم در موقعیتی تک به تک ضربه خود را به توپ زد اما سیمون با یک مهار دیدنی مانع گلزنی او شد.

در دقیقه ۹۰: موراتا در آستانه تک به تک شدن با نویر قرار داشت اما شولتربک با حضور به موقع و تکلی صحیح اجازه ضربه زدن را به او نداد.

در دقیقه۵+۹۰:ضد حمله ژرمن‌ها با نفوذ سانه از سمت چپ شروع شد و او پس از اینکه سیمون را هم جا گذاشت پاس رو به بیرون داد اما رودری توپ را به کرنر فرستاد.

حاشیه:

* کارلوس پویول و داوید ویا، دو اسطوره لاروخا در استادیوم البیت حضور دارند و در حال تماشای این بازی هستند.

* لوتار ماتئوس، اسطوره ژرمن‌ها نیز در ورزشگاه حضور دارد و در حال تماشای این بازی است.

varzesh3.com
  • 14
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
X