چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
۰۱:۱۵ - ۱۶ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۰۲۲۰
فوتبال جهان

گزارش بازی رم و لاتزیو ۱۴۰۱/۰۸/۱۵

فیلم/ خلاصه دیدار رم ۰-۱ لاتزیو (هفته سیزدهم سری آ ایتالیا)

در دربی دلاکاپیتاله، لاتزیو موفق شد با تک گل ستاره برزیلی‌اش مقابل رم پیروز شود.

گزارش بازی رم و لاتزیو ۱۴۰۱/۰۸/۱۵

دربی شهر رم که به میزبانی آاس رم در استادیو الیمپیکو برگزار شد با پیروزی ۱-۰ لاتزیو به پایان رسید.

اولین دربی این فصل شهر رم امشب به میزبانی جالوروسی در ورزشگاه الیمپیکوی پایتخت ایتالیا برگزار شد تا آاس رم و لاتزیو در هفته سیزدهم سری آ ایتالیا به مصاف هم بروند.

حساسیت بازي باعث شده بود مسابقه دو تیم در دقایق ابتدایی کم فراز و نشیب باشد ولی لاتزیو در دقیقه ۲۹ بالاخره توانست قفل دروازه ها را باز کند. فلیپه اندرسون، مهاجم برزیلی لاتزیو، در میانه محوطه جریمه رم صاحب توپ شد و با یک شوت کم ارتفاع دروازه جالوروسی را باز کرد.

چند دقیقه بعد لورنزو پیگرینی از بیرون از محوطه جریمه شانس خود را با یک شوت محکم آزمایش کرد که دروازه بان لاتزیو با هوشیاری این توپ را مهار کرد. او در دقیقه ۳۹ هم به همین شکل به سمت دروازه لاتزیو شوت زد که توپش از بالای دروازه بیرون رفت.

در وقتهای تلف شده نیمه اول نوبت پدرو رودریگز از لاتزیو بود که شانسش را از بیرون محوطه جریمه رم امتحان کند اما این بار سنگربان جالوروسی بود که مقابل شوت او ایستاد و مهارش کرد. نیمه اول با پیروزی ۱-۰ لاتزیو به پایان رسید.

رمی ها نیمه دوم را بهتر شروع کردند و به دنبال گل تساوی بودند. کریس اسمالینگ در دقیقه ۵۲ در محوطه شش قدم لاتزیو ارسال پیگرینی را به ضربه سر به سمت دروازه روانه کرد که با فاصله نزدیک از کنار دروازه بیرون رفت.

ولی در دقیقه ۷۲ تیم فوتبال لاتزیو فرصت دیگری برای گلزنی به دست آورد. زننده گل اول این تیم از بیرون محوطه جریمه شوت پای چپ محکمی شلیک کرد که این بار هم روی پاتریسیو موفق به مهار آن شد.

درحالیکه تنها شش دقیقه به وقتهای قانونی بازي باقی مانده بود تامی آبراهام توپ را در محوطه جریمه لاتزیو از نمانیا ماتیچ دریافت کرد و از درون محوطه شش قدم به سمت دروازه شلیک کرد اما توپ او از کنار دروازه بیرون رفت.

در دقیقه ۹۰ کریس اسمالینگ یک پاس طولی برای تامی آبراهام ارسال کرد که اگر به او میرسید موقعیتی خطرناک نصیب رم می کرد ولی پرچم کمک داور نشان داد که این ستاره انگلیسی در آفساید قرار دارد. سه دقیقه بعد کریستین وولپاتو از درون محوطه جریمه لاتزیو شانس خود را در آخرین لحظات برای گلزنی امتحان کرد که توپ با برخورد به بازیکنان لاتزیو راهی به درون دروازه پیدا نکرد.

در نهایت جالوروسی نخستین دربی فصل را در مقابل لاتزیو با نتیجه ۱-۰ واگذار کرد. رم حالا با ۲۵ امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار دارد و لاتزیو با ۲۷ امتیاز به رتبه سوم جدول صعود کرد.

varzesh3.com
  • 11
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر