سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
۰۱:۳۳ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۲۹
فوتبال جهان

گزارش بازی لاتزیو و میلان ۱۴۰۱/۱۱/۰۴

فیلم/ خلاصه دیدار لاتزیو ۴-۰ میلان (هفته نوزدهم سری آ ایتالیا)

آخرین و حساس‌ترین دیدار هفته نوزدهم سری آ ایتالیا در ورزشگاه المپیکوی شهر رم برگزار شد که در آن لاتزیو مقابل میلان با نتیجه عجیب ۴-۰ به پیروزی رسید.

گزارش بازی لاتزیو و میلان ۱۴۰۱/۱۱/۰۴

تیمهای لاتزیو و میلان در آخرین بازی هفته نوزدهم سری A از ساعت ۲۳:۱۵ در ورزشگاه المپیکو رم به مصاف هم رفتند. شاگردان پیولی یک روز بعد از شکست اینتر، این شانس را داشتند که با غلبه بر لاتزیو، رتبه دومی خود را مستحکم کنند اما عقاب ها فراتر از حد انتظار ظاهر شده شکست ۴-۰ را به روسونری تحمیل و به رده سوم صعود کردند.

میلان بازي را بهتر از لاتزیو شروع کرد و سعی داشت تا با حملات زودهنگام خود دروازه میزبان را باز کند اما خیلی زود دروازه خودش باز شد. ماتیا زاکانی در دقیقه ۴ بازی یک پاس تند و تیز را از سمت چپ روانه محوطه جریمه حریف کرد که این پاس را سرجی ساویچ با شوتی کات دار و زیبا به گوشه دروازه میلان فرستاد تا نتیجه یک بر صفر به سود لاتزیو شود.

بعد از این گل، میلان به سرعت سعی داشت تا با پرس از جلو به گل تساوی دست پیدا کند. بعد از اینکه این ترفند شاگردان پیولی جواب نداد، آن ها تا میانه های نیمه اول، به دنبال ایجاد خطر از کناره ها بودند ولی تیم فوتبال لاتزیو با یک دفاع خوب، برنامه هایشان را نقش بر آب کرد.

بعد از این که حملات میلان تا دقیقه ۳۰ به نتیجه ای نرسید، لاتزیو تلاش های خود را برای زدن گل دوم بیشتر کرد و توانست در دقیقه ۳۸ توسط ماتیا زاکانی به گل دوم برسد؛ سازنده گل اول لاتزیو در فاصله ۷ دقیقه تا پایان نیمه اول با یک نفوذ زیبا از سمت راست وارد محوطه جریمه میلان شد و یک ضربه زمینی را روانه دروازه این تیم کرد؛ توپ طی این ضربه و روی اشتباه فاحش گلر میلان به گل دوم لاتزیو تبدیل شد تا ۴۵ دقیقه نخست با برتری ۲-۰ میزبان به پایان برسد.

میلان نیمه دوم را مثل نیمه اول تهاجمی شروع کرد تا هر چه سریع تر به گل رسیده و برای فرار از شکست تلاش کند. دفاع خوب لاتزیو در این نیمه هم ابتکار عمل را از ارکان تهاجمی میلان گرفته و به آنها اجازه ایجاد خطر نمی داد.

در دقیقه ۶۲ بازی رافائل لیائو در دهانه دروازه شانس خوبی برای باز کردن دروازه لاتزیو داشت اما ضربه بی دقت او از بالای دروازه راهی اوت شد. ۵ دقیقه بعد از این موقعیت بود که لاتزیو صاحب یک پنالتی (Penalty kick) شد؛ این ضربه را لوئیز آلبرتو وارد دروازه میلان کرد تا نتیجه ۳- ۰ شده و شانس شاگردان پیولی برای جبران به حداقل برسد.

چند دقیقه بعد از گل سوم، پدرو داخل محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی شد اما توپ روی پای او جفت و جور نشد تا دروازه میلان برای چهارمین بار باز نشود. این ولی پایان توفان میزبان نبود و این تیم در دقیقه ۷۵ یک بار دیگر دروازه میلان را باز کرد. این بار نوبت فیلیپه اندرسون بود که روی پاس در عمق آلبرتو با تاتاروسانو تک به تک شده و دروازه او را با بغل پایی زیبا باز کند.

در ۱۵ دقیقه پایانی بازی، میلانی ها نایی برای حمله و کاستن از سنگینی نتیجه نداشتند تا با قبول شکست ۴-۰ زمین بازی را ترک کنند. با این نتیجه، میلان ۳۸ امتیازی ماند تا ناپولی با اختلاف ۱۲ امتیازی راهی نیم فصل دوم شود. لاتزیو نیز با غلبه بر میلان، ۳۷ امتیازی شده و جای اینتر در رده چهارم را گرفت.

varzesh3.com
  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر