پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲
۲۰:۳۷ - ۲۴ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۲۴۳
فوتبال جهان

گزارش بازی برایتون و لیورپول ۱۴۰۱/۱۰/۲۴

فیلم/ خلاصه دیدار برایتون ۳-۰ لیورپول (هفته بیستم لیگ برتر انگلیس)

در ورزشگاه آمکس و در دیداری از هفته بیستم لیگ برتر انگلیس، لیورپول مقابل میزبانش برایتون تن به شکست سنگین ۳-۰ داد.

گزارش بازی برایتون و لیورپول ۱۴۰۱/۱۰/۲۴

تیم فوتبال لیورپول که بازی قبلی اش در لیگ برتر را مقابل برنتفورد با شکست ۳-۱ پشت سر گذاشته بود امیدوار بود امشب در خانه برایتون آن نتیجه را جبران کرده و خود را تا اندازه ای از فشارها خلاص کند.

برایتون (Brighton) خیلی زود روی دروازه لیورپول خطرساز شد. در دقیقه ۸ مک آلیستر پاسی در فضای خالی به سولی مارچ داد و او با حرکت به سمت دروازه لیورپول شوتی محکم شلیک کرد که آلیسون در مقابل آن تسلیم شد ولی الکساندر آرنولد توپ را از روی خط دروازه برگرداند.

در دقایق بعدی نیمه اول فرصت جدی ای روی دروازه ها خلق نشد تا اینکه در دقیقه ۴۰ یک پنالتی به سود برایتون اعلام شد. بار دیگر پاس خوب مک آلیستر به سولی مارچ رسید ولی آلیسون او را سرنگون کرد و داور فورا نقطه پنالتی را نشان داد. ولی بعد از بررسی توسط VAR تصمیم داور برگشت چرا که تشخیص داده شد مارچ در آفساید قرار داشته است. نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

سولی مارچ که در نیمه اول تلاش زیادی برای گلزنی کرده بود در نیمه دوم خیلی زود به هدفش رسید. درحالیکه تنها یک دقیقه از شروع نیمه گذشته بود ماتیپ که سعی داشت از زمین خودی بازی سازی را شروع کند توپ را مقابل مک آلیستر از دست داد و او لالانا را صاحب توپ کرد. پاس او در محوطه جریمه به میتوما رسید و مارچ بدون اینکه مدافع مستقیمش در کنار او حضور داشته باشد به راحتی دروازه آلیسون را باز کرد.

شش دقیقه بعد مارچ دومین گل خود را هم زد. فرگوسن با ارسال یک پاس بلند تماشایی توپ را پشت خط دفاعی لیورپول به سولی مارچ رساند و او با یک شوت پای چپ آلیسون را شکست داد تا دومین گل خودش و برایتون را به ثمر برساند.

در پانزده دقیقه پایانی لیورپول کمی بهتر بازی می کرد و حملاتی روی دروازه تیم فوتبال برایتون سازمان داد. اما الیوت و خاکپو دقت لازم را نداشتند و نتوانستند دروازه سانچس را باز کنند. در همین دقایق برایتون تیر خلاص را شلیک کرد و دنی ولبک در دقیقه ۸۱ سومین گل تیمش را به ثمر رساند. روی یک پرتاب اوت سولی مارچ توپ را به ولبک پاس داد و این مهاجم برایتون با عبور توپ از بالای سر گومز از او عبور کرد و توپ را به سمت دروازه شلیک کرد تا با عبور از آلیسون به تور بچسبد.

در دقایق باقی مانده هم لیورپول قادر به ایجاد موقعیت روی دروازه برایتون نبود تا در نهایت تیم یورگن کلوپ با شکست سنگین ۳-۰ از دیدار با برایتون به خانه برگردد.

varzesh3.com
  • 11
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر