چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۸:۲۶ - ۰۶ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۰۷
فوتبال جهان

گزارش بازی مراکش و بلژیک ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

فیلم/ خلاصه دیدار مراکش ۲-۰ بلژیک؛ شکست شیاطین سرخ اروپا مقابل شیرهای اطلس

یکی دیگر از اتفاق‌عای عجیب جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در دیدار بلژیک و مراکش رخ داد که شیاطین‌سرخ اروپا با ۲ گل شکست خوردند.

گزارش بازی مراکش و بلژیک ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

در ورزشگاه الثمامه دیداری از گروه F جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار شد که در آن بلژیک مقابل مراکش ۲-۰ شکست خورد.

گل: عبدالحمید سبیری (۷۴) ، زکریا ابوخلال (۲+۹۰)

مراکش مزد شجاعت و تداوم تمرکز روی مسابقه را بالاخره امروز در مقابل تیم دوم رنکینگ فیفا گرفت. آن ها در بازي قبلی هم فینالیست قبلی جام جهانی را متوقف کرده بودند و بنظر کارشناسان لایق سه امتیاز بازی بودند. شیرهای آفریقا امروز هم در نیمه اول به خوبی تیم پرستاره بلژیک را کنترل کردند و اجازه خلق موقعیت را به بلژیک ندادند. آن ها در در اواخر نیمه اول روی یک کار تمرین شده دروازه بلژیک را باز کردند اما داور گل آنها را مردود اعلام کرد. در نیمه دوم تعویض های طلایی و در آن لحظه سوال برانگیز از مربی مراکشُ روند جریان بازي را عوض کرد.

آنها مشابه ضربه ایستگاهی نیمه اول با ضربه بازیکن تعویضی خود عبدالحمید سبیری موفق شدند دروازه بلژیک را باز کند. در ادامه بلژیک دست به حمله زد و هر چه در چنته داشت رو کرد اما کاری از پیش نبرد و گل دقایق پایانی ابوخلال دیگر بازیکن تعویضی نماینده آفریقا آب سردی بر پیکر دی بروینه و تیم بلژیک بود. حالا با این نتیجه بازی های روز آخر این گروه جذاب تر از قبل شده است.ر تمرین شده دروازه بلژیک (Belgium) را باز کردند ولی داور گل آنها را مردود اعلام کرد.

در نیمه دوم تعویض های طلایی و در آن لحظه سوال برانگیز از مربی مراکشُ روند جریان بازی را عوض کرد. آنها مشابه ضربه ایستگاهی نیمه اول با ضربه بازیکن تعویضی خود عبدالحمید سبیری موفق شدند دروازه بلژیک را باز کند. در ادامه بلژیک دست به حمله زد و هر چه در چنته داشت رو کرد ولی کاری از پیش نبرد و گل دقایق پایانی ابوخلال دیگر بازیکن تعویضی نماینده آفریقا آب سردی بر پیکر دی بروینه و تیم بلژیک بود. حالا با این نتیجه بازی های روز آخر این گروه جذاب تر از قبل شده است.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه F

ورزشگاه: الثمامه (دوحه) - ساعت ۱۹:۳۰

داور: سزار راموس(مکزیک)/ کمک‌ها: آلبرتو مورین مندز و میگل هرناندز (مکزیک) ،‌ داور چهارم:  یوشیمی یاماشیتا (ژاپن)/ داور ویدیویی: فرناندو گوئررو (مکزیک)

تیم ملی بلژیک:

کورتوآ، آلدروایلد، فرتونگن، کاستانیه،تورگان هازارد (۷۵ لیندرو تروسارد)، ویتسل،ادن هازارد (۶۰ دریس مرتنز)،توماس مونیه (۸۱ روملو لوکاکو)،آمادو اونانا (۶۰ یوری تیلمانس)، دی بروینه، میچی باتشوایی (۷۵ شارل د کتلار)

سرمربی: روبرتو مارتینز

تیم ملی مراکش:

یاسین مونیر، نایف اگرد، رومین سایس،اشرف حکیمی (۶۸ یحیی عطیات الله)، نصیر مرزاوی، عزالدین اوناحی (۷۸ جواد ال یمیغ)، سوفیان آمرابات،سلیم عماله (۶۸ عبدالحمید سبیری)، حکیم زیاش، سوفیان بوفال (۷۲ زکریا ابوخلال) و یوسف النصیری (۷۳ عبدالرزاق حمدالله)

سرمربی: ولید الرکراکی

اخطار:

آمادو اونانا (۲۹) از بلژیک

شرح گل:

بلژیک ۰ - مراکش ۱ دقیقه ۷۳:

سبیری بازیکن تعویضی تنها ۵ دقیقه زمان نیاز داشت تا پاسخ اعتماد مربی را بدهد. آنها روی یک ضربه ایستگاهی درست شبیه به وضعیت گل آفساید شده در نیمه اول موفق شدند دروازه کورتوا را روی اشتباه او و مدافعان در جایگیری، باز کنند. تنها تفاوت بین دو ضربه جهت ارسال آنها بود. بنظر آنها حساب ویژه‌ای روی ضریات ایستگاهی باز کرده بودند.

بلژیک ۰ - مراکش ۲ دقیقه ۳+۹۰ :

ضربه دروازه منیر با یک ضربه سر روی سر ابوخلال در نیمه زمین بلژیک رسید و ضربه او بعد از برخورد به مدافع دوباره به مراکش را صاحب توپ کرد و او دوباره اوبخلال را در محوطه پیدا کرد. عبدالحمید ابوخلال با یک ضربه سنگین پای راست و از نزدیکی‌های شش قدم دروازه کورتوا را باز کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۵: اولین موقعیت جدی بازی با هوشمندی تورگان هازارد و یک پاس زمینی طولی به دست آمد. مهاجم بلژیک باتشوایی هم با استارت سریع از جناح چپ محوطه خودش را به نزدیکی دروازه مراکش رساند اما ضربه پای چپ پرقدرت او به وسیله یاسین بونو با زانوی پای راست، به بیرون رفت.

دقیقه ۲۱: شوت ناگهانی زیاش از پشت محوطه با اختلاف کمی فضای بالای دروازه را شکافت و به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: آوانتاژ به موقع از داور به اشرف حکیمی این فرصت را داد تا وارد ومحوطه بلژیک شود اما توپ روی پای او به خوبی سوار نشد و  به بیرون رفت باعث شد.

دقیقه ۳۹: ضربه ایستگاهی از جناح چپ و چسبیده به محوطه جریمه مراکش بهترین موقعیت برای دی بروینه بود تا هنر خود را نشان دهد اما ضربه مستقیم او روی سقف دروازه فرود آمد.

دقیقه ۲+۴۵: یک ضربه ایستگاهی و موقعیت فوق‌العاده برای زیاش چسبیده به خط محوطه جریمه بدست آمد تا بتواند به بلژیک آسیب جدی بزند. ارسال بلند حکیم به درون محوطه شش قدم با خطای محاسباتی کورتوا به بدن او برخورد کرد و وارد دروازه شد. مراکشی‌ها سر از پا نمی‌شناختند اما داور مسابقه به کنار زمین رفت و صحنه گل را مورد بازبینی قراداد و گل را مردود اعلام کرد.

دقیقه ۵۰: ضربه پای چپ و از پشت محوطه حکیم زیاش با جایگیری خوب کورتوا در آغوش و آرام گرفت.

دقیقه ۵۲: ادن هازارد با از پیش رو برداشتن بازیکن رودررو نشانه‌هایی از هازارد تکنیکی و آماده را به نمایش گذاشت و از سمت راست وارد محوطه شد. هازارد با پای راست به سمت دروازه شلیک کرد اما مونیر توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۷: بوفال با یک جابجایی مدافع روبروی خود را محو کرد و وارد محوطه شد. سوفیان با یک ضربه فنی پای راست گوشه دروازه بلژیک را هدف گرفت. کورتوا شیرجه زد ولی هر چقدر به بدن خود کش داد نتوانست به توپ برسد اما او و بلژیک خوش شانس بودند که توپ بوفال از کنار دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۶۵: پاس تورگان در عرض و پشت محوطه مراکش به بازیکن تازه وارد دریس مرتنز رسید و او بعد از وند گام به سمت دروازه با پای راست ضربه پر قدرت را راهی دروازه مونیر کرد ولی او توپ را با دو دست دفع کرد.

بهترین بازیکن:

حکیم زیاش دو موقعیت گل خلق کرد و حتی یک گل هم زد اما داور آن را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد. این چیزی از عملکرد فوق‌العاده ستاره مراکشی چلسی کم نکرد تا او با پیروزی در نیمی از دوئل‌های زمینی و سه تکل موفق، بهترین بازیکن زمین انتخاب شود.

حاشیه:

* با سوت آغاز بلژیک به دوازدهمین کشوری بدل میشود که به تعداد ۵۰ بازی در رقابتهای جام‌جهانی رسیده‌اند.

* در ترکیب اولیه بونو در دروازه قرار گرفت و حتی روی چمن به گرم کردن پرداخت و سرود ملی را هم خواند اما در شروع بازی مونیر درون دروازه ایستاد.

* آمادو اونانا با دریافت کارت زرد باید بازی آخر گروهی بلژیک را از روی سکوها تماشا کند.

* این چهاردهمین نیمه بدون گل در ۲۶ بازی جام تا اینجا بود.

*مالکیت ۷۰ درصدی توپ در نیمه اول بهترین عملکرد بلژیک از این نظر  در جام جهانی حداقل از سال ۱۹۶۶ بود.

* در دقیقه ۶۶ و هنگام پرتاب اوت توسط کوین، لوکاکو به کنار دی بروینه آمد و لحظاتی با او صحبت کرد.

* گل عبدالحمید سبیری اولین گل از روی ضربه ایستگاهی در سال ۲۰۲۲ برای او بوده است.

varzesh3.com
  • 14
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر