چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۰۰:۲۵ - ۲۴ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۳۲۶
فوتبال جهان

گزارش بازی فرانسه و مراکش ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

فیلم/ خلاصه دیدار فرانسه ۲-۰ مراکش؛ خروس‌ها مانع تکمیل شگفتی سازی شیرهای اطلس شدند

دیدار مراکش و فرانسه در نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ با پیروزی ۲ بر صفر خروس‌ها به اتمام رسید و فرانسه جریف آرژانتین در فینال شد.

گزارش بازی فرانسه و مراکش ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

ورزشگاه البیت میزبان دومین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین فرانسه مدافع عنوان قهرمانی و مراکش شگفتی‌ساز این دوره بود که در پایان خروس‌ها این دیدار را با نتیجه ۲-۰ بردند.

فرانسوی‌ها در حالی به استقبال این بازی رفتند که امیدواری زیادی برای کسب دومین جام متوالی دارند و فقط یک گام با این رویا فاصله باقی مانده است.

گل: تئو ارناندز (۴) و کولو موآنی (۷۹) برای فرانسه

در دومین دیدار نیمه‌نهایی هم خبری از شگفتی نبود و مدافع عنوان قهرمانی با ارائه نمایشی مطمئن، مراکش را شکست داد و راهی فینال شد.

ولید الرکراکی در آغاز مسابقه سعی داشت با تغییر سیستم به حالت ۳ دفاعه، دشان را سورپرایز کند اما خودش خیلی زود و در دقیقه ۴ شگفت زده شد.

مراکش در طول تورنمنت با سیستم ۴ دفاعه به زمین می آمد اما با تصمیم رکراکی امشب آنها با سیستم ۱-۴-۵ وارد زمین شدند اما این تغییر جواب معکوس داد و خيلي زود دروازه یاسین بونو باز شد.

البته سرمربی مراکش اصراری روی اشتباهش نداشت و خیلی زود با یک تعویض به سیستم همیشگی بازگشت ولی اولین اشتباه مقابل مدافع عنوان قهرمانی، قطعاً کار شما را تمام می کند.

مراکشی ها تلاش زيادي برای تغییر نتیجه داشتند اما تعویض ها هم کمکی نکرد و فرانسه روی ضد حملات خود در اواخر نیمه دوم به گل دیگری رسید تا کار یکسره شود. فرانسه دشان تا زمان رسیدن به گل پیروزی بخش، حمله می کند و پس از آن فقط منتظر ضد حملات می ماند و گل دقیقه ۴ هرناندز بهترین اتفاق برای دشان بود.

با این نتیجه دو تیم فرانسه و آرژانتین در فینال رقابت ها، یکشنبه شب در ورزشگاه لوسیل به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر -  مرحله نیمه‌نهایی

ورزشگاه: استادیوم البیت - ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران

داور: سزار راموس / کمک داور اول: آلبرتو مندز / کمک داور دوم: میگوئل پارادس

تیم ملی فرانسه:

هوگو لوریس، ابراهیم کوناته، رافائل واران، تئو هرناندز، ژول کنده، اورلین شوامنی، یوسف فوفانا، آنتوان گریزمان، عثمان دمبله (۷۸- رندا کولو موآنی)، کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو (۶۵- مارکوس تورام)

سرمربی: دیدیه دشان

تیم ملی مراکش:

یاسین بونو، جواد الیامیق، رومن سایس (۲۱- سلیم املاح ۷۸- عبدالصمد ازلزولی)، اشرف داری، اشرف حکیمی، نصیر مزراوی (۴۶- یحیی عطیه الله)، سفیان امرابط، عزالدین اوناحی، حکیم زیاش، سفیان بوفال (۶۶- زکریا ابوخلال) و یوسف النصیری (۶۶- عبدالرزاق حمدالله)

سرمربی: ولید الرکراکی

اخطارها:

سفیان بوفال (مراکش)

شرح گل‌ها:

فرانسه یک - مراکش صفر (۴- تئو هرناندز)

پاس عمقی واران از میانه‌های میدان به گریزمان رسید و او هم با نفوذ از سمت راست به داخل محوطه جریمه رفت و با یک پاس رو به بیرون امباپه را صاحب توپ کرد اما شلیک امباپه به مدافعان مراکش برخورد کرد و توپ برگشتی را هرناندز با ضربه‌ای دقیق وارد دروازه بونو کرد.

فرانسه دو - مراکش صفر (۷۹- رندال کولو موآنی)

حرکت تکنیکی و زیبای امباپه درون محوطه جریمه باعث سردرگمی دفاع مراکش شد و پاس این فوق ستاره به سمت راست و در دهانه دروازه را بازیکن تازه‌وارد فرانسوی‌ها تبدیل به گل دوم این تیم کرد.

لحظات حساس:

دقیقه ۹: عزالدین اوناحی از سمت چپ محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد اما شلیک خطرناک این بازیکن را لوریس با دست چپ دور کرد.

دقیقه ۱۶: ضد حمله مراکشی‌ها و پاس عمقی هافبک این تیم به زیاش در سمت راست رسید اما ضربه این بازیکن به اوت رفت.

دقیقه ۱۷: ارسال بلند از خط دفاعی فرانسه با اشتباه مدافعان مراکش به ژیرو رسید اما شوت این بازیکن در موقعیت تک به تک به تیر دروازه بونو اصابت کرد.

دقیقه ۳۵: حرکت خوب شوامنی در میانه میدان و پاس عمقی این بازیکن به امباپه رسید اما او در موقعیتی نامتعادل نتوانست دروازه بونو را باز کند و مدافع مراکش توپ را برگرداند اما توپ برگشتی به شوامنی رسید و او این بار توپ را به ژیرو درون محوطه جریمه سپرد اما ضربه این بازیکن با اختلافی ناچیز از کنار دروازه بونو بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: کرنر ارسالی گریزمان از سمت راست به تیر اول به واران رسید اما ضربه این بازیکن با اختلافی اندک از کنار دروازه یاسین بونو به اوت رفت.

دقیقه ۴۴: مراکش صاحب یک‌ ضربه کرنر شد و ارسال زیش را مدافعان فرانسه ناقص دور کردند و توپ به الیامیق رسید و ضربه آکروباتیک این بازیکن به تیر دروازه فرانسه برخورد کرد.

دقیقه ۲+۴۵: مراکشی‌ها صاب یک ضربه ایستگاهی در سمت راست شدند و ارسال خطرناک این بازیکن را لوریس به سختی دفع کرد.

دقیقه ۵۳: نفوذ عطیه الله از سمت چپ به داخل محوطه جریمه خطرساز شد اما پاس رو به بیرون این بازیکن را کوناته دور کرد و مانع باز شدن دروازه فرانسه شد.

دقیقه ۶۹: پاس ژول کنده به سمت راست محوطه جریمه به امباپه رسید و شلیک خطرناک این بازیکن را مدافعان مراکش دور کردند.

دقیقه ۷۱: فرانسه صاحب یک ضربه ایستگاهی در سمت چپ زمین شد و گریزمان پشت توپ ایستاد اما ارسال این بازیکن را تورام نتوانست به گل تبدیل کند و ضربه سر او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۷۴: حرکت مارکوس تورام و نفوذ او از سمت چپ محوطه جریمه خطرساز شد و پاس رو به بیرون این بازیکن به فوفانا رسید اما شوت فوفانا به تور کناری دروازه بونو برخورد کرد.

دقیقه ۹۰+۴: حملات همه جانبه مراکشی‌ها در آخرین لحظات و نفوذ عطیه الله از سمت چپ و پاس رو به بیرون او به بازیکن این تیم رسید و شوت او در راه پس از برخورد به حمدالله راهی دروازه فرانسه شد اما کنده توپ را از روی خط برگرداند.

حاشیه: 

* فرانسه دو تغییر اجباری در ترکیب تیمش داشته و دایو اوپامکانو و آدرین ربیو به دلیل مصدومیت از لیست فرانسه خط خوردند و ابراهیم کوناته و یوسف فوفانا جانشین این دو بازیکن شدند.

* امین حارث که چند روز پیش از جام جهانی به دلیل پارگی رباط صلیبی جام ۲۰۲۲ را از دست داده بود، در آستانه بازی نیمه‌نهایی مقابل فرانسه، همراه با بازیکنان مراکش وارد ورزشگاه البیت شد.

* پدر کیلیان امباپه در ورزشگاه البیت حضور دارد و شاهد بازی فرانسه و مراکش خواهد بود.

* نایف اکرد که با رفع بیماری و یک مسابقه غیبت دوباره به ترکیب مراکش بازگشته بود، در جریان گرم کردن مصدوم و از جمع نفرات اصلی خارج شد تا اشرف داری جایگزین او شود.

* ولید الرکراکی نسبت به بازی مقابل پرتغال تغییر آرایش داده و مراکش را با سیستم ۱-۴-۵ وارد زمین شده است.

* اولین تعویض الرکراکی اجباری بود و سایس به دلیل مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد اما با ورود املاح سیستم مراکش تغییر کرد و آن‌ها با همان آرایش قبلی خود در طول تورنمنت به بازی ادامه دادند.

* نصیر مزراوی هم به دلیل مصدومیت بین دو نیمه تعویض شد تا دو تعویض اول رکراکی اجباری باشد.

* در دقیقه ۵۰ مسابقه، امباپه با حرکتی انفجاری از سمت چپ نفوذ کرد اما تکل بلند آمراباط باعث سرنگونی او شد که سزار راموس اعتقادی به خطا نداشت و همین مسئله با واکنش شدید کادر فنی فرانسه و هواداران حاضر در ورزشگاه رو به رو شد.

varzesh3.com
  • 10
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر